Sklep Electro.pl Opinie

marwol

New member
Witam,
Ponieważ dokonałem w tej firmie zakupu zmywarki BOSCH, wiem dokładnie jak ten sklep działa. Zakup, doradztwo, przesyłka - sprawnie. Kurier K-EX. Był sam. Jednak przysłali mi towar uszkodzony (nie sprawdziłem przy kurierze) i zaczęła się zabawa w reklamacje. Minął ponad tydzień od zgłoszenia reklamacji i wymieniamy się mailami. Ja wysyłam w dniu zgłoszenia reklamacji zdjęcia uszkodzenia, a oni po tygodniu proszą, żebym im przesłał zdjęcia uszkodzenia i protokół szkód. Zdjęcia wysłałem ponownie, ale nie wiem co to ten protokół. Pewnie za tydzień się dowiem, albo za dwa. Generalnie odradzam kupowania tam czegokolwiek, bo zawsze może się zdarzyć konieczność skorzystania z reklamacji, a ten dział istnieje tam tylko z nazwy. Szkoda, że wcześniej nie trafiłem na negatywne komentarze, bo mam już zmywarkę ponad tydzień i bezterminowy zakaz jej używania.
Pozdrawiam A.B.


dokładnie tak jak poprzednik. Niesty Twoje nie dopatrzenie. trzeba sprawdzać przy odbiorze. u mnie w firmie zdarzaja się reklamacje typu "3miesiące temu kupiłem kabinę prysznicową, mam remont , stała w piwnicy , dzisiaj otwieram i jest pobita". Domyślam się że u Ciebie reakcja była szybsza, mimo wszystko bez protokołu strat spisanego przy odbiorze raczej niewiele zdziałasz. Postaw się na miejscu firmy. Dostarczyła Ci przesyłkę. Protokół nie spisany, żadnych zastrzeżeń nie było (czyli wszystko ok) . Później zgłaszasz, że uszkodzone i że w trakcie transportu. A może Ty podczas montażu ją uszkodziłeś?? Ciężko jest wyznaczyć tą granicę...

Może się mylę, ale ciężko będzie coś ugrać. Dla pewności zadzwoń do urzędu ochrony praw konsumenta czy jakoś tak... nic nie ryzykujesz a możesz zyskać :)

pozdrawiam i powodzenia
 

electro69

New member
Witam,
Ponieważ dokonałem w tej firmie zakupu zmywarki BOSCH, wiem dokładnie jak ten sklep działa. Zakup, doradztwo, przesyłka - sprawnie. Kurier K-EX. Był sam. Jednak przysłali mi towar uszkodzony (nie sprawdziłem przy kurierze) i zaczęła się zabawa w reklamacje. Minął ponad tydzień od zgłoszenia reklamacji i wymieniamy się mailami. Ja wysyłam w dniu zgłoszenia reklamacji zdjęcia uszkodzenia, a oni po tygodniu proszą, żebym im przesłał zdjęcia uszkodzenia i protokół szkód. Zdjęcia wysłałem ponownie, ale nie wiem co to ten protokół. Pewnie za tydzień się dowiem, albo za dwa. Generalnie odradzam kupowania tam czegokolwiek, bo zawsze może się zdarzyć konieczność skorzystania z reklamacji, a ten dział istnieje tam tylko z nazwy. Szkoda, że wcześniej nie trafiłem na negatywne komentarze, bo mam już zmywarkę ponad tydzień i bezterminowy zakaz jej używania.
Pozdrawiam A.B.
Niestety tak jak już było pisane w poprzednich postach wina leży tylko po Twojej stronie ... to Ty musiałaś sprawdzić czy wszystko jest w porządku ze sprzętem jak był kurier teraz to już jest za późno ... podpisałeś odbiór więc potwierdziłeś że odbierasz sprawny sprzęt bez uszkodzeń.
Pozdrawiam
 

marekhoffman

New member
Kupowałem kiedyś w tym sklepie odkurzacz. Wszystko było ok. Nawet go oddałem bo mi nie pasował i bez problemu dostałem zwrot. Dzwoniła tylko Pani zapytać dlaczego zwracam i tyle.
Co do wysyłki dużych rzeczy, to mam złe doświadczenia z K-EX. Zamawiałem kiedyś duży brodzik do prysznica (2m długości z tworzywa). Wysyłano mi go K-ex dwa razy i dwa razy przyszedł uszkodzony. Wina ewidentnie leżała po stronie kuriera. Np. dziura zrobiona widlakiem.
 

omygood

New member
Kurier w każdej firmie może nawalić zarówno w K-EX, DHL, 7ka, GLS, UPS itd. To zależy od kierowcy i oddziału przez który wędruje przesyłka. Ja np. mam najgorsze doświadczenia z DHL bo wiele razy przywozili mi wygięte czy podarte kartony nie mówiąc o uszkodzonej zawartości więc to wcale nie zależy od firmy.
 

lukaszd82

New member
Kupowałem w ciągu roku odkurzacz(2szt.-dla rodziny, 1szt. dla mnie), ekspres do kawy, robot kuchenny BOSCH MUM i jeszcze parę rzeczy ale już nawet nie pamiętam. Nie miałem żadnych problemów. Szybka przesyłka, dobry kontakt telefoniczny i mailowy.
Pierwszy mój zakup w tym sklepie to 2szt GPS ale to już mija parę latek od tego czasu. Ze swojej strony mogę ich polecić.
 

zbigniew33

New member
Pragnę ostrzec potencjalnych klientów tak zwanego sklepu Electro.pl. Jeżeli sprzęt który tam ewentualnie kupicie jest sprawny- jesteście szczęściarzami. Jeżeli sprzedadzą wam sprzęt wadliwy- zapomnijcie o cywilizowanym sposobie załatwienia reklamacji. Po zapłacie dla tej firmy jesteście zbędnym balastem. Pozostaje wam tylko droga sądowa, by dochodzić swoich spraw. Za to ta firma energicznie zwalcza wystawione negatywne opinie o niej na portalach. W załączeniu wystawiona na Opineo.pl opinia i korespondencja z pracownikami Electro.pl. Jak rzekł klasyk- nikt im nie wmówi, ze czarne jest czarne a białe jest białe. Oni wiedzą lepiej i nic ich nie przekona- oprócz Sądu. Do wiadomości potencjalnych kupców- właśnie minął 87 dzień od złożenia reklamacji, do tej pory zakupiona drukarka z powodu wad nie wydrukowała ani jednej strony. Odesłana do wymiany zareklamowana w trybie rękojmi wadliwa drukarka odesłana została niekompletna. Do dzisiaj od tej firmy nie otrzymałam brakujących części, które zaginęły w Electro.pl podczas przetrzymywania przez nich wysłanej im do wymiany kompletnej drukarki, ani nie wymienili kabla zasilającego, który sprzedali mi razem z drukarką, a który nie pasuje do polskich gniazdek( ma dwa płaskie bolce i trzeci okrągły).

W związku z tym, że na tym forum akceptują załączniki PDF tylko do 19,5 kB, załączam link do opinii z plikiem z opinią do transakcji oraz polemiką z Electro.pl :
//forum.cdrinfo.pl/f5/electro-pl-81266/index4.html#post1256468]Electro.pl]Electro.pl - Strona 4 - Forum CDRinfo.pl
 

pit630

Banned
Niestety potwierdzam, że ten sklep jest trudny w "negocjacjach". Chyba najgorsze jest to że nie wystawia negatywnych opinii, które przyszły klient czyta i sugeruje się nimi. Czytając pozytywne opinie myślisz że kupujesz coś fajnego, niestety to to obłuda bo negatywne opinie nie są wyświetlane. Jest to po prostu nie fair w stosunku do klientów.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Niestety potwierdzam, że ten sklep jest trudny w "negocjacjach". Chyba najgorsze jest to że nie wystawia negatywnych opinii, które przyszły klient czyta i sugeruje się nimi. Czytając pozytywne opinie myślisz że kupujesz coś fajnego, niestety to to obłuda bo negatywne opinie nie są wyświetlane. Jest to po prostu nie fair w stosunku do klientów.
pit powiem więcej - to złodziejska firma dla której klient się nie liczy. To ty musisz udowodnić, że nie jesteś garbaty a nie oni... I z pełną świadomością piszę powyższe słowa.
Co do portali opinodawczych. Są moderowane przez ich pracowników, o czym przekonałem się na własnej skórze. Najprostszy sposób - zarzucić forum masą krótkich, opinii pozytywnych (wyższe statystyki i mniej opinii negatywnych) lub całkowita blokada tych, które wymagają podania numerów zamówień i weryfikacji.
Tak było w moim przypadku kiedy bo negatywnej opinii na Zakupy internetowe w najlepszych sklepach online na wniosek electro.pl zablokowana została opcja dodawania komentarzy o sklepie...
Cały wątek o oszustach z electro.pl w tym wątku.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Kupowałem lodówkę, pralkę i radio do samochodu, zero problemów :)
Ja wcześniej u nich też kupiłem parę rzeczy. Dlatego tym boleśniej odczułem sposób w jaki potraktowali stałego klienta. Zapoznaj się z wątkiem podanym przeze mnie wyżej, i daj na mszę za szczęśliwe zakupy z nadzieją, że nie będziesz musial niczego reklamować... Wtedy dopiero przekonasz się jacy są naprawdę!
 

zbigniew33

New member
Gdybyś przeczytał korespondencję z electro.pl(link podałem w poście), to byś wiedział, że reklamacje były składane z tytułu rękojmi-towar zakupiony na działalność gospodarczą. Więc przepisy o sprzedaży konsumenckiej nie mają tutaj zastosowania, a stosuje się przepisy KC. Trzy dni temu sklep dosłał kabel sieciowy- więc gdy za kilka dni będę w domu sprawdzę czy pierwsza naprawa była skuteczna. Razem z siostrą doszliśmy do wniosku, że jeżeli drukarka została skutecznie naprawiona, to nie będziemy się z tą pseudo rzetelną firmą sądzić o brak płyty instalacyjnej i skróconej instrukcji obsługi które zaginęły w electro.pl przy pierwszej reklamacji. Natomiast nagłośnimy nasz przypadek w możliwie najszerszym zakresie, tak by potencjalni klienci tego sklepu mieli świadomość, że po zapłacie są dla tego sklepu zbędnym balastem którego należy się pozbyć, oraz by mogli ocenić ewentualne zyski oraz oszacować ryzyko związane z zakupem w tej firmie.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Anduraki, mądrze gadasz. Ale ten sklep ma wszystko i wszystkich w doopie.
Ja wyczerpałem wszystkie możliwości prawne poza sprawą sądową...

Nie miałem sił i nerwów walczyć z nimi w sądzie. I jeździć do Złotowa bo gwarantuję Ci, że przenieśli by sprawę do swojego sądu...
Tu nie chodzi o interpretację prawa i przepisów. Chodzi o dobrą wolę i dobre imię sprzedawcy. Podobną wpadkę zaliczył MM sprzedając mi TV po wystawowe i informując jednocześnie, że mają go w sklepie jedynie 2 tyg. Kiedy zwracałem z tyt. niezgodności towaru z umową (TV miał „wypracowane 1100 h) nikt nie robił żadnych problemów. Jeszcze stać ich było na „przepraszam” i ofertę fabrycznie nowego, w cenie obniżonego, wystawowego.
Nie sztuka sprzedać towar. Sztuką jest zachować się odpowiednio w sytuacji trudnej. Czasami warto ponieść dodatkowe koszty w celu zadowolenia klienta by zyskać szacunek. Czasami wystarczy odrobina dobrej woli...
Ten sklep nie zna podstawowych zasad handlu, począwszy od sprzedaży na obsłudze posprzedażnej kończąc.
No ale każdy musi się o tym przekonać na własnej skórze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie sztuka sprzedać towar. Sztuką jest zachować się odpowiednio w sytuacji trudnej. Czasami warto ponieść dodatkowe koszty w celu zadowolenia klienta by zyskać szacunek. Czasami wystarczy odrobina dobrej woli...

Brawo, pieknie napisane! Powinienes opatentowac to stwierdzenie.

To jest motto, ktore przyswieca mi cale zycie. Wychodze dokladnie z takiego samego zalozenia, to zawsze procentuje.
Kazda osoba otwierajaca dzialalnosc gospodarcza, powinna podpisac sie pod takim stwierdzeniem, a obowiazkiem z paragrafu powinno byc zawieszenie takiego dokumentu w widocznym miejscu w firmie.
 

rott319

Member
Dziś na niemal każdej ulicy w centrum miasta mieści się kancelaria radcowska albo adwokacka.
Zacznijcie korzystać z ich usług, to oszczędzicie sobie sporo stresu i rozgoryczenia związanego z bezprawnym działaniem sklepów internetowych.
ELECTRO.PL nie zaryzykuje bezprawnego zachowania w stosunku do konsumenta, którego interes reprezentuje adwokat albo radca prawny.
 
Ostatnia edycja:

rott319

Member
Na necie piszą, że ELECTRO.pl, MediaExpert i AVANS są ze sobą mocno powiązane, a nawet mają tych samych właścicieli/współwłaścicieli.
Ponoć, co jakiś czas fizycznie istniejące sklepy tych sieci zmieniają logo sklepu, bo im.in. rośnie liczba niezadowolonych klientów danego sklepu i UOKiK się mocno tym interesuje, więc upada jedna marka, rodzi się druga, przejmowana jest kolejną, a właściciele ciągle są ci sami.
Jeżeli to prawda, to jest to PRZEPIS NA ZŁOTY INTERES.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Kiepskie to Twoje zrodlo

MediaExpert to byly 3 firmy terg domex i astral

Domex w pewnym momencie poczul sie tak silny ze wyszedl z mediaexpert wykupil avans (prawa do marki) i wszystkie "swoje" sklepy mediaexpert zamienil na avans...

Tyle teorii spiskowych...


wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Brawo, pieknie napisane! Powinienes opatentowac to stwierdzenie.

To jest motto, ktore przyswieca mi cale zycie. Wychodze dokladnie z takiego samego zalozenia, to zawsze procentuje.
Kazda osoba otwierajaca dzialalnosc gospodarcza, powinna podpisac sie pod takim stwierdzeniem, a obowiazkiem z paragrafu powinno byc zawieszenie takiego dokumentu w widocznym miejscu w firmie.
Dokladnie tak wlasnie powinno byc... i nie inaczej. Niestety roznie bywa, patrzac jednak z perspektywy czasu, troszke jest lepiej jak kiedys.. ale do szczescia jeszcze brakuje...
 

rott319

Member
MediaExpert to byly 3 firmy terg domex i astral

Domex w pewnym momencie poczul sie tak silny ze wyszedl z mediaexpert wykupil avans (prawa do marki) i wszystkie "swoje" sklepy mediaexpert zamienil na avans...

Tyle teorii spiskowych...

Zapomniałeś jednak dodać, że mediaexpert i ELECTRO.pl mają siedzibę pod tym samym adresem tj. ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów.
W ten oto sposób udowodniliśmy, że te 3 sklepy są ze sobą mocno powiązane.
 
Do góry