Sklep Electro.pl Opinie

sallvadore

New member
Dzis przyjechał nowy tv od Electro.pl. Wszystko gra i śmiga. Od kupna, odbioru uszkodzonego TV, reklmacji i dostarczenia nowego minęły 3 tyg. Jedym słowem moge polecać zakupy w sklepie Electro.pl
 

Sat-Bartek

New member
W zeszłym roku kupiłem w tym sklepie canona 500d, czekałem na przesyłkę 2 tyg. Ale dzień po zamówieniu zdzwonił do mnie ich pracowanik i poinformaował o konieczności czekania, czyli w sumie wyszło ok. Poza tym nie było żadnych problemow, ładnie zapakowali, gwarancja podbita.
 

racuh

Banned
Sklep naprawdę godny uwagi

Kupowałem TV, pralkę i wiele innych tylko powinni pomyślec o zniżkach na dostawie bo kupując 2 produkty za każdy trzeba płacic osobną dostawę ale i tak wychodzi taniej niż w normalnym sklepie.
 

32LEC650

New member
Unikać jak ognia

Zgodnie z wieloma opiniami z tego forum zdecydowałem się zakupić LCD - Samsunga 32LEC650
W wyszukiwarce sklepów niską cenę przy dobrej opinii miał ELECTRO.pl
Kupowałem tam już 2 przedmioty więc bez wahania zdecydowałem się na zakup
To był wieeeelki błąd
Dopóki zamawiacie towar za 100-300 zł wszystko ok (stąd tysiące pozytywów) - szybko i fachowo. Z droższymi towarami jest mnóstwo problemów (poczytajcie negatywy i google)
Powyższy zakup (za ok 1600 zł) i od razu wadliwy towar. Wada uniemożliwiająca użytkowanie ujawniła się podczas 1 uruchomienia (niewidoczna bez podłączenie do zasilania - uszkodzona matryca - pajęczynka pikseli i paski na cał ekran, z zewnątrz widać jedynie mały bąbelek powietrza w trefnym miejscu -widoczny przy wnikliwym sprawdzaniu, częściowo zakryty folią ochronną z listw).
Paczkę sprawdziłem przy kurierze - brak widocznych uszkodzeń i opakowania - przyjąłem zatem towar. Po wykryciu powyższej wady poinformowałem kuriera, który spisał protokół szkody (macie na to 7 dni) oraz electro.pl - powołując się na niezgodność towaru z umową
Efekt: 2 odmowy (każda po 14 dniach - ewidentna gra na zwłokę) powoływanie się na niewiążące zapisy regulaminu, prawo przewozowe które nie dotyczy relacji sprzedawca-konsument i ogólne zapisy KC.
W drugiej odmowie napisali że zapewne sam uszkodziłem towar (wyciągając LCD za matrycę - a uszkodzenie idealnie po środku!) i to ja muszę im udowodnić że wada istniała w momencie odbioru (!?!).
Nie dajcie się na to nabrać - w ustawie jest domniemanie istnienia wady w momencie wydania, w przypadku jej wykrycia w ciągu 6 miesięcy i to oni muszą to domniemanie obalić.
Zgłosiłem sprawę rzecznikowi konsumentów, izbie handlowej i za jakiś czas spotkam się z tymi "fachowcami" w sądzie
UNIKAĆ!! inne firmy realizują podobne reklamacje bez zająknięcia (wiem bo już 2 razy reklamowałem różne uszkodzenia i pierwszy raz tak mnie potraktowano)
Sprawa jest wygrana, lecz szkoda nerwów i czasu na sądy dla tych 10-20 zł różnicy w cenie pomiędzy innymi sklepami
 

malony

New member
Witam 32LEC650
a mozesz sie pochwalic ktore firmy przy reklamacjach zachowuja sie ok..bo to przyznam sie jest dla mnie wyznacznik jakosci firmy?
pozdr
malony
 

32LEC650

New member
jak napiszę konkretne nazwy zaraz będzie lament że konkurencja oczernia i reklamuje swój sklep

pierwsza reklamacja - sklep z zegarkami - pęknięte szkiełko mimo dobrego zabezpieczenia paczki - zwrot kaski
druga reklamacja - popularny sklep internetowy z cyframi w nazwie - wgniecione drzwi od lodówki - wymiana na ten sam model (bo podrożał i zwrot mi się nie opłacał)

sklep z zegarkami coś marudził - ale argument z powołaniem paragrafu z ustawy poskutkował, drugi sklep nie robił większych problemów (długo trwała wymiana bo nie mieli lodówki na magazynie - lecz sam wybrałem wymianę)

oba sprzęty dostarczone kurierem, w obu wada stwierdzona nie w momencie odbioru - tylko później

obie sprawy zostałyby natychmiast odrzucone przez electro.pl - bo nie mam protokołu z momentu odbioru, a zegarek zapewne testowałem uderzając młotkiem/ drzwi lodówki zamykałem z kopa

kolejne smaczki, które usłyszałem w rozmowie telefonicznej z electro.pl (pisemnie/mailowo się nie odważyli):
- nie uznają opinii rzecznika konsumentów - bo są stronnicze
- nie godzą się na konsumenckie sądy polubowne - bo są dla nich niewygodne
- właściwy sąd cywilny jedynie w ich miejscowości (na argument że to konsument wybiera sąd, powiedzieli że i tak zawnioskują o jego zmianę)

Widać zatem że sklep liczy że do sądu pójdzie niewiele osób z odrzuconymi reklamacjami - reszta da się omamić śmiesznymi odmowami, wystraszy się sądu lub uwierzy że będą musieli jeździć do Złotowa. Oni mają rację a rzecznicy/prawnicy nie - jak się nie zgadzasz tylko sąd

P.S. Czytajcie negatywne opinie - jak na nie jest reakcja sklepu - oznacza że się ten chociaż przejmuje się swoją opinią, jak negatywy dotyczą na ogół pierdółek(spóźniony o dzień, inny kolor i musiałem wymieniać itd itp) - olać, lecz jak same poważne zarzuty - OMIJAĆ!
Nie zrobiłem tego w przypadku electro.pl i teraz żałuję - bo zapewne bym się dwa razy zastanowił nad wyborem sklepu
 
Ostatnia edycja:

suprnowa

New member
Ja zamówiłem teraz u nich TV za ponad 6 tys PLN i wszystko jest ok.
Wcześniej zamawiałem sprzęt AGD i też nie było żadnych zonków.
 

tomazzi

New member
powiem szczerze, że ja osobiście mam jak najlepsze doświadczenia z tym sklepem - od chwili zamówienia do czasu otrzymania rzeczy - max 2 dni np zamawiam w poniedziałek rano - a we wtorek rzecz jest u mnie dostarczona kurierem

zamawiam też różne rzeczy i nie raz płacę mając pieniądze na koncie od razu i czekam na towar lub jesli mam przy sobie to kupuję w opcji za pobraniem.


nigdy mi się nie zdarzyło by otrzymany sprzęt był wadliwy, uszkodzony - a zamawiam i sprzet pc i głośniki i rtv itp itd - zawsze wszystko działa i dociera w całości - ja osobiście nie mam złych doświadczeń z tym sklepem jak do tej pory a zakupy u nich robię od ponad roku
 

dawid3k88

New member
Ja powiem tak... Co do electro pl nie mam żadnych zastrzeżeń, ponieważ zamawiałem golarkę philips. W MM kosztowała 399zł a u nich 159zł !! Duża wina leży w Nas samych i kurierach.
Spójrzcie teraz w przeszłość i powiedzcie czy nie zdarzyło się Wam tylko rozciąć wierzchniej części paczki, zobaczyć zaplombowane pudełko i padało zdanie do kuriera "dobrze, jest ok, gdzie podpisać?"
Sam się na tym przyłapałem nie raz, głównie dlatego, że nie lubię i nie mam zbytnio czasu wszystkiego sprawdzać przy kimś kto w głowie ma już pozostałe zlecenia. Niby taka ich praca, żeby poczekać, ale w praktyce katują tych kurierów i dają tyle towarów, że przeważnie mogą wlecieć i wylecieć do tego domu...

W przypadku TV warto jednak sprawdzać i stanowczo powiedzieć kurierowi "panie, a jak będzie zepsuty, to odda mi pan z wlasnej kieszeni? prosze poczekać" zalać kawkę, herbatkę, cokolwiek żeby siedział i sam się rozluźnił i w międzyczasie można tv podłączać - w tym okresie i tak lipa, ponieważ sprzet powinien nabrać pokojowej temp, a nie od razu z zimnego samochodu wprost do kontaktu...

Co do samych gwarancji trzeba spojrzeć na to tak: im większa firma, tym większe problemy. Kto bowiem założy proces np. McDonalds? od razu zostanie zjedzony przez ich prawników, tutaj jest tak samo. Natomiast mniejsze firmy są skłonne bez żadnych problemów przyjąć reklamację, bo nie są na tyle silne by się walać po sądach.

Osobiście polecam robić wydruki z np. ceneo, danego produktu i iść do MM, saturna itp. i się targować. Znajomy kupował radio do samochodu, w MM było za 999zł a w sieci za 499zł, pokazał wydruk, kieronik uznał, ze do 550zł może zniżyć!

Pozdrawiam :)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Electro polecam w 100% ! Nigdy się na nich nie zawiodłem, a praktycznie cały sprzęt w domu (tv, kino, mini wieża, lodówka, pralka, mikrofala, czajnik :) ) zakupiłem u nich. Zawsze na czas, nigdy żadnych problemów i ceny również bardzo konkurencyjne. Szczerze polecam !!!
 

stahen

New member
W listopadzie kupowałem monitor z tunerem TV za ok. 700zł. Koszt wysyłki 27zł. Zamówiłem 8.11 , a 10.11 miałem go w domu. Bardzo dobry kontakt ze sklepem. Zawiadomili mnie meilem o wysłaniu paczki. Paczka była zapakowana prawidłowo. Otworzyłem ją w obecności kuriera i sprawdziłem pod względem uszkodzeń mechanicznych. Kurier ma obowiązek poczekać 10 minut. Monitor sprawuje się świetnie. Odniosłem wrażenie że bardzo im zależy na dobrej opinii klienta. Polecam Electro.pl
 

artoneq

New member
Electro polecam w 100% ! Nigdy się na nich nie zawiodłem, a praktycznie cały sprzęt w domu (tv, kino, mini wieża, lodówka, pralka, mikrofala, czajnik :) ) zakupiłem u nich. Zawsze na czas, nigdy żadnych problemów i ceny również bardzo konkurencyjne. Szczerze polecam !!!

Trochę sprzętu AGD u nich zakupiłem i stwierdzam, że są kompetentni. Nie udało mi się trafić na uszkodzone opakowanie. Ceny konkurencyjne.
 

Frog_PL

New member
Nie wiecie jak to jest, jak sie wezmie kilka rzeczy to cos taniej wysylka sumowana jest czy nic nie oszczedzamy nawysylce i na kazdy produkt jest naliczana normalnie?
 

wysio

Member
Bez reklam
Jak kupujesz kilka produktów, to ponosisz dużo mniejsze koszta wysyłki, bo zazwyczaj naliczają jak za jeden produkt. Chyba, że są to większe gabaryty, więc wtedy obowiązuje opłata zawarta w danych przedziałach wagowych, np do 5kg czy do 10 kg.
 

Frog_PL

New member
A to automatycznie wchodzi ta cena sumujacej wysylki jak dodamy do koszyka kilka produktow i przejdziemy dalej przez proces kupowania ? Chcialem kupic TV i okap kuchenny heh.
 
Do góry