Sklep Electro.pl Opinie

tdx

New member
Bez reklam
Chyba nie do konca bo Avans jest Domexu....


Media Markt Saturn i Macro maja jednego wlasciciela

Astral (czlonek Media Expert) prowadzi tez sklep internetowy 2bis

Raczej nic z tego nie wynika

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Zamówiłem pralkę w electro.pl
Wiem, że opinie mają kiepskie, ale potwierdzili mi, że pralka przyjdzie nowa, prosto z magazynu producenta, nigdy nie rozpakowywana, specjalnie na moje zamówienie. Dlatego muszę na nią max. tydzień poczekać.
No i przesyłka gratis, mimo że będę płacił dopiero kurierowi. Więc ryzyko w zasadzie znikome. A cena najniższa na rynku. Dam znać jak się ten zakup potoczy. Ale już widzę piękny kwiatek w moim zamówieniu. Po otrzymaniu mailowego potwierdzenia zamówienia czytam taką m.in. informację:

Informujemy, że zgodnie z obowiązującym prawem można odstąpić od umowy, w terminie 14 dni od momentu odbioru zamówionego towaru. W tym celu można skorzystać z Formularza odstąpienia od umowy.
Koszt zwrotu w przypadku odstąpienia od umowy, obliczony dla jednej sztuki produktu. Odpłatność obejmuje koszt obliczony wg cennika kuriera DPD, dotyczy produktów gabarytowo odpowiadającym oryginalnemu opakowaniu. Informujemy, że koszt zwracanego produktu wynosi odpowiednio dla jednej sztuki:
Lp. Nazwa produktu Koszt zwrotu
1
CANDY Pralka CANDY GV4 137TWHC3
151.74 zł
Ja tam zwracać towaru nie mam zamiaru, o ile będzie sprawny, ale nie jest przypadkiem zapis abuzywny?
Czy przypadkiem klient nie ma prawa zwrócić towaru na koszt sprzedawcy?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czytałem w innym sklepie internetowym warunki właśnie dotyczące jak klient chce oddać towar w ciągu 14 dni - tam również było że koszt ponosi klient ... ale nie wiem czy tak mówi prawo czy tak sobie sklepy interpretują :)
A jaka jest różnica między tym samym produktem w sklepie stacjonarnym, a właśnie w tym sklepie internetowym - jeśli to nie tajemnica?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Głównie taka, że w stacjonarnych u mnie tego modelu brak. Na zamówienie drożej o 200zł i nie jest pewne, czy sprowadzą. Okaże się za tydzień, dwa.
A w czym prać?
No i ze sklepu trzeba samemu przywieźć lub zapłacić za transport.
A tu dostarczą do domu.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Już sprawdziłem. Nie miałem racji.
Koszt zwrotu jest po stronie klienta. Ale jak rozumiem możemy dostarczyć ten zwrot przez siebie wybrana firmą spedycyjną i może być tańszy niż podany przez electro.pl
Odsyłamy na koszt sprzedawcy w wypadku reklamacji towaru.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
ja bym tak zrobił że poszukałbym takiej firmy która będzie tańsza - dla sklepu ważne jest żeby towar został zwrócony, a czym przyjedzie to moja sprawa - ważne żeby w całości dojechał towar :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tak właśnie jest i to mnie zmyliło:)
A i dostałem z electro.pl info, że mogę sobie wykupić dodatkową gwarancję 6-letnią ,,door to door'' za 231zł.
 

m@rcin

Member
Zamówiłem pralkę w electro.pl
Wiem, że opinie mają kiepskie, ale potwierdzili mi, że pralka przyjdzie nowa, prosto z magazynu producenta, nigdy nie rozpakowywana, specjalnie na moje zamówienie. Dlatego muszę na nią max. tydzień poczekać.
No i przesyłka gratis, mimo że będę płacił dopiero kurierowi. Więc ryzyko w zasadzie znikome. A cena najniższa na rynku. Dam znać jak się ten zakup potoczy. Ale już widzę piękny kwiatek w moim zamówieniu. Po otrzymaniu mailowego potwierdzenia zamówienia czytam taką m.in. informację:

Informujemy, że zgodnie z obowiązującym prawem można odstąpić od umowy, w terminie 14 dni od momentu odbioru zamówionego towaru. W tym celu można skorzystać z Formularza odstąpienia od umowy.
Koszt zwrotu w przypadku odstąpienia od umowy, obliczony dla jednej sztuki produktu. Odpłatność obejmuje koszt obliczony wg cennika kuriera DPD, dotyczy produktów gabarytowo odpowiadającym oryginalnemu opakowaniu. Informujemy, że koszt zwracanego produktu wynosi odpowiednio dla jednej sztuki:
Lp. Nazwa produktu Koszt zwrotu
1
CANDY Pralka CANDY GV4 137TWHC3
151.74 zł
Ja tam zwracać towaru nie mam zamiaru, o ile będzie sprawny, ale nie jest przypadkiem zapis abuzywny?
Czy przypadkiem klient nie ma prawa zwrócić towaru na koszt sprzedawcy?
Witam
Też planuję u nich kupić pralkę. Cenę mają najniższą.
Napisz proszę czy jesteś zadowolony z realizacji zamówienia?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Pralkę już dzisiaj rano dostarczyli. Czyli dużo wcześniej niż było w warunkach zakupu. Podobno w jednym kawałku. Nie wiem bo nie było mnie w domu ale opiekunka podobno sprawdziła. Jest natomiast jeden kwas. Rano zadzwonił do mnie kurier z zapytaniem czy pralkę ma kto zapłacić ( to zrozumiałe) i czy mam ludzi do zdjęcia pralki z auta i wniesienia do domu. Usłyszał parę dosadnych słów na ten temat i pralka już jest w domu. Dał radę.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Poza kwasem z kurierem wszystko w jak najlepszym porządku.
Pralka nówka, nigdy nie rozpakowywana. Żadnych uszkodzeń w transporcie.
Działa. Na marginesie polecam pralkę z silnikiem inverterowym. Ogromna różnica w głośności w porównaniu z tradycyjnym. Słychać tylko szum wody i toczącego się prania.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Następny kwiatek. Wraz z pralką nie dostałem polskiej karty gwarancyjnej. Musiałem wysłać im zgłoszenie reklamacyjne z tego tytułu i wypełnioną i podbitą kartę mi dzisiaj dosłali.
 

ledino

New member
Prawda, jednak są pewne standardowe procedury, których trzeba przestrzegać, protokół szkody, a takie rzeczy widoczne już są po stanie samego pudełka.
 
Do góry