Seria C91H i Q91H

TRIESTO

New member
witam wszystkich

Stoje przed ciężkim zadaniem
Q91H oglądam od wczoraj i oto kilka moich spostrzeżeń na temat nowej plazmy, pisze spostrzeżeń ponieważ to bardzo fachowe określenia.
Przede wszystkim jak jest podłaczona.
Tv jest podłaczony kablem HDMI-bandrige do N-ki, dvd na razie scartem -techlink oraz fonię z tunera do ampli kablem optycznym - tomhson.

1. nie ma opóznień dźwieku między tv i ampli - ktoś o to pytał .
2. obraz - przejścia tonalne są bardzo łagodne, kolor według mnie sprawa gustu mi się podobaja aczkolwiek pościągałem je dość znacznie ponieważ ustawienia fabryczne nie przypadły mi do gustu.
ogladając kanały w HD to nie ma sie do czego przyczepić natomista SD to juz jak wielu z nas pisało zalezne od stacji i jakości ale jakieś wielkiej pixelozy nie zaobserwowałem.
TV ma bardzo rozbudowanę menu jeśli chodzi o ustawienia obrazu i tak:
-mozna bez problemu wyłączyc system DNie
-jest mozliwość regulacji poziomu czerni - bardzo fajna rzecz mozna regulowac tym głebie obrazum
- balans bieli - reguluje sie tutaj trzy kolory czerwony , zielony , niebieski dostosowując jes do swoich oczekiwań
-kolory własne- tutaj z kolei balansujemy kolorami - rózowym, zielonym,niebieski , biały/ ja osobiście tutaj obnizyłem bardzo różowy a dodałem bieli/
- funkcja uwydatniania krawędzi
W kwesti obrazu dodam ,że porównując go do PV70 który oglądałem też podłączonego do N-ki dla mnie samsung odbiera lepiej, obraz jest bardziej płynny nie ma takiej ziarnistości którą widać u konkurenta
3. jest dźwiek w TV po kablu HDMI - pisze dlatego że w C7H jest, ale przerywa co jakiś czas na ułamki sekund co jest irytujące .
Nie przez złośliwośc ale przypomne ze w PV tego bajeru nie ma-hahahahahaha.
4. Funkcja poprawy filmów z tego co zwrócoiłem uwagę to delikatnie poprawia napisy oraz postacie , twarze w zblizeniach "wyciaga" je bardziej na pierwszy plan.
5.Dzwiek - no cóż po prostu jest i tyle , z dwóch malutkich otworów w dolnej szczelinie telewizora nie mozna oczekiwąć niczego wiecej.
6. NO I OCZYWIŚCIE SŁYNNY FILTR OGLADANIE

Jest jeszcze ciekawy wynalazek mianowicie Ssytem Anynet+ który to umozliwia podłaczenie innych urzadzen /ale tylko przewodem hdmi/ do plazmy i sterowani nimi jednym pilotem.
Na temat wygladu zewnetrznego nie bede sie rozpisywał - rzecz gustu - ja osobiście preferuje proste , niewyszukane wzornictwo bez zbednych polepszaczy.
Na koniec chcę podkreślić , że sa to moje spostrzezenia po jednym dniu uzytkowania plazmy , jeżeli ktoś ma jakieś szczegółowe pytania to chetnie odpowiem.
Najlepiej zobaczyć telewizor na zywo.
pozdrawiam
 

malin_f1

New member
Wielkie dzięki!!! Poczekam jeszcze troszkę na więcej opinii i wezmę go ale 50 C91 :) 50cali za 6,5 tyś uważam że to bardzo dobra oferta a co do jakości obrazu to nie wiem jak byłoby u mnie w domu na cyfrze... jednak w sklepie na słabej kablówce jak dla mnie C7H wypadł lepiej. Grunt że poprawili to co mieli poprawić :)
Gratuluję odwagi (wziełeś w ciemno) i mam nadzieję że będziesz nadal zadowolony ze swojego TV :)
 

kaszpir

New member
A jak spisuje sie ten filtr (Filter Bright). Czy niweluje refleksy świetlne oraz czy w przyadku sporego nasłonecznienia obraz z plazmy jest sporo lepszy niż w przypadku plazmy nie wyposażone w żadną wartst antyodblaskową (PV70) ?

Różnica pomiędzy Q91 a C91 polega na tym że tańszy model ma tylko 2 złącza HDMI i nie ma systemu Movie Plus.

Do czego ten system służy ? Zdaje mi sie że jest on do filmów nagranych w 24 klatkach , czy znacząco on poprawia jakość obrazu (można tą funkcję włączyć i wyłączyć ???)

Ja zastanawiam sie nad modelem C91H bo za 4700zł wolalbym jednak PV70 ...

A jak wygląda ostrość obrazu , szczegółowośc w porównaniu z PV70 ???
 

TRIESTO

New member
witam ponownie
- nie dokonczyłem o tym filtrze:
Widać na ekranie lekko różową poświate jak pada słonce , na ile eliminuje ten filtr odbicia w ekranie to najlepiej byłoby porównać na dwóch tv, w słoneczny dzień widac mimo wszystko swoje odbicie w ekranie przy duzym nasłonecznieniu.
Mam obok przed tv duze okno tarasowe od zachodniej strony więc po południu zasłaniam okno zaluzjami ale komfort ogladania jest dopiero wieczorem.
jeszcze raz zaznaczam ,że to są moje subiektywne odczucia, staram sie jak najlepiej , najrzetelniej opisac w/w plazme.

Zabrzmi dźiwnie ale nie mam aparatu cyfrowego , jutro przyjdzie kolega to zrobię kilka fotek i postaram sie je zamieścic na forum.

Pozdrawiam
 

TRIESTO

New member
po raz 3

Kaszpir , malin , jtd

czytałem jakiś post już nie pamietam kogo ze jednak wolałby pionera lub philipsa 9631 - pozostawie bez komentarza.
My tutaj na forum szukamy naprawdę niuansów, czegos co sie sprawdza lub dlaczego cos działa na 99% a nie na 100% - może i racja.
Ktos kto tutaj szuka tv i porad -to oczywiście znajdzie ich całe mnóstwo ale najlepszym sposobem wypróbowania czegokolwiek jest własne OKO szczególnie jeśli chodzi o TV.
Ja szukałem Tv ok.5 m-cy , nawet miałem 2 w domu C7H, PV60 odpadł ja zobaczyłem węże na filmi Ms.& Mrs. Smith, PV70 przetestowałem u kolegi w sklepie wzdłuż i wszeż a kupiłem Q91H w tzw. ciemno biorąc mozliwość zwrotu Tv do sklepu.

Miłego oglądania
 

TRIESTO

New member
wwmm napisał:
Witam, jaki ma w końcu 42Q9 kontrast, polskie strony sklepów inernetowych podają 10 000:1, niemieckie 15 000:1
np.:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/676226_-ps-42q91h-samsung.html

I jeszcze jedno pytanie, jakie są różnice między 42C9 a 42Q9, (3 HDTV w 42Q9 a 2 w 42C9? )
Niestety Siemens Polska nic nie pokazuje, szkoda.
Tresino, jak testy........!!!!!!!!!!?????????, czekamy wszyscy na Twoje wrażenia, bo Panas 42...70 jakoś mi się nie podoba.....a Samsung to chyba moja ulubiona firma patrząc na wyposażenie jakie mam w domu ( kuchnia, tel.kom)
Witaj
jeśli chodzi o kontrast to sprawe rozwiąze specyfikacja samsung polska - tak sobie myśle, w instrukcji obsługi nie ma danych technicznych.
Róznice - jedną już znasz , Q ma system movie plus ultra oraz funkcja Anynet+
pozdrawiam
 

maniek700

New member
Witam, moj brat posiada ten tv Samsunga 42Q91H 2 dni :D i jest z niego bardzo zdowolony :D porownywalismy oba modele przed zakupem i naszym zdaniem Panas PV70 przy nim wysiada :p Naprawde polecam ten model Samsunga za takie pieniadze super tv ;)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Witam,

Z zainteresowaniem siegnalem po manula Samsunga Q91 i z zaskoczeniem przyjalem ze jest wiele, bardzo wiele rozwiazan zostosowano ktorych mi ewidentnie brakuje w Panasie (PV45). Rozwiazanie polaczenia z PC moge uznac wrecz za wzorcowe. Czym sie az tak zachwycam, ano tor sygnalow video+audio moze byc realizowane dwojaki sposob, jeden ktory jest znany i stosowany DVI-HDMI (video) do plazmy i osobno audio przez spdif (DD, DTS) do ampli lub stereo przez cinche do plazmy lub ampli drugi tez niby taki sam d-sub do plazmy i przez jack-jack tez do plazmy (!!) i gdyby tor audio sie tutaj konczyl byloby to porazka, dalej mozna wypuscic sygnal optykiem na ampli. Nie doszukalem sie czy przyjmowany jest sygnal tylko stereo czy takze w DD/DTS, niestety koncowki nie determinuja w sposob jednoznaczy jaki sygnal moze byc podawany. Tutaj prosba czy osoby ktore posiadaja powyzszy model moga to w jakis sposob sprawdzic. Jezeli takze sygnal cyfrowy bylaby to mala rewelucja, mimo wszystko nie zawsze do ogladania filmow z PC jest ochota angazowac osobnego zestawu kina domowego. Mozliwosci co z sygnalem video przez d-sub mozna zrobic sa dosc duze (zdecydowanie wieksze niz w Panasie) wlacznie z przemieszczaniem go na ekranie plazmy w czterech kierunkach co moze miec znaczenie przy napisach zaszytych w filmach dvd i checi wiekszego wypelnienia ekranu filmow w proporcji 2.35:1, niestety w Panasie napisy sa zazwyczaj obciete. Dlaczego az tak bardzo przez d-sub, mimo wszystko (przy natywnej rozdzielczosci plazmy) obraz pulpitu, odwzorowania fontow ekranowych jest zdecydowanie (!!) lepsze niz przez chociazby przez komponenty (testowane). Bardzo duzy plus.

2. System zabezpiecznia plazmy przed wypalaniem, zostaly zastosowane wszystkie mozliwe (znane) technologie wlacznie z mozliwosci likwidacji juz powstalych powidokow. Moze wreszcie bedzie mozna korzystac w pelni (od razu) bez tzw. docierania z mozliwosci plazmy, ustawiajac np, kontrast dla siebie zadawalajacym stopniu. Docierane mnie juz powoli zaczyna denerwowac, bo nie ogladam duzo i wyliczylem ze tym system, jeszcze bede musial docierac swoja plazme przez nablizsze dwa miesiace. Nie mowiac ze ewentualnymi powidokami (na cale szczescie w Panasach nie ma potwierdzonych przypadkow) trzeba bedzie radzic sobie samemu. Nie uswiadczy sie systemow: all white, czy side gray przy ogladaniu obrazow 4:3 bez rozciagniecia. Bardzo duzy plus.

3. Z duzym pozytywnym zaskoczeniem jest mozliwosc obslugi innych urzadzen (dvd i inne) niekoniecznie wylacznie jedynej slusznej marki Samsung (podane sa kody do pilota w manualu). Plus.

4. Powloka antyrefleksyja (witaj kaszpir ;-)), coz w Panasie moza sie przegladac prawie jak w lustrze, bez sygnalu, przy sygnale czasami jest to widoczne, z potwierdzonych przypadkow trzeba stosowac zaluzje przy mocno naslonecznionych pomieszczeniach (nie mam takiej sytuacji). Jezeli bedzie to realizowane nie na papierze i powloka bedzie spelniac swoje fukncje zdecydowany plus.

4. Movie plus: naturalne kolory skory i wieksza wyrazistosc napisow przy szybkich scenach. Mysle ze Panas radzi sobie z tym bardzo dobrze, po wyeliminowaniu efektu glinianych twarzy a wyrazistosc napisow z powodzeniem realizuje system sub-pixel bardzo dobrze.

5. System Anynet+ praktycznie to samo co V-link w Pansie.

Bardzo mocno strona Panasa sa kolory, ich nasycenie nie w przesadzie jak w LCD Sony ale w naturalnosci a takze ostrosc obrazu (zwlaszcza ubiegloroczne modele). Jezeli Q91 zaoferuje taka sama jakosc (moze lepsza) niestety nowy model PV70 i starsi bracia beda musieli kleknac :)blagam: ) przez modelem Q91, bo cenowo sa zblizone.


Pzdr. (C)G
Zatwardzialy zwolennik Panasa, czekajacy na modele FULLHD PZ(PY).
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Czytajac ten twoj post CyGorg myslalem ze widziales Samsunga na zywo, ale chyba nie.. Nastepnym razem okreslaj sie dokladniej:-o
 

kaszpir

New member
Do Triesto.

Jesli możesz to porównaj obraz przy wyłączonej i włączonej funkcji Movie Plus.

Jakie wrażenia z jakości obrazu ? Coś Cię wkurza w tej plaźmie ? Czy plazma ma jakies wentylatory ? Jaki poziom hałasu ona generuje ?

Mnie interesuje słabszy model (z tylko 2HDMI , bez Movie Plus i bez sterowanie z pilota Samsunga innymi urządzeniami)

Ale no cóż jest tańszy ...

A wygląda że jes to zubożona wersja modelu Q91H (obcięta).

Napisz jakąś krótką chociaż recenzję , bo nie ukrywam że czekam bo chcialbym w tygodniu zamówić wreszcie plazmę :)
A jeśli nie ma ona wad starszej plazmy Samsunga C7H to może zakup nowego Samsunga będzie dobrą alterantywą w stosunku co PV45 a może nawet PV70 ...
No i model C91H kosztuje poniżej 3900zł więc cena bardzo ładna :)
 

TRIESTO

New member
kaszpir napisał:
Do Triesto.

Jesli możesz to porównaj obraz przy wyłączonej i włączonej funkcji Movie Plus.

Jakie wrażenia z jakości obrazu ? Coś Cię wkurza w tej plaźmie ? Czy plazma ma jakies wentylatory ? Jaki poziom hałasu ona generuje ?

Mnie interesuje słabszy model (z tylko 2HDMI , bez Movie Plus i bez sterowanie z pilota Samsunga innymi urządzeniami)

Ale no cóż jest tańszy ...

A wygląda że jes to zubożona wersja modelu Q91H (obcięta).

Napisz jakąś krótką chociaż recenzję , bo nie ukrywam że czekam bo chcialbym w tygodniu zamówić wreszcie plazmę :)
A jeśli nie ma ona wad starszej plazmy Samsunga C7H to może zakup nowego Samsunga będzie dobrą alterantywą w stosunku co PV45 a może nawet PV70 ...
No i model C91H kosztuje poniżej 3900zł więc cena bardzo ładna :)

Witaj Kaszpir
O funkci movie plus już pisałem w poprzednim poście - "wyciąga" ona twarze , całe postacie z pierwszego planu na bardziej szczegółowo a troche zaniedbuje drugi plan jest wtedy w nim mniej szczegółów ale system ten mozna sobie właczyć lub wyłaczyc samemu - kwestia ustawień
Jak na razie nic mnie w niej nie wkurza - gra super , jak pisałem wczesniej obraz jest jak dla mnie bardziej delikatny , przejscie tonalne są bardzo płynne podobnie jest z odcieniami szarości która też mozna regulować/regulacja czerni/porównując do PV70 którego obraz jest ziarnisty i to mi jakoś nie pasowało w nim.
Nie z tyłu zadnych wentylatorów a poziom hałasu moim zdaniem żaden - trzeba podejść do samego tyłu plazmy to wtedy słychac delikatne odgłosy jej pracy - moim zdaniem normalna rzecz w pracy każdego sprzetu.
Jak też wczesniej pisałem jest dźwiek w połaczeniu kablem HDMI i nie przerywa- moim zdaniem to też duzy plus.
ogólnie rzecz ujmując Tv jest wart polecenia ja jestem na razie bardzo zadowolony i jeżeli chcesz kupic C91H który nie ma kilku rzeczy ale jest tańszy to pewnie też bedzie bardzo dobry wybór.
moim zdaniem SAMSUNG ODROBIŁ ZADANIE DOMOWE I WYPRODUKOWAŁ PLAZME KTÓRA MOŻE SPORO NAMIESZAĆ NA RYNKU W DODATKU Z TYMI CENAMI.

POZDRAWIAM
 

jtd

New member
Bez reklam
TRIESTO jak sie nie myle ta plazma ma fukcje dzialania na 75hz w Smart Frame Plus ?
Czy jest ona zalaczona juz domylsnie caly czas, czy tez trzeba ja wlaczyc samemu w menu ?
 
Ostatnia edycja:

airjack

New member
Triesto dzięki za info. Cieszy fakt sporej mozliwości regulacji, tutaj bardziej wymagający użytkownicy mają pole do popisu i moga znaleść ustawienie odpowiednie dla siebie. (Cy)Gorg świetnie wyłapał sporo udogodnień nowego Samsunga. Dla mnie ważne są problemy z wypalaniem, dobrze, że Samsung stara się to wyeliminować. Jak napisał Triesto "Samsung odrobił zadanie domowe". Dotychczasowe wypowiedzi są optymistyczne. Przygotowanie teoretyczne do dobrego zakupu jest ważne, teraz jak wiemy na co zwracać uwagę pozostaje tylko wizyta w sklepie i dokonanie wyboru. Czas na to będzie dopiero w majowy weekend, a na razie chętnie poczytam Wasze opinie, może jeszcze ktoś z użytkowników dołączy :)
 

malin_f1

New member
jak narazie to jest tylko jedna opinia :) proponuję udać się do sklepu i porównać bo już prawie wszędzie są te samsungi. Dziś jeszcze gość zademnostrował mi włączenie jakiejś funkcji w menu serwisowym która znacząco poprawiła jakość obrazu tylko nie pamiętam co to za funkcja była :( natomiat to był model 42C91 ten "uboższy"
 

kaszpir

New member
Do Triesto:

jestes pewien że mówisz o funkcji "Movie-Plus (Reverse Pulldown)" ?
Bo z niemieckiej strony samsunga wynika że służy ona do zwiększania "płynności" filmów nagranych w 24 klatkach

A to o czym Ty mówisz to wygląda na " Silhouette Editor" ...

W skład technologii "Real Motion Studio" wchodzi Smart Frame Plus + Silhouette Editor + Movie-Plus (Reverse Pulldown).

Z danych technicznych z niemieckiej strony Samsunga wygląda na to że model C91 nie ma jedynie technologii "Movie-Plus (Reverse Pulldown)" ...

Model C91
http://av.samsung.de/article.asp?artid=C1A4B921-28FD-4527-ACBE-72247627BED5

Model Q91
http://av.samsung.de/article.asp?artid=A66E0D2E-D750-456A-A588-217C0869C46C

Coraz bardziej mi się podoba ten Samsung :)

Sądze że jeśli porównywałes z PV70 i innymi plazmami i uważasz że obraz jest bardzo dobry i wcale nie gorszy od PV70 to chyba zdecyduje sie na model C91.

Cena z przesylka (żagiel) to 3958zł więc nie jest źle , a 700zł zostanie mi w kieszeni (w porównaniu z PV70) ...
 

maniek700

New member
malin_f1 napisał:
jak narazie to jest tylko jedna opinia :) proponuję udać się do sklepu i porównać bo już prawie wszędzie są te samsungi. Dziś jeszcze gość zademnostrował mi włączenie jakiejś funkcji w menu serwisowym która znacząco poprawiła jakość obrazu tylko nie pamiętam co to za funkcja była :( natomiat to był model 42C91 ten "uboższy"
A wiesz jak ta funkcje mżozna wlaczyc?
 

TRIESTO

New member
jtd napisał:
TRIESTO jak sie nie myle ta plazma ma fukcje dzialania na 75hz w Smart Frame Plus ?
Czy jest ona zalaczona juz domylsnie caly czas, czy tez trzeba ja wlaczyc samemu w menu ?

Czesc jtd
nie znalazłem nigdzie w menu tej funkcji , wnioskuje więc że jest właczona cały czas domyslenie.
pozdrawiam
 
Do góry