Seria C91H i Q91H

Marcin978

New member
ludzie! wy tu o ratach a ja sie pytam gdzie w ogole mozna zobaczyc te nowe samsungi i kupic za gotowke, gdzie sa dostepne???

najlepiej bielsko biala lub wroclaw
 

WolverineXXX

New member
Dostępne są w 9 sklepach internetowych ( przynajmniej tak twierdzą ).

Oficjalna premiera na polskiej stronie samsunga przewidziana jest ponoć na 24-25 kwietnia.( dane uzyskane w jednym ze sklepów internetowych )
Tak więc na razie jest to taki produkt widmo.

TRIESTO powinien mieć go w domu dziś lub w poniedziałek ( chyba że sprzedawca kłamie ).

Zapewne jego opinia zaważy na kilku zakupach.

Dylemat 42Q91H vs 42PV70P nadal pozostaje nierozwiązany.

Pozdrawiam i udanego weekendu !
 

malin_f1

New member
kiki napisał:
o wypalaniu znaczków możesz zapomnieć

Jednak ludzie tu piszą żę się wypalają coś w tym jednak musi być... a ja lubię sobie przez 3 godz pooglądać TVN Turbo :) Chociaż może jak się ładnie dotrze plazmę... muszę o tym jeszcze poczytać a dziś znowu pojadę sobie pooglądać ale z niecierpliwością czekam na kolegę który zamówił 91 :) nie odzywa się to może go ma i testuje :) CZEKAMY na żetelną ocenę
 

TRIESTO

New member
witam Wszystkich
Mam juz u siebie 42Q91H !!!
dostałem go wczoraj więc długo nie pobawiłem się nim.
Jeśli chodzi o jakieś dłuższy opis bo z tego co widzie to pare osób czeka to postaram się dzisiaj wieczorem coś więcej napisać.
Tak na szybko to napisze,
NIE MIGOCZE!!!
SAMSUNG ODROBIŁ ZADANIE DOMOWE.
A-ha - jest zupełnie nowa matryca .
Stara matryca z modeli serii 7 - jej budowa jest taka ze jak stoi i się bardzo z boku to np. napisy z filmu widać było jakby podwójnie , natomiast w nowej matrycy tego efektu nie ma.
Polecam zakupy w E-żagiel z Lublina towar dostarczony w terminie i moim zdanie rozsądna cena 4699 pln.
wieczorem napisze juz coś wiecej ale aby napisć trzeba sprawdzić .
A-HA - JESZCZE COŚ
N-BOX MAM PODPIĘTY KABLEM HDMI I KU MOJEMU ZASKOCZENIU JEST GŁOS I NIE PRZERYWA .
pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
Łał szybko masz ten TV! Nawet przed premiera w Polsce, niezle :cool: Potesuj troche go tez na kanalach SD z anteny zwyklej i porob fotki.
 

malin_f1

New member
Więcej szczegółów jak widziałeś wcześniej np PV70?! czy jest synchronizacja obrazu z dźwiękiem przez sprzęt audio??? jak masz możliwość to podepnij i sprawdź. co do nowej matrycy to jest to gdzieś oficjalnie napisane czy to domysły?
Pozdrawiam
 

TRIESTO

New member
witaj malin
wysłałem ci numer.
jeśli chodzi o synchronizacje obrazu z dzwiękiem to jeszcze tego nie sprawdzałem , ale jaki jest sens puszczać dzwięk z dwóch źródeł?
albo słuchasz kina albo tv- tak ja to rozumiem ja nigdy nie ogladałem filmu tak aby dzwiek szedł na kolumny i z telewizora.
jak będzie czas i pozycze aparat /bo nie mam / to zrobie zdjęcia .

pozdrawiam
 

malin_f1

New member
piszą że dźwięk wyprzedza minimalnie obraz albo na odwrót już nie pamiętam wg mnie to istotna wada i warto by to sprawdzić wiadomo że jak idzie przez ampli to TV wyciszamy :)
Pozdrawiam
 

malin_f1

New member
Godzinę czasu oglądałem 3 Plazmy 50cali w MM niestety tylko na kablówce...
1 C7HX
2 C91H
3 PV70

Najmilej dla oka grał C7 najbardziej szczegółowy PV70 (ale największa ziarnistość) a ten z nowej serii C91H coś po środku. Gdybym miał wybrać nie patrząc na cenę wybór prosty i klarowny jak dla mnie PV70!! Potem C7HX i na końcu niestety samsung z nowej serii C91H natomiast jeżeli biorę pod uwagę cenę to kolejność jest dokładnie odwrotna :) a oto ceny z MM Marki rząd wielkości może się różnic cena +- 300zł Mimo wszystko KOSMOS !
C7 8600 PLN
C91 7999 PLN
PV70 9000 PLN

Migotania w żadnym samsungu nie zauważyłem. Była też 42 z seri C91 tylko ta słabsza za 4400zł migotania nie zauważyłem ale mało ją oglądałem.
 

TRIESTO

New member
witaj Malin
w MM którym oglądałeś w/w plazmy na pewno sygnał antenowy był podłaczony do wejscia antenowego i wtedy nie jast zauważalne migotanie, natomiast jak podepniesz dekoder wejsciem hdmi lub componentem to wtedy problem istnieje, tak samo jest jak podłączysz dvd.
Jak może czytałeś ten wątek miałem w domu dwa egzemplarze / przez około 14 dni w sumie/ C7H i właśnie przez to migotanie zrezygnowałem z niego.
Jesli chodzi o porównanie do PV70 którego rozważałem to tak jak zwróciłeś uwagę duza ziarnistość obrazu nawet przy sygnale HD.
Chciałbym dodac ,ze nowy samsung ma bardzo ale to bardzo rozbudowany system indywidualnych ustawień obrazu i może tutaj można dostroić coś pod swoje wymagania i gusta w przeciwieństwie do PV70.
Jakość obrazu w/g mojej skromnej osoby jest lepsza na samsungu dlatego go kupiłem.
Nie chcę tutaj forować opini ze któryś tv lub gorszy mi bardziej odpowieda obraz z samsunga i kropka, poza tym jest obrotowa podstawa - kapitalna rzecz jak ktos nie zamierza wieszać plazmy na scianie oraz dodatkowe wejscie HDMI z boku tv jak chcemy coś dodatkowo i szybko podłaczyć.

pozdrawiam
 

wwmm

New member
Jaki kontrast?

Witam, jaki ma w końcu 42Q9 kontrast, polskie strony sklepów inernetowych podają 10 000:1, niemieckie 15 000:1
np.:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/676226_-ps-42q91h-samsung.html

I jeszcze jedno pytanie, jakie są różnice między 42C9 a 42Q9, (3 HDTV w 42Q9 a 2 w 42C9? )
Niestety Siemens Polska nic nie pokazuje, szkoda.
Tresino, jak testy........!!!!!!!!!!?????????, czekamy wszyscy na Twoje wrażenia, bo Panas 42...70 jakoś mi się nie podoba.....a Samsung to chyba moja ulubiona firma patrząc na wyposażenie jakie mam w domu ( kuchnia, tel.kom)
 

WolverineXXX

New member
Nie chcę być złym prorokiem ale ... Siemens Polska raczej nie napisze nic o nowych plazmach Samsunga ;) heh

A z tym kontrastem to też jestem ciekaw.
Pracownik jednego sklepu internetowego powiedział mi tak:
" lepiej podać za mało niż za dużo " :)
 

Romanoff

New member
Witam.
Dziś przyjechała jedna sztuka PS42Q96 i ledwo ją rozpakowaliśmy a już jej nie było :) Zdążyłem zrbić dwie fotki i chwilkę przetestować:
http://img440.imageshack.us/img440/1768/samsungps42q962ft1.jpg

http://img266.imageshack.us/img266/69/samsungps42q961xv2.jpg

CO pierwsze rzuca się w oczy to b.dobra płynność obrazu(system Movie Plus).Obok stał LCD Philipsa 32PF9551 i płynność była porównywalna(z czego na Samsungu lepsza ostrość przy ruchu-wiadomo,plazma).Czar prysł jak zmieniłem format obrazu-tv zaczął się wykrzaczac jak cholera,obraz zaczął się przycinać-widac procek w tv nie wyrabia przy innym formacie niż auto-WIELKA SZKODA.Zresztą widac zbyt duże artefakty wokól poruszających się obiektów na ekranie.Wybór formatów obrazu wystarczający,można regulować położenie obrazu-góra-dół.
Kolory-jak we wszystkich Samsungach nieco pastelowe,aczkolwiek wyraźne-jednak ja wole soczyste kolory Panasonica lub naturalne Hitachiego_Ostrość obrazu z anteny dachowej-słaba,z dvd(scart)-taka sobie, nie pomogło włączanie i wyłączanie DNR itp.Moim zdaniem mogłoby być lepiej-już Panasonic PA60 grał ładniej(podobnie PV60)ze słabego sygnału.
Kontrast 15,000 to czysty marketing.Z tego Samsung słynie.
Telewizor jest napewno świetnie wyposażony-3xHDMI,wyjście optyczne,DVB-T, ma dużo możliwości regulacji obrazu(ale znowu nie tak wiele jak Pioneer).Jest bardzo ładny-ale błyszczący.Co kto lubi.
Za 5tyś to dobry tv ale wolałbym dołożyć 3tyś do Pionka,Philipsa 9631 lub 42PD9700.
W tygodniu przyjada kolejne sztuki więc postaram się go bardziej szczegółowo przetestować.
POzdrawiam.
 

airjack

New member
Moim zdaniem jeśli tv ma 2, czy 3 złącza HDMI to powinno się porównywać różne modele sygnałem właśnie z takiego złącza + komponent. Scart bankowo jest traktowany jako coś pod co możemy podłączyć starszy sprzęt. Przy wielkościach 42'' i więcej, czy nawet 37'' żaden producent nie będzie zajmował cennego czasu na dopracowywanie sygnału ze scarta. Nowy sprzęt na dobrze pracować z innymi urządzeniami produkowanymi w tym samym czasie, takie czasy i dobrze. Jeśli kogoś stać na plazmę to na pewno nie ogląda sygnału z dachu to jest nie logiczne. Najlepszym testem będą połaczenia z platformami cyfrowymi szczególnie z n-ką, dopiero na 2 miejscu z wciąż popularną kablówką, ale tu trzeba się liczyć ze słabszym obrazem, cudów nie ma. Do tego dochodzą nowe konsole i DVD.
Mnie cieszy pobór mocy pokazany przez jednago z użytkowników, mimo że znaczny to porównywalny dla Panasonica i Samsunga. Nie jestem fanem żadnej z tych marek, chcę kupić dobry tv, w moim przypadku ma dobrze pracować z n-ką. Gdybym miał porównywać sygnał w sklepie to kupiłbym CRT :)
Również czekam, co napisze Triesto, poglądowe fotki mile widziane :)
 

Romanoff

New member
Z braku czasu, przetestowałem to co mogłem.Tak jak napisałem, jak bedzie możliwość to porównam w szerszym spektrum.Dla wrażliwego oka od razu widac który tv jak gra.Niedalkoo stał PV60 i grał naprawdę lepiej.
Zobaczymy co napisze Triesto.
Pozdrawiam
 

mambo711

New member
airjack napisał:
Moim zdaniem jeśli tv ma 2, czy 3 złącza HDMI to powinno się porównywać różne modele sygnałem właśnie z takiego złącza + komponent. Scart bankowo jest traktowany jako coś pod co możemy podłączyć starszy sprzęt. Przy wielkościach 42'' i więcej, czy nawet 37'' żaden producent nie będzie zajmował cennego czasu na dopracowywanie sygnału ze scarta. Nowy sprzęt na dobrze pracować z innymi urządzeniami produkowanymi w tym samym czasie, takie czasy i dobrze. Jeśli kogoś stać na plazmę to na pewno nie ogląda sygnału z dachu to jest nie logiczne. Najlepszym testem będą połaczenia z platformami cyfrowymi szczególnie z n-ką, dopiero na 2 miejscu z wciąż popularną kablówką, ale tu trzeba się liczyć ze słabszym obrazem, cudów nie ma. Do tego dochodzą nowe konsole i DVD.
Mnie cieszy pobór mocy pokazany przez jednago z użytkowników, mimo że znaczny to porównywalny dla Panasonica i Samsunga. Nie jestem fanem żadnej z tych marek, chcę kupić dobry tv, w moim przypadku ma dobrze pracować z n-ką. Gdybym miał porównywać sygnał w sklepie to kupiłbym CRT :)
Również czekam, co napisze Triesto, poglądowe fotki mile widziane :)




Podpisuję się rękami i nogami pod powyższą opinią, scart był dobry do 20" Goldstarów, a 3 hdmi to znak czasów (PS3, kamera HDV, n-ka i już brakuje na HDDVD ewentualnie SD DVD z Hdmi). Dlatego ja wolałbym wrażenia z podłączenia urządzeń z Hdmi. Czekam na takie własnie opinie.
 
Do góry