Seria C91H i Q91H

TRIESTO

New member
Do Triesto:

jestes pewien że mówisz o funkcji "Movie-Plus (Reverse Pulldown)" ?
Bo z niemieckiej strony samsunga wynika że służy ona do zwiększania "płynności" filmów nagranych w 24 klatkach

Cześc Kaszpir
Tak jestem pewien .
W instrukcji w języku polskim nazwana jest jako POPRAWA FILMÓW a w części w języku angileski właśnie MOVIE PLUS i co najważniejsze działa tylko na formacie obrazu SZEROKI I 16:9 w pozostałych trybach nie działa mozliwe ,że jeszcze słuzy do zwiekszenia płynności filmów nagranych na własne kamery jednak nic o tym nie wspominają w instrukcji a ja kamery nie podłączałem / bo nie mam/.
Tak sądze ale może się myle?
Jest ona tylko w Q91H .
Pozdrawiam

Pozdrawiam
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
jtd napisał:
Nastepnym razem okreslaj sie dokladniej:-o

Jtd, na przyszlosc czytaj dokladnie posty nie bedziesz mial problemow z ich odbiorem. Byla to analiza funkcji i mozliwosci w porownaniu do Panasow. Mam nadzieje, ze rozumiesz co to znaczy analiza, jak nie sluze slownikiem jezyka polskiego.

(C)G
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Hmm, powloke antyrefleksyjna mozna juz miedzy bajki wlozyc. Moge prawie zobaczyc jaka kawe pije TRIESTO (pozdrawiam, dzieki za zdjecie). Chociaz obraz niczego sobie jak na SD zapowiada sie mocny
konkurent PV70.

jtd napisał:
Ok, nie bede z toba polemizowal bo patrzac na twoje zdjecie to nie jestes zbyt malej postury xD

Coz, nie jest to zdjecie tylko avatar, niestety nawet dokladnie nie znasz slowa polemika. Jak na razie za duzo ze soba nie polemizowalismy w tematyce watku.

Pzdr (C)G
 
Ostatnia edycja:

kaszpir

New member
(Cy)Gorg napisał:
Hmm, powloke antyrefleksyjna mozna juz miedzy bajki wlozyc. Moge prawie zobaczyc jaka kawe pije TRIESTO (pozdrawiam, dzieki za zdjecie). Chociaz obraz niczego sobie jak na SD zapowiada sie mocny
konkurent PV70.
Pzdr (C)G

Tyle że powłoka "Filter Bright" to nie jest typowa powłoka antyrefleksyjna , a z tego co widziałem na reklamówce ( filmiku) Samsunga służy do poprawy jakości obrazu podczas sporego nasłonecznienia (oświetlenia) ...
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kaszpir napisał:
Tyle że powłoka "Filter Bright" to nie jest typowa powłoka antyrefleksyjna

Coz kaszpir, jezeli Tobie to nie przeszkadza, az tak duze odbicia, komus kto tak bardzo zwracal na to uwage i w podwatkach modeli panasonica (nikt inny jak Ty pisal o powloce antyrefleksyjnej) i tutaj samsunga, to ok ;). Moze dodam, ze odbicia sa dosc powazne, zdecydowanie wieksze niz w Panasach (ocena subiektywna). Chyba w Twoim przypadku glownie chodzi o cene przy ktorej mozna juz zaakceptowac doslownie wszystko. Do siebie bardziej przyjme brzydote PV45 (obudowa, desing) niz takie odbicia, coz dla mnie TV sluzy do ogladania obrazu wyswietlanym na ekranie plazmy.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

airjack

New member
Filiżankę widać dokładnie :) Triesto, czy to tak wygląda, czy aparat dodał swoje? Z jakiej odległości oglądasz tv, czy wtedy też tak widać odbicia? Jak blisko tv masz okno?
 

kaszpir

New member
(Cy)Gorg napisał:
Coz kaszpir, jezeli Tobie to nie przeszkadza, az tak duze odbicia, komus kto tak bardzo zwracal na to uwage i w podwatkach modeli panasonica (nikt inny jak Ty pisal o powloce antyrefleksyjnej) i tutaj samsunga, to ok ;). Moze dodam, ze odbicia sa dosc powazne, zdecydowanie wieksze niz w Panasach (ocena subiektywna). Chyba w Twoim przypadku glownie chodzi o cene przy ktorej mozna juz zaakceptowac doslownie wszystko. Do siebie bardziej przyjme brzydote PV45 (obudowa, desing) niz takie odbicia, coz dla mnie TV sluzy do ogladania obrazu wyswietlanym na ekranie plazmy.

Pzdr. (C)G
Mi przeszkadza. Wolałbym napewno powłokę matową (tak jak w LCD) :)
Jednak cieszy mnie fakt że Samsung zamontował jakąś powłokę która teoretycznie ma pomóc w oglądaniu TV podczas sporego nasłonecznienia ...
u mnie w domu mimo że żaluzje są spuszczone to i tak jest dośc jasno w pokoju ... (takie ustawienie bloku no i TV :)
Lepiej chociaż to , niż nic ...

Najlepiej obejrzeć sobie na stronie Samsuga (chyba niemieckiej) na jakiej zasadzie działa ta powłoka. Miałem nadziję że także będzie służyła jako powloka antyrekleksyjna , ale widac że niestety nie :(

Dobre chociaż to że przy naslonecznieniu obraz powinien z tą powłoką być lepszy od Tv bez takiej powłoki (chociaż teoretycznie) ...

Ciągle wybieram pomiędzy PV45 a Samsungiem C91H.
Ceny niemalże takie same.
Tyle że Samsung ma ładniejszą obudowę ;) i więcej "bajerów" i zastosowanych technologii ...

Z panasonica PV70 chyba jednak rezygnuje. Bo z opisów wynika że to nie to samo co PV71 a model wybrakowany (zamiast V-real II - V real). I) "specjalny" na polski rynek :(

W PV45 najbardziej boję się osławionych "węży" , szumu wentylatorów no i paskudnej obudowy ...
No i że jest to model mocno "okrojony" z różnych "technologii" ...

W samsungu podoba mi się obudowa i zastosowane technologie i bajery ;) No i zupelny brak wentylatorów oraz filtr na ekranie dzieki któremu podobno lepiej da się oglądać obraz na plaźmie przy sporym nasłonecznieniu ...
 
Ostatnia edycja:

TRIESTO

New member
ArtS007 napisał:
Samsung w skarpetkach... :)

ArtS :)
Witam

pierwsze kilka słów do Atrs007:
Twój zart potraktuje jako "niezły" dowcip Strasburgera w familiadzie.

Może teraz do konkretów skoro moderatorzy tylko o Panasonicach potrafią pisac oczywiście też bezstronnie.


Jeśli chodzi o położenie okien do tv to po prawej stronie tv ok 1,5 przed nim mam duże drzwi tarasowe szer. 2m i to jest w dodatku od strony zachodniej. wczorajsze zdjęcie było robione o godz. ok. 17.-17.30 więc poraz najgorasza z mozliwych .
Jak ten filtr się spisuje to widzicie.......
pisałem w którymś poście , ze w słoneczny dzień można zobaczyć się w tv i np. filizankę z kawą tylko ,żeby móc coś powiedzieć i forowć opinie co pare osób czyni nie widząc na oczy tv , to wczoraj o tej porze trzebaby postawic obok siebie samsunga z filtrem , samsunga bez filtra no i PV70 dopiero wtedy mozna cokolwiek powiedzieć .
Irytuja mnie wypowidzi osób które nic nie widziały a juz wszystko wiedzą i piszą BZDURY.
Osoby króre szukaja tutaj wiedzy i opini rzeczywistych , czytają farmazony pseudo fachowców

Jeszcze raz podkreślam stram się odwzorowac w opisach sytuację rzeczywistą - TYLE.
TERAZ NA TEMAT
Filtr sprawia ,że obraz ogladany w dzień ma bardzo lekką tonację różu , ALE w opcjach obrazu jest mozliwość regulacji kolorów w tym różowego i mozna zciągnąć troche tego różu.

PANOWIE POZDRAWIAM SERDECZNIE I PRZEDE WSZYSTKIM Z PLAZMAMI SLUBU NIE BIERZEMY I NIE BEDĄ WIECZNE - TO PO PROSTU MATERIALNA RZECZ WYMYSLONA PRZEZ CZŁOWIEKA , WIĘC Z GÓRY WIADOMO ZE NIEDOSKONAŁA.
 

stereoman

New member
TRIESTO napisał:
witam
Panowie mam tylko jedno zdjęcie zrobione dzisiaj , tylko nie wiem jak to przesłac na forum.
Prosze o pomoc
Pozdrawiam
Przepraszam,ja tylko tak z ciekawości,bo ten topik wciąż na górze kolejki:) Obejrzałem fotkę z ciekawości,jak wygląda obraz na najnowszych ''wynalazkach''plazmowych /ja mam super 37PV60/...mówię o pierwszym odczuciu...i pomyślałem,że widzę przesterowany obraz lcdkowaty-parametry były chyba na full-to się po prostu rzuca w oczy. A w lusterku obok filiżanki widać jeszcze pilota :) Poszukam screenów w necie pzdr
 
Do góry