Seria C91H i Q91H

Robert71

New member
jtd napisał:
No 460W to jak dodatkowy kaloryfer w domu, w zimie nie trzeba bedzie sie dogrzewac :eek:

Przecież LCD 50" pobierałby około 350 W - to niewielka różnica zważywszy na to że LCD i Plasmy grzeją się podobnie, waty są wypromieniowane głównie jako światło.

Ponadto 460 Wat to jest przy ekstremalnie jasnych ustawieniach - na przeciętnych i przy normalnycm oglądaniu pewnie będzie ze 100 wat mniej.

Robert
 

WolverineXXX

New member
testy

W sklepie "e-żagiel " mają testować nowe Samsungi dopiero po niedzieli.
A może KIKI uraczy nas testem jeszcze przed weekendem ?
Bylo by miło ;)
 

TRIESTO

New member
Witam Wszystkiech a przedewszystkim Kiekiego

Kiki Twoja wiedza profesjonalizm i wkład w to forum nie podlegaja dyskusji, dlatego bardzo rozczarowały mnie Twoje posty na tym wątku dotyczące plazm Samsunga serii 91H.
Zdjecia króre zamieściłeś ewidentnie są zdjeciami tylko reklamowymi i nie ukazuja żadnego testu konkretnego telewizora.
Takie same zdjęcia są na ulotkach reklamowych Panasonica gdzie porównuje się obie technologie LCD i PDP i śmiało też mogę powiedziec podobnie jak Ty " tak odbierającego LCd to już dawno nie widziałem chyba że przewód antenowy wypadnie"
Rozumiem forowanie przez Ciebie marki XXX , ale wypowiedzi a szczególnie Twoje na tym forum powinny byc bardziej obiektywne i rzeczowe.
Pozdrawaim
 

jtd

New member
Bez reklam
Samsung przy kazdej poprzedniej serii zapowiadal rewolucyjne zmiany, ktore mialy podbic rynek, a jak to sie konczylo kazdy wie... Prawdopodobnie bedzie i tak tym razem, poniewaz cena jest zastanawiajaco niska, co moze swiadczyc o oszczednosciach na elektronice. Obym sie mylil :cool:
 

kaszpir

New member
Też czekam na test tego TV plazmowego (najlepiej wersji C - tańszej)

Miałem już zamówionego z super cenie Panasonica 42PV60 ale zostałem wydymany przez sklep internetowy (www.hoopla.pl) ...
Był w super cenie no i oczywiście po zarezerwowaniu okazało sie że już jest nie dostępny ...

Czekam na test tego Samsunga , bo wygląd ma naprawde niezły, zastosowane technologie i parametry też są niezłe , więc i może sama plazma będzie niezła ...

Martwi jedynie pobór prądu , w Panasonicu sporo niższy , ale podobno jest to pobór w panasonicu "średni" a w Samsungu zapewne maksymalny , więc przy normalnym użytkowaniu powinien być sporo niższy ...

Jestem jedynie jak sobie radzi ten nowy Samsung z sygnałem HDMI lub Component lub Euro.

Z kablówki dawno temu zrezygnowałem bo na moim Tv 32" Panasonic 32PS11 obraz był fatalny , tak samo jak z anteny RTV :)
 

TRIESTO

New member
Ps42Q91H

witam
właśnie dzisiaj dostałem potwierdzenie ,że zamówiona plazma 42Q91H dotrze do mnie w piatek lub w poniedziałek.

Zamówiłem w ciemno i MAM NADZIEJĘ ZE SIE NIE ZAWIODE !!!!

Jak tylko dostanę to oczywiście napisze o swioch pierwszych wrażeniach.
Z tego co widziałem w opisach to seria Q ma kontrast 15000:1 a seria C 10000:1 , trzy złacza HDMI w tym jedno w panelu bocznym.
Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
TRIESTO napisał:
witam
właśnie dzisiaj dostałem potwierdzenie ,że zamówiona plazma 42Q91H dotrze do mnie w piatek lub w poniedziałek.

Zamówiłem w ciemno i MAM NADZIEJĘ ZE SIE NIE ZAWIODE !!!!

Jak tylko dostanę to oczywiście napisze o swioch pierwszych wrażeniach.
Z tego co widziałem w opisach to seria Q ma kontrast 15000:1 a seria C 10000:1 , trzy złacza HDMI w tym jedno w panelu bocznym.
Pozdrawiam

Podziwiam te decyzje i czekam na wyniki :cool:
 

malin_f1

New member
Super czekamy na recenzję czy migocze przedewszytkim i jak będzie z synchronizacją audio-video przez ampli :) mam nadzieję że masz sprzęcik audio
Ja dziś 6 godz tu siedziałem i doszedłem do wniosku że PV70 z tym że czekam na recnezje nowych samsungów bo w stosunku do PV70 zawsze 1tyś zostaje w kieszeni jakbym wybrał samsunga.
 

TRIESTO

New member
czesc
Ja juz miałem samsunga tylko C7H i gdyby nie słynne miganie to pewnie wisiałby teraz na scianie, oddałem i zwrócono mi kase / miałem nawet dwie sztuki/
Jeśli chodzi o synchronizacje dzwieku to nie miałem takiego problemu a sprzet audio jaki posiadam to ampli i dvd -Harman Kardon i nagłosnienie JBL Balboa miałem podłaczone optycznym z n-boxa- nic takiego nie zaobserwowałem.
Jak będzie coś nie tak z plazmą to do 10 dni mogę tv zwrócic, aczklwiek chciałbym już miec jakiś tv.
Przyznam ze po zwrocie "migotki' byłem zdecydowany na PV60 ale sławetne węze jakie widziałem na nim są dla mnie nieakceptowalne, czekałem na PV70 i po prezentacji w sklepie E-panasonic trochę sie rozczarowałem jak pewnie wiekszość forumowiczów.
Nawet pan z e-sklepu powiedział ''SPODZIEEWAŁEM SIĘ CZEGOŚ WIECEJ "
NAJWAZNIEJSZE ZE KAZDY MA INNY GUST I WYMAGANIA ORAZ INNA WRAZLIWOŚC ORAZ ZASOBNOSC PORTFELA i kupuje to co podoba mu sie najbardziej.

pozdrawiam
 

kaszpir

New member
TRIESTO napisał:
witam
właśnie dzisiaj dostałem potwierdzenie ,że zamówiona plazma 42Q91H dotrze do mnie w piatek lub w poniedziałek.

Zamówiłem w ciemno i MAM NADZIEJĘ ZE SIE NIE ZAWIODE !!!!

Jak tylko dostanę to oczywiście napisze o swioch pierwszych wrażeniach.
Z tego co widziałem w opisach to seria Q ma kontrast 15000:1 a seria C 10000:1 , trzy złacza HDMI w tym jedno w panelu bocznym.
Pozdrawiam
To czekam z niecierpliwością na test ... Mam nadzieję że postarasz się obiektywnie podejść do testu i jeśli znajdziesz jakieś wady to je ujawnisz :) ja planuje jak już kupić model C91. No cóż tańszy o 1000zł (ja nie chce wydać na plazmę więcej niż 4000zl) . A różnic chyba pomiędzy nimi olbrzymich nie ma więc zapewne jakość obrazu będzie taka sama ... Co się skłoniło do modelu Q91H a nie własnie do C91H ?
 

Marcin978

New member
malin_f1 napisał:
Super czekamy na recenzję czy migocze przedewszytkim i jak będzie z synchronizacją audio-video przez ampli :) mam nadzieję że masz sprzęcik audio
Ja dziś 6 godz tu siedziałem i doszedłem do wniosku że PV70 z tym że czekam na recnezje nowych samsungów bo w stosunku do PV70 zawsze 1tyś zostaje w kieszeni jakbym wybrał samsunga.
ja tak samo, czekam na te samsungi bo zdecydowalem sie na pansa, ale nagle nowe samsungi sie pojawiaja :)
i jak obraz bedzie lepszy w tej samej cenie to moze byc i samsung :)

poza tym ponoc samsungi maja lepsza powloke antyrefleksyjna od pansow

obecnie mam hidendowego crtka panasonic 32 cale z przed 3 lat i nagrywarke dvd i uwazam ze to super sprzet, ale mam tez lcd samsunga 19 cali tez hiend z przed 2 lat i uwazam ze samsung sie wyrobil :)

gdzie mozna kupic te nowe samsungi oprocz tego sklepu netowego ktory ktos tutaj zapodal??
 

WolverineXXX

New member
Samsung buduje nastrój jak w horrorze :)

Hehehhe co za napięcie !

Pół Polski czeka na test nowych modeli ( ja oczywiście też ).
Każdy po cichu liczy na hit.

Rozum mówi że jakość musi kosztować ale ... serce podpowiada że ten szajsung może faktycznie będzie małą rewelacją :)

Wczoraj znów byłem nacieszyć oko w RTV EURO AGD.
Stały wcześniejsze modele Samsunga ( cena 3 999zł ) i na tle LCD tej samej firmy oraz Soniacza za 10 000 zł grały najładniej.

Obraz podawany był ze zwykłej anteny i z 3 metrów śmiało można było oglądać.
Nie dopatrzyłem się też żadnego migotania czy też duszków ( nie było też węży w samolocie hehe).

Słyszę głosy ( o nie ! ) w głowie które każą mi , podobnie jak TRIESTO zamówić 42Q91 w ciemno i już.
Ale "żon" mówi - poczekaj bo się później będziesz denerwował.
No to czekam.
Oby sprawa wyjasniła się w ciągu najbliższego tygodnia bo nie wyrobię :)

Przy okazji zapytam ( wiem że temat był już poruszany ) :
Na dzień dzisiejszy najlepiej brać " n-kę " ?
Polsat się odgraża kilkoma kanałami w HD ale ile z tego uda się im zrealizować to już pewnie całkiem inna historia...

Pozdrawiam wszystkich oczekujących ! :)
TRIESTO pisz jak dobry recenzent wojenny - 100% faktów - 100% dramaturgii hheheh
 

Marcin978

New member
We wroclawiu w centrum korona, jest biuro turystyczne i na wystwie od paru juz lat, conajmniej 2 gra 24h na dobe plazma samsugna, nawet jak sklep jest zamkniety to ta plazma gra

non stop! i dziala i widac dobrze
 

malin_f1

New member
Witam po kolejnym dniu studiowania forum znowu szala przechyliła się na korzyść LCD :) narazie stwierdzam że nie chcę być więźniem własnego TV chodzi o wypalanie znaczków... myślę że narazie kupię 42LCD a za 2-3 lata ten powędruje do sypialni i kupię coś naprawdę fajnego :) Chociaż kto wie co przyniesie dzień jutrzejszy :)
 

kaszpir

New member
malin_f1 napisał:
Witam po kolejnym dniu studiowania forum znowu szala przechyliła się na korzyść LCD :) narazie stwierdzam że nie chcę być więźniem własnego TV chodzi o wypalanie znaczków... myślę że narazie kupię 42LCD a za 2-3 lata ten powędruje do sypialni i kupię coś naprawdę fajnego :) Chociaż kto wie co przyniesie dzień jutrzejszy :)
A ja nie chce być więźniem TV którego obraz smuży , którego kąty widzenia podawane przez producentów nijak mają się do rzeczywistości , który nie oferuje tak naprawdę prawdziwej czerni , którego rozpiętość tonalna kolorów jest sporo gorsza od plazmy ... I za to mam płacić grube tysiące ??? Eeee ... To jak wolę plazmę która w ogóle nie smuży , gdzie obraz jest idealnie płynny , gdzie ilośc kolorów i przejścia tonalne kolorów biją na głowę każde LCD , gdzie kąty widzenia są idealne (tak jak w CRT) , gdzie czerń jest czarna ... Wolę już wady plazmy , niż wady LCD ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
o wypalaniu znaczków możesz zapomnieć , chyba że będziesz korzystał tylko z jednego programu / tym bardziej bez znaczenia/ . Bo wypalone logo widziałem również na LCD.
"Wolę już wady plazmy , niż wady LCD ..." - extra określenie ;)
 

qnrad

New member
Witam wszystkich!

Ja też po okresie królowania LCD w mojej głowie teraz jestem za plazmą... Myślę właśnie o nowej plazmie Samsunga (krórejś - zależy, jak bardzo się będą między sobą różnić) lub Panasonicu PV70.

Dało mi dużo do myślenia to, że tak liczący się producent jak Panasonic w swojej ofercie ma LCD tylko do 32''. A powyżej tej przekątnej produkuje tylko plazmy. Coś w tym jest. A ja potrzebuję 37-42''
 

WolverineXXX

New member
Raty 0% ???

Witam , nie wiecie przypadkiem gdzie można dostać nowego samsunga ( model 42Q91H ) w systemie ratalnym z zerowym oprocentowaniem ?

Wydawało mi się że w dobie walki o klienta nie powinno być z tym problemu a jednak ...

Od 2 dni szukam takiego sklepu i znaleźć nie mogę.

Będę wdzięczny za pomoc w tej kwestii.

Ps. Na koniec zacytuję odpowiedź na jedno z zapytań jakie wysłałem do sklepu internetowego sprzedającego własnie ten model :

" To BOSKI TV ! Bije na głowę Panasonica 42PV70 ! "

Heheh ciekawe ile w tym prawdy a ile chęci sprzedania towaru :)
 

maniek700

New member
WolverineXXX napisał:
Witam , nie wiecie przypadkiem gdzie można dostać nowego samsunga ( model 42Q91H ) w systemie ratalnym z zerowym oprocentowaniem ?

Wydawało mi się że w dobie walki o klienta nie powinno być z tym problemu a jednak ...

Od 2 dni szukam takiego sklepu i znaleźć nie mogę.

Będę wdzięczny za pomoc w tej kwestii.

Ps. Na koniec zacytuję odpowiedź na jedno z zapytań jakie wysłałem do sklepu internetowego sprzedającego własnie ten model :

" To BOSKI TV ! Bije na głowę Panasonica 42PV70 ! "

Heheh ciekawe ile w tym prawdy a ile chęci sprzedania towaru :)
Bedzie tobie ciezko znalesc ten nowy model Sama na raty 0% :cry: sam szukalem dla brata wszedzie albo 1% lub 0,5% :hmm: ale to nie jest dramatycznia duzo!
 

malin_f1

New member
To ja już nic nie wiem i obawiam się że żadna prezentacja nic tu nie zmieni :D no cóż poczekam jeszcze na tego nowego samsunga a na chwilę obecną wracam do koncepcji PV70 :)
Kiedy wreszcie pojawią się te nowe samsugi?? kiedy pierwsze testy ?
 
Do góry