Seria C91H i Q91H

cola0760

Member
witam - mam C91
szybkie pytanka

1) wczoraj wszedlem sobie do menu serwisowego i zobaczylem ze mam parametr dynamic contrst na OFF i jak go daje na ON to obraz sie robi jesczze ladniejszy, ale niestety nie pamieta mi tego ustawienia (jak wchodze znowu w serwisowy po wyłaczeniu i wlaczeniu TV to mam nadal na OFF

czy ktos wie jak zrobic by było cały czas na ON?

2)przy okazji zobaczyłem, że mam prawie 1000h ogladniete... a podczas kolejnej wizyty pokazuje mi ZEROh ...jak to mozliwe, ze to zresetowalem?

3) do czego słuzy opcja CHECK SUM?

dzieki za odpowiedź i pozdrawiam

achaaaaaaaaa

i czy opcja RESET przywraca WSZYSTKIE ustawienia fabryczne? (tzn czy jak sie pobawie i cos sobie "popsuje" to czy reset wróci do poczatkowych ustawien? ...a jesli nie to jak wrócic?)
 
Ostatnia edycja:

knox

Klub HDTV.com.pl
vip
42c91 a video przez hdmi z pc

Witam, a podłączał ktoś do 42(c|q)91 kompa po hdmi?
Rozważam opcję zakupu plyty głównej do pc z hdmi i zastanawiam się czy zadziała (nie mam jak sprawdzić :() .

pozdro
 

cola0760

Member
działa
w 1080i (opcje ustawienia grafy i tam mozna ustawic pod TV... przynajmniej u mnie a mam ATI 3870 GAINWARD)

nie wyglada to jakos zabójczo, ale filmy smigają spoko
 

arturos1970

New member
Bez reklam
witam,mam pytanie do posiadaczy modelu q91,czy u kogos z was wystepuje problem z swieceniem panelu po bokach?mam na mysli moment gdy powinien byc caly czarny,np.gdy odlacze mu sygnal lub jak konczy sie film.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Witam,w moim q91 jest podobny problem tylko ze to swiecenie wystepuje po bokach panelu,srodek jest ciemniejszy,ma ktos podobnie?i ewentualnie jak i czy rozwiazaliscie ten problem?pozdr.
 

wwmm

New member
Jak Tam Panowie nasze plazmy....

Widzę,że temat zanika, jak tam Panowie nasze Q(C)91...u mnie bajka, TV działa super,........:)
 

jawer1

New member
U mnie też super, ostatnio był u mnie kolo co kupił nowy LCD LedTV, i doszedł do wniosku, że u mnie jakoś obraz jest lepszy, ostrzejszy, bardziej naturalny.
 

JOOGJAN

New member
Matryca padła dwa razy

Widzę,że temat zanika, jak tam Panowie nasze Q(C)91...u mnie bajka, TV działa super,........:)
Nie ukrywam, że decyzję o kupnie tego modelu plazmy podjąłem po wnikliwym przestudiowaniu tegoż forum. Plazme nabyłem we wrześniu 2007 r. Do marca 2009 roku przekonany byłem, że mój wybor był jak najbardziej trafny. W dole ekranu zauważyłem trzy ciękie pasy. Telewizor był oczywiscie na gwarancji, więc sprawa ewentualnej naprawy wydawała się prosta. Nie tak do końca. Serwis Samsunga po diagnozie, zdecydował sie na wymiane panela PDP. (Wymiana trwała ponad miesiąc!!!) Gwarancja na wymieniony panel nie została przedłużona z racji tego , że wymieniony panel jest integralną częścią telewizora. Po dziesięciu miesiącach od wymiany panela tj w lutym br. pojawiły sie dwa ( tym razem pionowe paski przez środek ekranu). Diagnoza serwisu usterka panela PDP, niemożliwa do naprawy. Naprawa pogwarancyjna której koszt został oszacowany na ok 1400 zł. Wyjaśnienia infolini Samsunga co do jakości ich produktów sprowadzają się do mego wyjątkowego pecha!!! Kupując telewizor za ok. 4000 zł. liczyłem, że jakość powinna być adekwatna do ceny. No, cóż rzeczywistość jest zgoła odmienna. Do tej pory nie posiadałem żadnego sprzętu marki SAMSUNG, i prosze mi uwieżyć że był to pierwszy i ostatni. Być może miałem faktycznie pecha do tego modelu, ale ta sama usterka w ciągu 28 miesięcy nie świadczy najlepiej o jakości SAMSUNGA . Życzę wszystkim użytkownikom produktów marki Samsung dużo, dużo zdrowia, bo wcześniej czy później za sprawą tej firmy będą go nieuchronnie potrzebować.
 

cafedelmar

New member
</SPAN>
dostalem tego samsunga q9 42 cale pare dni temu, kupilem w ciemno
pomyslalem, najnowsza techologia, jeszcze nie ma go oficjalnie, cena dosyc atrakcyjna, zamowie go...

zastanawialem sie oczywiscie nad pasnem, ale kino domowe pansa z hdmi to koszt dodatkowo 2 tys pln.. a samsung z 4 stojacymi kolumnami tylko okolo 1200zl i ma skaler do full hd no i jest ten tanszy tv...


i bylo to tak, wieczoram go ustawilem podlaczylem dvd na poczatek bez kolumn, dziek z tv, zapodalem jakis film dvd
i szczena mi opadla, zachyt, widac kompresje mpeg na filmie, kazdy pixelik, detale, bialy kolor super :)

plazma urzekla mnie... chyba efekciarstwem i kontrastem ale...

na drugi dzien, juz troche na chlodno
przyjrzalem sie dokladnie wszystkiemu, nie bylo ciemno w pokoju
ale swiatlo nie padalo bezposrednio na matryce
efekt byl taki jakby obraz byl szary, na max kontrascie dynamicznym
jak swiatlo pada na czarny to jest on po prostu wyplowialy, jasno szary
na dodatek matryca odbija jak cholera

gorzej niz w moim panasonicu crt 32 cale pd32

w dzien ogladac ta plazme to jest mordega, cos tam widac, obraz niby duzy ale komfort i radosc zadna

gdy nadszedl wieczor, potem noc zobaczylem ze samsung nie ma czerni, w ogole nie ma czerni, troche mnie to zalamalo
wszyscy chwala ze plazmy ze maja gleboka czern, i ze to jest ta niby przewaga nad lcd

nie wiem jak w innych plazmach ale w tym samsungu czern jest perfidnie szara, i to w nocy, po prostu siwieci identyko jak na lcdku

i to jak dla mnie dyskfalifikuje ta plazme jako ekran do ogladania i w dzien i w nocy, niestety taka kupilem i taka mam
nie wydalem na nia az tak duzo, chwilowo nie bylo duzo kasy bo urzadzam dom
kiedys kupie lepsza a ta przezuce do innego pokoju

nie wiem jaka czern ma panasonic, ale jesli tak ma wygladac w plazmach ta gleboka czern to ja wysiadam


a odnosine tego kina domowego to hmmm
z zalet wymienie skaler do 1080 oraz mozliwosc podpiecia usb2.0 - dziala dysk twardy, tzn partycja 16 giga fat32 na tym dysku, wiekszej nie chcial zlapac

z wad, to dzwiek bez zadnej korekcji tonow z kina domowego, bez zadnych efektow przestrzennych, tylko ustawiamy sobie poziom glosnikow, toz to kompromitacja na calej lini... dzwiek totalnie badziewny

tonow wysokich tyle co kot naplakal, bas plytki, jak podkrece subwoofer to dudni a nie gleboko kopie jak to bas powinien


najtanszy wzmaczniacz yamahy i najtanszy zestaw stojacych kolumn z marketu graja bez porownania lepiej, a mam taki zestawik w innym mieszkaniu


i ustawiam tam wszystko jak chce na dziweku z dvd, mase efektow, kombinacji, no po prostu w stosunku do tego pseudo kina samsunga to przepasc


odnosnie plazmy... nie zrozumcie mnie zle, byc moze ta plazma pansa gra podobnie, moze tez ma taka czern, moze dla innych to sie nazywa gleboka czern... :)
gdybym mial 2 te tv w domu to bym mogl obiektywnie porownac, a to jest moja 1 plazma i nie mam zbyd dobrego porownania


ale jak widze ze moj crt za ktortego dalem 10 kola 3 lata temu ma czern taka jak powinien miec, czyli czarna, po prostu nie swieci a jak widze te niby plazmy z gleboka czernia to ogarnia mnie troche smiech, bo czym tu sie podniecac skoro to tak swieci po galach ze szare kolory, ciemne sceny sa zlane z ta niby gleboka czernia...

aha jeszcze jedna zaleta, ale to chyba generalnie dotyczy sie plazm, super plynnosc obrazu, z tym nie ma porownania do zwyklych lcdkow, chyba zeby porownywac te hiendowe, ale tez pewnie blado wypadna
wydaje sie jakby film z dvd nie mial 24 klatek na sek tylko duzo wiecej
to jest na duzy plus :)

Panasonic ma bardzogleboka czern
mialem Philipsa
Samsunga i odrazu sie pozyblem
Jedyny minus, to to ze obraz jest mniej plynniejszy niz w Philipsie
i to mnie drazni. Panasonic PZ80
pozdrawiam
 

kolokiler

New member
Witam

Mam pytanie:

Czy opłaca się kupić teraz taki używany telewizor za 1000zł ?
Sąsiad zmienia i dał mi taką propozycję.

Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu sprzętu ?
 

cola0760

Member
czesio

jest tu jeszcze kto?

w 2007 nabyłem c91 no i nagle sobie wysiadł tydzien temu
otworzylem i wybulone kondensatory
zawolalem speca od TV
wymienil kondensatory
TV dalej zimny
gosć mowi ze to jeden lub drugi inverter i ze sie nie oplaca naprawa

mial ktos takie cuś?

PS TV po włączeniu (za pomocą pilota) daje sygnał (pstyk) i zapala sie diodka niebieska, a ekran czarny i nic sie nie dzieje :(
 

bionix

New member
Witam. Widze ze temat malo odwiedzany. Mam 42Q91H od 2007 wysmigal juz 15tys godzin. Ostatnio zauwazylem delikatnie ciemniejszy pasek o szerokosci 20 cm po srodku ekranu. Widac go na wszystkich kanalach TV naziemnej. Probowalem go zniwelowac poprzez wzor sygnalu ale tam nie widac tego paska . Tak samo caly bialy tez czysty. Zadnych powidokow. Poza tym obraz bardzo ladny i soczysty. Czy mam sie martwic?
 
Do góry