Seria C91H i Q91H

tomgrze

New member
To wszystko wiem, bo o tym jest napisane w instrukcji obsługi.
Myślałem sobie, że jeśli plazmy są tak wrażliwe na wyświetlanie stałych obrazów (zwracają na to uwagę w instrukcji tłustym drukiem) a sygnał jest obrabiany cyfrowo to powinna być taka opcja do wyboru, że np: jeśli przez 10 minut jest wyświetlany obraz w którym zmianie ulega mniej niż 1%pikseli to wyłącz tv (1% to przypuśćmy że margines błędu). Nie widzę powodu dlaczego taka opcja nie mogłaby być zaimplementowana. Czy może coś źle kombinuję? Może jest jakieś menu serwisowe gdzie jest więcej możliwości ustawień.
 

ivf

New member
nie wiem jak jest z Q91, ale w instrukcji do jego następcy (A451) jest taka informacja:

Automatyczne wyłączenie zasilania


W przypadku ustawienia włącznika czasowego na tryb „Wł” telewizor wyłączy się automatycznie, jeśli przez 3 godziny od chwili włączenia przez włącznik czasowy nie będą używane żadne elementy sterujące. Funkcja ta jest dostępna tylko w przypadku ustawienia włącznika czasowego na tryb włączony i zapobiega uszkodzeniu telewizora spowodowanemu przegrzaniem podzespołów w przypadku pozostawienia odbiornika włączonego przez długi czas.

jesli takiej informacji brakuje w instrukcji Q91, to pewnie lipa..
 

tomgrze

New member
...jesli takiej informacji brakuje w instrukcji Q91, to pewnie lipa..


W 42Q91 jest to samo , ale zauważ, że ta opcja zadziała Ci tylko wówczas gdy telewizor włączy się automatycznie.
Mi chodzi o zabezpieczeniem plazmy przed wyświetlaniem stałych obrazów, bo z tego co wiem to to jest dla niej szkodliwe a nie praca bez przerwy i wyświetlanie zmiennych obrazów, np jakiegoś filmu.
Jest taka funkcja "Stop-klatka", która wyłącza się automatycznie po 5 minutach i dalej leci program na żywo. Dobrze byłoby gdyby podobna funkcja wyłączała tv gdy obraz nie zmienia się przez np 5 minut albo 10
 

ivf

New member
rozumiem o co chodzi, ale tylko takie coś wyczytałem..
prawde mówiąc dziwi mnie, że tak prostej opcji nie ma w każdej plaźmie.. mój zwykły CRT ma taką opcję, a w plaźmie, jak słusznie zauważyłeś, jest ona przecież bardziej porządana..
tak więc.. te 3h są chyba jedynym zabezpieczeniem (oprócz domyślnego przesuwania obrazu) i nie wiem dlaczego skojarzyłeś zadziałanie tej opcji tylko po automatycznym włączeniu. ta opcja chyba zawsze działa jeśli tylko jest uaktywniona w menu.. tak sądzę..
 

foroe

New member
witam,
Od dwoch miesiecy jestem posiadaczem C91, mam zamiar zakupic jakas konsolke (x360 lub playa3). Mam pytanie do posiadaczy tej plazmy i konsolki o napisanie jak to dziala, czy zostaja powidoki, jak z grafika itp.
Z gory dzieki za wszystkie porady. :)
 

tomgrze

New member
.. te 3h są chyba jedynym zabezpieczeniem (oprócz domyślnego przesuwania obrazu) i nie wiem dlaczego skojarzyłeś zadziałanie tej opcji tylko po automatycznym włączeniu. ta opcja chyba zawsze działa jeśli tylko jest uaktywniona w menu..

Czytając instrukcję tak to zrozumiałem, że tv wyłączy się automatycznie po 3 godzinach jeśli zostaną spełnione 2 warunki: tv włączy się automatycznie i przez 3 godziny nikt nie dotknie pilota (ani żadnych innych przycisków na telewizorze).
Gdybyś zauważył , że działa to inaczej to daj znać. Jak będę miał okazję to sprawdzić u siebie to też dam znać

ps
co lepiej zabezpiecza: skok pikseli o 2 czy 4?
 

thoridal

New member
foroe napisał:
witam,
Od dwoch miesiecy jestem posiadaczem C91, mam zamiar zakupic jakas konsolke (x360 lub playa3). Mam pytanie do posiadaczy tej plazmy i konsolki o napisanie jak to dziala, czy zostaja powidoki, jak z grafika itp.
Z gory dzieki za wszystkie porady. :)

Witam wszystkich

ja rowniez posiadam ten telewizor i tez zdecydowalem sie na xbox 360.....jesli ktos wie jak to wspolpracuje i moze to opisac lub podac jakiegos linka to bede wdzieczny.

pozdrawiam
 

szajbek

New member
Dużo informacji znajdziecie w dziale xbox'a. Dodatkowo w jakimś wątku czytałem (niestety nie pamiętam jakim), że nasz TV lepiej się nawet spisuje na xbox'sie niż przy oglądaniu filmów.

PS: xbox fajna sprawa, można nawet oglądać HD na nim :D Obsługuje kodek x264 i warto wziąć to pod uwage :D
 

shudokan

New member
czesc
czytam posty od daty pojawienia sie na rynku PV
No ale do sedna
Zakup telewizora 42". Dylemat Samsung PS-42Q91H czy PANASONIC TH-42PV80
Ten pierwszy tanszy natomiast wersja dwa "nowa generacja"
Wiem ze kilka razy pojawilo sie zestawienie tych TV ale moze cos od tego czasu sie zmienilo.
Dzis widzialem u mnie w sklepie (cena wyzsza niz w internetowym o 450zl) PV80. Byl wprawdzie wylaczony ale rzucilo sie w oko, ze matryca nie jest czarna jak w Samsungach (nie widzialem na zywo tej z Q).
Jak znajde chwile to poprosze o podlaczenie. Widzialem tez jakis starszy model Panasa 42" ale obraz z bliska to porazka z dala ok (jak w opisach na forum).
Bardzo prosze o pomoc tych co mieli do czynienia z wyzej wymienionymi TV
- PiP posiada tylko samsung ale taki "okrojony" (z roznych zrodel- brak 2 glowicy)?
-gdzie lepsza czern?
-dzwiek to porazka i tu i tu?
-który nada sie lepiej do ogladania pilki noznej?
-gdzie krotszy czas przelanczania programow (pewnie i tak w przypadku satki zalezne od tunera)?
-jak ma sie sprawa autoglosnosci przy przelanczaniu programow?
-to co zostaje na ekranie uzytkownicy Q wymiataja pozostawiajac ekran na 10-15 minut bialy czy cos zostaj na PV (tylko szczerze)?
-serwis Sama to podobno porazka czy Panas bezproblemowo "zawita do domu"
-lepszy obraz przy slabym sygnale z satki bedzie na?
-czy rzeczywiscie Green Ghosting to przegrana PV?
-jak ma sie czas zywotnosci panelu Sama do 100000 Panasa (jesli sie nie pomylilem)?
-o co zapomniale zapytac :D ?

Widze, ze juz ktos kupowal w digitalo prosze o opinie jesli ktos mial zle doswiadczenie z ta firma.

Pytania z innej beczki
-jak wyeliminowac problem z slabym dzwiekiem (amplituner, kino domowe)?
-jaKI tuner z HD (najlepiej by:eek:braz z SD nie ustepowal temu z 1530, cichy jesli z dyskiem, szybko przelanczal sie pomiedzy programami, edukacyjny, obslugiwal DiSEqC, wspolpracowal z splitterem na pic, no i cena w okolicach 1300zeta)
Z gory dzieki za wszelaka pomoc
Bogdan
 

oski13

New member
Ja tak krótko :cool: Wszystko to chyba było na tym forum, a przynajmniej w 90% Wiec funkcje szukaj polecam I dlaczego niebierzesz pod uwage nowego Sama 451 Wiem ze sie powtarzam ale dla mnie i Q jest lepsze oczywiscie dla oka od PV Bo parametry papierkowe to inna bajka i nieraz zbyt pokolorowana
 

foroe

New member
Jestem juz po tygodniu testowania x360 i c91... podlaczony HDMI-HDMI. Wlaczone 720p w ixie, musze powiedziec ze obraz zyleta, pieknie gra :) zadnych powidokow nie zauwazylem narazie... :eek:k:
 

czemutu

New member
Głośny zasilacz?

Witam!
Wczoraj kupiłem PS-42Q91H, znając jego zady i walety :) wyczytane na tym forum. Niby nie jestem rozczarowany, w związku z tym, ale... :) O syczeniu czy też skwierczeniu zasilacza? czytałem, choć nie sądziłem, że będzie takie głośne. Dlatego mam pytanie: czy to po jakimś czasie ucichnie (wygrzeje się) czy to może być usterka? Syczenie słychać z 2,5m, z tej odległości najczęściej oglądam, ale też i z 4,5m. Szczególnie dokuczliwe jest wieczorem gdy ściszy się TV.
 
Ostatnia edycja:

sebol81

New member
Bzyczenie / brzęczenie / syczenie u jednych słychać mocniej, u innych mniej - ale zawsze występuje. Po kilku/kilkunastu miesiącach ten "dyskomfort" może się nasilić :/ W drugą stronę niestety nie...
 

czemutu

New member
Okazuje się, że to nie zasilacz tylko jakiś moduł odpowiedzialny za synchronizację cycuś. Są dwa, jeden syczy głośnie - ten z lewej, drugi ciszej - ten z prawej strony TV, patrząc z tyłu.
 

szajbek

New member
Gratuluje pomysłowości jak i samozaparcia. Gratuluję także tego, że mimo iż nie udało Ci się mnie obrazić, to próbujesz jeszcze coś wskórać.

Czytałem już sporo o tym TV (nie tylko na tym forum). Temat przyklejony czytałem dokładnie do jakiejś 10 strony, potem już z mniejszą uwagą.
Śledziłem ten wątek, niestety znaleźć jeden post na ponad sto stron w jednym temacie to nie lada wyzwanie. Korzystałem z opcji "szukaj", lecz niestety nic nie znalazłem. Potrzebowałem menu serwisowego aby sprawdzić czy TV przypadkiem nie był używany. Potrzebowałem również bardzo szybko informacji, gdyż TV był oddany, z tego co pamiętam, już na drugi dzień po tym poście :) Dzięki koledze Deniro uzyskałem bardzo szybko informację i możliwe było szybkie sprawdzenie potrzebnych danych. U Ciebie natomiast sytuacja przedstawia się następująco: masz instrukcję obsługi, spis treści i ot cała filozofia. Dodatkowo jeśli mówisz, że 49 stronicowa instrukcja obsługi to dla Ciebie książka encyklopedycznych rozmiarów...

Reasumując... Przeszukanie 100 stronicowego tematu post po poście, bo opcja "szukaj" nic nie znalazła jest dla mnie nie lada problemem. Przeszukanie 49 stronicowej instrukcji obsługi wraz z spisem treści mówiącym, że na stronie 29 mam "Korzystanie z funkcji obrazu w obrazie (PIP)" myślę, iż nikomu nie sprawiłoby to trudności.

PS: Jeśli nadal będziesz chciał usilnie pociągnąć ten temat to zapraszam na PW, bo nie zamierzam dostać warna za wciąganie mnie w jakieś dziwne dywagacje...
 
Ostatnia edycja:

Gassto

New member
Witam Panowie troche tu szukałem ale nie moglem nic znależć na tema problemu mojego;)
mam plazmę samsung 42c91h i otóż co jakiś czas sie wiesza w ten sposób ze nie mozna jej włączyc,trzeba najpierw wyłączyć z prądu zeby sie zresetował pozniej włączyć no i poszukac od początku tego kanału na którym byl ostatnio włączony,ponieważ ginie on w czeluści...
wołać serwis???
 

petergriffin

New member
Wyjście optyczne?

Witam,

plazmę posiadam już ponad dwa miesiące, bardzo sobie chwalę, nie widzę żadnych dodatkowych wad, poza wymienionymi tu już wcześniej.

Mam jedno pytanie. Obiło mi się o oczy/uszy, że można wyprowadzić dźwięk z tv do zestawu KD optykiem i sterować głośnością z poziomu telewizora. Bardzo by mnie urządzała taka opcja, bowiem mam zestaw TEAC PM 900, który gra jak dla mnie satysfakcjonująco, ale nie ma pilota. Niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie w instrukcji a i z tyłu tv nie widzę odpowiedniego gniazda.

Ktoś już tak podłączał tego typu sprzęty?
 

noise

New member
xbox fajna sprawa, można nawet oglądać HD na nim :grin: Obsługuje kodek x264 i warto wziąć to pod uwage

Ale skad Ty masz takie informacje. X264 nie zadziala nawet po najnowszym update xboxa360. Divx owszem ale na pewnie nie x264!

thoridal napisał:
ja rowniez posiadam ten telewizor i tez zdecydowalem sie na xbox 360.....jesli ktos wie jak to wspolpracuje i moze to opisac lub podac jakiegos linka to bede wdzieczny.

Obraz jest bardzo fajnej jakosci. Nie ma problemow z polaczenie.
 
Do góry