Seria C91H i Q91H

ArtS007

New member
Bez reklam
Bardzo konkretny opis.

Przy okazji moje słowa uznania za użycie słów określających połączenie, czyli poprzez, czy też przez. Zdecydowanie lepiej to wygląda, niż nagminnie stosowane po HDMI, po komponencie itp.
petergriffin napisał:
Nka poprzez HDMI i Xbox 360 przez component.
Szkoda tylko, że nie skalowanie.
petergriffin napisał:
DVD upscalowane przez Xboxa wyglądają świetnie.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

petergriffin

New member
szajbek napisał:
Miałbym do Ciebie prośbe petergriffin. Czy mógłbyś dokładniej opisać jak TV zachwuje się przy filmach HD i czy odbiega jakością (właśnie na tych kanałach) od innych TV HD Ready. Pytam zupełnie z ciekawości, bo mimo że mam go już 5 miesięcy nie miałem okazji oglądać na nim ani razu HD.

Hej,

materiał HD oglądałem z nast. źródeł:

MGM HD
Nsport HD
Trailery gier w 720p
Gry na Xboxie 360.

Filmy HD wyglądają faktycznie rewelacyjnie, bez porównania lepiej od typowego sygnału podawanego w SDtv. Niestety nie mam żadego porównania z innymi TV :(

Moje zdanie jest takie, że technologia HD została wprowadzona przede wszystkim po to, by na dużym ekranie obraz wydawał się równie dobry jak na małym ekranie odbierającym SD. Nie przeżyłem jakiegoś szoku odpalając za pierwszym razem MGM HD - choć teraz zerkanie na obraz SD jest bolesne :D Gry na Xboxie wyglądają świetnie - cieszę się, że zdążyłem z zakupem TV przed premierą GTA IV :grin:

Niestety nie jestem zadowolony ze współpracy z Nboxem. Gdy był podłączony po czinczu do starego telewizora włączał się od razu. Teraz włączenie i "dostrojenie" nboxa zajmuje ok. 40 sekund - co jest bardzo denerwującego gdy człowiek się np. właśnie spóźnia na mecz. Obraz miga, znika, pojawia się, znika, jest sam głos aż w końcu wszystko wyświetla się normalnie. Czy użytkownicy Cyfry + (tego dekodera z HD) też mają takie problemy?

ArtS007 - poprawię się z tym skalowaniem :]
 

konor77

New member
lampik55 napisał:
Panowie od 3 dni posiadam 42Q91H podłączona cyfra i też pzry szybkich ruchach obraz jest zamazany.

Mam jescze inny problem. Podłączona antena naziemna i tuner cyfry oraz przez kabel HDMI odtwarzacz DVD. Przy oglądaniu telewizji nie działa PIP. Dopiero jak włączę DVD jest możliwość włączenia PIP. Przy starym telewizorze Panasonica wystaczyło podłączyć antenę naziemną i cyfrę. Tu to nie działa. Jak można to zmienić?

Pozdr
pip będzie działał przy oglądaniu cyfy (w pip obraz z anteny naziemnej tylko jeden tuner to dlatego)
 

Czarny38

New member
Czy w Q91 jest jakiś sposób na włączenie PIP? jak wejde w menu/ustawienia/PIP nie jest podświetlone i nie mogę go włączyć, na pilocie przyciskam pip komunikat NIEDOSTĘPNY. Podobno Q91 ma pip więc jak to jest? ;)
 

przemasg

New member
Brak sił:(

Otwórz instrukcję do telewizora i poczytaj sobie (masz raptem kilkanaście stron po Polsku dla ułatwienia). Jest tam wyjasnione, że PIP działa tylko pomiędzy określonymi wejściami (tzn np. oglądasz DVD podłączone przez Component, a na EURO1 masz podłączony tuner np. CP, to możesz podejrzeć co leci na CP oglądając film z DVD). Jest cała tabelka kombinacji.

Mało tego, w każdym wątku pojawia się pytanie o PIP, spróbuj chociarz przez 10 minut poszukać w istniejących postach zanim zadasz kolejne nieprzemyślane pytanie.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Czarny38

New member
Po pierwsze szkoda czasu na czytanie instrukcji, która jest grubości encyklopedii ;) skoro tak trudno Ci było napisać dwa słowa, po co pisałeś? Po wpisaniu w szukajce słowa "pip" wyskakują całe wielostronicowe wątki. Dzięki kolego
 
Ostatnia edycja:

jarmiel

New member
uruchamianie PIP

Witam,
trochę będę bronił Czarnego38:
instrukcja do tego Samsunga jest mocna lakoniczna.

Sam długo wczoraj próbowałem dociec, jak uruchomić
PIP - w tabeli na str. 29 w opisie źródeł sygnału
oprócz złącz HDMI, TV, PC pojawia się "Moduł" - co to jest?

Jarek
 
Z

zidane1978

Guest
42q91h

Witam dzięki temu forum kupiłem właśnie 42Q91h. Posiadam go od grudnia i po wszystkich opisanych powyżej za i przeciw to jestem z dokonanego wyboru bardzo zadowolony, tak jak pisaliście to po prostu taka plazma co spokojnie za niewielką kasę może zastąpić zwykłe stare tv kineskopowe nie tracąc nic do czego byliśmy przyzwyczjeni przy tego typu tv. Ja osobiście oglądam przez niego kablówkę i cyfre+ no i czasami jakieś dvd z wypożyczalni. Od początku jadę jak mi się podoba bez żadnego docierania bo tv nie jest po to aby być jego niewolnikiem ustawiłem tak tryby jak mi się podobają kolory no i cał reszta , nie znam się na kalibracji więc sobie odpuszczam chyba że ktoś może podsunie mi pare fajnych pomysłów(z góy dziękuje). Żeby nie było tak słodko i cukierkowo to są dwie żeczy , które mnie troche wkórzają mianowicie :
-podczas przemieszczania sie obiektów ciemnych po jasnym tle z dość dużą szybkością to na około tej postaci jest taka jakby aureola z gorącego powietrza (nie jest to takie uciążliwe choć jak wiadomo jak raz wypatrzysz to już zawsze bęziesz widział
-ta czarna obudowa bardzo mi się podoba ale utrzymanie jej w czystości to już osobny rozdział
A cha jeszcze jedno nie kupujcie tv lcd do słabego sygnału bo jak byłem u mojej rodzinki na święta to sie przeraziłem nowy sharp 42 cale ten z najnowszych typów nie wiem dokładnie jaki ale się przeraziłem takiej pikselozy to jeszcze nie widziałem zero komfortu oglądania tylko nerwy.
Pozdrawiam wszystkich i przepraszam z góry za błędy ort.
 

wosp

New member
Czarny38 napisał:
Po pierwsze szkoda czasu na czytanie instukcji, która jest gubości encyklopedii ;) skoro tak trudno Ci było napisać dwa słowa, po co pisałeś? Po wpisaniu w szukajce słowa "pip" wyskakują całe wielostronicowe wątki. Dzięki za "ŁASKĘ" kolego....

Co do encyklopedii - to w j. Polskim jest kilkanascie stron (jak pisze przemasg)
A co do wyszukiwania na forum to taka mała porada - ustaw opcje:
"Pokaż wyniki jako Posty " i pokaże ci odpowiednie wpisy a nie całe tematy :)

O TV HD czytam jakoś od 2 m-cy i oczywiscie najpierw trafiłem na ten wątek (przeczytałem całe 120 stron) i byłem przekonany do Samsunga. Wówczas ich cena była ok 3,5~4k. W Q91 nie podobał mi się rózowawy kolor biały - "zasługa" filtra przeciwodblaskowego.
Jednak po kilku wizytach w sklepie i oglądaniu na żywo przekonałem się że ten samsung w porównaniu do Panasonica PV70 gra o niebo lepiej.
A obecna cena za model 42Q91H - 2855 zł z wysyłką to normalnie aż niedowierzam. Tylko brak większej gotówki powoduje że nie decyduję się na 50" A po miesiącu przemyslen, i kilku wizytach w sklepach "przyzwyczaiłem się" do wielkości 42" i rzeczywiście nie jest już tak duzy jak sie na poczatku wydawał.
 

Czarny38

New member
wosp napisał:
Co do encyklopedii - to w j. Polskim jest kilkanascie stron (jak pisze przemasg)
A co do wyszukiwania na forum to taka mała porada - ustaw opcje:
"Pokaż wyniki jako Posty " i pokaże ci odpowiednie wpisy a nie całe tematy :)
Stron po polsku jest 48, jeżeli już jesteście tak dokładni, gdyby twórca istrukcji napisał w niej jedno zdanie "pip działa tylko z poziomu HDMI lub Component" nie byłoby tych pytań, niestety wolał namalować nieczytelną tabelkę.
Za poradę dotyczącą wyszukiwania dziękuję, na pewno się przyda :eek:k:
 

przemasg

New member
zidane1978 napisał:
Żeby nie było tak słodko i cukierkowo to są dwie żeczy , które mnie troche wkórzają mianowicie :
-podczas przemieszczania sie obiektów ciemnych po jasnym tle z dość dużą szybkością to na około tej postaci jest taka jakby aureola z gorącego powietrza (nie jest to takie uciążliwe choć jak wiadomo jak raz wypatrzysz to już zawsze bęziesz widział

Witam

Kolego, ta poświata jest spowodowana prawdopodobnie włączeniem opcji Movie Plus (ma poprawiać obraz, a powoduje, że osoby na pierwszym planie są bardzo wyraźne, aż sztuczne, a drugi plan sie rozmywa). Daje to taki efekt, jak opisałeś. Wyłącz w opcjach i sprawdź. U mnie pomogło.

Pozdrawiam

PS. Co do problemów z czytaniem to nie skomentuję:???:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Stanę w obronie kolegi przemasg.

Osobiście zawsze stoję na stanowisku, że jeśli termin angielski ma polski odpowiednik, to należy stosować polski odpowiednik. Jednak w tym przypadku stawiałbym na Movie Plus, gdyż jest to po pierwsze nazwa własna, a po drugie dla osób nie posiadających telewizora Samsung, termin Poprawa filmów niewiele mówi. W tym przypadku można oczywiście użyć kompromisowego rozwiązania, czyli np. Poprawa filmów (Movie Plus).

Jest jeszcze jedna możliwość: być może kolega przemasg używa języka angielskiego w menu swojego telewizora?

ArtS :)
 

szajbek

New member
Carny38 przychodzisz na forum, żadasz pomocy i ciągle komuś zwracasz uwagę. Z pewnością nie jest to właściwe zachowanie. Po pierwsze, jeśli ktoś twierdzi, że 49 stron podlega pod kategorię encyklopedii to wątpie żeby miał kiedykolwiek jakąś książkę w ręku. Zresztą takie zachowanie to szczyt lenistwa. Po drugie, jeśli nie wiesz co to znaczy funkcja "movie plus" (tak jak podkreślał ArtS - nazwa własna; zresztą jest ona używana przez praktycznie wszystkie sklepy) to znowu pokazuje jak duże jest Twoje lenistwo, tylko zapytaj wujka google, w ciągu minuty znajdziesz odpowiedź.
 
Z

zidane1978

Guest
przemasg napisał:
Witam

Kolego, ta poświata jest spowodowana prawdopodobnie włączeniem opcji Movie Plus (ma poprawiać obraz, a powoduje, że osoby na pierwszym planie są bardzo wyraźne, aż sztuczne, a drugi plan sie rozmywa). Daje to taki efekt, jak opisałeś. Wyłącz w opcjach i sprawdź. U mnie pomogło.

Pozdrawiam

PS. Co do problemów z czytaniem to nie skomentuję:???:



A co jest tak źle ? nie dobijaj mnie kolego!!!!:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Czarny, proszę nie obrażać innych użytkowników. Uważam, że opinia kolegi szajbek była trochę za ostra. Nie sądzę, abyś nie wiedział, co to jest Movie Plus. Ale co do czytania instrukcji, miał sporo racji. Jedno jest jednak pewne. Masz prawo zadawać pytania i brać udział w dyskusji. Musimy jednak przestrzegać zasad grzeczności, inaczej forum przerodziłoby się w wiec ludowy w najgorszym tego słowa znaczeniu.

ArtS :)
 

Czarny38

New member
ArtS007 napisał:
Czarny, proszę nie obrażać innych użytkowników.

ArtS :)
Nie rozumiem w jaki sposób obrażam innych, przecierz napisałem koledze komplement: "fajny masz nick". Możesz być spokojny już tu nie napiszę.
 
Ostatnia edycja:

tomgrze

New member
Automatyczne wylączanie się 42Q91H

Witam i na wstępie chcialbym serdecznie podziekować wszystkim forumowiczom za rady, spostrzeżenia i inne rzeczy tu prezentowane, gdyz pomoglo mi to wszystko w wyborze plazmy - 2 miesiące temu kupilem 42Q91H i jestem zadowolony (oglądam DVD i Cyfrowy Polsat)
Mam pytanie: czy istnieje możliwość takiego ustawienia tej plazmy, aby nastąpio automatyczne jej wylączenie w sytuacji gdy jest wyświetlany niezmieniający się obraz przez dluższy czas (np logo DVD po obejrzeniu filmu jak się zaśnie, obraz kontrolny po zakończeniu nadawania przez stacje tv, itp). Oczywiście chodzi mi o zabezpieczenie plazmy.

Pozdrawiam
 

szajbek

New member
Osobiście takiej opcji nie widziałem. Jest 'czasowy wyłącznik', ale raczej nie o to Ci chodziło.

PS: Jeśli chodzi o zabezpieczenie plazmy to ona 'automatycznie' się zabezpiecza :D Jest ruch pikseli, standardowo, co dwie minuty. Dodatkowo jest opcja, która pozwala zapalić wszystkie piksele na biało.
 
Ostatnia edycja:
Do góry