Seria C91H i Q91H

noise

New member
szukam instrukcji jak najlepiej ustawic 50C91H do ogladania filmow HD.
Znalazlem dosc duzo roznego typu materialow ale moze ktos cos zarekomendowac. Jakies dobrze opisane ustawiania krok po kroku, a moze w jezyku polskim.
 

wwmm

New member
szukam instrukcji jak najlepiej ustawic 50C91H do ogladania filmow HD.
Znalazlem dosc duzo roznego typu materialow ale moze ktos cos zarekomendowac. Jakies dobrze opisane ustawiania krok po kroku, a moze w jezyku polskim.
Nie ma takich instrukcji...a może ustaw wszystko na 100 % :shock:, a potem stopniowo w dół do uzyskania optymalnego efektu....:krol:, jak znajdziesz taką instrukcję daj znać to sobie wszyscy optymalnie poustawiamy:mrgreen:
 

przemasg

New member
STax napisał:
Mam z tym telewizorem (42C91) problem z niewyświetlaniem (niewykrywaniem) wejść wideo, tu opisałem dokładniej http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27512 może ktoś pomoże?
Hmm...
Mam co prawda 42Q91, ale podłączałem po VGA i działa (jedyny mankament, że w 1024 na 768 - czyli proporcie 4:3, a tv ma 16:9 i jest wszystko rozciągnięte, w 50 cali nie masz juz tego problemu - inna rozdzielczosc).
Troche mnie zmartwiłeś, bo chciałem kupić kompa z kartą wypasioną z wyjściem DVI > HDMI i podłączyć, ale w takim razie najpierw wypróbuję na kompie brata aby się nie przejechać...
 

KosteK_

New member
czemutu napisał:
Witam!
Wczoraj kupiłem PS-42Q91H, znając jego zady i walety :) wyczytane na tym forum. Niby nie jestem rozczarowany, w związku z tym, ale... :) O syczeniu czy też skwierczeniu zasilacza? czytałem, choć nie sądziłem, że będzie takie głośne. Dlatego mam pytanie: czy to po jakimś czasie ucichnie (wygrzeje się) czy to może być usterka? Syczenie słychać z 2,5m, z tej odległości najczęściej oglądam, ale też i z 4,5m. Szczególnie dokuczliwe jest wieczorem gdy ściszy się TV.

syczenie, bzyczenie etc etc.. :) sami sobie ludzie wkręcacie jakieś fazy, chcielibyście by 42 calowy TV, którego pobór mocy to 300W ma być cichutki jak 17" monitor LCD do komputera? :)

zamiast cieszyć sie z fajnego sprzętu za niedużą kaską to narzekania i narzekania :)

syczy - znaczy, że działa a prawda jest taka, że wcale to syczenie nie jest uciążliwe i nie przeszkadza praktycznie w ogóle nawet oglądają TV bardzo cicho.
 

czemutu

New member
KosteK_ napisał:
syczenie, bzyczenie etc etc.. :) sami sobie ludzie wkręcacie jakieś fazy, chcielibyście by 42 calowy TV, którego pobór mocy to 300W ma być cichutki jak 17" monitor LCD do komputera? :)

zamiast cieszyć sie z fajnego sprzętu za niedużą kaską to narzekania i narzekania :)

syczy - znaczy, że działa a prawda jest taka, że wcale to syczenie nie jest uciążliwe i nie przeszkadza praktycznie w ogóle nawet oglądają TV bardzo cicho.

Jeśli kiedyś kupisz coś "za niedużą kaskę", coś co nie będzie Tobie z jakichś powodów odpowiadało a inni będą uważali, że to "nie przeszkadza praktycznie w ogóle" - to zrozumiesz o czym pisałem :) I jeszcze jedno - nie wiedziałem, że oglądasz mój TV :)
 
Ostatnia edycja:

Spiderpig

New member
Słaby obraz - "śnieżenie"

Witam wszystkich,

Dzięki temu forum kupiłem Plazmę Q91H 42' i jestem zadowolony z jednym ale. Do telewizora mam pociągniętą kablówkę UPC i niestety na wielu kanałach jest takie śnieżenie możnaby to też przyrównać do "pixelozy" ale bliżej jestem określenia śnieżenie. Co dziwniejsze jest to na kanałach które chyba teoretycznie powinny mieć dobry obraz (TVN, TVN CNBC, ale już Style i Turbo obraz bardzo dobry też AXN). I stąd moje pytanie: czy to można jakoś poprawić - nie wiem czy dzwonić do serwisu samsunga czy do technicznego w UPC. W sumie wątpię by była to wina telewizora bo sprawuje się bez zarzutów żadnego syczenia, duszków i innych niepożądanych objawów "tfu tfu" (jestem na końcowym etapie docierania plazmy). A może to kwestia kabla? Mam chyba wrażenie, że pomęczę się trochę z tym obrazem do czasu kiedy tv cyfrowa będzie standardem albo odłożę pieniądze na jakąś satelitę? Bo chyba obecnie kupowanie w UPC TV cyfrowej dla 3-4 programów w HD nie ma sensu...?:hmm:



Pozdrawiam i dzięki za jakiekolwiek info,

p.s.

dodam tylko ze np kolega ma LCD sharpa też na kablówce tylko, że konkurencyjnej firmy i obraz super na wszystkich kanałach:(
 
Ostatnia edycja:

Czarny38

New member
rozdzielczość

Mam Samsunga Q91 połączonego z recorderem "n" kablem HDMI, wszystko ładnie świeci. Moje pytanie natomiast jest takie: czy ustawienie boxa na 720p może być lepsze niż 1080i, czy tylko mi się tak wydaje. W opcji 1080i delikatnie rozmywa obraz SD, w 720p SD jest OK, z kolei HD nie widzę różnicy między 720p a 1080i. Jakie są Wasze spostrzeżenia?
 

jacky-x

New member
@Czarny38
Wychodzi na to, że lepiej dla twego tv jak ustawisz 720p,bliżej mu do rozdzielczości twojej matrycy a dlaczego? wydaje mi sie że powodu podwójnej obróbki. Jesli ustawisz 1080i w tunerze do tv taki sygnał dochodzi, przeskalowany z rozdzielczości SD, tyle że twój tv nie jest full HD i aby wyświetlić poprawnie taki obraz znów musi przeskalowac sygnał tyle, że w dół, stąd chyba tak jak piszesz, lepiej 720p tuner przeskaluje a tv wyświetli (mniejsze różnice w skalowaniu). W HD podobnie, twój tv lepiej wyświetli tylko 720p a 1080i przeskaluje w dół stąd róznica będzie niezauważona, bo i tak sygnał 1080i będzie wyswietlony jako 720p (powiedzmy bo matryca o ile sie nie mylę to tylko 1024x768, a masz możliwosć ustawienia 576 w tunerze (np w fergusonie HD jest)? może byłoby jeszcze lepiej dla ciebie (chodzi o SD), ale to tylko takie moje własne przemyślenia . Pozdr
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
[HD]Sprawdź które prog. nadają 1080i -dla nich najlepiej ustawić 1080i . Dla tych co nadają 720p(więkrzość)- ustawiaj 720p.[SD]-niektóre prog. nadają w zaniżonej rozdz. ,jeszcze inne 16:9 ,więc co ustawisz to rewelacji nie będzie.Porównaj 720p z 576i i sam zdecyduj.
 

jacky-x

New member
Horhe Ortega napisał:
[HD]720p(więkrzość)

@Horhe Ortega
Jest własnie odwrotnie, zdecydowana większosc nadaje w 1080i;) (z polskich tylko TVN HD 720p) z zagranicznymi podobnie z 3,4 kanały bys znalazł nadające w 720p, reszta to 1080i. Pozdr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Podstawowym kryterium wyboru skalowania jest rozdzielczość matrycy telewizora. Jeśli telewizor ma 720 lub 768 linii w pionie, to wybierz 720p, jeśli telewizor posiada 1080 linii, wybierz 1080i.

ArtS :)
 

silvel2

New member
Mam pytanie do posiadaczy C91. Czy u Was też występuje efekt migotania ekranu?

Posiadam ten model od ponad roku. Na samym początku efekt występował sporadycznie i myślałem, że to wina kabla HDMI. Ostatnio jednak migotanie się nasiliło (coś podobnego do telewizorów CRT starszej generacji).

Zapodaje na tv sygnał z kilku źródeł, różne kable i wszędzie to samo:roll:
Efekt najmocniej występuje, podczas jednolitego tła.

To taka ogólna przypadłość modelu, czy powinienem się bać?:hmm:
 

smuta_s

New member
czerń świeci

Witam
Czy ktoś może sprawdzić na swoim TV plazmowym jak wygląda czerń przy braku sygnału wizyjnego? Nie wiem czy to wada mojego odbiornika (model 42q91h) czy wszystkie telewizory plazmowe 'świecą' przy braku sygnału. Ekran powinien być czarny a jest szary. Najlepiej jest to widoczne przy przełączeniu źródła sygnału na wejście do którego nic nie jest podłączone i porównanie koloru ekranu po wyłączeniu telewizora.
Czy przy wyświetlaniu czerni ekran ma świecić (lekko szary, podświetlony) czy mieć taki kolor jak wyłączona matryca?
Efekt jest widoczny przy mocno zaciemnionym pomieszczeniu, w jasnym czerń wydaje się ok. Przy oglądaniu normalnego obrazu na telewizorze występuje ten sam efekt 'świecącej czerni', ale ze względu na ciągłe zmiany na ekranie jest słabiej widoczny. W tradycyjnych telewizorach CRT czerń uzyskiwana była przez całkowite wygaszenie fragmentu ekranu.
Infolinia samsunga udziela mętnych wyjaśnień (pani pogubiła się czy mówi o LCD czy Plaźmie) stąd moja prośba do forumowiczów o sprawdzenie opisanego zjawiska na innych telewizorach.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
W ciemnym pomieszczeniu... Na szczęście jest wiele innych ciekawszych rzeczy aniżeli siedzenie w ciemnym pomieszczeniu, przed pustym ekranem włączonego telewizora :p
Mój PV80 też tak ma, ale "świeci" w dużo mniejszym stopniu niż np. KDL-40D3500.

Pozdrowienia!
 

smuta_s

New member
Nie chodzi o gapienie się w pusty ekran ale o weryfikację subiektywnego wrażenia braku czerni podczas normalnego oglądania telewizji.
Odbiorniki mają to do siebie, że mogą być regulowane, kalibrowane lub są po prostu do bani. Po tych zachwytach nad poziomem czerni w plazmach próbuję ustalić czy moje wrażenie wynika z braku odpowiedniej regulacji konkretnego TV, przypadłości modelu czy to wina całej technologii.
Informacje o szczątkowej poświacie znalazłem w odniesieniu do LCD, gdzie lampa podświetlająca obraz świeci przez cały czas a kryształy zawsze coś tam przepuszczą, przy technologii plazmowej teoretycznie powinno dać się wygasić pixle do zera. Teoria teorią a praktyka?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Panel plazmowy emituje jednak odrobinę światła, nawet jeśli do tv nie podajesz żadnego sygnału. Recz właśnie w tym subiektywnym wrażeniu - abyś mógł mieć jakiś konkretny punkt odniesienia należałoby obok tej plazmy postawić inną albo wręcz jakiś ekran LCD (powiedzmy w tej samej klasie cenowej).
Spróbuj przeszukać google pod kątem haseł typu: pioneer panasonic samsung black levels cd. Albo jeszcze lepiej w języku polskim :)

Pozdrowienia!
 
Do góry