Samsung tv model D6750

Adexx

New member
Dzięki za odp.Deywies.Pytanie,co zrobi z tym serwis i co będzie lepsze.Dać wymienić matrycę na nową czy wymiana na nowy tv? Trochę poczytałem na forum o wymianie matrycy i różnych dziwnych rzeczach dziejących się w związku z jej wymianą.
 

son78

New member
Dać wymienić matrycę na nową czy wymiana na nowy tv?

Obawiam się że nie masz na to wpływu. (tzn. nie możesz zażądać wymiany sprzętu na nowy) Serwis będzie naprawiał po jak najniższych kosztach czyli wymiana matrycy. Mam znajomego u którego po dwóch tygodniach padła matryca w UE40D6000TW i serwis sprawnie wymienił ją na nową. Od tego czasu minęło już około 4 miesiące i wszystko jest ok.
 

kola.kolski

New member
Witam, mam takie pytanie ma ktoś przedostatni soft? Mój TV się zaktualizował do najnowszego Jednak nie wydaje mi się by ta aktualizacja skończył się sukcesem. TV nie czyta .jpg (nieobsługiwany format) i wiele innych. Nie działa AllShare, często rozłącza z siecią. Ogólnie nie jest to multimedialny kombajn lecz ....
Próbowałem na wszystkie sposoby wgrać ściągnięty ze strony soft przez USB TV nie widzi aktualizacji. Może nie robi tego bo jest ta sama wersja. Może jak dam inną to się "zdowngrejduje ;) "
PS. TV jest nowy i zaktualizował się sam, jednak wywalał sieć co chwilę. Może dlatego coś źle poszło.
Aktualizował ktoś po USB z sukcesem?
 

fula

New member
Witam, mam takie pytanie ma ktoś przedostatni soft? Mój TV się zaktualizował do najnowszego Jednak nie wydaje mi się by ta aktualizacja skończył się sukcesem. TV nie czyta .jpg (nieobsługiwany format) i wiele innych. Nie działa AllShare, często rozłącza z siecią. Ogólnie nie jest to multimedialny kombajn lecz ....
Próbowałem na wszystkie sposoby wgrać ściągnięty ze strony soft przez USB TV nie widzi aktualizacji. Może nie robi tego bo jest ta sama wersja. Może jak dam inną to się "zdowngrejduje ;) "
PS. TV jest nowy i zaktualizował się sam, jednak wywalał sieć co chwilę. Może dlatego coś źle poszło.
Aktualizował ktoś po USB z sukcesem?

Softu nie zdowgradujesz, tylko można w górę.
Zawsze aktualizowałem soft przez USB i za każdym razem miałem problemy z softem.
Za każdym razem po aktualizacji softu dokonywałem resetu tv, 15 sekund trzymaj exit
Po resecie wszystko było ok.
 

fula

New member
Aktualizowałem soft już trzykrotnie przez usb i ani razu nie miałem problemu po instalacji.

A ja mam problemy, może to być wina konfiguracji podzespołów.

Czy posiadasz te same podzespoły?

Matryca, 40P1UF6E
Wersja odbiornika,Factory Data Ver:251
Wersja płyty, EERC Version:128
itp...

W drugim telewizorze z taką konfiguracją:
Matryca, 40A1UF7E
Wersja odbiornika, Factory Data Ver:253
Wersja płyty, EERC Version:132

Jeszcze nie spotkałem się problemem, może dlatego że kupiłem już z wersją T-Gasdeuc-1018.0 i posiadam od miesiąca
 
Ostatnia edycja:

son78

New member
Witam, mam takie pytanie ma ktoś przedostatni soft? Mój TV się zaktualizował do najnowszego Jednak nie wydaje mi się by ta aktualizacja skończył się sukcesem. TV nie czyta .jpg (nieobsługiwany format) i wiele innych. Nie działa AllShare, często rozłącza z siecią. Ogólnie nie jest to multimedialny kombajn lecz ....
Próbowałem na wszystkie sposoby wgrać ściągnięty ze strony soft przez USB TV nie widzi aktualizacji. Może nie robi tego bo jest ta sama wersja. Może jak dam inną to się "zdowngrejduje :wink: "
PS. TV jest nowy i zaktualizował się sam, jednak wywalał sieć co chwilę. Może dlatego coś źle poszło.
Aktualizował ktoś po USB z sukcesem?

Mam ten sam model TV kupiony z wersją 001018.
Mój Kolega ma też ten sam TV tylko z wersją 001015 o ile dobrze pamiętam, zaktualizowałem mu soft automatycznie przez wifi do 001018 i odbyło się wszystko bez problemu. (nie zauważyliśmy żadnych zmian)
Jeśli nie działają pliki typu JPG i inne które powinny i żadne zabiegi nie pomagają spróbuj wejść na stronę Samsung Polska/wsparcie i w prawym dolnym rogu masz opcję chatu na żywo z pomocą techniczną. Sorry ale nie mogę wkleić linku ponieważ nie napisałem jeszcze pięciu wypowiedzi.
Jeśli Ich pomoc okaże się nieskuteczna proponuję skorzystać z serwisu gwarancyjnego w końcu wgrałeś oryginalny soft zalecany przez samsunga. Może rzeczywiście "coś poszło nie tak" :-( Mam pozytywne skojarzenia z serwisem samsunga bo oddawałem do naprawy swojego laptopa. Przyjechał kurier do domu, zabrał sprzęt a po tygodniu odwiózł naprawiony, tylko pamiętaj że musisz mieć oryginalne opakowanie.
Piszesz też że rozłącza z siecią. Czy na pewno jest to wina TV ? Jak masz podłączony ?
 

son78

New member
Czy posiadasz te same podzespoły?

Matryca, 40P1UF6E

Wersja odbiornika,Factory Data Ver:251
Wersja płyty, EERC Version:128
itp...


Gdzie to się sprawdza :?:
 

fula

New member
Czy posiadasz te same podzespoły?

Matryca, 40P1UF6E

Wersja odbiornika,Factory Data Ver:251
Wersja płyty, EERC Version:128
itp...


Gdzie to się sprawdza :?:

Wersje odbiornika możesz sprawdzić na głównej nalepce z tyłu tv, między kodem modelu a nr seryjnym.
Dokładniejsze dane są w meni serwisowym.
 

nellro

New member
przyciecia obrazu

Witam
mam problem w moim samsungu ued6750 caly czas zauwazam przyciecia obrazu-stosowalem rozne ustawienia-wylanczalem wszystkie wspomagacze i dalej to sie dzieje-mam najnowszy soft-moze to kwestia ustawien obrazu-jezeli macie juz ladnie poustawiany tv bez szarpniec to bylbym wdzieczny o pomoc mi jakos nie wychodzi zoptymalizowanie obrazu:(
 

nellro

New member
z pendrive tez to mam-moja dziewczyna tego nie widzi ale mnie to strasznie denerwuje-mi sie wydaje ze musze dobrze zoptymalizowac ustawienia obrazu cos wlaczyc a cos wylaczyc. Wyczytalem na jakims forum ze po wylaczeniu motion plus efekt szarpania obrazu ustaje- u mnie nadal jest:( irytuje mnie to strasznie-na moim 4letnim LG lcd nic takiego nie ma.
 

son78

New member
Nie wiem czy będę mógł Ci pomóc bo u mnie nic takiego nie występuje.
Po przeczytaniu Twojego postu specjalnie poprzestawiałem ustawienia obrazu aby to sprawdzić i muszę Ci napisać że jak bym nie poprzestawiał to obraz jest zawsze płynny. Przestawiałem w różnych konfiguracjach i przycięcia obrazu nie występują a uwierz mi że na pewno bym to zauważył bo też tak jak Ty, jestem wyczulony na wszelkie takie (skazy) w obrazie.
Motion plus mam ustawiony na WYRAŹNY lecz jak ustawię inny to nie widzę różnicy w obrazie. Może to widać tylko podczas dynamicznych scen ?
Mam cyfrowy polsat dekoder samsunga nie w HD i do tego podłączyłem go do TV przez kabel EURO i obraz jest zadziwiająco dobry.
Na początku myślałem że to wina Twojego dekodera lub kabla HDMI ale jeśli z pendriva też tak masz to chyba coś jest nie tak z TV.
Zamiast czytać po forach spróbuj może skontaktować się z Centrum Pomocy Samsung w prawym dolnym rogu masz opcję chatu na żywo może pomogą. Tu masz link Pomoc i poradniki rozwiązywania problemów Samsung
 

nellro

New member
dokladnie to sa sceny dynamiczne nie dzieje sie to caly czas da sie normalnie ogladac ale szybkie machanie rekami itd. doprowadzaja mnie do szalu-bede musail na tego czata wejsc-ale pewnie mi powie ze mam sciagnac najnowszy soft jaki jest na stronce a taki juz mialem od nowosci, a do serwisu tez chyba nie moge wyslac bo moj przyszly tesciu bez mojej zgody na 2 dzien po kupnie tv spalil pudelko w piecu hehe
 
G

Guts

Guest
Witam, od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem UE40D6750 i mam do Was pytanie czy próbował ktoś podłączyć tv z laptopem/komputerem poprzez kabel HDMI? Jeśli tak to proszę o informację czy u Was również występuje "haczenie/ścinanie" obrazu? Zaobserwowałem to na przykładzie granie w Fifę. Zdziwiony jestem ponieważ gdy podpinam ten sam laptop za pomocą tego samego kabla do innego TV (Samsung LE32B350) wszystko działa prawidłowo. Proszę o informację czy to może być kwestia ustawień TV czy coś innego? Odnoszę również wrażenie, że jakość obrazu na UE40D6750 jest gorsza aniżeli na LE32B350. Oczywiście chodzi mi o obraz, który przesyłany jest z laptopa przy użyciu kabla HDMI.

Czy jest jakaś różnica pomiędzy portami HDMI? Czy niezależnie od tego, w który port wepnę jakość jest taka sama?

Następna sprawa to kupno dłuższego kabla HDMI, niestety nie znam się na nich, jednakże wytypowałem dwa kable z Allegro. Proszę również o opinie o nich (niestety nie mogłem zamieścić linków ponieważ istnieją jakieś ograniczenia ze strony administracji)

Kabel HDMI 3D 1,4 high speed 4,8 DA VINCI Promocja (2194049777)
Kabel HDMI 3D 1,4 high speed 3,2 DaVinci PROMOCJA+ (2194049452)

Proszę o wasze opinie i pozdrawiam.

@edit udało się dodać linki

Kabel HDMI 3D 1,4 high speed 3,2 DaVinci PROMOCJA+ (2194049452) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kabel HDMI 3D 1,4 high speed 4,8 DA VINCI Promocja (2194049777) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Ostatnia edycja:

Ozymandias

New member
nellro spróbuj tak ostrośc na 0!!! Montion plus - wyłacz, włącz montion led (jest w poleceniach obraz zaawansowane (niewidoczne w menu bo lista poleceń jest za długa) - o ile dobrze pamiętam
ps. witam wszytskich na forum
ps2. jaki kabel używasz do dekodera polecam taki 1.3 - 1.4 HDMI
ps3 son 78 efekt o jakim mówi nellro nie powinien w ogóle wystepować po kablu Euro rwanie obrazu jest przy hdmi i raczej odbioru z satelity a nie kablówki
 

uziel888

New member
Witam.

Czy w tym modelu odtwarzając przez DLNA np. .mkv można _szybko_ skoczyć do dowolnej minuty filmu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry