Samsung tv model D6750

McSimus

New member
U mnie póki co iplex działa bez zastrzeżeń. Sygnał idzie bezprzewodowo z rutera Linksys WG200, Neostrada 10MB.
PS:korzystając z okazji, że to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie ;)
 

wojtas85

New member
Ja niestety wciąż katuje się aby znaleźć aplikacje typu Ipla, iplex czy tvn player. dzwoniłem dzisiaj do obsługi klienta samsunga i byli zdziwieni moim problemem gdyż nie mieli doczynienia z podobną sytuacją. Jedyną podpowiedź od nich jaką otrzymałem to sciągnięcie firmware z ich strony i wgranie poprzez USB. No i tak postąpiłem ale łącząc pendrive przez USB pisze mi że nie wykryto na nim aktualizacji, więc już całkiem zgłupiałem.Co nie tak??
 

mirekop16

New member
Samsung ue40d6750 efekt lagowania(spowolnienie obrazu)

Powiedzcie mi bo zakupiłem kilka dni temu Samsunga UE40D6750 i mam taki problem mam nke podpiętą pod niego i mam co jakis czas taki efekt lagowania obrazu bradzo to nerwujace .. ;/ mozna cos z tym zrobic ? Albo dajcie jakies optymalne ustawienia do niego zeby wszystko dzialalo plynnie POZDRO :)
 

Beafraid

New member
w samsung apps w tvku? nie mam tego tam ;x da sie to jakos z neta sciagac na pendriva? :D moze cos nie tak z aktalizacjami? wchodzilem tez kiedys w menu serwisowe ale chyba nic nie zmieniłem :D a może jednak :p
 

Marbis

New member
Witam wszystkich, jako że zostałem posiadaczem tego tv mam pytanie w sprawie internetu: sprawdzałem prędkość po kablu i po wi-fi i pokazuje mi 7Mbit/s ale pingi grubo ponad 100 a nawet zdarzają się ponad 200 (na kompie jest 12Mbit/s pingi około 30) , włączyłem radio internetowe przez przeglądarkę i co około 10 s buforuje się czy trzeba coś jeszcze w ustawieniach zmieniać żeby szybciej chodził internet czy po prostu tak już chodzi w tv?
 

Marbis

New member
Jako że nie ma możliwości edycji swojego posta to dopisuję:
Z tego co się zorientowałem to problemy ze słuchaniem radia internetowego to wina przeglądarki, bo włączyłem tuba.fm i bez problemu można słuchać.
 

wojtas85

New member
Witam. Problem braku możliwości instalacji oprogramowania i braku wielu polskich aplikacji typu ipla rozwiązany. Prawdopodobnie płyta się zawiesiła więc przyjechali z samsunga i mi ją wymienili. Wszystko działa jak trzeba teraz, choć widać że różnice pomiędzy starą a nową płyta są choć minimalne ale jednak. Inne ustawienia obrazu musiałem dostosować aby uzyskać efekt jaki miałem na starej płytce. Również teraz przy włączaniu TV przy włączonym dekoderze Polsatu na HDMI 2 wyskakuje mi zaraz po logo samsunga komunikat przez chwile wyszukiwanie kanałów po czym uruchamia się już normalnie. Małe nieudogodnienie, myślę ze to z powodu większej liczby aplikacji i wyszukuje dłużej. A mam pytanie takie a więc jak można skonfigurować telefon samsunga z tv tak abym zamiast wpisywać na klawiaturze w pilocie wpisywać za pomocą telefonu?
 

CORTEZ

New member
Witam wszystkich serdecznie, dołączyłem do grona posiadaczy 46D6750 :) W związku z tym dwa pytania:
1) jak ustawić jako domyślny start źródła sygnału na HDMI, ponieważ gdy włączam TV (jest spięty HDMI z dekoderem N), startuje na kanale TV, automatycznie włącza się dekoder, ale żeby coś obejrzeć muszę zmienić źródło na HDMI właśnie
2) zauważyłem lekkie opóźnienie fonii w stosunku do dźwięku generowanego przez TV przez amplituner podłączony optykiem z dekoderem eNki, nie wiem jak sobie z tym poradzić, bo nie mam w amplitunerze opcji regulacji w tym zakresie (chyba? Yamaha RXV-550RDS)

Dzięki za pomoc!
 

Dezeus

New member
Witam wszystkich. Panowie mam pytanie jak przywrócić ustawienia fabryczne w TV? Ponieważ podłączam dysk (sformatowany) to widzi stare pliki i katalogi choć faktycznie na dysku ich nie ma. ogólnie da się przywrócić ustawienia fabryczne bez wchodzenia do menu serwisowego?
 

Adexx

New member
Mam pytanko.Po kilku tygodniach użytkowania wyskoczył na rogu ekranu 0,5cm jasny pasek,to chyba jakieś dead piksele ale nie jestem pewien.Czy coś takiego podlega gwarancji,wymiany matrycy lub tv?
 

Attachments

  • IMG_4309.JPG
    IMG_4309.JPG
    804 KB · Wyś: 125
  • IMG_4307.JPG
    IMG_4307.JPG
    875,2 KB · Wyś: 119

son78

New member
Dołączam się do serii pytań odnośnie modelu D6750
Czy ten TV czyta jakieś napisy ? bo ściągnąłem film w mkv który ma napisy txt i TV ich nie widzi (efekt brak napisów w filmie) wyexportowałem je do formatu srt i nadal nie widzi.
 

Podpucha

New member
Dołączam się do serii pytań odnośnie modelu D6750
Czy ten TV czyta jakieś napisy ? bo ściągnąłem film w mkv który ma napisy txt i TV ich nie widzi (efekt brak napisów w filmie) wyexportowałem je do formatu srt i nadal nie widzi.

A napisy mają tą samą nazwę co film?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

fula

New member
Witam wszystkich. Panowie mam pytanie jak przywrócić ustawienia fabryczne w TV? Ponieważ podłączam dysk (sformatowany) to widzi stare pliki i katalogi choć faktycznie na dysku ich nie ma. ogólnie da się przywrócić ustawienia fabryczne bez wchodzenia do menu serwisowego?

Resetujesz tv trzymając przycisk exit przez około 15sekund. W meni serwisowym istnieje opcja przywróć ustawienia fabryczne, ale tego bym nie używał bo efekty są różne, łatwo sobie namieszać w kalibracji telewizora.
 

son78

New member
A napisy mają tą samą nazwę co film?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Dzięki za naprowadzenie na trop. Okazało się że nazwa pliku filmu brzmi tak samo jak i w pliku txt lecz diabeł tkwi w szczegółach bo w filmie przerwy między wyrazami oddzielone są spacją a w txt jest _ zamiast spacji. Po zmianie problem znikł.
 
Do góry