Samsung tv model D6750

son78

New member
son 78 efekt o jakim mówi nellro nie powinien w ogóle wystepować po kablu Euro rwanie obrazu jest przy hdmi i raczej odbioru z satelity a nie kablówki

No i masz rację bo nie występuje. Czyli co ? jakość poprzez HDMI jest gorsza :confused: (denerwująca) :confused:
Chyba że to wina złego kabla ale jak wytłumaczyć że odtwarzając z pendrive też tak ma ?
Skąd sugestia że mam sygnał z kablówki ?
Jaki kabelek polecasz konkretnie bo 1.3-1.4 HDMI nic nie mówi.
nellro próbowałeś podłączyć inny kabel, nawet pożyczony na próbę ?
 
Ostatnia edycja:

Ozymandias

New member
Kabelek mam taki: KABEL HDMI-HDMI AX180 GOLD 1.8 M (znajdziesz na necie) tylko że pokryty tworzywem nie gumą. 1.3 1.4 to przepustowośc lepsza im wyższy nr kabelka.
Ja mam cyfrowy Polsat i na SyncMasterze p2270HD Samsunga obraz HD na kanałach sportowych to same klatki - nie da sie ogladać. UStaw Tv tak jak ci mówiłem i wyłącz wszelkie ulepszacze obrazu takie jak filtry MPEG czy fitr cyfrowyi napisz jaki efekt :). Nie pisałem że masz kablówkę ale pisałem że na kablówce sygnał HD raczej nie klatkuje tak jak na dekoderach z sat.
 

Ozymandias

New member
son78 tu masz jeszcze ustawienia do ue7000 ale też pasują do ue6750 - w w w. avforums. com /f orums / 14681284 - post229 . html a wracając do kabla kup lepiej 1.4 bo 1.3 podpięty do odtwarzacza blue ray nie poradzi sobie z filmem 3D (ale do zwykłego HD wystarczy)
 

son78

New member
Autor tego postu zauważa że robiąc tą kalibrację musiał wprowadzić inne ustawienia do optymalizacji obrazu niż w poprzednim takim samym modelu D7000 z czego wniosek że producent używa różnych paneli do produkcji TV. Ja ustawiłem w moim D6570 ustawienia STANDARD z tego postu i przyznam że nie wyszło to na dobre,:| tzn. obraz jest nieostry, przyciemniony, nieefektowny tak ogólnie mówiąc ale do zaakceptowania. Nie ma co się dziwić skoro nawet w identycznych modelach mogą być różne matryce to tym bardziej w moim mogą być te ustawienia niekorzystne.
Dzięki za stronkę z ustawieniami. Szukałem właśnie takiego czegoś choć swoją drogą ciekaw jestem jakich narzędzi używa się do takiej indywidualnej kalibracji telewizora, bo jak widać każdy może być inny. Na obraz nie narzekam bo akurat w samsungu jest on zadziwiająco dobry nawet w jakości SD lecz fajnie było by sobie taką indywidualną kalibrację zrobić. :-D
Aha i jeszcze dochodzi kwestia tego że inne są ustawienia do sygnału SD inne do HD oraz w zależności od źródła czyli kablówka, satelita, DVD, Blue Ray, MPEG-4 itd.... nie wspominając już o tym że po aktualizacji nowego softu może się wszystko pozmieniać, tak że nie ma co za bardzo szaleć z tymi ustawieniami bo można popaść w jakąś manię cy cóś takiego uuufffff......
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
A gdzie napisałem bzdurę!!!???

Bzdurą jest, że przepustowość kabla zależy od numerka specyfikacji HDMI, za czasów której powstał. Przepustowość jest określana poprzez oznaczenie kategorii kabla. Kategorie kabla mają teraz też swoje marketingowe nazwy, kategoria 1 - STANDARD, kategoria 2 - HIGH SPEED.

Może wg. Ciebie 1.3 ma wiekszą przepustowość (lepsze parametry transmisyjne) od 1.4?
Oczywiście, że tak może być. Na przykład kable kategorii 2 wg HDMI 1.3 gwarantują większą przepustowość niż kable Standard wg HDMI 1.4.

Kable należące do tych samych kategorii są badane wg dokładnie tych samych kryteriów.
 
Ostatnia edycja:

Ozymandias

New member
JackS nie chce się z Tobą kłócić na temat kabelków HDMI, bo to jałowa dyskusja napisałem tylko o przepustowości kabli kabelkiem 1.3 nie wyświetlisz np. takiej rozdzielczości 4096×2160p24 (nawet wersją c high speed). Generalnie kabelek 1.0 nie jest lepszy od 1.4. Koledze poleciłem kabelek 1.3 lub 1.4 (nie pisząc elaboratu na ich temat co miałem pisać o wersji b,c, złotych końcówkach itd., itp.?) bo jak ktoś mu wcisnął kabelek 1.0 - 1.2 i to marnej, jakości to można mieć problemy nie z TV, ale z kablem.
JackS staraj się nie czepiać innych możesz kogoś poprawić, ale wtedy wyjaśnij temat od a do z! A innym staraj się pomagać np. mnie, bo na w/w pytanie o PS3 nie uzyskałem odp. :(
 

Ozymandias

New member
do son78 ja tez w tym tv grzebie i grzebie ;-P juz chyba przesadzam i jeszcze go popsuję ;-P. Generalnie jestem b. zadowolony z tego tv i nawet z 3D, które ponoć miało być kiepskie bo (bo np. nie full HD) a jest odwrotnie :). Jedyna moja uwaga dot. fabrycznych ustawień i marnej instrukcji żeby ogladać sport w hd trzeba sie nieźle nagimnastykować.:(
 

JackS.

New member
Bez reklam
JackS nie chce się z Tobą kłócić na temat kabelków HDMI, bo to jałowa dyskusja napisałem tylko o przepustowości kabli kabelkiem 1.3 nie wyświetlisz np. takiej rozdzielczości 4096×2160p24 (nawet wersją c high speed).
No właśnie to nie jest prawdą. Kablem kategorii 2 zgodnym z HDMI 1.3 też bez żadnego problemu wyświetlisz rozdzielczość 4096×2160p24. Taki kabel gwarantuje dokładnie taką samą przepustowość jak kabel High Speed wg specyfikacji HDMI 1.4. Kable, które do grudnia 2010 były oznaczane jako kable HDMI 1.3c category 2, są po prostu teraz oznaczane jako kable High Speed HDMI. Nic w ich produkcji, oprócz tego nadruku, się nie zmieniło.
 

son78

New member
żeby ogladać sport w hd trzeba sie nieźle nagimnastykować.:(
Bo ten telewizor jest taki nowoczesny że aby oglądać sport, musisz brać w nim udział :lol::lol::lol: hahaha...
A tak poważnie to zauważyłem przypadłość o której nikt wcześniej nie pisał. Mianowicie kopiuję plik z filmem na pendrive (dziś 29.03.2012) a jak wyświetlam go na TV to jest koło niego data 30.03.2012 i tak zawsze. Zawsze data pliku jest o jeden dzień do przodu mimo że w tv jest ustawiona dobrze i w komputerze też jest dobra. Jak to wytłumaczyć ?
Aha i jeszcze odnośnie wcześniejszego postu. Panowie ani słowa już o kablach, wrzućcie na luz. :eek:k:
 

nellro

New member
Ozymandias ja ogladalem kilka filmow na ps3 oraz gralem i jestem zadowolony szczegolnie jak gram w killzone 3 w 3d- po 2 godz grania 3d nie robi juz takiego wrazenia bo sie przyzwyczajasz ale jak nie grasz przez 2 dni i wlaczysz gre aby dokonczyc misje to buzia sie usmiecha.Nie wiem jak w innych grach ale w killzone jest tylko glebia i nic nie wychodzi poza ekran.
 

Ozymandias

New member
Dzieki nellro postanowiłem zaryzykowac i nabyłem ps3 jak na razie jestem bardzo zadowolony grałem kilka minut w Resistans 3 i oglądałem filmy na blu-ray w 2d i 3d i konsola z telewizorem spisywały sie świetnie :)
 

nellro

New member
nie wiem jak Resistans bo nie gralem ale Killzone3 fajny i mozna juz za 60zl uzywke kupic :) podobno Uncharted 3 oszustwo Dreaka w 3d na pustyni wymiata ale jeszcze mnie to czeka
 

Edzio666

New member
Witajcie.

Mam problem po aktualizacji programu AllShare na PC.
Za każdym razem gdy włączam telewizor, na komputerze wyświetla się komunikat czy udostępnić zawartość do TV (mimo ,że w ustawieniach jest zaznaczone 'zawsze zezwalaj'). Ze starszą wersją AllShare (której już niema do pobrania na stronie Samsunga) nie było takich problemów.
Ponowna instalacja programu nie pomogła.
Jakieś sugestie?
 

OsciBosci

New member
Dziwną rzecz zaobserwowałem. Jak odtwarzam film w HD z pendrive ( jak ogladam cos z TVN playera w HD to również) to mam wrażenie, ze co jakis czas obraz na chwilę przyspiesza. Ponadto przy scenach, gdzie jest szybsza akcja, albo ktoś się porusza szybko, na rantach postaci obraz jakby rozmazuje się, dosłownie na chwilę. Juz nie wiem, czy mi sie to wydaje czy cos jest nie tak. Aktualizację mam najnowszą.
 

Ozymandias

New member
Wyłącz sobie Motion Plus lub przełącz na wyraźny ja miałem podobne zjawisko na filmach z blue-raya który ten tv potrafi wyświetlic w 24 klatkach :) - napisz czy pomogło
 

OsciBosci

New member
Dzięki za podpowiedź, chyba zadziałało :) Mam jeszcze pytanka:
1. W tej chwili korzystam z TV analogowej, czy da rade "złapac" wiecej programow, dzieki wbudowanemu tunerowi, czy te 44 ktore automatycznie odnajduje?
2. Czy mozna nagrywac programy z TV analogowej na pendrive? Kiedy probuje to nakazuje sformatowac pena, po czym jest napisane ze jakiegos testu nie przeszedl pen i na tym koniec. Filmy normalnie odtwarza. Natomiast jak podlacze dysk zewnetrzny, to slychac jak dysk mysli ina tym koniec.
 
W instrukcji na 271 stronie jest opis jak włączyć HbbTV. I jest takie coś:
1. Opcja HbbTV jest domyślnie wyłączona. Aby skorzystać z funkcji HbbTV, kliknij
System > Data Service i przestaw na On.
Czy komuś udało się znaleść tą funkcję i ją włączyć? Ja wiem że tam pisze że to we Francji i w Niemczech ale może komuś udało się. Nie ma u mnie Data Service.
 
Do góry