Samsung tv model D6750

OsciBosci

New member
Czy udalo sie komus ustawic TV pod katem gry na PS3? Ustawilem swoj zgodnie z zaleceniami na forum AVForums dla D7000, ale wyglada to marnie, tzn. kolory są bardzie ciemne. Gram w Fifę 12 i na tych ustawieniach trawa ma kolor "sraczkowaty", a jak zmienie obraz na "Naturalny" to kolory od razu sa żywsze, a trawa zielona. W obecnym meczu, pogoda jest słoneczna, a na tych ustawieniach jest szaro-buro.
 

son78

New member
Witam. Podczas włączania TV słychać delikatne pstryknięcie i jest tak raczej we wszystkich TV tego modelu, tak być powinno. Lecz zauważyłem że TV czasem pstryka także gdy jest wyłączony. Cisza w domu aż tu nagle słychać (pstryk) jakby ktoś włączał telewizor ale pilot leży obok i nikt go nie rusza. Dzieje się tak kilka razy na dzień w różnych odstępach czasu. Spotkał się ktoś z czymś takim ? czy tylko ja tak mam ?
 

kosa666

New member
Witam. Podczas włączania TV słychać delikatne pstryknięcie i jest tak raczej we wszystkich TV tego modelu, tak być powinno. Lecz zauważyłem że TV czasem pstryka także gdy jest wyłączony. Cisza w domu aż tu nagle słychać (pstryk) jakby ktoś włączał telewizor ale pilot leży obok i nikt go nie rusza. Dzieje się tak kilka razy na dzień w różnych odstępach czasu. Spotkał się ktoś z czymś takim ? czy tylko ja tak mam ?

nie zauważyłem tego u mnie w 6750

PS - pewnie to duuuuuchy ;)
 

Marbis

New member
Witam. Podczas włączania TV słychać delikatne pstryknięcie i jest tak raczej we wszystkich TV tego modelu, tak być powinno. Lecz zauważyłem że TV czasem pstryka także gdy jest wyłączony. Cisza w domu aż tu nagle słychać (pstryk) jakby ktoś włączał telewizor ale pilot leży obok i nikt go nie rusza. Dzieje się tak kilka razy na dzień w różnych odstępach czasu. Spotkał się ktoś z czymś takim ? czy tylko ja tak mam ?
Prawdopodobnie chodzi o włączoną funkcję aktualizacji. W zależności od ustawienia co jakiś czas tv się włącza aby sprawdzić aktualizacje. Można to wyłączyć w ustawieniach.
 

son78

New member
Pomoc Techniczna / Aktualizacja oprogramowania / Tryb gotow. do aktualizacji wyłączyłem i zobaczymy. Dzięki.
 

Adexx

New member
Jak uruchomić w tym modelu funkcję podglądu kanałów PIP? Dodam,że korzystam z tv naziemnej i telewizji n na kartę.
 

OsciBosci

New member
W tej chwili korzystam tylko z TV analogowej, przez kabel. Czy moge skorzystac w jakis sposob z tunerów ktore sa w TV, aby posiadac wiecej kanałów?
 

1955p

New member
Reczne dostrojenie - czy możliwe ?

Mam pytanie czy istnieje mozliwosć ręcznego ustawienia częstotliwości progr.satelitarnych.Dnia 30.04 nastąpiła zmiana parametrów nadawania kilku niemieckich stacji TV m.inn. ARD HD, próbowałem ręcznego oraz automatycznego wyszukiwania ale ta czestotliwośc nie jest wyszukiwana przez telewizor. Na stronie TV-ARD jest podana nowa częstotliwośc nadawania, ale ręcznie nijak nie mogę jej wprowadzić.Programy do edycji list kanałow w samsungach nie mają takiej mozliwosci,może zna ktoś sposób rozwiązanie tego problemu. ? :(:blagam:
 

cacumen

Member
Bez reklam
Mam pytanie czy istnieje mozliwosć ręcznego ustawienia częstotliwości progr.satelitarnych.Zna ktoś sposób rozwiązanie tego problemu. ? :(:blagam:

Wchodzisz w ręczne , potem w transponder a tam na końcu jest pozycja nowy ,
gdzie wpisujesz dane odnośnie jego ustawień ..potem szukaj i jest O.K.
 

kosa666

New member
Chciałem podzielić się jednym moim spostrzeżeniem, może kiedyś komu pomoże.

A mianowicie mam telewizję N i Cyfrę. Cyfrę oglądałem przez tuner Dreambox 8000HD (najwyższy model) podłączony przez DVI. Po podłączeniu cyfry przez moduł CI (Aston Crypt) bezpośrednio do TV- jakość programów znacznie wzrosła (SD oraz HD). Różnice zauważalne gołym okiem szczególnie na SD oraz szybkich scenach np. piłka nożna w HD.

Pozdrawiam
 

Adexx

New member
Może ktoś coś doradzić?Mam problem bo mój TV nie widzi napisów z pendriva.W opcjach menu jest funkcja napisy ale nie można jej włączyć.Czy przykładowo jeżeli mam film avi to napisy też muszą mieć taką końcówkę?Dodam,że napisy mają oznaczenie AC3-Rx.Jak aktywować tą funkcję napisy w menu?Za porady z góry dziękuję
 

Edzio666

New member
Może ktoś coś doradzić?Mam problem bo mój TV nie widzi napisów z pendriva.W opcjach menu jest funkcja napisy ale nie można jej włączyć.Czy przykładowo jeżeli mam film avi to napisy też muszą mieć taką końcówkę?Dodam,że napisy mają oznaczenie AC3-Rx.Jak aktywować tą funkcję napisy w menu?Za porady z góry dziękuję

Skonwertuj napisy do SRT albo TXT jakiś playerem na PC np. BestPlayer czy SubEdit Player.
Dodatkowo ustaw taką samą nazwę pliku z napisami co ma film.
 

szwyr

New member
Witam.
Mam pytanie czy w modelu UE40D6750 można edytować listę kanałów lub zablokować PINem wybrany kanał? Teoretycznie jest opcja blokady w menu ale na liście kanałów nie widać żadnej opcji blokady.
 
Do góry