Samsung tv model D6750

adamo88

New member
Czy ten Tv jest w stanie nadać sygnał dolby digital 5.1? chodzi o odtwarzanie filmów z tym dźwiękiem z pendriva na TV i podłączyć do tego zestaw głośników
 
Ostatnia edycja:

Adexx

New member
Jak ściągnąć aktualizację lub inne pliki ze strony samsunga?CZy muszę zarejestrować swój tv na stronce?Wchodziłem na wsparcie,wybierałem model, na dole było okienko "instrukcje i pliki do pobrania" ale nic nie wyskakuje.Może ktoś pomóc.
 

wojtas85

New member
Pytanka na temat D6750

Witam serdecznie użytkowników samsunga d6750.
Zakupiłem przedwczoraj model 40 calowy i pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Lecz jako początkujący mam kilka pytań do Was, a jak myślę wielu z Was ma już z tego typu TV spore doświadczenie. A więc:
1. TV posiada niby te 400 HZ, lecz nie wiem o co chodzi gdyż w górnym prawym rogu po przełączneniu na TV satelitarną (posiadam Polsat Cyfrowy - dekoder HD 5000) pojawia mi się komunikat 1960x1080i @50Hz. Dlaczego 50 Hz? Czy jest możliwość ustawienia HZ?
2. Nie czyta mi wszystkich MKV - podobno zależy od ścieżek dźwiękowych wgranych w pliku.
3. Czy po załadowaniu pliku z filmem (mini HD) MKV zawsze muszę włączać tryb 3d w pilocie - Czy nie powinien tryb 3D załączać się automatycznie?
4. Jaka przyczyna jest iż po włączeniu trybu 3d dźwięk drastycznie spada, gównie chodzi i gwałtowne przyciszenie.
5. Pod dekoderem saterlitarnym nie działa Telegazeta. Czy to prawda, że przed HDMI nie działa ta funkcja, jedynie w analogu?
6. Czy mogę podłączyć laptopa z TV w celu niewgrywania na pendrive filmów lecz przesyłania z owego laptopa?

Byłbym bardzo wdzięczny jeśli uzyskałbym odpowiedzi na te nurtujące mnie pytania.
Dodatkowo chciałbym prosić o wytyczne o optymalnych ustawieniach całego TV- obraz itp.
 

Beafraid

New member
Wie ktoś dlaczego telewizor nie zapamietuje ustawien sieci ;x i czemu tak powoli bufforuje filmy itp. ? na yt ten sam film na kompie ładuje sie z 5 razy szybciej ;p
 

deywies

New member
Bez reklam
1. TV posiada niby te 400 HZ, lecz nie wiem o co chodzi gdyż w górnym prawym rogu po przełączneniu na TV satelitarną (posiadam Polsat Cyfrowy - dekoder HD 5000) pojawia mi się komunikat 1960x1080i @50Hz. Dlaczego 50 Hz? Czy jest możliwość ustawienia HZ?
2. Nie czyta mi wszystkich MKV - podobno zależy od ścieżek dźwiękowych wgranych w pliku.
3. Czy po załadowaniu pliku z filmem (mini HD) MKV zawsze muszę włączać tryb 3d w pilocie - Czy nie powinien tryb 3D załączać się automatycznie?
4. Jaka przyczyna jest iż po włączeniu trybu 3d dźwięk drastycznie spada, gównie chodzi i gwałtowne przyciszenie.
5. Pod dekoderem saterlitarnym nie działa Telegazeta. Czy to prawda, że przed HDMI nie działa ta funkcja, jedynie w analogu?
6. Czy mogę podłączyć laptopa z TV w celu niewgrywania na pendrive filmów lecz przesyłania z owego laptopa?

1. Sygnał jest 50Hz zawsze i wszedzie (przynajmniej w polsce)
2. Zależy to od formatu wideo
5. A co ma do tego TV?
6. Przez HDMI albo siec lokalną DLNA
 

wojtas85

New member
Dzięki za informacje. Wszystko ,mnie więcej wiem co i jak. Ale mam jeszcze 2 pytanka. Przy pierwszym uruchomieniu okularów nie doczytałem że trzeba zrobić ich parowanie aby na ekranie TV pokazał sie komunikat iż okulary zostały podłączone. Mimo tego okularki działaja bez zarzutów czyli wszystko OK?
No i dodatkowo chodzi mi o taka rzecz, a więc:
Posiadam telefon samsung wave 8500 i łącząc go przez DLNA z TV mogę jedynie przesyłac na ekran tv filmy, zdjęcia i muzykę. W jaki sposób mogę podłączyć telefon aby móc grac w gry zainstalowane na telefonie na dużym ekranie telewizora?
 

Podpucha

New member
Tego raczej robić nie możesz możesz tylko używać telefonu jako kontrolera do gier które są w TV.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

mieto132

New member
Posiadam telefon samsung wave 8500 i łącząc go przez DLNA z TV mogę jedynie przesyłac na ekran tv filmy, zdjęcia i muzykę. W jaki sposób mogę podłączyć telefon aby móc grac w gry zainstalowane na telefonie na dużym ekranie telewizora?

Potrzebujesz takiego kabelka
KABEL pro TV OUT SAMSUNG i9000 Galaxy S S8500 Wave (2096463867) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
i w telefonie musisz włączyć tv out.
 

wojtas85

New member
Przy pierwszym uruchomieniu usługi SMART zainstalowało mi się 13 różnych aplikacji, lecz ani jednej nie ma jak w opisach jak np iplex, ipla, czy tvn player i facebook. w Samsung bada takich aplikacji też nie ma do instalacji. I czemu ma służyć zakładka na górze z filmami. Czy to sa aby opisy filmów?
 
Witam. Powiedzcie mi co to za ikonka pojawia mi się w prawym dolnym rogu po naciśnięciu przycisku INFO na pilocie? Wygląd tej ikonki: kwadratowa, w środku jakby niepełne kółko podzielone na dwa segmenty z napisami LED TV i Conventional TV a pośrodku widok baterii i na nim wskazówka.

Dzięki @juzeg76
 
Ostatnia edycja:

juzeg76

Member
Witam. Powiedzcie mi co to za ikonka pojawia mi się w prawym dolnym rogu po naciśnięciu przycisku INFO na pilocie? Wygląd tej ikonki: kwadratowa, w środku jakby niepełne kółko podzielone na dwa segmenty z napisami LED TV i Conventional TV a pośrodku widok baterii i na nim wskazówka.


pobór pradu w stosunku do zwyklego tv , chwala sie jaki to masz energooszczedny odbiornik
pozdro
 

wojtas85

New member
No ja niestety wciąz nie posiadam aplikacji w smart hub typu ipla, iplex, wod i inne tego typu. Nic takiego mi się nie poinstalowało a w aplikacjach do pobrania nie mam ich...co zrobic?
 

mieto132

New member
jak wam ostatnio działa iplex bo u mnie strasznie rwie albo zrywa wywalając jakiś raport o problemach z siecią,sprawdzałem na ipli i normalnie wszystko działa
 
Do góry