Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

j.jacek

New member
Witam
Odpaliłem divixa na 32B553,chodzi ładnie ,ale nurtuje mnie,czy konieczne jest załączenie na -on-HIGH DEVI. ?????.Posiadam równiez telewizor z serii B650 a jak wiadomo ten tv fabrycznie jest ustawiony na mozliwośc odtwarzania plików divixa i ta funkcja jest na off.Stąd moje pytanie ,za co praktycznie odpowiada HIGH DEVI.????
Pozdrawiam
ps. Czy któryś z szanownych forumowiczów próbował zrobić reset ,tak aby przywrócić początkowe ustawienia(łącznie z resetem licznika czasu pracy tv)
 
Ostatnia edycja:

divers123

New member
Witam Wszystkich

Witam wszystkich forumowiczów:)
Chce kupić któryś z modeli samsunga lecz do konca nie jestem zdecydowany.
Moja kwota którą chce przeznaczyć to 5000tyś zl czy jest ktos kto morze mi doradzić jaki lcd był by najlepszy (potrzebuję go nie tylko do ogladania tv lecz równierz do gier);) Co sadzicie o modelu LE40A786
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
preferowana marka?
preferowana wielkość ekranu ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Czego oczekujesz od telewizora ?
Full Hd czy HD ready ?
Czy masz swoich faworytów?
 

divers123

New member
Dzięki Kiki za pomoc i chęci ,ale już nabyłem tv
Kupiłem model LE40B750,teraz potrzebuję jedynie polskiej instrukcji obsługi gdyż mieszkam w Angli tu też go zakupiłem no i takowiej nie posiada.Szukałem też na stronie samsunga lecz niema w PL.
Jeśli ktoś posiada taką instrukcję w pl prosiłbym o wysłanie na adres divers123@gmail.com
Pozdrawiam
Paweł;)
 

grajen

New member
divers123 napisał:
Dzięki Kiki za pomoc i chęci ,ale już nabyłem tv
Kupiłem model LE40B750,teraz potrzebuję jedynie polskiej instrukcji obsługi gdyż mieszkam w Angli tu też go zakupiłem no i takowiej nie posiada.Szukałem też na stronie samsunga lecz niema w PL.
Jeśli ktoś posiada taką instrukcję w pl prosiłbym o wysłanie na adres divers123@gmail.com
Pozdrawiam
Paweł;)
na logike model 46" nie powinien sie roznic w kwestii obslugi od twojego 40" - niestety nie moge wklejac linkow, ale wejdz na strone samsunga na model le46b750 - dalej "support i centrum pobierania" i tam bedziesz mial user manual miedzy innymi w wersji polskiej
 

MAdam

New member
zamiana 32 cale na 40 cali B651

Jeśli któryś z użytkowników 32B550, 32B551, 32B553, 32B554 stwierdził po jakimś czasie, że kupił za mały rozmiar albo za niski model, a nie chce tracić na sprzedaży używanego i kupnie nowego to proszę o kontakt. Ja mam w idelanym stanie 40B651, którego chce zamienić do pokoju dziecka na 32 cale, Szczegóły w dziale "Giełda". Pozdrawiam.
 

darok

New member
Witam przymierzam się do zakupu samsunga 46b550,i mam pytanie jakie matryce są montowane w modelu 46 cali gdzieś wyczytałem ze samsung w seri 5 montuje matryce swoje oraz AUO,możecie sprawdzić jakie macie matryce w swoich lcd jak się da.Jak wam się sprawuje ta seria b mozecie coś napisać więcej ,duża poprawa wzgledem serii A, bo testów mało choć szykuje sie test 40b550 na avforum tylko nie wiem czy dotrwam z kupnem za nim przetestują ;).Konkretnie chodzi mi jak wygląda praca z ps3 czy widać smużenie podczas grania,czy oglądania szybkich scen(mecze itd)jak kąty itd oraz jakiego modelu jest następca 46b550 z góry dziekuje i pozdrawiam.
 

zorroo

New member
Mam pytanie.
Podłączyłem pod USB w tv dysk zewnętrzny. Pod TV podłączyłem amplituner (w amplitunerze nie mam wejścia USB) i w ten sposób modę słuchać muzyki zgromadzonej na dysku.
Moje pytanie to, czy można włączyś jakiś wygaszacz obrazu w TV, podzas słuchania muzyki - tak aby TV nie wyświetlał stałego obrazu.
 

damian474

New member
Witam. Zakupiłem właśnie Samsunga B550. I chciałbym się dowiedzieć czy włączanie w trybie serwisowym żeby mógł odtwarzać video przez USB jest związane z utratą gwarancji? Prosiłbym o potwierdzone informacje, ponieważ ludzie różnie piszą i już sam nie wiem jak to ma być. Pozdrawiam
 

darok

New member
damian474 napisał:
Witam. Zakupiłem właśnie Samsunga B550. I chciałbym się dowiedzieć czy włączanie w trybie serwisowym żeby mógł odtwarzać video przez USB jest związane z utratą gwarancji? Prosiłbym o potwierdzone informacje, ponieważ ludzie różnie piszą i już sam nie wiem jak to ma być. Pozdrawiam
Może by zadzwonić do serwisu samsunga i zapytać czy ingerencja w menu serwisowe to utrata gwarancji ,sam przymierzam się do kupna 46b550 ile cali kupiłeś, możesz podzielić się wrażeniami tego lcd w domowych warunkach pozdrawiam
 

denon75

New member
darok napisał:
Może by zadzwonić do serwisu samsunga i zapytać czy ingerencja w menu serwisowe to utrata gwarancji ,sam przymierzam się do kupna 46b550 ile cali kupiłeś, możesz podzielić się wrażeniami tego lcd w domowych warunkach pozdrawiam

Posiadam 46b550 od killu dni

PC
DVI-D HDMI - działa bez zarzuty obraz idealny
D-SUB - działa bez zarzuty obraz idealny

TV SAT - DVB-S
Obraz SD OK ale wiadomo to nie to co HD 720p

TV Naziemna DVB-T
Obraz SD OK

Konsola PS3 HDMI
Obraz rewelacja - Super

USB (trick z odtwarzaniem filmów)
UWAGA: działa ale z softem do wersji 2003.00 (najnowszy soft 2006.00 ma zblokowana te funkcję)

odtwarza wszystko:
Format video (avi, divx, nawet 8gb mkv!!!)
Format audio (niektóre kodeki audio nie obsługuje)
Napisy (najlepiej działają w formacie .srt, obsługuje polskie czcionki), napisy .txt mają nieregularne opóźnienia

testowałem z:
dysk 3,5" 1Tb podzielony na cztery partycje (TV wykrywa każda partycje)
dysk 2,5" 250Gb podzielony na 2 partycje bez zasilania idzie na samym USB TV (TV wykrywa każda partycje)
Flash 1Gb działa bez zarzutu

Ogólnie:
Bardzo dobry 46" TV jak za cenę (3650PLN)
 

darok

New member
Denon 75 ,Jak ze smużeniem widoczne podczas grania czy oglądania filmów ,czy z tego co się dowiedziałem to matryca 8 bitowa czy widać przejścia tonalne np podczas gry(gt5 niebo ) jak z kątami i czy brak stu herców ma wpływ na płynność obrazu w tym tv
 

denon75

New member
Na wstępie zaznaczam, że nie jestem maniakiem audio/video
Celem zakupu był prosty - jak najlepszy stosunek cena/jakość/funkcjonalność

Smużenia w trakcie grania i oglądania filmów nie zauważyłem

Kąty widzenia jak dla mnie bardzo dobrze mogę oglądać z każdego miejsca na sofie ;-) a to najważniejsze

Czy ma wpływ 100Hz na płynność obrazu? Moim zdaniem nie ma.
Przed zakupem naoglądałem się porównawczo modeli 550, 650 oraz serie 7000. Ja nie potrafię zauważyć różnic. Nawet jeżeli jakieś są to wg mnie nieznaczące i nie warto dopłacać 1000zł czy więcej za 100Hz/200Hz


Na B550 oglądałem już kilka filmów akcji w full HD i jestem bardzo zadowolony z jakości.
 

1983silver

New member
Pytanie o DVD-TV

Witam lada chwila będe posiadaczem Samsunga LE37B551 moje pytanie odnośnie podłączenia dvd do tego LCD-ka. DVD posiada wyjścia EURO oraz S-Video ,moje pytanie gdzie uzyskam lepszy obraz i czy wogóle LCD posiada wejście s-video. ??
 

Lechux

New member
Panowie czy ktoś z Was mógłby udostępnić ostatni firmware na którym działał tryb Divix?
 
Ostatnia edycja:

satman777

New member
denon75 napisał:
Nawet jeżeli jakieś są to wg mnie nieznaczące i nie warto dopłacać 1000zł czy więcej za 100Hz/200Hz
Wg samsunga różnice między 550 a 650 to nie tylko multimedia i 100Hz.
650 ma lepszy procesor obrazu, obsługuje WCE 3 i ma większy kontrast.
 
Do góry