Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
W tym temacie umieszczamy wszelkie informacje jak i pytania na temat serii B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...
 

tkfox

New member
Samsung LCD-TV LE37B550 czy warto ?

Witam czy ten model jest dobry warto go kupic co mozecie o nim powiedziec ?
 

luigi

New member
Ja polecam raczej model B650, który jest o niebo lepszy poza brzydszą obudową. Podstawowy minus B550 to brak funkcji 100Hz.
Sam za nim się rozglądam, full wypas jeśli chodzi o funkcje a cena wyższa tylko o jakieś 200-300 zł. Poza tym ludzie na forach podają że B650 ma o wiele lepszą (niestety błyszczącą) matrycę.
Wyrwać juz można 37" za 3 100 PLN, ja poczekam na 40" w tej cenie bo euro w końcu leci w dół ;)
 

lons

New member
Ja kupuje na bank 37 B550,ale niestety będe musiał poczekać do kwietnia bo nigdzie tego modelu jeszcze nie maja;) Niech to szlag!Już bym chciał mieć:D
 

tkfox

New member
lons napisał:
Ja kupuje na bank 37 B550,ale niestety będe musiał poczekać do kwietnia bo nigdzie tego modelu jeszcze nie maja;) Niech to szlag!Już bym chciał mieć:D
Jak nie ma jak jest już w sklepach co ty piszesz :D
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja oglądałem wczoraj te B550 i B650 i powiem jedno kicha do kwadratu a te 100hz nadal daje ładny teatrzyk na ekranie. Szajsung będzie zawsze szajsung.
 

lons

New member
broda1725 napisał:
Ja oglądałem wczoraj te B550 i B650 i powiem jedno kicha do kwadratu a te 100hz nadal daje ładny teatrzyk na ekranie. Szajsung będzie zawsze szajsung.
Z takimi tekstami robisz z siebie wieśniaka;)
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
broda1725 napisał:
Ja tylko stwierdzam fakt kolego z miasta :D

A ja ciągle tego "teatrzyku" nie rozumiem... W teatrze oglądamy na scenie żywe osoby znajdujące się kilka (zależy gdzie się siedzi) metrów przed nami. Czy na TV nie chcemy mieć podobnego wrażenia?
 

TheHX

New member
wieś czy miasto...:) panowie - jak ten B550 sprawuje się z sygnałem SD ? Jak trzyma ramę ? Ten TV pokazał się już w nienajtańszym "Euro". Czy faktycznie brak 100 hz w przypadku Samsunga robi aż taką różnicę ?
Przeglądam forum od dawna, przejrzałem także i w jakiś tam sposób "przebadałem" także kilkanaście modeli LCD, bo przymierzam się do kupna. A656 znam dobrze, dziś można go wyrwać za 2200 nawet, natomiast B550 za prawie 3 tys. Tylko za nowość ?
pzdr
 

kudzab

New member
witam
czy moge prosic o opinie uzytkowników LE37B550? czy lepiej zdecydowac sie na 650 - chcalbym dodac ze telewizor bedzie uzywany tylko pod cyfre i dvd/bluray
czy telewizor posiada PIP?
dzieki za opinie
 

amadeo

New member
broda1725 napisał:
Ja oglądałem wczoraj te B550 i B650 i powiem jedno kicha do kwadratu a te 100hz nadal daje ładny teatrzyk na ekranie. Szajsung będzie zawsze szajsung.
W B650 100Hz można wyłączyć ale, co ciekawsze, jest także kilka ustawień do wyboru włącznie z opcją custom, w której niezależnie regulujemy poziom redukcji rozmycia i poziom "dejudderingu". Do duża zaleta tego TV wg testu:
http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/
Wg autorów umożliwia to zminimalizowanie efektu "teatru".
 

wolek92

New member
LE32B550 kanały

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam mały problem odnośnie programowania kanałów w LCD 32B550, dziś stałem się posiadaczem takiego telewizora ale nie mam pojecia jak programować, przenosić kanały żeby tvp1 było na 1 a nie na 20!!

Prosze was o szybką odpowiedź, bo ja w telewizorach jestem zielony
 

zorroo

New member
Samsung LE46B550

Czy ktoś wyrazi opinię co jest warty Samsung LE46B550, może ktoś go już kupił i może podzielić się swoimi odczuciami. A może zdecydować się na starszy model LE46A51.
 

tpulaaga

New member
re

jak automatycznie wyszukałeś programy, to w opcjach jest sortowanie programów - lecz trzeba pamiętać iż przesunięcie jednego programu np na poz. 1 powoduje wskoczenie dotychczasowej 1 na poz. 2 itd., możesz też wybrać wyszukiwanie ręczne i od razu klikając raz po raz na kolejne programy przypisywać im kolejny nr, trzeba tylko pamiętać o każdorazowym zatwierdzeniu OK.
 

mb79

New member
Mam pytanie na temat Samsung LE32B530 i LE32B550 - jaka jest różnica pomiędzy tymi telewizorami ? znalazłem na stronie Samsunga różnice w tym że 550 posiada dodatkowo wejście USB oraz wg mnie ładniejszą bo czarną obudowę.
Czy ktoś z Was posiada model B550 i jak on się sprawuje ?
Czy udało się zmierzyć rzeczywiste zużycie prądu przez nowe serie B ?
 

gregory65

New member
40b550 od 2 dni

Witam.
Nie jestem super znawcą, gdyż przesiadłem się ze zwykłego TV. Z LCD mam jedynie doświadczenia przy kompie i przy zwiedzaniu sklepów RTV.
Myślę, że seria B550 jest godna polecenia. Ma dobry odbiór. Na zwykłej antenie siatkowej z płytką antenową odbieram w odległości ok. 35 od nadajnika w W-wie TVP HD, i cyfrowe TVP1, TVP2, TVP Sport. Kanały analogowe też są dobrze odbierane. Najlepiej Polsat. Na lepszej antenie pewnie będzie marzenie. TV przyzwoicie radzi sobie ze skalowaniem sygnału TV analogowej oraz z taniego odtwarzacza DVD bez skalera po złączu euro do 1080. Brak jest widocznej pikselizacji wyświetlanego obrazu. Przy odtwarzaniu z DVD filmów w DiVX jedynie napisy były troche kanciaste. Brak jest smużenia szybko przesuwających się przedmiotów oraz przycinania się obrazu TV cyfrowej i analogowej. Przełączanie kanałów cyfrowych zajmuje całe 5 sekund, natomiast analogowe kanały przełączają się w niecałą sekundę.
Porówując B550 do droższego B650 napewno ma gorszy kontrast. Na stronie samsung.com.ua jest info, że TV z serii B550 ma kontrast 70.000:1 i czas reakcji matrydcy 6ms. Lepszy kontrast B650 to niewątpliwie zasługa błyszczącej powłoki w tym modelu. Uważam, że zastosowanie w modelu B550 powłoki matowej jest zaletą tego TV, gdyż jest brak odbić światła (lampy, okno i oświetlone osoby i przedmioty w pomieszczeniu).
A posiadanie i korzystanie z dodatkowych funkcji w jakie jest wyposażony model z seri B650 to jest kwestia chęci posiadania bajerów, z których i tak przeważnie nie będzie się korzystało. Seria B550 jak na sam TV jest bogato wyposażone w złącza, na które TV sam się przełącza po włączeniu urządzenia. Mankamentem jest natomiast umieszczenie gniazda słuchawkowego na tylnim panelu a nie na boku TV przy wejściach HDMI i USB. A co do dźwięku w tym TV, to jak w każdym telewizorze nie można oczekiwać jakości jak z kina domowego, lecz uważam że do zwykłego oglądania telewizji jest wystarczający. Super sprawuje się odbrotowa podstawa. Natrafiłem na forum na temat różnic zastosowanych matryc w modelach 40 i 37 calowych. W serii B550 chyba są takie same (matowa powłoka), ale będę mógł to lepiej ocenić za kilka dni gdyż wymieniam swoje 40 cali na mniejsze 37. Niestety z 3 metrów niezbyt komfortowo ogląda się programy publicystyczne, wiadomości. Ale jest to moje subiektywne odczucie.​
 
Do góry