Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

frend30

New member
@Michalx19

Do Twoich spostrzeżeń dodam jeszcze jedno - napisy hatak' a np. do Lost lub do Harpers Island (synchro robione przez Highlandera) działają idealnie. Sam się zastanawiałem dlaczego? Może liczba klatek na sekundę ustawiona w napisach ma tu znaczenie?
Nie wiem i jeśli Ktoś ma info dlaczego tak jest to prosiłbym o odpowiedź.

Pzdr
 

adas1

New member
robak013 napisał:
A wie już ktoś jak się ma sprawa wchodzenia w tryb serwisowy a gwarancja. Czy nie traci sie gwarancji?
chyba raczej się nie traci,wystarczy zmienić firmware i powraca do ustawień fabrycznych
 

robak013

New member
Dzięki za odpowiedź.
Mam problem z TV 32B550 mianowicie wyłącza mi się sam. nie wiem jak u was ale ja mam jakiegoś pecha do tej serii gdyż to jest drugi po wymianie, pierwszy gubił sygnał antenowy teraz ten zaczyna coś odwalać. Telewizora nie mam jeszcze miesiąc a tu znowu jakieś jazdy. Zobacze jak sie nic nie zmieni to jede do sklepu i jak się uda to wymieniam tylko się zastanawiam czy dać tej serii jeszcze jedną szanse czy brać coś innego.
 

adas1

New member
robak013 napisał:
Dzięki za odpowiedź.
Mam problem z TV 32B550 mianowicie wyłącza mi się sam. nie wiem jak u was ale ja mam jakiegoś pecha do tej serii gdyż to jest drugi po wymianie, pierwszy gubił sygnał antenowy teraz ten zaczyna coś odwalać. Telewizora nie mam jeszcze miesiąc a tu znowu jakieś jazdy. Zobacze jak sie nic nie zmieni to jede do sklepu i jak się uda to wymieniam tylko się zastanawiam czy dać tej serii jeszcze jedną szanse czy brać coś innego.
A może zmień firmware może to coś pomorze,ja mam jakieś 3 miesiące i narazie zadnych niespodzianek jak nic nie pomoze to powrucisz do obecnego i oddasz na gwarancje
 

Zdessesman

New member
Wczoraj nabyłem 40B550 i mam kilka pytań odnośnie tegoś telewizorka:

1. Wszystkie kanały analogowe grają nieźle poza TVN'em i kilkoma zagranicznymi, zdaję sobie sprawę, że pewnie wina sygnału, ale jest to troche dziwne, bo TVN zawsze był kozak - kablówka echostar Poznań.

2. Problem z reset tv po próbie odpalenia plików avi, mp4 z pena pojawia się również i u mnie. Czy komuś udało się odpalić filmy z pena czy w grę wchodzi tylko zakup HDD usb.

3. Jestem troche zielony w jednym temacie - moduły CI-CAM - nie wiem zbytnio o co chodzi, ale z tego co się orientuje, to urządzenie do odkodowywania telewizji płatnej. Czy ktoś mógłby mi przybliżyć ten temat. Telewizor wykrył ok. 130 kanałów cyfrowych z kablówki niestety zakodowanych. Czy jest jakaś możliwość obejścia tego poprzez w/w moduły?

4. Ostatnia kwestia, ale nie mniej ważna - czy ktoś posiada lub sam doszedł metodą prób i błędów do optymalnych ustawień obrazu tegoż LCD'eka. Jeżeli tak, to chętnie przetestuje jakieś specyfikacje.
 
Ostatnia edycja:

robak013

New member
adas1 napisał:
A może zmień firmware może to coś pomorze,ja mam jakieś 3 miesiące i narazie zadnych niespodzianek jak nic nie pomoze to powrucisz do obecnego i oddasz na gwarancje
A jak to zrobić. Próbowałem wgrać najnowsze stery z usb ale nie znajdował pliku to aktualizacji
 

adas1

New member
robak013 napisał:
A jak to zrobić. Próbowałem wgrać najnowsze stery z usb ale nie znajdował pliku to aktualizacji[/quote
a jest wogole ten plik na usb ? jak sciągniesz z samsung.pl to musisz wypakować na usb :)
 

chefoso

New member
Witam wszystkich,
Od niedawna stalem sie posiadaczem LE40B550 i chcialem sie podzielic moimi spostrzezeniami na temat odtwarzania filmow i napisow.
Wlaczenie w menu serwisowym mozliwosci odtwarzania filmow przebieglo bez problemow i odpowiednia pozycja w menu od razu sie pojawila.
Zauwazylem, ze czesc osob opisywala, ze czasem telewizor sie restartuje gdy porobuje sie odtworzyc film. U mnie ten problem wystepuje jesli sie zle odmontuje pendrive w komputerze (mam pendrive 1GB sformatowany na system plikow NTFS). Co trzeba zrobic ? U mnie wystarczy ponownie sformatowac pendrive, nagrac film, urzyc opcji "WYSUN" na pendrivie i tyle.
Druga sprawa to napisy. Tez miewalem problemy, ze na niektorych filmach sie rozsynchronizuja. Zauwazylem, ze dotyczy to filmow, ktore maja 25fps oraz napisy w formacie 'klatkowym'. Jesli film mial 23,97fps i napisy 'klatkowe' chodzi bez problemu. Co mi pomaga ? Wystarczy w programie SUBEDIT-PLAYER wczytac film i napisy i wybrac opcje Exsport -> SRT. Wtedy napisy maja format 'czasowy' i poprawnie odtwarzaja sie. Poki co dziala na wszystkich filmach co testowalem. Nie natknalem sie jeszcze na zaden co by to metoda nie zadzialala. Mam nadzieje, ze komus te porady przydadza sie.
 

margru

New member
Zamówiłem trzy dni temu 32B550 z myślą o dzieciaku i filmach po USB. Sprzedawca dziś do mnie pisze że chwilowo ma tylko 32B553 i że odda go za te same pieniądze. Porównałem oba modele na stronie producenta i poza PIP-em nie znalazłem różnic. Jedyna różnica to cena. 32B553 kosztuje jakieś 150-200 zł więcej.
Proszę o szybką podpowiedź czy są jakieś znaczące różnice między tymi modelami i czy ew. model 553 też sobie radzi z filmami po USB ?
 

thomas1256

New member
Nowy firmware

Posiadam w telewizorze LE37B550 wgrany firmware ze strony samsung T-CHL5DEUC wersja 2003. Na stronie samsunga ukazała się 20 lipca jakaś inna wersja 1001.D z nazwą T-CRLPEUWC również do tego modelu telewizora. Próbowałem wgrać ale telewizor wyświetla komunikat, iż nie może znależ nowego oprogramowania na usb. Dodam iż poprzednie aktualizacje z serii T-CHL5DEUC (1008, 1010 i 2003) wgrywały się bez problemu.

Czy ktoś wgrywałem może te nowe oprogramowanie T-CRLPEUWC 1001. D i czy mu to się udało oraz jaką miał poprzednio wersję oprogramowania?
 

adas1

New member
thomas1256 napisał:
Posiadam w telewizorze LE37B550 wgrany firmware ze strony samsung T-CHL5DEUC wersja 2003. Na stronie samsunga ukazała się 20 lipca jakaś inna wersja 1001.D z nazwą T-CRLPEUWC również do tego modelu telewizora. Próbowałem wgrać ale telewizor wyświetla komunikat, iż nie może znależ nowego oprogramowania na usb. Dodam iż poprzednie aktualizacje z serii T-CHL5DEUC (1008, 1010 i 2003) wgrywały się bez problemu.

Czy ktoś wgrywałem może te nowe oprogramowanie T-CRLPEUWC 1001. D i czy mu to się udało oraz jaką miał poprzednio wersję oprogramowania?

próbowałem i też nie moge tego wgrać tv nie znajduje,wersja obecna 2003 próbowałem też na 000104 i nic
 
Ostatnia edycja:

zorroo

New member
odłączanie USB

Chciałbym dowiedzieć się czy ma ktoś problemy z odłączaniem USB.
Po porwierdzeniu "bezpiecznego odłaczania USB" pokazuje sie komunikat:
Trwa bezpieczne odłączanie USB i potem :
nie można bezpiecznie odłączć USB.
Czy to mormalne czy wada mojego TV.
Próbowałem na kilku USB i efekt jest ten sam. Może ma ktoś na to sposób.
 

adas1

New member
zorroo napisał:
Chciałbym dowiedzieć się czy ma ktoś problemy z odłączaniem USB.
Po porwierdzeniu "bezpiecznego odłaczania USB" pokazuje sie komunikat:
Trwa bezpieczne odłączanie USB i potem :
nie można bezpiecznie odłączć USB.
Czy to mormalne czy wada mojego TV.
Próbowałem na kilku USB i efekt jest ten sam. Może ma ktoś na to sposób.
nigdy nie korzystam z tej opcji,wyciągam odrazu tylko wychodze z media do tv.
 

BykuAllmighty

New member
Witam, planuje zakup LE37B551. Jak wygląda w nim sprawa "input laga"? Będę go również używał jako monitor do PC(czyt. gry FPP, symulatory itp itd) i trochę się martwię czy "input lag" nie będzie zbyt przeszkadzał. Dodatkowo, jak się sprawuje ten telewizor przy podłączeniu do PC? Pełna satysfakcja? ;)
 

Andrew-A15

New member
Od niedawna jestem posiadaczem LE37B550. Włączenie w menu serwisowym możliwości odtwarzania filmów przebiegło bez problemów. Testowałem jak na razie na pliku avi z tekstem w formacie srt (przygotowanym sposobem kolegi chefoso), wszystko działa jak należy.
Podczs wejścia w menu serwisowe ... > control > sub option, nie jestem pewny czy przypadkiem nie wprowadziłem zmiany w "zakładce" SUB OPTION w komórce RF Mute Time ... ms (pierwsza komórka w lewym górnym rogu ekranu).
W związku z czym mam prośbę do posiadaczy LE37B550 o podanie poprawnego wpisu w wymienionej komórce (ewentualnie o zamieszczenie zdjęca podmenu SUB OPTION).
 

lechud

New member
Problem ze sterowaniem pilotem

Witam.
Właśnie stałem się posiadaczem 40B551. Podpiąłem wszystko , poustawiałem programy i mam problem polegający na tym, że nie mogę zmieniać programów w dół lecz tylko w górę. Naciśnięcie klawisza w dół powoduje wyświetlanie sie Tools. W czym może leżeć problem ??
Coś muszę dokonfigurować jeszcze czy jest to jakaś usterka?
 

reaven

New member
Andrew-A15 napisał:
...nie jestem pewny czy przypadkiem nie wprowadziłem zmiany w "zakładce" SUB OPTION w komórce RF Mute Time ... ms (pierwsza komórka w lewym górnym rogu ekranu).
W związku z czym mam prośbę do posiadaczy LE37B550 o podanie poprawnego wpisu w wymienionej komórce (ewentualnie o zamieszczenie zdjęca podmenu SUB OPTION).

U mnie jest 600ms.

Posiadam 40b550 od wczoraj. Po włączeniu movie był problem z restartowaniem się tv ale wgranie najnowszego oprogramowania pomogło i teraz mogę się cieszyć odtwarzaniem divx bezpośrednio w tv :)

Mam jeszcze pytanie do użytkowników czy złącze USB w tym tv pociągnie dysk 2,5' bez dodatkowego zasilacza ?? Teoretycznie standard USB powinien pociągnąć 0,5A ale nie miałem do czynienia z takim złączem w tv.
 

Zbychor

New member
reaven napisał:
Mam jeszcze pytanie do użytkowników czy złącze USB w tym tv pociągnie dysk 2,5' bez dodatkowego zasilacza ?? Teoretycznie standard USB powinien pociągnąć 0,5A ale nie miałem do czynienia z takim złączem w tv.
WD Passport 2.5' śmiga jak złoto.
 
Do góry