Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

adas1

New member
virtuatylda jakiego modułu uzywają Twoi rodzice i jaka kablówka czy możesz na tym module odbierać kanały hd ??
co do firmware ze strony sama ostatnio wgrywałem i wydaje mi sie że obraz się pogorszył i wrucilem do poprzedniego zakupionego razem z tv możesz smiało spróbować jak Ci nie bedzie odpowiadało powrucisz do obecnego
TV le37b550
 

g2marcin

New member
Witam!
Kupiłem niedawno Samsunga 32B550 i obraz dobry nawet z analoga. Po podłączeniu przez HDMI laptopa DIVX, pulpit itd wszystko świetnie. Może śmiało pracować jako monitor. Mam tylko jeden problem: gdy podłanczam do tv zewnętrzne głośniki przez chich out nie mogę regulować głośności, gdy wybieram tryb głośniki zewnętrzne próbując regulować głośniki wyskakuje komunikat funkcja nie dostępna. Nie da tady tego jakoś ominąć? Zależy mi na tym bo głośniki wbudowane to chyba najsłabsza strona tego telewizora.
 

pagerank

New member
40B550 jakość obrazu z PC

Witam,
czy ma ktoś z szanownych kolegów doświadczenie z tym modelem w połączeniu z PC? Mam multimedia center - obraz bedzie połączony przez hdmi. Jak wygląda sprawa rozdzeilczości? Czytałem na tym forum ze nie każdy TV obsługuje zakres full hd przy obrazie z PC. Z kompa na LCD idzie sygnał z DVBS, DVD, zdjęcia, raz na jakiś czas jakaś gierka no i wiadomości z onet, email itp. Czy czcionka będzie czytelna?
Proszę o pomoc i ewentualne sugestie - może znacie jakis lepszy model z przedziału cenowego do 3000?
 

adas1

New member
pagerank napisał:
Witam,
czy ma ktoś z szanownych kolegów doświadczenie z tym modelem w połączeniu z PC? Mam multimedia center - obraz bedzie połączony przez hdmi. Jak wygląda sprawa rozdzeilczości? Czytałem na tym forum ze nie każdy TV obsługuje zakres full hd przy obrazie z PC. Z kompa na LCD idzie sygnał z DVBS, DVD, zdjęcia, raz na jakiś czas jakaś gierka no i wiadomości z onet, email itp. Czy czcionka będzie czytelna?
Proszę o pomoc i ewentualne sugestie - może znacie jakis lepszy model z przedziału cenowego do 3000?


Posiadam podłączonego laptopa do tego tv kablem hdmi (najtanszy jaki był) i obraz jest zyleta w pełnej rozdzielczości internet miło sie przegląda filmy fotki itp. smiga aż miło laptop to hp pavilion dv6740 karta gforce 8400 gs
 

adas1

New member
alpine7 napisał:
Adas, a w jakiej rozdzielczosci jest podlaczony 1080i czy 1080p ?
filmy internet 1920x1080i/50Hz
nie posiadam zadnych gier i z płyty jakiegos czasopisma wgrałem super mario bross to wtedy tv przełącza się na 1280x720p niewiem dlaczego poza tym w panelu controlnym nvidia jest dozy wybor jezeli chodzi o razdzielczość
 
Ostatnia edycja:

dagie

New member
Service manual

Dla chętnych instrukcja serwisowa
Kod:
http://rapidshare.com/files/248780079/LCD_SAMSUNG_LE-32-55B55x_65x_57x_67x_.rar
 

mafia35

New member
Bez reklam
A miałbyś taką do 32B530?
Ze szczegółów, do których ciężko dojść wiem już, że dynamiczny kontrast jest w tym modelu na poziomie 60000:1, czas 6ms, a z menu serwisowego wiem, że panel jest Samsunga a nie AUO.

Interesuje mnie najbardziej kontrast statyczny i różnice wewnątrz w porównaniu z B550.
 

adas1

New member
nic takiego nie zaówazyłem (usłyszałem)zero buczenia mam go 2 miechy i jestem zadowolony,jutro kupuje moduł CI do kablówki i mam nadzieje że zadziała
 

Garf

New member
Witam,
Czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa input laga w modelach b550 względem b650. Czy jest on podobny czy też niższy.
Drugie moje pytanie, czy warto dopłacić do b650 czy pozostać przy b550 i zaoszczedzić przeszło 600zł?;)
Dzięki za odpowiedź!
 

adas1

New member
g2marcin napisał:
U mnie tez nie słychać żadnego buczenia. Adas1 gdzie kupujesz ten moduł ?
Daj znać czy działa jak już sprawdzisz.
Kupiłem w Szczecinie w jakimś małym sklepie, dokładnie ten.
hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=1141 przed holex www znalazł wjęcej kanałów od stacjonarnego tunera którego otrzymałem od operatora kablówki i teraz mam pytanie.
mam wykupiony pakiet bez kanałów HD wcześniej tuner operatora wogole takich nie znajdował po podłączeniu przez w/w moduł tv wyłapał 6 takich kanałów discowery HD i mtv HD działaja ale czasami krzaczą i dzwięk jest przerywany i pytanie czy jest to spowodowane tym że poprostu nie opłacam tych kanałów czy tym że moduł jest kiepskiej jakości i z innym modułem te kanały (discovery i mtv) działały by poprawnie ??
 
Ostatnia edycja:

majekmajek

New member
no i tak robiłem i się nie włączało, ale już znalazłem sposób, odłączyłem telewizor całkowicie od prądu a potem włączyłem:D
 

Michalx19

New member
Posiadam 32` 550 . Zrobiłem sobie myk z filmami(w trybie serwisowym) i tu moje pytanie: czemu nie trzyma synchronizacji napisów ? ,napisy się rozjeżdżają, funkcja z przesuwaniem napisów + - w czasie nie działa. macie jakieś pomysły?
 
Do góry