Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

obloz

New member
Samsung B550 zablokowany divx

Witam

Ponoć na stronie Samsunga został udostępniony nowy soft blokujący "lukę" w starym oprogramowaniu, a mianowicie możliwośc ogladania filmów divx.
Moje pytanie brzmi, czy jeżeli kupię ten telewizor, już niestety z nowym softem, będę mógł zrobić downgrade oprogramowania ? :hmm:


Gdyby ktoś był tak dobry :) i równiez ze mną podzielił sie ostatnim firmware, na którym działał tryb Divix to będe wdzięczny...

Adres: luobloza@poczta.onet.pl

Dzieki, pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lineumaciel

New member
W nowym 2006 ta opcja została zblokowana.

W związku z tym ja robiłem downgrade 1006 i bezproblemu da się właczyć
divx.

Nie sprawdzałem tylko czy mając w 1006 włączoną opcje divx i robiąc
upgrade firmware opcja ta zostanie czy być może zostanie wyłączona

Jeśli chcesz firmware 1006 to mogę Ci wysłać


obloz napisał:
Witam

Ponoć na stronie Samsunga został udostępniony nowy soft blokujący "lukę" w starym oprogramowaniu, a mianowicie możliwośc ogladania filmów divx.
Moje pytanie brzmi, czy jeżeli kupię ten telewizor, już niestety z nowym softem, będę mógł zrobić downgrade oprogramowania ? :hmm:


Gdyby ktoś był tak dobry :) i równiez ze mną podzielił sie ostatnim firmware, na którym działał tryb Divix to będe wdzięczny...

Adres: luobloza@poczta.onet.pl

Dzieki, pozdrawiam.
 

lineumaciel

New member
Witam!

Mam trzy pytanka:

1) Czy ktoś miał również problem z tym iż b550 sama z siebie gubiła sygnał
analogowy?.
Nie wiadomo z jakich przyczyn zgubił sygnał i nie potrafi wyszukać kanałów analogowych o dziwo udało mi się wyszukać 2 kanały cyforwe.

2) I czy ktoś gdzieś ma firmware 2003?? i mógłby się podzielić?

3) Jaki ma dekoder 32b550 DVB-T, czy DVB-C (w instrukcji jest DVB-T/C)
 
Ostatnia edycja:

kudzab

New member
współpraca z cyfra

witam
mam podlaczona cyfre do tego telewizora - dekoder HD po HDMI
ale telewizor informuje o rozdzielczosci 1080x720.. czy to moze byc wina ustawien telewizora czy raczej cyfra
z gory dzieki za sugestie:)
 

marop

New member
Panowie nic bardziej blednego ze nie mozna w sofcie 2006 wlaczyc obsluge filmow z USB
1. Zeby wlaczyc odtwarzanie filmow z usb na nowym sofcie trzeba najpierw wejsc w menu serwisowym w Option i w polu Model wybieramy LB650
(teraz wylaczona opcja wisslinkmovie off sama przelaczyla sie na on - ale bedzie to widoczne dopiero po ponownym uruchomieniu telewizora.)
A dla tych co nie wiedze napisze jeszcz tak
2. Zeby zmienic menu z animowanymi ikonami czerwonymi lub niebieskimi
wybieramy z menu serwisowego Control -> Sub Option i w UICOLOR zmieniamy na RED (lub blue)
(Dodal bym fotki ale jeszcze nie moge - jestem nowy)

Zmiany w nowym sofcie to PIP oraz w tunerze DVBT (to bylo juz w 2003) mozliwosc czytania informacji i z innego kanalu niz tego na ktorym jestesmy (cos jak w pionierach od cyfry po nacisnieciu pilot mozna zmieniac stacje i opisy bez rzeczywistego przelaczania) - ale nie wiem czy te dwie zmiany sa przed zmiana na model 650 nie sprawdzalem :)
Funkcja PIP działa ze wszystkich źródeł oprócz TV. I obraz w podgladzie pokazywany jest z telewizji naziemnej
Zmianie ulegla rowniez kontrolka glosnosci na okragla (po zmianie na inny kolor).
I jest miernik sily sygnalu DVBT w menu -> pomoc techniczna -> test diagnostyczny -> informacje o sygnale (nie widzialem tego wczesniej wiec to pisze jak to bylo wczesniej to sorki)
 

marop

New member
PIP dziala jesli mamy podpieta antene naziemna.
Wlacza sie go tak:
Ustawiamy "Źródło" na HDMI (lub inne oprocz TV - jesli mamy ustawione TV PIP nie dziala)
Bierzemy na pilocie Tools (narzedzia) i z tego menu wybieramy PIP nastepnie wlacz i mozna sie bawic rozmiarami. Nawet do podzialu ekranu na pol. - Bardzo fajna funkcja mozna zmieniac kanaly na podgladzie i ustawiac czy glos ma leciec z podgladu czy z naszego obecnego "zrodla glownego"
 

marop

New member
Nie wiaze sie z utrata gwarancji. Zmiany mozna zawsze cofnac a w przypadku jak nam calkowicie tv padnie to i tak oni wgrywaja nowy software - bo awaria moze byc przez soft; wiec najpierw profilaktycznie zmieniaja go na nowy. A przy takiej zmianie wszystkie ustawienia sie resetuja.
 

damian474

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Odblokowałem w B550 odtwarzanie filmów, nagrałem na pendriva film w HD (.mkv) i obraz nie jest rozciągnięty na cały ekran. Jest w formacie 16:9 a zostały jeszcze 2 czarne paski na dole i u góry ekranu. Powiększyć się z pilota nie da bo pisze że funkcja niedostępna. Da się to jakoś rozciągnąć żeby obraz był na całym ekranie? Z góry dzięki i pozdrawiam
 

denon75

New member
marop napisał:
Panowie nic bardziej blednego ze nie mozna w sofcie 2006 wlaczyc obsluge filmow z USB
1. Zeby wlaczyc odtwarzanie filmow z usb na nowym sofcie trzeba najpierw wejsc w menu serwisowym w Option i w polu Model wybieramy LB650
(teraz wylaczona opcja wisslinkmovie off sama przelaczyla sie na on - ale bedzie to widoczne dopiero po ponownym uruchomieniu telewizora.)
A dla tych co nie wiedze napisze jeszcz tak
2. Zeby zmienic menu z animowanymi ikonami czerwonymi lub niebieskimi
wybieramy z menu serwisowego Control -> Sub Option i w UICOLOR zmieniamy na RED (lub blue)
(Dodal bym fotki ale jeszcze nie moge - jestem nowy)

Zmiany w nowym sofcie to PIP oraz w tunerze DVBT (to bylo juz w 2003) mozliwosc czytania informacji i z innego kanalu niz tego na ktorym jestesmy (cos jak w pionierach od cyfry po nacisnieciu pilot mozna zmieniac stacje i opisy bez rzeczywistego przelaczania) - ale nie wiem czy te dwie zmiany sa przed zmiana na model 650 nie sprawdzalem :)
Funkcja PIP działa ze wszystkich źródeł oprócz TV. I obraz w podgladzie pokazywany jest z telewizji naziemnej
Zmianie ulegla rowniez kontrolka glosnosci na okragla (po zmianie na inny kolor).
I jest miernik sily sygnalu DVBT w menu -> pomoc techniczna -> test diagnostyczny -> informacje o sygnale (nie widzialem tego wczesniej wiec to pisze jak to bylo wczesniej to sorki)
marop dzieki za wskazówkę
potwierdzam na sofcie 2006 w LB550działa tez odtwarzanie filmów
super sprawa
 
Ostatnia edycja:

jarmk

New member
Witam. Kupiłem dzisiaj córce Samsunga B450 i nie mogę sie połapać z menu...po pierwsze nie mogę najnormalniej włączyć telewizora, klikam POWER znika czerwona dioda, ekran jest cały czas czarny i nic...dopiero po jakimś dłuższym czasie gdy mieszam w pilocie, to zaskakuje jakiś kanał...co jest ?..czekam dłuższy czas aż się uruchomi...
 
Ostatnia edycja:
Do góry