Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

kolokiler

New member
Witam

Na stronie samsunga jest aktualizacja oprogramowania

T-MST4DEUC 1026.0
i
T-MSV4DEUC 1006.1


dlaczego są 2 różne wersje z tego samego dnia ?

instalował ktoś ?

jak włączyłem net do tv to nie wykrył żadnej aktualizacji
 

roberto32

New member
Witam. Dołączę się. Mimo iż co niektórzy piszą o marnym działaniu z konsolami napiszę jak jest u mnie. Kupiłem kilka dni temu D550 i mam podłączoną do niego konsolę Xbox360 slim. Uważam że konsola sobie radzi znakomicie. Z plikami mkv także radzi sobie bez żadnych problemów. Choć i tak raczej będę grał na projektorze bo 60" to jednak nie 120" :).
Problem jednak mam innej kategorii. Wyjście jest audio optyczne a ja w swoim Philipsie mam cyfrowe wejście na chinch. Wie ktoś co z tym zrobić poza wymianą systemu audio?
 

mariusz2099

New member
Czy moge podłączyć ten TV pod laptopa? tzn. czy nie bedzie powidoków?
jak jest u was z obrazem w zwykłej tv SD?
Czy warto dokupic do tego tv xbox/ps3 ? chodzi mi o frame doubling.
 

ziqex

New member
Proszę o ocenę jak telewizor sprawuję się z konsolami (XBOX 360 oraz PS3).
Ile wynosi Input lag ??Czy obraz jest czysty , ostry i barwny ??
 

marecki6

New member
Bez reklam
niestety dość często pojawia się informacja o frame doubling'u przy grach 30fps więc wygląda na to, że nie jest to najlepszy wybór pod konsolę ... sam się przymierzałem do tego tv ale wygląda na to, że skończy się na LG 50PV350
 

ziqex

New member
A jak wygląda sprawa z frame doubling czy problem jest obecny?Czy jest bardzo problematyczny? Z czego on wynika ?Czy można go zniwelować ?
 

marecki6

New member
Bez reklam
nie widziałem testów PV350 ale np PZ570 i PZ950 mają ~35ms, poprzednik PV350, PK350 miał ~50ms



czyli z tego wynika, że samsung d530 powinien lepiej współpracować z konsolą niż pv350... jednak przy pv350 nikt nie wspomina o rozjeżdżaniu się krawędzi przy 30fps a przy samsungu tak ... dziwna sprawa
 

maxan

New member
Bez reklam
niestety dość często pojawia się informacja o frame doubling'u przy grach 30fps więc wygląda na to, że nie jest to najlepszy wybór pod konsolę ... sam się przymierzałem do tego tv ale wygląda na to, że skończy się na LG 50PV350

Ok powiem tak frame doubling występuje ale jest on prawie niezauważalny (mówię o d550) ... natomiast dużo ważniejszy jest input lag ...na początku miałem konsole wpiętą pod hdmi2 (31ms) po wpięciu pod hdmi1 ('tools'>>PC- w tym trybie efekt frame doubling'u jest najmniejszy -przynajmnie ja go nie zauważam tylko jak się mocno wpatrze z bliska) jest o wiele większy konfort grania (16ms)... nie wyobrażam sobie gry na tv z opóźnieniem 50ms a nawet tym 31 ms(nie jest źle ale różnica jest odczuwalna). Jest też kilka innych mankamentów tego tv(pv350 pewno ma podobnie) ale chyba każdy już o nich wie>> efekt lustra( troche denerwuje w dzień ale da się przeboleć), brak okularów w komplecie i coś tam jeszcze(http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/78902-ps51d550-a-xbox360.html) - przesyłanie przez tv dzwieku 5.1 nie wiem czy jest możliwe próbuje się dowiedzieć...xd
 
Ostatnia edycja:

Pepiz

New member
Witam, przeczytałem cały wątek i doczytałem się, że są problemy z odtwarzaniem filmów 1080p z pendrivea. Czy jeśli podłącze komputer i puszcze sygnał przez hdmi to także jest ten problem?

Pozdrawiam
 

Samoth1980

New member
Witam mam ten tv od tygodnia i codziennie wlacza mi sie komunikat ,ze telewizor bedzie wylaczony automatycznie po 1min
ktos wie czemu tak sie dzieje i jak ty wylaczyc?

aha i jeszcze scisza mi sie podczas ogladania automatycznie co jakis czas...


dziekuje i pozdrawiam
 

maxan

New member
Bez reklam
Witam mam ten tv od tygodnia i codziennie wlacza mi sie komunikat ,ze telewizor bedzie wylaczony automatycznie po 1min
ktos wie czemu tak sie dzieje i jak ty wylaczyc?

aha i jeszcze scisza mi sie podczas ogladania automatycznie co jakis czas...


dziekuje i pozdrawiam

'MENU'/zakładka 'SYSTEM'(takie zębatki xd)/'Rozwiązanie Eco'/'Aut.wył.zasil.'-dajesz na 'wyłącz'
I po problemie ;)

Co do dźwięku to powinno pomóc:
'MENU'/zakładka 'Dźwięk'/'Ustawienia głośnika'/'Głośność automatyczna' na 'Wyłączone'
 
Ostatnia edycja:
Do góry