PS51D550 a xbox360

maxan

New member
Bez reklam
Witam niedawno zakupiłem plazmę PS51D550 i mam następujące pytania:
-
jak włączyć tryb GRA nie mogę nigdzie znaleźć
-
jakie opóźnienia występują w tym tv w trybie standardowym/film/ gra -czy warto włączyć tryb gry?
-
gdzie podpiąć konsolę pod HDMI1 czy pod któreś z pozostałych wejść po podobno jest jakaś różnica
-
ogólnie o poradę w dostrojeniu obrazu do konsoli xbox 360
-
czemu w ustawieniach tv/głośniki/SPDIF nie mogę zmienić z PCM na dolby digital (opcja dolby digital jest widoczna ale nie idzie jej wybrać-kino domowe samsung HT-C453 podłączone kablem optycznym z tv)...w poprzednim tv nie miałem z tym problemu (lg 37LH3000)
 

Ramsey

New member
Witam niedawno zakupiłem plazmę PS51D550 i mam następujące pytania:
-
jak włączyć tryb GRA nie mogę nigdzie znaleźć
-
jakie opóźnienia występują w tym tv w trybie standardowym/film/ gra -czy warto włączyć tryb gry?
-
gdzie podpiąć konsolę pod HDMI1 czy pod któreś z pozostałych wejść po podobno jest jakaś różnica
-
ogólnie o poradę w dostrojeniu obrazu do konsoli xbox 360
-
czemu w ustawieniach tv/głośniki/SPDIF nie mogę zmienić z PCM na dolby digital (opcja dolby digital jest widoczna ale nie idzie jej wybrać-kino domowe samsung HT-C453 podłączone kablem optycznym z tv)...w poprzednim tv nie miałem z tym problemu (lg 37LH3000)

Input lag od 24 do 43 ms. Tak wyczytalem na amerykanskim forum.
Tryb gry nie zmniejsza input laga, zmniejsza go zmiana nazwy zrodla na PC (przy wyborze zrodla nacisnij TOOLS na pilocie). Podobno wpiecie konsoli do HDMI1/DVI tez robi roznice, ale ja mam PS3 wpiete do HDMI2 z nazwa PC i nie widze zadnych opoznien (chyba ze 59D550 ma inaczej). Co do kalibracji szukaj na amerykanskim forum ale nie ma zlotych ustawien pod konsole dla D550. Co do DD niestety nie pomoge.
 
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedzi kilka naprawdę mi pomogło. Konsole podłączyłem pod hdmi1(PC) i odczuwam różnicę oczywiście na + (testowane na Gears of War3) ...przeczytałem jeszcze coś takiego i jednak nie kłamią ;)
Console Gaming

We weren’t expecting the PS51D550 to do wonderfully or woefully when it came to gaming, because most of Samsung’s plasmas have managed respectable, but not leading amounts of responsiveness lately. The 51D550 exceeded our expectations with an exceptionally speedy 16ms, but we had to use the “PC” input label (accessed by pressing Source > HDMI1/DVI > Tools > Edit Name > PC) to achieve this speed. We’re also not sure if it will enable with all sources, although it did with our Xbox 360 Elite feeding the panel. (This also results in full uncompressed colour being displayed in the 4:4:4 format, for those of you who are both hardcore gamers and hardcore videophiles). Remember that this trick only works on the HDMI1 input, so gamers should give their favourite system priority when connecting.

Without this trick, the Samsung PS51D550 still managed a respectable, but slightly game-altering 31ms of input lag.


Pozostał jeszcze problemem dźwięku >>w ustawieniach tv/głośniki/SPDIF nie mogę zmienić z PCM na dolby digital (opcja dolby digital jest widoczna ale nie idzie jej wybrać-kino domowe samsung HT-C453 podłączone kablem optycznym z tv)...w poprzednim tv nie miałem z tym problemu (lg 37LH3000) jest na to jakaś rada?
 
Ostatnia edycja:
Do góry