Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

eyrmin

New member
Witam wszystkich na forum jako ze jestem tutaj nowy.

Wczoraj zakupilem PS51D550 i wszystko jest OK poza jednym problemem, na ktory nie moge znalezc rozwiazania. Mianowicie telewizor nie gra dzwieku DD na zadnym kanale (NBOX HD). Na kanalach, gdzie dzwiek nie jest nadawany w DD wszystko jest OK. Ponadto TV jest podlaczony do amplitunera kablem optycznym i rowniez nie przekazuje dzwieku na wzmacniacz, gdy dzwiek jest w DD (gdy nie jest w DD to dzwiek jest przekazywany bez problemu). Dekoder jest napewno w porzadku bo jeszcze wczoraj na moim starym Sony KDL-40W5500 wszystko smigalo bez problemu. Czy cos jest w ustawieniach nie tak czy jest to wina TV? Bardzo bym prosil o pomoc jesli ktos wie co to moze byc.

Edit: Wlasnie zauwazylem ze po ustawieniu opcji 'Dolby Digital' na 'nie' w NBOXie dzwiek sie pojawil
na kanalach z DD, ale niestety wtedy nie bede mial dzwieku 5.1 (jesli film bylby tak nadawany). Na Soniaku wszystko chodzilo bez problemu z ta opcja ustawiona na 'tak'. Rozmawialem rowniez ze znajomym, ktory powiedzial, ze mial dokladnie taki sam problem na swojej Toshibie.
Z gory dzieki
 
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
@eyrmin
Niestety cała seria D tak ma (kwestia licencji) dźwięk 5.1 przekazywany z urządzeń zewnętrznych do tv przez hdmi jest zamieniany przez tv na stereo ....z poprzednim tv nie miałem z tym problemu (Lg 37LH3000). Natomiast dzwięk 5.1 z urządzeń usb tv wypuszcza jako 5.1-całe szczęście xd. Jak dla mnie to duża wada tv od Samsung'a!
 

eyrmin

New member
Rozumiem. Dzieki za szybka odpowiedz. Masz racje, ze na szczescie dzwiek z urzadzen USB (i z kompa po SPDIFie) jest puszczany normalnie.

Jedyne czego nie rozumiem w takim razie (odnosnie konwersji z 5.1 do stereo) to to, ze przy wlaczonej opcji DD w dekoderze TV nie puszczal dzwieku w ogole - calkowita cisza, ale moze tak to wlasnie ma byc?
 

suhar80

New member
Rozumiem. Dzieki za szybka odpowiedz. Masz racje, ze na szczescie dzwiek z urzadzen USB (i z kompa po SPDIFie) jest puszczany normalnie.

Jedyne czego nie rozumiem w takim razie (odnosnie konwersji z 5.1 do stereo) to to, ze przy wlaczonej opcji DD w dekoderze TV nie puszczal dzwieku w ogole - calkowita cisza, ale moze tak to wlasnie ma byc?

U mnie puszcza z turbodekodera i robi stereo na wzmacniaczu po optyku.
 

maxan

New member
Bez reklam
(...)
Jedyne czego nie rozumiem w takim razie (odnosnie konwersji z 5.1 do stereo) to to, ze przy wlaczonej opcji DD w dekoderze TV nie puszczal dzwieku w ogole - calkowita cisza, ale moze tak to wlasnie ma byc?
Dziwne sprawdziłem i u mnie dźwięk jest dalej nadawany niezależnie od tego czy w dekoderze włącze dolby digital czy nie - oczywiście to nadal stereo... mogę włączyć dolby prologic II ale mija się to z celem - dźwięk już lepiej brzmi w stereo(sprzet jak w sygnaturce).
Moje kino ma tylko jedno wejście optyczne i jedno aux(stereo) ...optyk do konsoli gdyż bardziej mi zależy na 5.1 w grach a aux do n'ki. Nie wiem tylko co z kompem zrobić xd (dźwięk puszczam albo z głośników od kompa-5.1 albo z głośników tv).
 

eyrmin

New member
Hmm.. No to teraz mam zagwozdke... Jak wroce z pracy to jeszcze cos powalcze. Czy jest mozliwe, ze w TV jest cos nie tak i przez to nie konwertuje 5.1 do stereo? Czy mozna to jakos sprawdzic? Sprzet dodalem do sygnaturki
 
Ostatnia edycja:

eyrmin

New member
Podpialem wczoraj konsole w konfiguracji:

XBOX->(HDMI)->TV->(optyk)->wzmacniacz

i dzwiek szedl bez problemu z TV (oczywiscie przekonwertowany do stereo) jak i z konsoli (bezposrednio po optyku do wzmaczniacza gra ladnie 5.1), wiec wyglada na to, ze tylko z nboxa jest problem z dzwiekiem DD po HDMI do TV ...
 

mariusz2099

New member
Witam, jak w tym tv wyglada 3d? Czy aby nie jest to pseudo 3d?
Czy na zwykłym dekoderze ( bez HD, podpiętym przez euro..) obraz będzie gorszy niz na dekoderze z hd ( chodzi mi o kanały nie w HD) podpietym przez hdmi?
Czy jest możliwe zainstalowanie skype w tym tv?
Każdy film w mkv 1080p idzie u mnie bez problemu.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Podpialem wczoraj konsole w konfiguracji:

XBOX->(HDMI)->TV->(optyk)->wzmacniacz

i dzwiek szedl bez problemu z TV (oczywiscie przekonwertowany do stereo) jak i z konsoli (bezposrednio po optyku do wzmaczniacza gra ladnie 5.1), wiec wyglada na to, ze tylko z nboxa jest problem z dzwiekiem DD po HDMI do TV ...
Ten telewizor nie akceptuje DD po HDMI. Urządzenia, które potrafią sobie to z telewizora odczytać i poprawnie zinterpretować wysyłają do niego LPCM (stereo) niezależnie od tego jaki format dźwięku w nich ustawisz. Tak działa XBOX, tak działają też nboxy ITI-5720SX i ITI-2849/50ST. Ty pewnie masz ITI-5800SX, który próbuje wysyłać do tego telewizora DD i dlatego telewizor staje się głuchy.
 

eyrmin

New member
Ten telewizor nie akceptuje DD po HDMI. Urządzenia, które potrafią sobie to z telewizora odczytać i poprawnie zinterpretować wysyłają do niego LPCM (stereo) niezależnie od tego jaki format dźwięku w nich ustawisz. Tak działa XBOX, tak działają też nboxy ITI-5720SX i ITI-2849/50ST. Ty pewnie masz ITI-5800SX, który próbuje wysyłać do tego telewizora DD i dlatego telewizor staje się głuchy.

Wlasnie sprawdzilem model dekodera i rzeczywiscie mam ITI-5800SX. Dzieki za informacje. Wszystko juz jasne. Akurat umowa w 'n' konczy mi sie w maju, wiec moze uda mi sie wymienic dekoder na nowszy.
 

rottek

New member
Witam,proszę o pomoc jezeli ktoś może,zakupiłem samsunga ps51d550,oglądałem film 3d z USB podłączonego do TV,mam pytanko posiadam amplituner który służy mi jako kino domowe,puszczając filmy na TV,lub wideo wszystko jest ok,natomiast z USB nie wiem jak to zrobić by głos szedł przez ten amplituner ?w ampli są opcje TV,Tuner,CD,Wideo gdzie znależć głos z USB?
 

rottek

New member
Ja się wypowiem odnośnie
3D w tym telewizorze. Włączyłem wczoraj Film Wyprawa do wnętrza ziemi nagrany oczywiście w 3d,wrażenia niesamowite jaja urywa!!!!!!!!natomiast oglądanie zwykłych programów z 2d przerobionych przez TV n a 3d kiepsko.Powiem tak bylem w kinie na 3D tylko na Piraniach,no ale tu byłem pod większym wrażeniem.To tylko moja opinia może się nieznam.Ja jestem zadowolony .51 cali 3d za 2700 mi wystarczy.
 

bohen25

New member
zakupiłem Tv, dzisiaj odbiór, mam pytanie jaki wieszak polecacie do zawieszenia go na ścianie, czy wieszaki typu linka super slim z Allegro są odpowiednie? jaki mogę poszukać inny rodzaj ewentualnie.
 

JackS.

New member
Bez reklam
zakupiłem Tv, dzisiaj odbiór, mam pytanie jaki wieszak polecacie do zawieszenia go na ścianie, czy wieszaki typu linka super slim z Allegro są odpowiednie? jaki mogę poszukać inny rodzaj ewentualnie.
Chcesz plazmę powiesić tak, aby obudową dotykała ściany?

Abstrahując już od tego, ze będziesz musiał w ścianie wyciąć dziury by wsadzić niektóre wtyczki, to pamiętaj, że ściana będzie Ci się nieźle grzać.

Osobiście zawiesiłem tę plazmę na wieszaku umożliwiającym jej obrót, tak, że mogę odchylić ją w obie strony do mniej więcej 50 stopni. I bardzo często z tego korzystam.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
DULIK & LAUK
Myślałem o tym konkretnie wieszaku, plazma nie wisi przy samej ścianie, są tam co prawda wkręcane w obudowę dystanse.

Myślałem że można zastosować taki uchwyt. Mógłbyś zrobić zdjęcie jak u Ciebie to wygląda?
Pozdrawiam


Ale tego wieszaka juz nie obrocisz i nie wiadomo czy nie bedzie problemu z podpieciem kabli. Nie mowiac juz o tym ze tylna obudowe porysujesz bo za kilka podkladek 100zl biora a nie widac nawet zeby byly jakies gumowe podkladki przed dystansami a wiec latwo o porysowanie.
Balbym sie powiesic na takich koleczkach TV 51 calowy o macie kolo 30kg,a niby wytrzymuje to 80kg,ciekawe :D
 
Ostatnia edycja:

bohen25

New member
Więc tv już przywieziony, ledwo mi wszedł do Scenica ale dałem radę, oczywiście w pozycji pionowej. Po rozpakowaniu znalazłem jakieś kostki jak się później okazało z instrukcji ferrytowe i mam pytanie czy muszę to obowiązkowo założyć na kabel tak jak w instrukcji, na razie mam podłączoną zwykłą tv analogową z multimediów.
Jeszcze jedno pytanko odnośnie stojaka-jest on obrotowy czy na stałe , bo mój nie rusza się w żadnym kierunku i nie wiem czy to norma czy coś źle złożyłem.
W kartonie nie było żadnej karty gwarancyjnej, wiem ,że kiedyś były takie książeczki, teraz już nie dają ?
Szukam dalej jakiegoś uchwytu, żeby to maleństwo zawiesić na ścianie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry