Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

mariusz2099

New member
Moj d550 sie popsuł troszke z mojej winy. Ale gdy oddam na gwarancję to albo oddadzą mi kasę albo wymienią na nowy. Teraz pytanie , lepiej brać nowy tv czy kase zapłaciłem za niego 2955.
Może lepiej brać kase dolożyć do ps51d6900 - Sm@rt TV. Ale czy ten gadżet jest aż tak potrzebny do życia. Może sie ktoś wypowiedzieć na czym działą to całe sm@rt tv?
 

mariusz2099

New member
JA myślę że z własnej winy bo na kabel nie założyłem filtrów ferrytowych i teraz na całym ekranie sa kropki różnokolorowe. Wysłałem tv do sklepu i powiedzieli mi że w ramach gwarancji to albo dostaje nowy tv , albo zwrot kosztów. Więc czy brac nowy tv czy ten model droższy? Czym jest to Sm@rt TV?

Może da sie wgrać soft z d6900? Bo 8 stówek piechotą nie chodzi.
 
Ostatnia edycja:

mariusz2099

New member
Zle mnie zrozumiałeś, ja myślę że to z powodu filtrów choc te kropki pojawiały sie przy właczaniu od samego poczatku i ale znikały po 1 sec, ale nagle włączam tv i widzę cały ekran w kropkach. TV został wysłany jakies 1 tydzien temu na gwarancje i powiadomili mnie ze został uszkodzony panel plazmowy. Eksperci orzekli że tv sie popsuł nie z mojej winy. Proponowali mi zamiane na nowy lub zwrot kosztów we środę mam podjąć decyzje. Więc polecacie mi dopłacić do ps51d6900 czy wybrać tę pierwszą opcje.
Te telewozory sa takie same. Ale d6900 posiada Sm@rt tv. Warto dopłacać 800zł za ten bajer?
korzystał ktos z smart tv? Jest tam tylko przeglądarka , skype i pare innych aplikacji??
 

maxan

New member
Bez reklam
Nowy soft aktualizowany tylko poprzez USB, ale chyba nie jest to soft dla polskich telewizorów
Ściągnąłem i jest problem tv nie wykrywa aktualizacji ....online także nic nie wykrywa.... // niestety aktualizacja nie działa z moim tv ...próbował ktoś zainstalować? (mi nawet odpowiadało by jezyk w tv był angielski)
EDIT:
Udało się ...ale jak na razie większych zmian nie widzę ;)
 
Ostatnia edycja:

Qbaas

New member
Mam pytanie odnośnie firmware do PS51D530A5W. Mianowicie znalazłem nowe oprogramowanie (1008.0) do innych modeli (LE40x/LE50x, UE400x/UE500x), które posiadają dokładnie taki sam chipset M-Star X5. Do niedawna Samsung udostępniał dla tych modeli dokładnie to samo oprogramowanie które ja mam obecnie (1007.2). Może mi ktoś powiedzieć czy mogę zainstalować ten firmware w moim TV?

LE32D400E1WXXH - T-MSU4DEUC-1008.0 (2012.06.15):
http://www.samsung.com/pl/support/model/LE32D400E1WXXH-downloads?downloadName=FM

LE40D503F7W - T-MSU4DEUC-1008.0 (15 Jun, 2012):
http://www.samsung.com/pl/support/model/LE40D503F7WXXH-downloads?downloadName=FM

UE19D4003BW - T-MSU4DEUC-1008.0 (15 Jun, 2012):
http://www.samsung.com/uk/support/model/UE19D4003BWXXU-downloads?downloadName=FM

UE22D5003BW - T-MSU4DEUC-1008.0 (15 Jun, 2012):
http://www.samsung.com/uk/support/model/UE22D5003BWXXU-downloads?downloadName=FM

Mój TV - PS51D530A5W - T-MSU4DEUC-1007.2 (2011.11.07):
http://www.samsung.com/pl/support/model/PS51D530A5WXXH-downloads?downloadName=FM

Screen:
Firmware.jpg Picture
 
Ostatnia edycja:

/marek/

New member
Panowie, napiszcie proszę jaki mam kupić (jaki polecacie) wieszak do PS59d550, żeby miał możliwość regulacji w pionie, poziomie i do przodu
 

garabasz

New member
Czy działa komuś ARC w plazmie PS51D550. Nigdzie nie mogę znaleźć opisu czy telewizor obsługuje ARC. Teoretycznie powinien bo gdzieś w necie wyczytałem, że ma HDMI v1.4 ale niestety nie udało mi się uruchomić. Oczywiście na stronie producenta nie ma nawet słowa o tym jaka jest wersja HDMI i czy obsługuje ARC. Ampli Yamaha z którym spięty jest telewizor na 100% obsługuje kanał zwrotny audio (ARC).
 

maxan

New member
Bez reklam
Na stronie samsunga pojawiła się nowa wersja oprogramowania T-MST4DEUC-1028.0 zmiany w opisie w sumie nic ciekawego.
Warto zainstalować ...u mnie z ta poprawką prawie nie ma teraz skoków jasności, jeśli sie zdarzają to są prawie niewidoczne :)

Co do ARC to nie jestem pewny ...ale coś mi się wydaję że nie obsługuje.
Edit:
no, it doesn't support arc. only the d8000 model does.
źródło:
http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/1556562-samsung-ps51d550-owners-thread-part-2-a.html
 
Ostatnia edycja:

garabasz

New member
Szkoda, że nie działa ARC. Podobno standard HDMI 1.4 a taki niby ma ten model powinien obsługiwać. trudno trzeba będzie podłączyć światełkiem :)
 

maxan

New member
Bez reklam
Witam otóż ostatnio zauważyłem że na jasnych scenach u góry ekranu przy ramce pojawiają mi się kropeczki/plamy im bardziej natężony/dynamiczny obraz tym większy obszar ekranu pokrywają - od ok2-10 cm od góry ekranu - takie migotanie ...na ciemniejszych scenach nic się nie dzieje...
Co o tym sądzicie serwis ?

TV- samsung PS51D55

Tak to wygląda - dodam iż przy bardziej jaskrawym ekranie jest dużo gorzej :


Uploaded with ImageShack.us
 
Ostatnia edycja:

mariusz2099

New member
U mnie było tak samo ale od samego poczatku, aż pwnego dnia rano widze od dolu do góry takie kropki. Na dzień dzisiejszy mam Ps51D6900 i powiem szczerze że troszkę żałuje do musiałem 1k PLN dopłacić no ale sa też +. Nie wiem co było powodem wystapienia tych kropeczek. Jeśli ktoś sie wacha pomiedzy D550 a d6900 to polecam te 1 opcje, chyba że komuś potrzeba smart tv
 

maxan

New member
Bez reklam
z ciekawości przeprowadziłem test input lag'a na TV Samsung PS51D550 (hdmi1 w trybie PC-kabel hdmi 7,5m ) vs ekran laptopa oto wynik:
ImageShack(TM) slideshow

ten tv podobno ma input lag na poziomie 16ms (w trybie PC na hdmi1) czyli wyswietlacz laptopa ma input lag na poziomie 36ms gdyż jest 20ms wolniejszy' - słabo xD
niedlugo przeprowadze test wzgledem monitora crt wtedy zobaczymy ile wynosi realne opóźnienie telewizora.
 

maxan

New member
Bez reklam
A więc tak dzis ogladając FOX'a telewizor zaczoł wydawać z siebie dziwne dzwięki- trzeszczy przez sekunde/dwie i przestaje (jakby żarówka miała sie przepalić)... dzieje sie tak co kilka kilkanascie minut...chyba czeka mnie serwis (2 raz wcześniej matryca!) CO ZA BADZIEW
 
Do góry