Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Nie wiem czemu ale juz w kilku tematach czytalem ze plazma nie powinna wisiec calkiem na scianie (chodzi o te zwykle wieszaki bez regulacji) ze powinna chociaz te 7 cm odstawac. Moze chodzi o nagrzewanie sie i o to ze dzwiek lepiej sie rozchodzi jak TV odstaje od sciany.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Nie wiem czemu ale juz w kilku tematach czytalem ze plazma nie powinna wisiec calkiem na scianie (chodzi o te zwykle wieszaki bez regulacji) ze powinna chociaz te 7 cm odstawac. Moze chodzi o nagrzewanie sie i o to ze dzwiek lepiej sie rozchodzi jak TV odstaje od sciany.

Wentylacja odpowiednia być musi i może się w przeciwnym razie wilgoć zbierać... a wtedy po gwarancji...
 

bohen25

New member
znalazłem coś takiego pozycja numer 1- http://allegro.pl/markowy-uchwyt-wieszak-obrotowy-tv-lcd-led-do-80kg-i2188089689.html

numer dwa- BU5 UCHWYT WIESZAK TV LCD 36-82" REGULOWANY (2195215499) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Coś tego rodzaju będzie dobre?

Mili forumowicze, poważny problem, zgubiłem gdzieś śrubki do montaży stojaka, orientuje się ktoś gdzie można dostać nowe-konkretnie chodzi mi o śruby M4 L 8. Telewizor od piątku stoi w kartonie nawet jeszcze nie używany a teraz taki pech.
 
Ostatnia edycja:

bohen25

New member
Do boxster.

Podczas odtwarzania filmu z dysku naciśnij przycisk tools na pilocie i zmień kodowanie znaków na Central Europe i będziesz miał polskie litery. Tam też można zmienić wielkość wyświetlanej czcionki. No i jeśli masz kablówkę analogową to sorry, taka jakość sygnału nie może być w ogóle brana pod uwagę przy ocenie obrazu.


Mam problem z napisami, plik mkv, napisy ta sama nazwa co nazwa pliku, rozszerzenie txt, podczas odtwarzania plików z pendriva nie mam takiej opcji jak zmiana kodowania.
Tv nowy, świeżo zaprogramowane programy, może w ustawieniach ogólnych coś jeszcze muszę zmienić?

Pierwsze wrażenia po włączeniu-wow-niesamowite, kablówka Multimedia analogowa odbiera jakby było w HD, serio jestem mega zadowolony, a materiał mkv 720 p po prostu zamiata. Oby tylko działał bezawaryjnie.
Za te pieniądze polecam każdemu.
 

bohen25

New member
Przerobiłem napisy na srt- nadal tv ich nie widzi, włączyłem inny mkv co prawda mniej zajmujący plik bo jakieś 2 giga i napisy w pliku txt i odczytał, co prawda trochę się napisy spóźniały ale były.

Telewizor miażdży. :)
 

akofreda

New member
Sprawdź dokładnie czy nazwy sa takie same. Miałem przypadek, że w nazwie była spacja przed kropką z rozszerzeniem, wykasowałem i napisy się pojawiły;)
 

bohen25

New member
Sprawdź dokładnie czy nazwy sa takie same. Miałem przypadek, że w nazwie była spacja przed kropką z rozszerzeniem, wykasowałem i napisy się pojawiły;)

Wielkie dzięki za pomoc, napisy w miarę ogarnąłem mam tylko jeszcze jedno pytanie, zauważyłem że napisy wyświetlane są ciut za wysoko, jak zmienić żeby napisy były wyświetlane niżej, można to jakoś wyregulować?
 

camp21

New member
Witam wszystkich.
Jest to mój pierwszy post na forum, mimo że od dłuższego czasu czytam wszystko na temat TV plazmowych.
Kupując telewizor też kierowałem się Waszymi uwagami.

Kupiłem dwa miesiące temu PS51D490
Nie mam z nim żadnych problemów, odtwarza mi wszystko z dysku zewnętrznego, czyta napisy, odbiera naziemną cyfrową, ładnie współpracuje z okularami 3D itd.

Mam tylko jeden mały problemik.
Mianowicie właściwe ustawienia parametrów obrazu, ochrony przed wypaleniem i eco.
Próbowałem ustawień z tego tematu które były na 550, ale nie jest to zadowalające.
Może ktoś z Was podeśle mi swoje sprawdzone ustawienia na ten telewizor.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 

behamod

New member
Pytanie, czy ktos wie jak naprawic problem kiedy w service menu zostały wpisane błędne ustawienia. W telewizorze nie reaguje przedni panel i dodatkowo wystepuja inne problemy
 

lukasszol

New member
Migotanie

Witam,

Mam problem z dynamiczną zmianą jasności ekranu w PS51D550. Wszystkie "polepszacze" (kontrast dynamiczny, eco itp itd) mam powyłączane. Jest to niezmiernie wkurzające przy oglądaniu po ciemku. Występuje przede wszystkim przy sygnale z usb i ps3 po hdmi. Czy u Was też jest ten problem? Czy jest może jakaś aktualizacja softu, która to likwiduje? Może można to jakoś wyłączyć przez menu serwisowe? HELP!
 

Qbaas

New member
Każdy kto ma taki problem powinien napisać do Samsunga, jest to problem oprogramowania, w USA Samsung wydał odpowiednie poprawki dla tamtejszych modeli serii D.

Does your 2011 Samsung "D" plasma have brightness pops? - AVS Forum

Ja napisałem dwukrotnie o to odpowiedź Samsung Polska:

"Na chwilę obecną nie posiadamy informacji o terminie udostępnienia nowego oprogramowania dla tego modelu. Pańską uwagę wraz z przypomnieniem dotyczącym nowego oprogramowania przekazałem do naszej centrali. "

"Obecnie nasza centrala weryfikuje tą kwestię w modelach sprzedawanych w Europie. "
 

maxan

New member
Bez reklam
Witam,

Mam problem z dynamiczną zmianą jasności ekranu w PS51D550. Wszystkie "polepszacze" (kontrast dynamiczny, eco itp itd) mam powyłączane. Jest to niezmiernie wkurzające przy oglądaniu po ciemku. Występuje przede wszystkim przy sygnale z usb i ps3 po hdmi. Czy u Was też jest ten problem? Czy jest może jakaś aktualizacja softu, która to likwiduje? Może można to jakoś wyłączyć przez menu serwisowe? HELP!

Polecam poziom czerni hdmi zmienić z niski na normalny ...nadal skoki występują ale są prawie niewidoczne.
 

bohen25

New member
Witam,

Mam problem z dynamiczną zmianą jasności ekranu w PS51D550. Wszystkie "polepszacze" (kontrast dynamiczny, eco itp itd) mam powyłączane. Jest to niezmiernie wkurzające przy oglądaniu po ciemku. Występuje przede wszystkim przy sygnale z usb i ps3 po hdmi. Czy u Was też jest ten problem? Czy jest może jakaś aktualizacja softu, która to likwiduje? Może można to jakoś wyłączyć przez menu serwisowe? HELP!

Mam dokładnie ten sam problem, jest jakieś rozwiązanie jego, poziom czerni hdmi mam ustawiony na normalny, jednak ustawienie jest nieaktywne-niepodświetlone-wszystkie ustawienia TV po zaprogramowaniu mam domyślne. Gdzie to zmienić?
 

northwood

New member
Witam, dzisiaj właśnie doszedł do mnie PS51D550 i po odpaleniu jestem nieco rozczarowany. Czy to normalne że ze zwykłej anteny jest taki słaby obraz??
Po wybraniu Info na pilocie podaje mi 576i, SD itd. myślałem że telewizje tvp, tvn itd. nadają już w 720p? Poprzednio małem LCD Samsunga 32 cale + tuner dvb-t Ferguson ariva t55 i mogłem sobie kontrolować rozdzielczości itd. tutaj nie ma takiej możliwości?
 

lm648

Banned
Po wybraniu Info na pilocie podaje mi 576i, SD itd. myślałem że telewizje tvp, tvn itd. nadają już w 720p? Poprzednio małem LCD Samsunga 32 cale ..........
Oczywiście, że tak jest :) w rozdzielczości 720p (zmiana z i):) są TVP HD, TVN HD itd czyli te z końcówką HD :) bez niej to jest wszystko SD bez względu na to że jest to przekaz cyfrowy sygnału TV :(
Natomiast różnica pomiędzy 32 a 51 cali jest natychmiast widoczna zwłaszcza w rozdziałce SD 576i.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Oczywiście, że tak jest :) w rozdzielczości 720i są TVP HD, TVN HD itd czyli te z końcówką HD :) bez niej to jest wszystko SD bez względu na to że jest to przekaz cyfrowy sygnału TV :(

W 720i to w Polsce nie nadaje żadna stacja. Praktycznie wszystkie polskie kanały HD i większość kanałów HD w Europie zachodniej jest emitowane w 1080i, pozostałe zachodnie idą w 720p. Naziemnie w HD transmisje idą teraz chyba tylko z warszawskiego nadajnika (tego na PKiN), niedługo TVP1 i TVP2 pójdą w HD z wszystkich.
 

camp21

New member
Nareszcie mój telewizor ma taki obraz jak powinien.
Dotychczas korzystałem z "dobrodziejstwa" TV kablowej i niestety obraz był mizerny.
Mimo że TV jest wyposażony w MPEG4 musiałem kupic zewnętrzny dekoder TVB-T bo inaczej "gyzły mi się programy kablowy z naziemnym.
Podłączyłem kablem HDMI, wyszukałem dostępne programy w ilości 33programów polskich i niemieckich.
Obraz jest krystaliczny, widać poszczególne zmarszczki na twarzy, ostrość, kolor jest powalająca.
 

mariusz2099

New member
Wyślesz próbkę obrazu, video/zdjecie, chcem porównać z moim:). Moze ktoś napisać jakie sa najlepsze ustawienia ( kontrast jasnosc itp.). Ten tv ma 600hz? Bo gdy oglądam cos w hd to widac takie smużenie np. napisów koncowych.
 
Do góry