Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

P

pilecc

Guest
Witam, czy mogły by się wypowiedzieć osoby, które grają na PS3 i jak u nich wygląda problem opisany m.in. przez Krzysztofa? Mógłby ktokolwiek nagrać film lub zrobić foty jak to wygląda. Czy rzuca to się w oczy bez przerwy uniemożliwiając komfortowe granie? TV mam zamiar kupić jeszcze w tym miesiącu a po przeczytaniu tego problemu chyba zacząłem poważnie myśleć o led-owym tv.
Pozdrawiam.
 

Krzysztof14

New member
PS51D550 i konsole

Pilecc, poniżej link do filmiku na youtube demonstrujący problem na plazmie Panasonica G10.

G10 Motion handling Problem Video 1 - YouTube

Filmik uwydatnia ten efekt bardziej, niż ma to miejsce w rzeczywistości (myślę, że to efekt filmowania). Wydaje mi się, że dużo zależy też od gry (na filmiku jest chyba Gears of War). Na niektórych tytułach 30fps jest bardzo źle, na innych mniej (dla mnie najgorzej gra się w platformer'y pokroju Little Big Planet i Trine). Podkreślam też jeszcze raz, że percepcja tego efektu to bardzo indywidualna sprawa. To co ja obserwuję jest bliższe zdjęciom Drachenfels'a ze strony 16. Pamiętaj, że wszystko dzieje się w mniej lub bardziej dynamicznym ruchu, za którym Twoje oko może nie nadążać.

Moja osobista uwaga po obserwacji G30E w sklepie jest taka, że na Panasonic'u kontury dodatkowo nabierają wielokolorowej obwódki, jakby różne odcienie żółtego, jaskrawego zielonego. Nie zauważyłem tego efektu na Samsung'u. Nie wiem też, czy włączenie Inteligent Frame Creation na Panasonic'u nie pomogłoby trochę kosztem input lag'u.

Ja ostatecznie zostałem z tym tv, głównie ze względu na jakość obrazu poza grami 30fps, ale problem double image / frame doubling ciągle mam gdzieś pod czaszką. Nie wiem, czy dam radę się przyzwyczaić.

Pilecc, pamiętaj jeszcze o jednym. Mój obecny egzemplarz jest trzecim z kolei, na który wymieniałem ze względu na martwe pixele. Wybrałem wielką sieć sprzedaży ze względu na raty, ale też przy wymianie nie robiono mi żadnych problemów i mogłem sobie sprawdzać tv pod względem martwych pixeli na miejscu przed zabraniem go do domu.

Jak będę miał chwilę to machnę jakieś podsumowanie moich doświadczeń i wrzucę na wątek "TV pod PS3". Wiele osób rekomenduje tam plazmy bez słowa o tym problemie. Myślę, że lepiej, żeby ludzie byli w pełni świadomi zalet i wad swoich wyborów.
 
Ostatnia edycja:

Markcox

New member
a ja mam pytanie z innej beczki, do posiadaczy PS51D550
mianowicie, jaki jest rozstaw otworów w "plecach" plazmy do przykręcenia wieszaka montowanego na ścianie??
za podanie tych wymiarów będę wdzięczny

pozdrawiam
Markcox
 

davey

New member
witam, jestem właśnie szczęśliwym posiadaczem tego modelu i mogę powiedzieć tylko: WOOOW
jestem bardzo zadowolony, mam za to ogromną prośbę do szanownych forumowiczów
posiadaczy tego modelu, o podanie optymalnych ustawień na początek użytkowania.

pzdr
dawid.
 

cacadooo

New member
Witam wszystkich.

Zależy mi na internet TV, a widzę że SMARTA w tym modelu nie ma. Zamiast dopłacać do 6900 to może kupić odtwarzacz samsung BD-D6900? Albo dopłacić do 6900 i kupić tańszy odtwarzacz 3D? W sumie chyba druga opcja wychodzi drożej.:/
 

aksamit

New member
Witam.
Kupiłem wczoraj plazmę PS 51 D550, w opcjach telewizora mam nieaktywny tryb "PIP", z jakiego powodu? Telewizor jest w trybie domowym, dlaczego nie mogę go używać?
 

siarak

New member
Witam wszystkich.

Zależy mi na internet TV, a widzę że SMARTA w tym modelu nie ma. Zamiast dopłacać do 6900 to może kupić odtwarzacz samsung BD-D6900? Albo dopłacić do 6900 i kupić tańszy odtwarzacz 3D? W sumie chyba druga opcja wychodzi drożej.:/

Moim skromnym zdaniem: dopłacił bym do d6900.
1. Masz Smarta w jednym urządzeniu/pilocie
2. TV ma wifi wbudowane
3. podstawowe kryterium- czy odtwarzacz BD jest Ci niezbędny? masz/będziesz miał może konsole?
z kompa z hdmi też można odtwarzać BD. Często kupujesz płyty z filmami?

Nie róbcie ze mnie pirata, ale dla mnie multimedialność tego TV wzieła górę- wystarcza mi USB lub HDD do dobrego kina.
 

KoralMKP

New member
Ja kupiłem ponad miesiąc temu za 2855 w MEDIAMARKET, były u nich wtedy po około 3400

Gddzie na stronie media markt mozna zamowic w promocyjnej cenie? bo ja widze tylko gazetke z aktualnymi promocjami dla danego sklepu, ja patrze lodz i piotrkow tryb.. ale nie widze nigdzie sklepu internetowego z cenami i mozliwoscia kupna czy zamowienia do sklepu.
 
Ostatnia edycja:

KoralMKP

New member
Ja kupiłem ponad miesiąc temu za 2855 w MEDIAMARKET, były u nich wtedy po około 3400

Gdzie na stronie media markt mozna zamowic w promocyjnej cenie? bo ja widze tylko gazetke z aktualnymi promocjami dla danego sklepu, ja patrze lodz i piotrkow tryb.. ale nie widze nigdzie sklepu internetowego z cenami i mozliwoscia kupna czy zamowienia do sklepu.
 

twardy1976

New member
witam,
chciałem zakupic ps59d550, lecz problem jaki jest z grami na x360 i ps3 (chodzi o te gry, które smigają w 30 ftp), spowodował, ze mocno sie zastanawiam... jeszcze do tego dochodzi "efekt lustra", masakra. zastanawiam sie nad sharpem lc-60le635e. rzucilem ten problem w temacie z SHARPEM, zobaczymy. swoja drogą, mam teraz 4 letniego lc40B86F i nie ma tam zadnych problemów. albo ich nie widzialem bo to w porównaniu z 60'' to lufcik :)
pzdr
 

mariusz2099

New member
Witam, mam kilka pytan do posiadaczy samsunga PS51D550
jak sie sprawuje ten tv na telewizji cyfrowej z cyfrowego polsatu
czy z odległości okolo 2-4 m będzie można go komfortowo ogladać
jak wygląda efekt 3d?
czy w zestawie sa wieszaki na ścianę?
 
Ostatnia edycja:

glosny11

New member
troszkę zamieszałem

Panowie przeleciałem przed zakupem całe forum. Dziś dostałem tv d550 i już skucha pokićkałem wszystkie ustawienia przy pierwszym podłączeniu, przeleciałem je bez zastanowienia, czy jest możliwość powrotu do nich.
 
Do góry