Samsung 65JS9000 test - czyli świetna obsługa, wizjonerskie myślenie i uwaga, uwaga dostępność do ... Google Play, choć nie każdy o tym wie !!!

RHJG

New member
Bez reklam
Witam zgodnie z normami UE nie obraca się podobnie jak wszystkie inne podstawy na rynku,może są jakieś wyjątki ?
 

hubio

New member
Na całe szczęście można dokupić sporo fajnych obracanych podstaw więc ten problem już ominąłem. Teraz jeszcze ostateczna decyzja czy model 8500 czy 9000. Z uwagi na hałas oraz, że pewno w obrazie nawet nie zauważył bym specjalnie różnic, a różnica 1500zł (to np. koszt zakupu bluray) to jednak coś jest, bardziej skłaniam się do 8500. Podoba się też bardziej wizualnie. Żeby nie było, że kompletnie pominąłem innych producentów porównywałem jeszcze inne firmy i wychodzi na to, że na chwilę obecną te samsungi to najlepsze telewizory na świecie tak od strony ekspertów jak i zwykłych użytkowników, a 8500 można już dostać nawet za 11 tyś więc nie tak źle.
 

bastek888

New member
Sam stałem przed wyborem 8500 czy 9000 ... W moim przypadku zdecydowałem się na 9000 i pewnie do końca tygodnia będzie wisiał na ścianie zamiast plazmy Panasonica. TO co napisał wyżej kolega to faktycznie obecnie najlepszy wybór w tej klasie 65" UHD.

Na koniec "pohejtuje" sobie na temat OLED :). Jeśli chodzi o ekrany OLED od LG to wszystko wskazuje na to, że na razie jest to trochę wersja BETA a ceny trochę wysokie mimo ich spadku wraz z upływem czasu. Myślałem przez chwilę o zakupie 55" fullHD a później 4k ale ze względu na problemy, które te TV dopadają przeczekam rozwój wydarzeń na LCD a tych ekranów unikałem od wielu lat posiadając plazmę ale rozwój LCD doszedł do takiego etapu, że wybór wcale nie jest zły :) Jeśli chodzi o testy oledów to dziwią mnie opinie niektórych recenzentów ... gdy są pomijane lub nie przeszkadzają im te problemy a najbardziej to: problemy przy ciemnych scenach (równomierność ekranu i odwzorowanie kolorów i ich saturacja), ABL dobija na chwile do ponad 100cd/m2 przy full white ale w dłuższym czasie spada do poniżej 100cd/m2, zmiany odwzorowania kolorów wraz z upływem czasu użytkowania, możliwe martwe piksele i krótkotrwałe lub być może trwałe powidoki itd. itp. Ogolnie kolejne wersje będą coraz lepsze i miejmy nadzieje, że tak będzie bo ..... być może nie sprostają przyszłości UDH z HDR czy bliżej pełnego gamutu REC2020 itp. i stanie się tak, że LCD/kwantowa kropa będzie kilerem oleda jak kiedyś plazmy :(
 

hubio

New member
Dzięki za wszystkie podpowiedzi, szczególnie tą o hałasie emitowanym przez one-box. W życiu bym o tym nie wiedział. 8500 ma właściwie wszystko to samo. PQ o indexie o 100 niższym to niezauważalna różnica. 8 rdzeniowy procesor to głównie do bajerów, a te mam na niezależnym HDD (Minix) - polecam zresztą wszystkim. Reszta praktycznie taka sama, dokładnie te same technologie, a o różnicy między technologiami zastosowanymi do skalowania (bo mają różne nazwy) nikt mi tu nie odpowiedział, oczywiście też nie znali ich sprzedawcy w sklepach, może tylko infolinia Samsunga coś wie, ale też może być tak, że to tylko nazwy marketingowe, a w środku to samo. Wydaje się, że telewizory 8500/9000 to wicemistrzostwo, a 9500 mistrzostwo, ale dla ludzkiego oka pewno, a mojego na pewno :) 8500 będzie mistrzostwem, a zaoszczędzę 1500zł i nie będę się martwił wentylatorkami, które jak wiemy po komputerach potrafią po 2 latach stawać się bardzo głośne. Tu myślę, że Samsung po prostu to przeoczył bo spokojnie można było zastosować chłodzenie pasywne z dobrych radiatorów.

Co do Oledów to jest tu taka sama zasada jak w całej elektronice - nie kupuj nigdy nieustandaryzowanych pierwszych modeli z nowych technologii. Pierwsze xboxy360 psuły się, pierwsze PS3 psuły się i ciągnęły mnóstwo prądu, pierwsze plazmy awaryjne, pierwsze LCD martwe piksele itd. Jeśli rzeczywiście producenci odejdą od LCD na rzecz Oledów to właśnie najlepiej kupować teraz LCD, które są dopieszczone pod każdym względem.
 

hubio

New member
Zdecydowałem się ostatecznie na 8500 po nocy sprawdzania różnych informacji. Oto efekt mojej pracy:

8500 ma mini one box co oznacza, że nie będzie można wymienić na nowszy i zrobić upragde, ale nie emituje żadnego hałasu jak 9000 i wentylatorki
uzasadnienie - oglądam często tv w nocy gdzie nawet kino domowe jest bardzo cicho i była duża obawa, że by mi to przeszkadzało

8500 ma gorszy imput lag co oznacza, że szybkie sceny mogą zwalniać jednak jest wystarczające to do filmów, a problem może być z grami
uzasadnienie - nie gram

8500 ma minimalnie gorszą czerń i kontrast nie powinno to być jednak zauważalne w 99,5% materiałów jakie będę oglądał
uzasadnienie - zakładam, że nie dostrzegł bym różnicy

8500 ma procesor czterordzeniowy, 9000 ośmiordzeniowy. Myślę, że przy 9500 może to być, ten lepszy procek uzasadniony, tutaj nie sądzę
uzasadnienie - zakładam, że nie nie wpłynie to na jakość obrazu, a to jest dla mnie najważniejsze

8500 ma gorszy i słabszy dźwięk niż 9000
uzasadnienie - korzystam z kina domowego

Podsumowanie: w związku z powyższym nie chciałem płacić więcej 1500zł za coś co mogło mnie maksymalnie irytować (wentylatorki), a z kolei zalety rekompensujące ewentualny hałas emitowany przez one box connection nie wydały się za duże: minimalnie lepszy obraz, imput lag w grach czy lepsze głośniki. Powiem szczerze, że gdyby nie ta informacja o tym hałasie emitowanym przez one connect box to bym kupił 9000 bo te 1500zł to nie dużo jak na świadomość, że posiada się model flagowy, ale jak już wcześniej pisałem wszystko co mam, cały sprzęt mam z chłodzeniem pasywnym i pół-pasywnym bo często pracuję i relaksuję się w nocy.

Na koniec taka mała kryptoreklama. Zamówiłem w Saturnie już dzisiaj w nocy ponieważ do 18.11 mają promocję "rabat technologiczny" i za TV model 8500 zapłaciłem ok 10500zł (jak dla mnie świetny stosunek jakości do ceny). Model 9000 też dla osób chcących kupić jest za ok 12 tyś. akurat w tym czasie kiedy to wszystko analizowałem spadła na mnie ta promocja jak wczesna gwiazdka z nieba :) Ceny są na tyle dobre, że nie czekałem nawet do jutra bo mogą zakończyć promocję jak im zejdą. Mam tylko nadzieję, że nie dostanę jakiegoś ekspozycyjnego, ale zaletą zakupów przez internet jest prawo zwrotu bez podania przyczyny więc w razie czego jestem kryty. Jak już przyjdzie, wszystko posprawdzam i pobawię się coś napiszę, ale już w wątku o tym konkretnie modelu. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, szczególnie tą o hałasie, którą zweryfikowałem także na wielu innych stronach i wiele osób pisało o "znośnym" hałasie, ale były też wypowiedzi, że był on uciążliwy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja byłem kiedyś w domu u znajomego co ma 9500 i powiem szczerze że kilka godzin tam byłem i jakoś nie odczułem tego hałasu, pomimo że głos leciał tylko z głośników tv, ale to też pewnie kwestia kto jak do tego podchodzi... ważne że to Twój wybór ...
 

bastek888

New member
65JS9000 stoi już u mnie :) promocja w saturn ze zniżką 15% gdzie po zakupie można otrzymać kolejne rabat tym razem 5% od kwoty zakupu w moim przypadku 580zł na przyszłe zakupy w sieci saturn.

To mój pierwszy LCD po 6 latach przerwy gdzie kolejno przeszedłem ... plazma samsunga 50PSB650 i dwie plazmy panasonica 50VT20 i 50VT60. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego TV biorąc pod uwagę jego plusy i minusy w stosunku do poprzednich TV to wychodzi całość na plus.

Jeśli chodzi o głośność one connect box to faktycznie go słychać ale należy praktycznie zjechać volume do zera i 1-2m go słychać. Działa to i tak ciszej niż wentylatory w plazmach panasa :)
 

Darekw1967

New member
Witam !

Kupilem ten telewizor LCD model 9000 z 55" ekranem z nanokrysztalami.

Obraz super i czern niesamowita. Oglada sie rewelacyjnie.

Powaznym problemem jest bardzo niestabilne oprogramowanie.
Najpierw mi przestal reagowac na zmiany parametru ekranu.
Suwaki sie przesuwaly a zmian nie widac.
Zglosilem problem w Samungu.... Kazali mi zresetowac ustawienia TV do
ustawien fabrycznych.
Pomoglo i bylo ok... Kazali wgrac nowy soft... Wgralem...
Z czasem zaczal mi coraz wolniej inicjowac sie soft TV i pilot ze zwloka
przelaczal opcje i funkcje.

Zaczal mi raz widziec te same dyski a raz nie... Musialem listwe wylaczac i odczekiwac pare minut i wlaczac ponownie i... juz widzial dyski....

Pozniej przestal widziec dyski i PEN-y i wylaczenie listy nie pomoglo...

Po zresetowaniu parametrow telewizora zaczal widziec dyski i PEN-y a pilot szybko przelaczal opcje i funkcje TV.

Poza tym Samsung wpisuje mi na kazdym nosniku w glownym katalogu jakies pliki o dlugiej nazwie o zerowej dlugosci.

Jak na moje oko oprogramowanie z czasem ZMULA sie i zaczynaja sie bzdury z wylaczaniem listwy a pozniej z resetowaniem TV do ustawien fabrycznych.

Jak dla mnie do PORAZKA... Samsunga i jestem zirytowany na fakt ze firma Samsung wypuscila tak niedpopracowany SOFT...

Pozdrawiam







Pozdrawiam
 

Darekw1967

New member
Witam

AHA... Dodam kolejna ciekawostke na temat samsung ue55js9000.
Konsultant samsunga powiedzial mi, ze po WI-FI tv nie bedzie sie laczyl jak dam na polaczenie WI-FI haslo dluzsze niz 8 znakow !!!

AHA... Jestem podobno jedyny ktory zglasza tego typu problemy z oprogramowaniem telewizora samsung ue55js9000

Pozdrawiam
 

koja118

New member
Witam posiadam od roku LG47LA691s i mam zamiar zmienic na inny
LG 49UF7787, Samsung UE55JU6740 Curved czy Samsung UE50JU6872
który z tych byscie Panowie polecili??? W moim LG niestety mam banding i clouding i strasznie mnie to irytuje dlatego chce zmienic tv, głównie na tv synek oglada bajki z Cyfrowego Polsatu a ja gram na ps4 i oczywiscie ogladam kanaly sportowe wiec oczekuje płynnego obrazu i ładnych żywych kolorów z góry dziekuje za fachowa porade
 
Do góry