Samsung 65JS9000 test - czyli świetna obsługa, wizjonerskie myślenie i uwaga, uwaga dostępność do ... Google Play, choć nie każdy o tym wie !!!

vvv

Well-known member
Bez reklam
Witaj :)
Napiszę tak :
Jestem bardzo MILE zaskoczony !
Jak wiesz miał być Sony ale po tym jak TRAKTUJE się potencjalnego nabywcę który ma zostawić
Nie mało pieniędzy to powiedziałem pas !!!
W Brandzie Samsunga było jak bym był w innym swiecie :)
No ale to kiedyś opiszę niemniej lubię byc DOCENIANY jako Nabywca Luksusowego Towaru :)
Na ten moment delektuję się Nowym nabytkiem i powoli zaczynam Go ogarniać
Jestem zadowolony z mojego BR Phila obraz jest Bardzo DOBRY
Niemniej teraz czekam na konkretne info o BR-UHD
Na NC+ jest parę Stacji które nadają bardzo przyzwoitą jakość w HD i to od razu widać !
W Necie jest bardzo wiele materiałów w 4K sam jestem zdziwiony że tyle tego
Tizen jak do tej pory działa na prawdę Super
Z jednym co napisał Kiki nie bardzo się zgodze skalowanie z SD jest ?!
TV Już stoi na szafce i wcale nie wydaje się taki wielki :)
To takie moje luzne opinie ;)
PS
Bawię się trochę w Foto i tu muszę napisać :
Jak zobaczyłem swoje fotki to bardzo byłem zdziwiony ich NOWYM WIDOKIEM :):):)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziękuję za szybką odpowiedź . Miło mnie jest czytać , że jesteś zadowolony z nowego telewizora;) .
Ma się telewizor danej marki , do którego człowiek się przyzwyczaił i polubił , do jego obsługi się przyzwyczaił "z zamkniętymi oczami" , aż tu kupuje się telewizor nowej marki i trzeba powoli ogarnąć trochę wiadomości teoretycznych , aby móc zacząć obsługiwać nowy nabytek , no i zacząć ciekawą "zabawę",
tj. ustawianie parametrów obrazu według swoich preferencji (lubię osobiście to robić).
Życzę , aby oglądanie obrazu z telewizora firmy Samsung 65JS9000 , sprawiało tyle samo przyjemności , co obraz z telewizora Philips 46PFL9705 , a może nawet większej z uwagi na
wielkość przekątnej ekranu .:smile:
Jak już "obczaisz" co i jak chodzi w nowym telewizorze , to jak znajdziesz chwilę wolnego czasu ,
proszę napisz swoje spostrzeżenia na temat działania poszczególnych funkcji i stabilności Twojego nowego telewizora .

Pozdrawiam,:)
accu
 

gerus6

Active member
Bez reklam
kiki, kiedy test 65 JS9500? oraz cena za ten tv tak z 16K lub mniej ;) oczywiście nówka sztuka nieśmigana ;)
 

porkbone

Member
Pewnie , na "waciki" tyle mam
ze strony Samsunga :
Tuner DTV
2 x DVB-T / C / S2 (może obsługiwać standard T2)

chmmm morze jest głębokie i szerokie
 

heniumon

New member
Samsung

Czemu pisze się na forch ,że Samsung to szajsung >nigdy ta firma nie odpowiedziała na zarzut telewizji francuzkiej o postarzaniu sprzętu .


Gwarancja na telewizor tylko 2 lata ,dlaczego nie dłużej 4 lata ,a nie dokupowanie w sklepie ubezpieczenia na następne lata. Wg mnie jest to wielkie ryzyko wydawać kilkanaście tysięcy zł na produkt tej firmy po tym co obejrzałem na You Tube


Jaki jest cel tej firmy ,że produkuje kilkanaście modeli telewizorów LCD ilość ,a jakość?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Na specjalistycznym portalu HDTVtest ukazał się dzisiaj test telewizora Ultra HD firmy Samsung ,
model Samsung UE55JS9000 . Więcej na :

Samsung UE55JS9000 Review

Redakcja portalu wydała werdykt : Best in Class .;)

Pozdrawiam,:)
accu
 

jarmalik

Member
Bez reklam
W końcu udało mi się nieco "pobawić" ustawieniami w 65JS9500 i faktycznie da się ustawić parametry obrazu aby był piękny jak w dobrej plazmie. Jednak pojawiły sie różne "ale": otóż dla mnie bardzo ważne jest oglądanie zdjęć na telewizorze. Od lat używam do tego PS3 która dla mnie jest referencyjna pod względem łatwości i komfortu obsługi. Szybkość, płynność, wspaniałe skalowanie i zoomowanie są nie do pobicia. Wbrew temu co Kiki napisał w teście - przeglądarka zdjęć w tych telewizorach jest o trzy poziomy gorsza niż w PS3. Niestety, PS3 nie wypuszcza sygnału 4K :-( Oglądałem też materiał HD z mojej starej kamery SONY i miałem wrażenie że nie jest to dobry obraz. Owszem, kolory, kontrast i jasność udało się w miarę dobrze poustawiać, lecz szczegółowość pozostawiała wiele do życzenia. Natomiast wczoraj trochę się przyjrzałem dwom telwizorom SONY 65" oraz Samsungowi 78JS9500! Najpierw SONY -wspaniale wyglądające i bardzo szczegółowe zdjęcia (robione CANONem 7D i SONY RX100 MII) - tu doszedłem do wniosku że powinienem mieć TV co najmniej 75" bo musiałem podchodzić na 1,5 metra żeby wszystko widzieć. Jednak obsługa zdjęć i szybkość (komfort) jeszcze gorszy niż u Samsunga. Potem włączyłem film 4K nagrany świeżo zakupioną kamerą 4K SONY FDR-AX33. Rozdzielczość i jakość obrazu bardzo dobra, jednak obraz nie był płynny! Film był nagrany w 25p (szybciej się nie da w 4K w tym modelu) - sprzedawca sugerował że może mój pendrive był zbyt wolny. I teraz
flagowiec Samsunga... Myślę sobie że ten rozmiar będzie mi pasował (chociaż nie cena) więc podłączam pena - odpalam najpierw zdjęcia i... klops! Obraz mało szczegółowy, jakby rozmyty, na nic zdały się regulacje - totalna katastrofa. Podobnie film 4K - owszem tu chodził płynnie, ale wrażenie było takie jakbym oglądał co najwyżej poprawne HD. I co tu robić? Kiki - co mi doradzisz? Chcę mieć telewizor świetny do zdjęć (obsługa!) i filmów 4K zwłaszcza z kamery. Najlepiej co najmniej 75" (ostatecznie 65-70), wolę aby był płaski a nie zakrzywiony. Oczywiście musi mieć HDMI 2.0 i HDCP 2.2, może być bez głośników bo i tak zawsze oglądam z kinem. No i nie chciałbym wydać więcej niż 15-16k
 

bluray

Banned
" Od lat używam do tego PS3 która dla mnie jest referencyjna pod względem łatwości i komfortu obsługi. Szybkość, płynność, wspaniałe skalowanie i zoomowanie są nie do pobicia. Wbrew temu co Kiki napisał w teście - przeglądarka zdjęć w tych telewizorach jest o trzy poziomy gorsza niż w PS3."
Wielki dzięki, bo myślałem, że jestem jedynym fanem PS3 Slide Show. Świetnie to opisałeś.
Prawdopodobnie dedykowany, wielordzeniowy procesor AV CELL ma jako jedyny na rynku taką predyspozycję.
Boję się, że do 4K tej klasy Slide Show nie będzie.


"Rozdzielczość i jakość obrazu bardzo dobra, jednak obraz nie był płynny! Film był nagrany w 25p "
Zapewne brak synchronizacji odświeżania matrycy z materiałem źródłowym (25p).
Problem nie łatwy do zanalizowania.
Czy TV wyświetla parametr aktualnego odświeżania ?
Odkryłem, że KODI mimo odznaczenie [synchronizuj TV z Video] nie realizuje takiej dyspozycji prawidłowo. Lepiej jest z POT player.
Lub TV nie rozpoznawał fps sygnału z kamery. Brak prawidłowego oflagowania na wyjściu SONY ?
Można pojechać plik TsMuxerem z opcją fps 25p a nie "as oryginal'.
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Na domiar złego, pliki nagrane kamerą w 4K (25p) skonwertowane do HD programem PMH oraz kilkoma innymi także nie są odtwarzane całkowicie płynnie. Jedynie nagrane w AVCHD 50i oraz 50p odtwarzane są w moim Denonie płynnie tak jak pliki ze starej kamery HD.
 
Do góry