Samsung 65JS9000 test - czyli świetna obsługa, wizjonerskie myślenie i uwaga, uwaga dostępność do ... Google Play, choć nie każdy o tym wie !!!

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego nie testowałem. Ten będzie za tydzień u nas.
Nie wiem na ile różnice są warte dopłaty.
Ale poczekaj tydzień - czas i tak działa na Twoją korzyść.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Różnica to tylko około 2K, ale poczekam na Twój test JS9500 no i oczywiście na mega promocję JS9500, bo tak na 99% ten właśnie wybiorę.
Tylko nie chcę wydawać więcej jak 15K ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sam jestem ciekawy czy organoleptycznie widać różnicę ceny czy płącisz tylko za kamerę Skype i strefowe podświetlenie które innym firmom (np Panasonic ) na dobre nie wyszło.
 

gieno89

New member
W żadnym ze zdań nie napisałem, że to zły telewizor, wyraziłem jedynie opinie, że zachwalanie w ten sposób tego telewizora jest przesadą.
Ciekawy jestem jakie określenia padną przy teście OLED 4K albo wspomnianego już JS9500.
JS9000 jest dobrym produktem, ale aktualna cena względem tego co oferuje jest mocno zawyżona. Ale jak widać po komentarzach "do trola" znalazły się osoby, które są zadowolone.
Trochę dystansu, przeczytajcie testy zagraniczne czy chociażby z konkurencyjnego portalu, gdzie podaje się różne wartości liczbowe oprócz "ohów i ahów".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena zawyżona , a co to znaczy ?
Nie stać mnie na Lamborgini i co mam od razu pisać głupoty, że cena jest zawyżona? Ale Ci którzy kupują go wiedzą że mają coś co jest dla nich znakomitym produktem, że mają coś o czym inni jedynie marzą.
Oledy testowaliśmy już i oceny są wystawione.
Są lepsze ogólnie od Samsunga, w ocenach również. Jeśli lubisz wartości liczbowe to są tam podane.
Model JS 9500 przyjedzie za tydzień więc sprawdzimy.
Masz 3 kategorie ocen więc wybierz sobie jaką chcesz.
I dalej twierdzę, że nie obcowałeś z tym modelem dlatego możesz jedynie pisać na zasadzie jedna baba drugiej babie...
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Zniekształcenia obrazu w wyniku jego krzywizny są dla mnie nie do przyjęcia i koniec kropka, nigdy takiego wynalazku nie kupię.Samsung jedynie potrafi odpowiednio ogłupić laikowatego klienta i są w tym mistrzami.
 

bluray

Banned
Mam za sobą bardzo ciekawe doznanie.
W EURO stoją obok siebie modele 9000 i 7000.
Gdyby tak patrzeć na 7000 to ocenił bym jako super TV.
Ale przy 9000 to ten TV staje się mierny. Stanowczo odradzam amatorom TV serii 7000 bo zrezygnują z zakupu.

Brak mi opisu HDR.
Zwłaszcza w zestawieniu z 7000 widać, że ilość gwiazd na nocnym niebie dramatycznie wzrasta.
Niektóre dema Sama pokazują do czego zmierza HDR.
Stąd prośba o ew. uzupełnienie testu o HDR.

Tak, to najlepszy TV jaki do tej pory oglądałem.
Czekamy więc na 65EG9600. Już wkrótce. Podobno.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
kiki czy warto dołożyć do 65 JS9500? bo już sam nie wiem co wybrać.

Pozwolę sobie ja odpowiedzieć ja na Twoim miejscu bym dołożył - widziałem oba tv w domach i wg mnie warto dołożyć tym bardziej że na model 9000 i tak musisz swoje wydać... Kup i będziesz zadowolony - chyba że nie bardzo stoisz z kasa to i przy oglądaniu modelu 9000 będziesz zadowolniony Kolego :) ..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Cena zawyżona , a co to znaczy ?
Nie stać mnie na Lamborgini i co mam od razu pisać głupoty, że cena jest zawyżona? Ale Ci którzy kupują go wiedzą że mają coś co jest dla nich znakomitym produktem, że mają coś o czym inni jedynie marzą.
Oledy testowaliśmy już i oceny są wystawione.
Są lepsze ogólnie od Samsunga, w ocenach również. Jeśli lubisz wartości liczbowe to są tam podane.
Model JS 9500 przyjedzie za tydzień więc sprawdzimy.
Masz 3 kategorie ocen więc wybierz sobie jaką chcesz.
I dalej twierdzę, że nie obcowałeś z tym modelem dlatego możesz jedynie pisać na zasadzie jedna baba drugiej babie...


Na konkurencyjnym forum również ten model 9000 wyszedł dobrze - więc nie bardzo rozumiem o co chodzi... nie widziałem Panasonica w akcji ale w samsungu to strefowe wygaszanie wg mnie działa co prawda oglądałem kilkanaście minut będąc u pewnej osoby ale... czerń była wg mnie lepsza... delikatnie był efekt halo ale to tak jak i w HX 955 - jak dla mnie jeśli tv nie ogląda się w ciemności całkowitej to efekt halo jak dla mnie nie jest problemem.
Ale Ty będziesz miał możliwość bardziej dogłębnego przetestowania i na pewno fachowo to zrobisz i porównasz jak faktycznie działa strefowe wygaszanie w modelu 9500..
Ale nawet w markecie jak widziałem te tv i ten sam materiał to czerń była lepsza w 9500..
 

bestman101

New member
Jak to się mówi punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia czyli od $ ;)
Ale fakt to jeden z lepszych Samsungów w ostatnich latach.
8500 już nawet ładnie świeci jak na "premium" A to najniższy model z tych z górnej półki.

Ale jak dla mnie 65cali to stanowczo za mało ;)
 
Ostatnia edycja:

jarek9306

New member
Oj z tym androidem to żeście popłyneli... telewizor spoko ale nie zgodziłbym się z paroma rzeczami kąty według mnie są bardzo przeciętne... żeby nie powiedzieć słabe no ale sama matryca na więcej nie pozwala i ten obraz... hmm trochę kontrowersji jest jest dobry ale... testując go osobiście na jednym z krótkich filmików podczas konnego pościgu na tym własnie tv "pływała" trawa... co nie działo się na żadnym innym modelu innych marek jak i samsunga też... może aktualizacja kiedyś rozwiąże ten problem...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak to się mówi punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia czyli od $ ;)
Ale fakt to jeden z lepszych Samsungów w ostatnich latach.
8500 już nawet ładnie świeci jak na "premium" A to najniższy model z tych z górnej półki.

Ale jak dla mnie 65cali to stanowczo za mało ;)

Pewnie że chciałoby się więcej :) ale co poradzić ...




Oj z tym androidem to żeście popłyneli... telewizor spoko ale nie zgodziłbym się z paroma rzeczami kąty według mnie są bardzo przeciętne... żeby nie powiedzieć słabe no ale sama matryca na więcej nie pozwala i ten obraz... hmm trochę kontrowersji jest jest dobry ale... testując go osobiście na jednym z krótkich filmików podczas konnego pościgu na tym własnie tv "pływała" trawa... co nie działo się na żadnym innym modelu innych marek jak i samsunga też... może aktualizacja kiedyś rozwiąże ten problem...

ja oglądałem troszkę z odtwarzacza BR nic nie pływało obraz był świetny...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wiem tylko że Samsung jeśli zechce to może , a może bo jest duży , a duży dużo może. Kiedyś to Sony i Panasonic nadawali ton światowej technologii ale zgubiła ich arogancja . Byli tak zakochani w sobie że nie przyjmowali nawet słowa krytyki. A Samsung , Samsung słuchał ludzi i dla nich w pocie czoła , wykonywał ich uwagi.
Samsung nie tylko dobił do czołówki ale zwyczajnie ja wyprzedził .
Pytanie co zrobi z tym zwycięstwem ?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Temat ten jest dla mnie bardzo na czasie ponieważ w tym roku, po ośmiu latach mam zamiar wymienić cały mój sprzęt. Właściwie zostało to wymuszone coraz częstszymi awariami kamery SONY HDR-SR7 (drżenie obrazu mimo naprawiania w serwisie). Tegoroczny urlop chcę filmować już nową kamerą. Oczywiście mam zamiar kupić kamerę 4K a że nie ma dużego wyboru jak na razie, moim aktualnym typem jest ponownie SONY FDR-AX33. Tak zaczyna się łańcuszek - następnym zakupem będzie telewizor 4K a kolejnym amplituner obsługujący 4K.
Bardzo spodobał mi się test Kikiego, ale czekam na test 65JS9500 gdyż potencjalnie jestem nim zainteresowany. Tymczasem dzisiaj byłem w Saturnie gdzie stały oba modele. Wziąłem ze sobą pendriva ze zdjęciami robionymi Canonem EOS 7D oraz filmami nagranymi wspomnianą kamerą i podpiąłem do wyższego modelu. Po oglądnięciu miałem mieszane uczucia. Prawdę mówiąc spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Nie widziałem jakiejś dużej różnicy w szczegółowości zdjęć w porównaniu z moją 8-letnią 50-calową plazmą LG o rozdzielczości - uwaga - zaledwie HD Ready (1366x768 ). Powiem więcej, gdy wróciłem do domu i podłączyłem tego samego pendriva do mojego odtwarzacza (Blu-Ray DENON DBT-1713UD i PS-3) stwierdziłem że jakość zarówno zdjęć, ale szczególnie filmów (pliki *m2ts) jest znacznie lepsza na moim systemie! Gdyby porównać, to na plazmie wszystko było naturalne, jakbym patrzył przez okno. Na Samsungu zaś miałem wrażenie przerysowania, jakiejś sztuczności a w przypadku filmów o dziwo, nawet mniejszej szczegółowości. Być może jest to kwestia ustawień - nie miałem już czasu aby to pozmieniać - może pełnej kalibracji obrazu. Dodam że w moim systemie obraz przechodzi przez świetny skaler będący na pokładzie mojego amplitunera DENON AVR-4306. Poprosiłem też sprzedawcę aby wyświetlił mi jakieś demo 4K i ten obraz był rzeczywiście znacznie lepszy. Czerń także wydawała się idealna.
Mam w związku z tym mieszane uczucia i mój zapał znacznie ostygł. Pojadę chyba tam jeszcze raz może popróbuję coś poustawiać. Tymczasem czekam na test Kikiego.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak ale Ty jako zwolennik i użytkownik plazmy masz zupełnie inne oczekiwania. I popełniłeś najważniejszy błąd bo Ty musisz oglądać modele skalibrowane !!! Wiadomo 4K to cztery K nawet jak skalowane.
A ile kasy przeznaczasz na zakup ?
 

kini0

New member
Bez reklam
Padłem....
- Google Play. A wiecie że możliwe jest odpalenie gier z PS4 ? Wystarczy podłączyć konsolę do TV...
Panie Kiki, chyba pan się troszkę za bardzo na naszych polityków zapatrzył, co...? ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oj tam, oj tam.
Przecież dla mnie nie ma znaczenia czy podłączę BD, HDD, smartfona.
Dla mnie żadnego znaczenia !
Ważne, że mam na ekranie to co mi się zamarzy !
 
Do góry