Samsung 65JS9000 test - czyli świetna obsługa, wizjonerskie myślenie i uwaga, uwaga dostępność do ... Google Play, choć nie każdy o tym wie !!!

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
a dla mnie z testu wynika ,ze kolejny rok samsung nie poradził sobie z połączeniem tunerów dvb-t i dvb-s2 do jednej listy kanałowej :( coś ala diseq i
w dalszym ciągu możesz w menu wybrać antenę naziemna lub satelitarna, razem nie działają , nie zrobisz listy np kanał 1. tvp1 z tunera naziemnego a pod 2. polsat sport z modułu cam tuner dvb-s2 (antena sat)
to jest wina softu i mam nadzieje,ze programiści zrezygnują z obecnego bo philips z androidem wręcz reklamuje się ,ze połączył tunery do jednej listy.
A chciałbym żeby samsung tez to potrafił, bo nie chce wydać 20tys zl i kombinować i klikać, to ma być proste pod 1ka kanał naziemny, pod 2 satelitarny a pod 3 nawet kablowy... czy w czasach zderzaczy hadronów to może być trudne??? pozdr.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam no widzisz a ja wręcz przeciwnie wolę kliknąć w źródło wybrać na przykład naziemną coś zobaczyć, kliknąć w satelitkę którą oglądam w 90%.Przełączanie żadna trudność dla mnie nie ma problemu ....
 

jarmalik

Member
Bez reklam
To chyba do mnie pytanie? Właśnie jestem w trakcie wakacji w USA (chociaż ten tekst piszę akurat z Toronto) i całość rejestruję wspomnianą kamerą SONY 4K. Po powrocie za kilka dni zacznę znowu rozglądać się za odpowiednim modelem więc wskazówki, a może oferta będą mile widziane. Nb kilka dni temu widziałem w sklepie Best Buy w jednym z miast New Jersey 65 calowy OLED LG 4K za 7000$ plus podatek 8% a więc razem 7560$ Obraz był świetny chociaż sprzedawcy nie chcieli dać poustawiać sensownie parametrów obrazu bo oczywiście wszystko leciało w trybie sklepowym. Ale cena nawet tutejsza jest dla mnie za wysoka.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie że się kroi nowa generacja modeli Philipsa 8901, 8601 i 9000 .
To będzie dopiero efekt .
Jakość, dźwięk, wyposażenie , design i ambilight. Tyma razem wszystkie elementy spięte ze sobą. Termin grudzień !
 

hubio

New member
Zastanawiam się nad kupnem UE65JS9000 lub UE65JS8500 i mam pytanie związane z 2 technologiami zastosowanymi w obu modelach: SUHD Remastering Engine (8500) i UHD Upscaling (9000/9500). Czy ktoś wie czym się różnią, która jest lepsza ? Która jest bardziej dopracowana i była stosowana wcześniej ? Oprócz 8 rdzeniowego procesora i lepszego dźwięku wydaje się, że model 9000 nie będzie dużo lepszy. Czy lepszy procesor oznacza płynniejsze działanie tych wszystkich technologii czy to raczej ma zastosowanie w bajerach typu tunery czy odtwarzanie plików, obsługa internetu ? Z 2 strony różnica cenowa to tylko ok 1000 -1500zł. Prosiłbym o konkretne odpowiedzi.
 

bastek888

New member
1) 65JS9000 ma one conntect box do którego z TV wyrzucono wszystkie złącza i procesor obrazu itp. a 8500 wersje mini tylko głównie złącza. One connect Box można będzie wymienić na nowy np. za 2 lata z nowym TV SMART itp.
2) Procesor 4 czy 8 rdzeniowy ma zastosowanie do SMART TV więc głównie tam poczujesz różnicę.
3) W kilku testach jest napisane, że 9000 ma deko lepsze sterowanie podświetleniem co może dać w różnych sytuacjach lepszą czerń i dodatkowo 9000 ma ciut lepsze odwzorowanie kolorów (czy to fabryka, czy po kalibracji). Nawet na polskim forum ****************************** w testach jest potwierdzenie tych niuansów.

Przy takiej różnicy cenowej jaka jest między nimi to 9000 będzie dla większości lepszym wyborem ... ale jeśli komuś np. nie podoba się ramka z wersji 9000 a podoba się z 8500 lub nie przeszkadzają te drobne niuanse w jakości obrazu i dodatkowo podoba się one connect mini ... to 8500 też będzie dobrym wyborem :) Jeszcze jedna uwaga one connect box posiada wentylatorki, które generują trochę hałasu ale większości to nie przeszkadza ale lepiej o tym wiedzieć wcześniej niż później.
 

hubio

New member
Bardzo dziękuję za konkretne odpowiedzi. Z tą głośną pracą one box może być problem bo głównie oglądam tv w nocy i wszystko co kupuję: chłodzenie do komputera, tuner tv i odtwarzacz hdd mają chłodzenie pasywne lub pół-pasywne. Do komputera to nawet kupowałem coś specjalnego. Pytanie więc brzmi czy jest gdzieś podana wartość w Db tej głośności i czy ktoś kto ma ten telewizor z forumowiczów jakoś odczuwa ten hałas ? Dzisiaj byłem w sklepie i jak zwykle puszczony był materiał UHD i były małe problemy z podpięciem czegoś innego, a wiadomo puszczają najlepsze demo więc ciężko to porównać do codziennego oglądania HD czy 720p. Ponadto ten obraz wydawał mi się jakiś przyciemniony w stosunku do innych zupełnie modeli tego producenta i innych, ale na tym punkcie - słabej jasności i kontrastu mam "traumę" spowodowaną używaniem kiedyś kineskopowego Sharpa, który pokazywał tylko pierwszy plan :). Miałem rok jakiś SONY 55 cali z oznaczeniem W (więcej nie pamiętam), który był też strasznie ciemny. Nie byłem w stanie go oglądać. I od tego momentu głębia i dobra czerń nie są dla mnie żadnym priorytetem, natomiast jasność i kontrast jak najbardziej.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Z Głośniością to bardzo indywidualne podejści coś tam słyszę ale bez przesady !
Czerń na prawdę jest znakomita i nic złego o niej nie napiszę !
Mam ten TV od Lipca i na prawdę jestem zadowolony !
Co do Tizena to Antek po prostu wymięka !!!
Od nowości NIGDY nie byLo PROBLEMU !!!
 

bastek888

New member
Z Głośniością to bardzo indywidualne podejści coś tam słyszę ale bez przesady !
Czerń na prawdę jest znakomita i nic złego o niej nie napiszę !
Mam ten TV od Lipca i na prawdę jestem zadowolony !
Co do Tizena to Antek po prostu wymięka !!!
Od nowości NIGDY nie byLo PROBLEMU !!!


Jaka była cena w LIPCU 65JS9000 ?
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Zdecydowanie większa jak teraz ale w przeciwieństwie do konkurenci
W firmowym salonie dostałem wiele bonusów i jak to teraz bym zsumował to... ;)
 
Do góry