Samsung 65JS9000 test - czyli świetna obsługa, wizjonerskie myślenie i uwaga, uwaga dostępność do ... Google Play, choć nie każdy o tym wie !!!

matteo23

New member
A gdybym miał się decydować na Samsung UE48JS9000L czy UE48JS8500, to który będzie lepszy?
Różnica w cenie jest, i wersja 9000 ma klasę energetyczną B.
 

Darekw1967

New member
Witam !


Kolejne uwagi pod katem uzytkowania: Samsung UE55JS9000.

Jest kolejna sprawa.

Od dwoch tygodni korzystam z aplikacji TIDAL.
Jest to super baza muzyki + wysoka jakosc odtwarzania FLACK.

Jest ona dostepna na Windows jak i na androida.
W sumie mozna wejsc na nia przez przegladarke internetowa (PC) i
przez aplikacje napisana na androida.

Od puszki BOX Samsunga mam swiatlowod wprost do wzmacniacza.
Chcialem przez TV Samsunga przesylac cyfrowy dzwiek na wzmacniacz laczac sie
z aplikacja TIDAL.

Nie wchodzi w gre przesylanie analogowo przez wyjscie sluchawkowe a interesuje
mnie czysty cyfrowy strumien muzyki.

Uruchomilem przegladarke internetowa w TV - Browser TIZEN i
niestety sprawa sie RYPLA... Brak odtwarzania formatu FLASH.
Nie moge skorzystac z tej przegladarki.
Nie da si czegos doinstalowac bo..
na ten system nie napisano aplikacji do odtwarzania TIDAL... Porazka...

Postanowilem za doradztwem kolegi podejsc do TIDAL-a z innej strony.
Chcialem sprzegnac komórke Samsunga S5 (w miare nowa) i po przez funkcje SCREEN MIRRORING
dokonac przesylu muzyki strumieniowej na TV.

Niestety okazalo sie ze Samsung UE55JS9000 nie potrafi skutecznie polaczyc sie z moim telefonem.
Probowalem jeszcze Samsung S3 ale i tutaj tez porazka.

Okazuje sie, ze zastosowany system w tym telewizorze nie potrafi sie laczyc SCREEN MIRRORING
ze smartfonem samsung S3 i S5.


Wspomne jeszcze ze te operacje laczenia sie miedzy urzadzeniami samsunga skonczyly sie na tym
ze TV znowu przestal mi widziec zewnetrzne dyski...
W sumie co ma piernik do wiatraka ale widac, ze ma :(
Zrobilem reset do ustawien fabrycznych i... TV wzorowo widzi dyski ;)

Gdyby to byly problemy sprzetowe to reset ustawien fabrycznych nic by nie dal.

System operacyjny w TV z czasem ZMULA SIE... W Samsungu S5 tez mi sie zmula i raz na dwa tygodnie
musze komórke wylaczac i wlaczac aby mi android normalnie chodzil.

Zauwazylem, ze TIZEN Samsunga oparty jest na jakiejsc przekombinowanej wersji linuxa UBUNTU.

To tyle co moge napisac na dzisiaj jako uzytkownik tv: Samsung UE55JS9000.
Poza marginesem jakosc obrazu tego tv i skalowania do UHD jest powalajace i tutaj
bardzo chwale samsunga.


Pozdrawiam
 

lamaa

New member
hahaaha :)

juz nie moge sie doczekac, az caly osprzet podlaczysz i bedziesz pisal do supportu z prosba o update - ze to, ze tamto nie dziala, zrobia ci to, oczywiscie, co ma piernik do wiatraka? zapytaj programisty, on ci powie, ze ma :), to jest 1 faza dopiero...

co do flasha, to samo adobe juz go nie rozwija, nie bedzie nowych wersji, samo adobe nie jest tu niczemu winne - poprostu przymus, flash mial duzo mankamentow programistycznych, ktore nie dawaly pelnego obrazu "osob go uzytkujacych", ale nie martw sie, niedlugo bedziesz mial super odtwarzacz strumieniowania:D i inne pierdoly gratis i korpo nie bedzie musiala sie juz martwic o "niedozwolone praktyki wobec uzytkownikow" - (TTIP)
 

Hernandes

New member
Witam,

Właśnie stałem się posiadaczem tego telewizora. Troche pod wpływem entuzjastycznych ocen, dostepnych i na tym forum.
Czy to dobry telewizor? To zależy. Może za krotko go jeszce użytkuję i być może to kwestia ustawień etc. W każdym razie zastąpiłem nim plazme Panasonica 65 cali (chyba ostatni z produkownaych modeli). I jednak estetyka obrazu w tym Samsungu jest inna. Na pewno jest ten obraz bardziej efektowny. Ale czy lepszy w kategoriach bezwględnych, tego nie wiem. Nie jest to absolutnie obraz kinowy (nie chodzi mi o ten tryb a ogólne wrażenie). Bardzo ostry, kolorowy, dynamiczny. te cechy jak najbardziej na TAK. Ale przejscia tonalne, ogólna plastyczność i efekt głębi są nieco lepsze jednak na ekranie plazmowym.

Co do funkcjonalności, to oczywiście w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat postęp jest bardzo duży. Przykładowo, Youtube na Panasonicu działał jak ranny zwierz. Tu śmiga bez zacięć. Obsługa multimediów etc. - to wszystko odnotowuje olbrzymi postęp. A to tylko dwa lata...

Całościowo to dobry wybór. Obraz jest wypadkowo bardzo dobry. Nawet nie trzeba dodawać "jak na LCD".... Powyższe uwagi to raczej z chęci zdokumnetowania różnic z plazmą a nie ustawiania: ten lepszy a ten to do doopy... Jest inaczej i w tym wypadku też summa summarum dobrze.
PS. Myślałem o Oled, ale niestety za dużo ogladam tvn24 (to był powód zmiany telewizora - na panasonicu mam już permanentnie logo tej stacji). No i satysfakcjonująca wielkośc ekranu to juz nieledwie hipoteka...
 

kjfy

New member
Czy słyszeliście może o nowej wersji One Connect box bez wentylatorów? Nie udało mi się tego nigdzie zweryfikować a sam producent oczywiście pomocny jak zawsze:
[...]producent nie udziela informacji na temat konstrukcji TV.

Dlatego też nie mogę potwierdzić podanych przez Pana informacji.

Produkt oczywiście posiada konstrukcję zapewniającą najwyższą jakość oraz komfort korzystania z telewizora.
 

bastek888

New member
Galaxy S5 na 100% działa z całą seria JS8xxx/JS9xxxx mirroring screen jest kompatybilny z większością urządzeń i sam z niej korzystam. Działa też na 100% z galaxy S3 i A5 takie posiadam jeszcze telefony i tablet TAB 10".

Tak jak pisałem wcześniej... musisz coś mieć ze swoim ONE CONNECT BOX nie tak .. .
 
Ostatnia edycja:

mac_aaron

New member
Witajcie (1szy post).

Zamawiam ten telewizor, i szukam uchwytu, który pozwoliłby po odsunięciu od ściany na zgięcie do kąta jak najbliższego 90^. Dzięki temu mógłbym oglądać TV również z kuchni. Znalazłem taki:
/hama-uchwyt-do-tv-z-zakrzywionym-ekram-fullmotion-xl-1-ramie-czarny-001186340000-749698/

nie mogę wstawiać linków, z początku proszę dopisać morele.net

tylko nie wiem jak z wytrzymałością, bo wg. logiki po wysunięciu ramienia wzrasta siła działająca na uchwyt a jednocześnie uchwyt staje się słabszy, bo wysuwamy wewnętrzną część? Myślicie, że taki uchwyt da radę?

Drugi który znalazłem:
/index.php?id=3&c=921&g=362253&n=ART-UCHWYT-AR-20A-DO-TV-LCD-LED-PLAZMA-ART-32-60-60KG-reg-pion-poziom&w=c

dopisać net-s.pl

jest niby do 60", ale do 60kg, więc dałby radę, tylko że jest szkaradny.
 

mac_aaron

New member
A ile masz max kasy ?
Już zamówiłem HAMA, myślę, że da radę. 471zł to nie tanio ale i nie drogo jeśli popatrzeć na uchwyty Vogels, a takiego bym nie kupił bo i tak przekroczyłem budżet o 100% (miał być UE55JU7500). Przesiadka z Le40B650 także będzie kosmos ;)

A macie jakieś doświadczenia ze współpracą tego TV z iPhone?
 
Ostatnia edycja:

Hernandes

New member
Po kilku dniach użytkowania okazało sie ze na ekranie mam dwie symetryczne plamy. Sa to ewidentne obszary niedoświetlone. Szczególnie dotkliwe na jasnych, jednolitych tłach. Początkowo wmawiałem sobie, ze to drobiazg i tylko niewielka niedoskonałość. Oko jest jednak paskudnie złośliwe... Cały czas szuka tych niedoskonałości. I na koniec nie ogląda sie filmu czy innego programu, ale te plamy właśnie... Nie będę sie rozwodził nad całym procesem reklamacyjnym. Ku mojemu zaskoczeniu została wymieniona sama matryca. Nie cały telewizor. Przyjechała bardzo profesjonalna ekipa. Najpierw na oględziny. Coś tam pogmerali, obfotografowali i na koniec zawyrokowali: wymiana. Po tygodniu zjawili sie ponownie z nowa matryca i śrubokrętami... Całość trwała godzinkę i nawet mi nie rozkalibrowali telewizora :) Teraz juz jest ok. Szkoda tylko zepsutego humoru w tzw międzyczasie. Pisze, bo jezeli macie sprzęt na gwarancji i zauważyliście jakieś problemy, to nie ma sie co krygować: zgłaszać i dochodzić należytej jakości :)
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Po kilku dniach użytkowania okazało sie ze na ekranie mam dwie symetryczne plamy. Sa to ewidentne obszary niedoświetlone. Szczególnie dotkliwe na jasnych, jednolitych tłach. Początkowo wmawiałem sobie, ze to drobiazg i tylko niewielka niedoskonałość. Oko jest jednak paskudnie złośliwe... Cały czas szuka tych niedoskonałości. I na koniec nie ogląda sie filmu czy innego programu, ale te plamy właśnie... Nie będę sie rozwodził nad całym procesem reklamacyjnym. Ku mojemu zaskoczeniu została wymieniona sama matryca. Nie cały telewizor. Przyjechała bardzo profesjonalna ekipa. Najpierw na oględziny. Coś tam pogmerali, obfotografowali i na koniec zawyrokowali: wymiana. Po tygodniu zjawili sie ponownie z nowa matryca i śrubokrętami... Całość trwała godzinkę i nawet mi nie rozkalibrowali telewizora :) Teraz juz jest ok. Szkoda tylko zepsutego humoru w tzw międzyczasie. Pisze, bo jezeli macie sprzęt na gwarancji i zauważyliście jakieś problemy, to nie ma sie co krygować: zgłaszać i dochodzić należytej jakości :)

Jesli wymienili matryce to rozkalibrowali .
 

xavierpl

New member
Witam,

Od zkupu 55 js 9000 mam problem z obrazem tzn obraz jest strasznie jasny/jaskrawy już podczas pierwszego uruchomienia w aplikacjach , podczas oglądania tv przez to wydaje mi się że kolory są mało intensywne pomimo ustawień, ostrość pozostawia również wiele do życzenia, obraz jakby pozbawiony był ostrości :/. Podczas oglądania tv w nocy da się zauważyć że kolory są mniej intensywne i denerwującą jaskrawość matrycy. Spotkał się ktoś może z czymś takim? Korzystam z modułu Aston + Cameleon.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam tak będziesz latał po forach zamiast zgłosić to do serwisu ! Może wrzuć parę fotek z tej "tragedii" Podłącz do dobrego sygnału,źródła i po kłopocie !
 

xavierpl

New member
Z każdego źródła masz taki obraz?

Z każdego źrodła , obraz z modułu aston z karta c+ umieszczony w one connect czy z technisata stc przejaskrawiony, mało intensywne kolory :/ w aplikacjach zainstalowanych w tv szczególnie nocą matryca bardzo intensywnie swieci :/.
 
Ostatnia edycja:
Do góry