Samsung 55mu7002 czy Panasonic TX-58ex700e

Junior_wawa

New member
Wszystko zależy od odległości oglądania.
Ale nowe modele 4K doskonale skalują obraz.

Prawda. Tym bardziej, że dobra matryca VA i model z głęboką czernią da efekt zbliżony do Oled, a jednak w 4k.

Kwestią subiektywną, jak słusznie zwraca uwagę Civac jest to czy lepszy efekt da dobra matryca Va w 4k czy Oled w FullHD. Ja osobiście oszalałem na punkcie 4k i mam inny pogląd niż Civac. Nie zapłaciłbym przykładowo Netflix tych 52 zł za treści w FHD, różnica jest moim zdaniem diametralna. Szanuję jednak inną opinię i kibicuję Civac w szczęśliwym wyborze :)

PS: może zaczekasz na promocje i skusisz się na LG OLED55B7V, to jest już telewizor kompletny:)
 

destructor

New member
Bez reklam
Dzisiaj włączyłem jeszcze raz mój film z piłką nożną ale tylko na jednym telewizorze - Samsung 55mu7052. Lipa była z widocznością lotu piłki jak przy poprzednim teście. Z ciekawości wyłączyliśmy całkiem to motion coś tam i efektem było to, że piłka była o wiele lepiej widoczna ale obraz był szarpany ogólnie, nie był płynny.
Postałem dość czasu wlepiając się jedynie w różnej maści tv z materiałem ze sklepów i powiem szczerze że na Panasonicu nasycenie, kontrast, odcienie kolorów przebijały każdy z telewizorów.
Porównując z samsungiem z tematu pewne kwestie - patrząc na obiekty typu duże litery widać na Samsungu że kontury liter są "kwadratowe", natomiast w Pansonicu krawędzie liter są gładkie, zaokrąglone, równe, widać to było choćby na literze C czy pochylonym T. W pochylonym T noga litery na Samsungu była zbudowana z "klocków" a w Panasonicu była to pochyła prosta linia bez załamań. Na obiekcie w postaci pochylonego niebieskiego prostokąta widać było na Samsungu wyraźnie że zrobił sobie czarną obwódkę i nie była to obwódka nadawana przez sygnał ale zrobiona w wyniku przetwarzania sygnału przez telewizor, to samo było widać na większych literach. Na Panasonicu nie było takiej obwódki, prostokąt miał jednolity kolor z gładkimi prostymi krawędziami. Skąd wiem, że Samsung sam dodawał sobie obwódkę? Bo obok nich stały też inne telewizory, na których tej obwódki nie było a wśród nich Philips PUS65xx. Niestety obraz Philipsa nie nadawał się w ogóle do oglądania, każda pochylona krawędź była nie dość że poklockowana to jeszcze nie trzymała w miejscu łączenia kolorów jednolitej barwy i tak np. niebieski pochylony prostokąt był niebieski w środku a krawędzie miał niebieskie z ciemnoniebieskimi łączeniami klocków.
W pewnym momencie na ekranie były wyświetlane 4 czy 5 linijek drobnego tekstu w kolorze czarnym. Tekst ten był kiepskiej widoczności ale bez problemu czytelny na różnych markach telewizorów z wyjątkiem właśnie Samsungów, gdzie był widoczny bardziej ten napis, gdyż literom z logicznego myślenia została dodana ta czarna obwódka i pomimo cienkich liter zrobiły się z nich nieco grubsze i lepiej widoczne. W kwestii widoczności twarzy, zmarszczek najsłabiej było to widać na Samsungu 7002 (55 cali), normalnie tragedia plastelina, pewnie kwestia kalibracji, na 8002 było lepiej.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Dzisiaj włączyłem jeszcze raz mój film z piłką nożną ale tylko na jednym telewizorze - Samsung 55mu7052. Lipa była z widocznością lotu piłki. Z ciekawości wyłączyliśmy całkiem to motion coś tam i efektem było to, że piłka była o wiele lepiej widoczna ale obraz był szarpany ogólnie, nie był płynny.
A na Panasonicu jest płynny...i to na modelu z 60hz :)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Jak będziesz sprawdzał tego samsunga jeszcze raz to sprawdź takie ustawienie Domyślne ustawienie (Użytkownika 10/3) lub zwiększ płynność do 4-5.
 

strazakp

Banned
Kurcze...sam widzisz że Panasonic lepszy więc nie wiem dlaczego jeszcze się zastanawiasz. W panasie naprawdę mecze piłkarskie ogląda się OK
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ja się nie zastanawiam bo decyzja podjęta i jest nieodwołalna ale trochę jestem zaskoczony tym Samsungiem , jego cena dosyć szybko spada węc ciekawe dlaczego
 

destructor

New member
Bez reklam
Hehe powiem wam że z tym black friday w wydaniu polskim to niezła ściema może być. Strona mediaexpert niby leży. Ale pójdźmy dalej, wchodzę na ceneo i daję w wyszukiwarkę 58ex700 i 58ex703. Wyskakuje mi lista sklepów gdzie można kupić ale jest ich mniej niż było np. wczoraj. Mam wrażenie, że sklepy będą ukrywać część asortymentu żeby pozbyć się leżaków magazynowych. Nie chcę przesądzać na 100% czy widziałem (wydaje mi się że tak) 58ex700e w neonecie a dziś w ofercie go już nie ma w ogóle, za to w black friday jest 58dx700, ale tak jak mówię, nie jestem pewny na 100% czy ex700 mieli bo często do nich nie zaglądam.
 

destructor

New member
Bez reklam
No nie udało mi się go ustawić w żaden sposób żeby była płynność. Zaznaczam, że na materiale 4K mecze oczywiście są płynne ale ja takiego sygnału nie mam i nie przewiduję.
 

destructor

New member
Bez reklam
Nie no w sklepie to wiesz mogę sobie przełączyć tylko pomiędzy sklepowy itp, pobawić się motion coś tam. Ale skoro piłkę raz widać a raz nie to kalibracja chyba nie pomoże w niczym, jedynie ładniejsza ostrość i kolory będą a płynności nie dodamy, w szczególności nie dorysujemy piłki w momentach kiedy jej nie widać?
Panasonic też bez kalibracji na dodatek bez żadnych zabaw pilotem - włączam i gra i to w dwóch sklepach i dodatkowo jeszcze 780e ale mecz grał tak samo jak na 700e, widać było jedno mrugnięcie piłki w jednym i tym samym momencie, reszta płynnie.
Jeśli mam tv przestawiać do filmu inaczej, sportu inaczej, gier inaczej to jakoś nie bardzo by mi się chciało.
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
na 4K to każdy gra super więc to żadne porównanie...to musi być por ownanie do naszej telewizji w 720p i szacun dla Ciebie że to zrobiłeś
 

artuxx

New member
Hehe powiem wam że z tym black friday w wydaniu polskim to niezła ściema może być. Strona mediaexpert niby leży. Ale pójdźmy dalej, wchodzę na ceneo i daję w wyszukiwarkę 58ex700 i 58ex703. Wyskakuje mi lista sklepów gdzie można kupić ale jest ich mniej niż było np. wczoraj. Mam wrażenie, że sklepy będą ukrywać część asortymentu żeby pozbyć się leżaków magazynowych. Nie chcę przesądzać na 100% czy widziałem (wydaje mi się że tak) 58ex700e w neonecie a dziś w ofercie go już nie ma w ogóle, za to w black friday jest 58dx700, ale tak jak mówię, nie jestem pewny na 100% czy ex700 mieli bo często do nich nie zaglądam.

No bo jest, wszyscy pozbeda sie lezakow magazynowych i happy (masz przyklad po dx700). Niestety promocje u nas to zwykla sciema, jeszcze daleko nam do zachodu lub wuja sama.
 
Do góry