Samsung 55mu7002 czy Panasonic TX-58ex700e

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips właśnie wprowadza PUS8602 z kropkami kwantowymi. Kolory - bajka !
Nowy procesor P5 nie daje szans konkurencji - to jak podrasowany samochód.
Ambilight potrójny, pełne multimedia:
Terrarium - tysiące filmów
Kodi 17 - dziesiątki tysięcy filmów i programów
MxPlayer odtwarza wszystko.
Dźwięk rewelacja bo w komplecie jest soundbar mocowany na magnesy i pełne stereo.
Pilot z klawiaturą i z obsługą głosową.
Kalibracja profesjonalna gratis.
I cena w promocji olimpijskiej - rewelacyjna.
 

Toshiba7453

New member
Spróbowałem ale szczerze mówiąc szybsze sceny klatkuja, jak w końcu będę miał chwilę to też się pobawię dłużej ustawieniami i wrzucę tu swoje.


Klatkuje, i będzie klatkować, bo matryca w ex700 to ta sama co w mojej ex600.

Kiki miał rację-że VE 60hz przy 55-65 calach to zbyt mało.

Oczy bolą całą moją rodzinę, jak patrzą na to cudo od Panasonica.

Modele ex600 czy ex700 mają mniejszą jasność białego koloru od modeli z przed 3-4lat.

Przestrzegam bo właśnie przechodzę to na własnej skórze.

Ponoć model ex780 dopiero ma znacznie progres-ywniejsze parametry
 

kosimazaki12

New member
Klatkuje, i będzie klatkować, bo matryca w ex700 to ta sama co w mojej ex600.

Kiki miał rację-że VE 60hz przy 55-65 calach to zbyt mało.

Oczy bolą całą moją rodzinę, jak patrzą na to cudo od Panasonica.

Modele ex600 czy ex700 mają mniejszą jasność białego koloru od modeli z przed 3-4lat.

Przestrzegam bo właśnie przechodzę to na własnej skórze.

Ponoć model ex780 dopiero ma znacznie progres-ywniejsze parametry

Na jakiej podstawie twierdzisz, że matryce są takie same w tych tv ?
 

tomaszeklolek

New member
Oba tv maja matryce va 60hz o tej samej niskiej jasnosci jednak inne kolory w ex700. Kiki mowil ze przy 65 calach 60hz to za malo jednak w wiekszosci przypadkow poleca tv 60hz bo 120hz nie mieszcza sie poprostu w budzecie
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Ponoć model ex780 dopiero ma znacznie progres-ywniejsze parametr
Mam możliwość oglądania obydwu w warunkach domowych - 58ex703 i 65ex780, nie widzę różnicy w płynności i kolorach. Miałem możliwość zobaczyć ex6xx w sklepie na którym włączyłem z pendriva ten sam materiał co na ex7xx i nie ma żadnego porównania. Na ex7xx płynność do granic bólu, na ex6xx jak film z kamerki internetowej, skoki klatek a kolory takie że aż mdłe.
Nic nie stoi na przeszkodzie abyś wziął ze sobą pendrive i sam sprawdził w sklepie zamiast pisać bzdury.
 

klonxxx

Banned
Klatkuje, i będzie klatkować, bo matryca w ex700 to ta sama co w mojej ex600.

Kiki miał rację-że VE 60hz przy 55-65 calach to zbyt mało.

Oczy bolą całą moją rodzinę, jak patrzą na to cudo od Panasonica.

Modele ex600 czy ex700 mają mniejszą jasność białego koloru od modeli z przed 3-4lat.

Przestrzegam bo właśnie przechodzę to na własnej skórze.

Ponoć model ex780 dopiero ma znacznie progres-ywniejsze parametry

Zamień na TCL-a tam dopiero jest smużenie na 60Hz ...Co do Panasonica to różnica między EX600 a EX700 jest bardzo duża,zaczynająć od rodzaju LED zastosowanych do podświetlenia.Kolejna różnica to oprogramowanie odpowiedzialne za płynność obrazu (zupełnie inne parametry Frame Interpolation).Ale co tam przecież różnica w cenie bierze się z kosmosu ....
 

strazakp

Banned
Potwierdzam...Panasonic to najwyższa jakość płynności i spokojnie 60hz wystarcza by cieszyć się oglądaniem sportu czy szybkich akcji w filmach. Nie miałem okazji obcować z modelem ex780 w domu ale wszystko klepoe wygląda super i wydaje mi się że jednak lepiej od ex700, któremu też nie można noc zarzucić.
50 czy 100hz nie ma znaczenia wielkiego do płynności bo jak wiele osób tutaj pisało materiał do tv wchodzi nie większy niż 60hz. Natomiast najwięcej do powiedzenia ma technologia tzw uplynniacze jakie stosują producencki....i tutaj Panasonic naprawdę robi robotę.
Wystarczy poczytać jak wiele osób narzeka na brak płynności w tv innych marek...i nie ma tu znaczenia ile jest tam Hz a często te tv są sporo droższe od np Panasonic ex700.
 

Lettner123

New member
destructor Jeśli nie widzisz różnicy w jakości obrazu pomiędzy ex700 a ex780 to po prostu jesteś mało wymagającym użytkownikiem co nie zmienia faktu że różnica jest i to sporra na korzyść ex780
 

destructor

New member
Bez reklam
Być może jakbym postawił te telewizory obok siebie to bym zauważył. Na testowanym materiale grały tak samo jeśli chodzi o płynność i oddanie kolorów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy postawić wszystkie modele obok siebie.
Ściemę można walić tylko opisem internetowym.
 

choq

New member
Dzień dobry,
jestem tu pierwszy raz.

Mam ten problem co jeden z forumowiczów.
Przeglądałem wiele TV, gorszych, lepszych - takie i siakie opinie.
W końcu kupiłem TX-58ex700, obraz bardzo ładny, kolory OK, Sonny bardzo przejaskrawiał a Samsung miał niebieską biel nigdy nie było wiadomo czy to VA czy IPS. Ale ja nie o tym.
Straszna pikseloza w tym TV i klatkowanie. Jak ktoś macha ręką to jakby robot to robił.
Czytałem wiele bardzo dobrych opinii o tym Panasonicu, kilka razy oglądałem go w Euro, Saturnie i MediaMarkcie i w końcu kupiłem
Teraz nie wiem czy się nie pomęczyć i nie oddać lub...
No właśnie co mogę ustawić aby obraz był płynny?
Pisaliście o kolorach, jasności, kontraście a mi chodzi o to by nie było widać pikseli i aby ruchy były płynne.
Dodam, że mowa o obrazie z dekodera cyfrowego kablówki, podłączenie po HDMI.
YouTube działa o wiele lepiej.
Może coś trzeba ustawić w dekoderze a nie w TV?
Obraz, szczególnie nie HD to jakaś porażka.

Proszę o radę, mam jeszcze kilka dni na oddanie tego telewizora.

Pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najpierw zaloguj się w Klubie HDTV i napisz to dostaniesz kalibrację gratis, może rozwiąże część problemów.
Jaki miałeś wcześniej telewizor ?
 

destructor

New member
Bez reklam
Straszna pikseloza w tym TV i klatkowanie. Jak ktoś macha ręką to jakby robot to robił.
Jaki materiał oglądasz? Bo ja żadnej pikselozy nie mam (cyfra+ po hdmi) ... chyba że są to filmy z internetu to kodek robi swoje. Sprawdź jakoś sygnału lepiej. Skoro Panasonic, który wygładza obraz daje ci piksele to na innych tv miałbyś kwadraturę koła.
Obraz, szczególnie nie HD to jakaś porażka.
A jak sobie wyobrażasz obraz SD na tak wielkim ekranie??? Przecież sam się nie przekształci do HD a jedynie piksele zostaną "powiększone" a Panasonic i tak najlepiej wygładza krawędzie.
odam, że mowa o obrazie z dekodera cyfrowego kablówki, podłączenie po HDMI.
YouTube działa o wiele lepiej
No i masz winowajcę. Niemożliwe aby z youtuba był lepszy obraz niż z kablówki. Na youtube na czarnych tłach można zauważyć piksele ale na HD z cyfry nie ma opcji aby to się pojawiło. Gdzieś ktoś pisał o podobnym problemie i się okazało, że dekoder był wadliwy.
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
To raczej wina sygnału który dostaje telewizor bo on nie ma upłynniaczy ruchu więc pokazuje oryginalny obraz taki jaki dostał
 

Jarecky74

Member
Coś faktycznie musi być z sygnałem, ja mam podpięty do dekodera nc+, wprawdzie dopiero od gwiazdki, ale nie zauważyłem czegoś takiego jak klatkowanie czy pixeloza na tym tv. Jedyne ustawienia jakie wprowadziłem, to z YT "prawdziwe kino" i na tych ustawieniach oglądam i filmy i mecze :D
 

Jarecky74

Member
Klatkuje, i będzie klatkować, bo matryca w ex700 to ta sama co w mojej ex600.

Kiki miał rację-że VE 60hz przy 55-65 calach to zbyt mało.

Oczy bolą całą moją rodzinę, jak patrzą na to cudo od Panasonica.

Modele ex600 czy ex700 mają mniejszą jasność białego koloru od modeli z przed 3-4lat.

Przestrzegam bo właśnie przechodzę to na własnej skórze.

Ponoć model ex780 dopiero ma znacznie progres-ywniejsze parametry

Bzdura totalna, nawet w sporcie nie klatkuje, a co dopiero w filmach akcji. Teść ma jvc, szwagier Lg, zarówno jeden i drugi zachwala jednak obraz w moim panasonicu, widocznie jednak jest róznica między 600 a 703. Ostatnio robiliśmy sobie maraton wszystkich części gwiezdnych wojen, nikt nie narzekał na bolące oczy.
 

mac_latawiec

New member
Klatkuje, i będzie klatkować, bo matryca w ex700 to ta sama co w mojej ex600.

Kiki miał rację-że VE 60hz przy 55-65 calach to zbyt mało.

Oczy bolą całą moją rodzinę, jak patrzą na to cudo od Panasonica.

Modele ex600 czy ex700 mają mniejszą jasność białego koloru od modeli z przed 3-4lat.

Przestrzegam bo właśnie przechodzę to na własnej skórze.

Ponoć model ex780 dopiero ma znacznie progres-ywniejsze parametry

Mnie to zastanawia co ludżmi kieruje że takie bzdury wypisują ?
 

Mangus112

New member
Mnie to zastanawia co ludżmi kieruje że takie bzdury wypisują ?
Nie zgodzę się, to jest jego opinia podyktowana doświadczeniem i posiadaniem modelu panasonica. W innym wątku o tym on pisze.
Dodam od siebie, że nie rozumiem ludzi, którzy zamieniają półkę średnio-wyższą czy premium na nowy model budżetowy/startową serię producenta i oczekują wysokiej jakości...
 
Do góry