Samsung 55mu7002 czy Panasonic TX-58ex700e

Junior_wawa

New member
Panowie, odnośnie dyskusji z poprzedniej strony odnośnie 4k VA vs FHD OLED - myślę, że argumentacja dotycząca słabej ilości treści 4k w TV powoli staje się nieaktualna.

Od dziś Eleven 4k w ofercie Orange (więcej niż plotkowano).

Pzdr!
MN
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
FHD to już przeżytek...jak już sportowe kanały są w 4K to zamyka temat no chyba że ktoś sportu nie ogląda no to dalej FHD może kupować
 

Civac

New member
Tak apropo to zmieniłem zdanie i biorę Panasonica 58ex700, tylko czekam na jakąś promocję, może z 200 zł spuszczą jeszcze.
 

Lettner123

New member
Idź do obojętnie jakiej sieciówki do kierownika sklepu pogadaj że jesteś zaintersowany zakupem 150 zł dostaniesz rabatu napewno .Kolega tak zalatwił sprawę RTV AGD z 58ex780
 

Junior_wawa

New member
Idź do obojętnie jakiej sieciówki do kierownika sklepu pogadaj że jesteś zaintersowany zakupem 150 zł dostaniesz rabatu napewno .Kolega tak zalatwił sprawę RTV AGD z 58ex780

Nie jest to takie łatwe przy jednostkowym zakupie za 3-4k, dużo zależy od szczęścia. Możesz spróbować powiedzieć, że chciałbyś kupić po najtańszej cenie dostępnej w internecie, jeżeli na ceneo nie ma taniej to szanse że kierownik się zgodzi są znikome.
 

babarek

Member
Napiszcie proszę jak TX-58EX700E sprawdza w przypadku oglądania naziemnej cyfrowe? Szukam czegoś dla siebie a po takich pozytywnych opiniach rozważam zakup Panasonica.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Samsungu lepiej , bo lepsze odświeżanie, lepsze multimedia.
Jeśli zależy Ci na dużej ilości filmów powinieneś sięgać jednak modele z ANdroidem. Sprawdź proszę Philipsa 55PU7502 za 4299 zł z kalibracją gratis.
 

babarek

Member
Najbardziej zależy mi na obrazie. Oglądamy głównie naziemną, czasem jakiś film (ale nie HD). Do internetu mam przede wszystkim Minix Neo Z64.

Chyba jednak wybiorę któryś z tytułowych modeli.

Czekam jedynie na około noworoczne obniżki. Na pewno coś będzie.
 

destructor

New member
Bez reklam
Panowie jak ogląda się naziemną na Samsungu 55mu7002 a jak na Panasonicu TX-58ex700e
Na Samsungu lepiej , bo lepsze odświeżanie, lepsze multimedia.
Multimedia nie mają nic wspólnego z obrazem. Co do odświeżania jak już wspominałem mam 60Hz Toshibę i żaden ze 100Hz TV jakoś nie widzę aby jej dorównywał płynnością czy miłym obrazem dla oka, nawet nie sięga do pięt. Tak więc argument że coś jest 100 Hz i jest lepsze jest błędne. Pamiętajmy, że sygnał do TV wchodzi 60Hz więc jak niby ma się z niego zrobić 120Hz.

Najważniejszym kontrolerem wyświetlanego obrazu jest nasze oko a nie herce. Kiedyś była nagonka jak zaczęły powstawać coraz to nowsze hity 200 Hz, 800, 1600 itd co było tylko sztucznym podbijaniem, tzw. upłynniaczem. Teraz daje się matryce 120 Hz ale sygnał nadal do TV wchodzi 60 Hz. Faktem jest że jeśli TV ma dobry upłynniacz to może wykorzystać tą dodatkową klatkę (60Hz + dodatkowe 60Hz) ale jakoś nie zauważyłem aby to się pokrywało.

Chyba jednak wybiorę któryś z tytułowych modeli.
Bardzo słuszna decyzja. W tym przedziale cenowym brałbym pod uwagę tylko te dwa telewizory. Wybrać musisz sam. To że Samsung ma 100 Hz niewiele akurat w tym przypadku daje. Obejrzyj gdzie bardziej obraz ci się podoba.
Samsung - bardziej pixelowy obraz (są zwolennicy tego obrazu), nie podoba mi się np. biel zębów która wydaje się sztuczna, na sporcie piłka potrafi znikać, przynajmniej na materiałach z yt
Panasonic - obraz gładki, krawędzie wygładzone, nie ma pixelozy (niektórym się to nie podoba), niższa jasność, na sporcie jest płynnie

Reszta bajek typu multimedia nie grają żadnej roli dla obrazu.
Jeśli zależy Ci na dużej ilości filmów powinieneś sięgać jednak modele z ANdroidem.
Co ma android do ilości filmów? Bo tego nie rozumiem za bardzo.
 
Do góry