Samsung 55mu7002 czy Panasonic TX-58ex700e

Antoniusz W

New member
A powiedzcie mi czy różnica jest warta ty 1500 zł między modelem 58ex780, a 58ex700?

Powinieneś podejść do Media Markt i samemu podjąć tą decyzję. Oba telewizory we Wrocławiu w MM stały obok siebie i faktycznie 780 prezentował się lepiej, ale nie wiem czy o 1500 PLN lepiej. Sam musisz zdecydować. Matryca 120Hz w 780 może się przydać do sportu ale użytkownicy nie narzekają na ten aspekt nawet w tańszej 700 na matrycy 60Hz. Niestety bazuje na podstawie treści, które były dostarczone przez MM. Zawsze możesz przygotować sobie materiały na pendrivie i z obsługą porównywać oba telewizory.
 

Junior_wawa

New member
A powiedzcie mi czy różnica jest warta ty 1500 zł między modelem 58ex780, a 58ex700?

Kwestia zasobności portfela. 780>700, jak Cię stać i lubisz technologię to jasne że warto. Z drugiej strony 1500 zł to 1/3 ceny 700-tki, a jakiegoś wielkiego skoku jakości w codziennym użytkowaniu wyższy model raczej nie zapewni (HDR to póki co bardziej ciekawostka, a 60 hz w tańszym modelu radzi sobie nad wyraz dobrze). Ja również stałem przed tym dylematem i wybrałem opcję tańszą. Jakbym natomiast znalazł na ulicy dodatkowe 1,5 k to wziąłbym 780 bo to jednak mocniejszy sprzęt, a TV kupuje się raz na parę lat.

Odrębne pytanie dla tech-maniaków - czy w przedziale cenowym 5K+ nie ma jakiejś innej perełki zapewniającej nad wyraz dobry stosunek ceny do jakości.

Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Teraz jak mam już od jakiegoś czasu ex700 to widzę że ten mi wystarczy i nie potrzebuje ex780 nawet jeżeli okazałby się lekko lepszy. Z ex700 jestem zadowolony i wiem że są lepsze tv ale na moje potrzeby ten mi wystarczy spokojnie a druga sprawa to wiem ile mnie kosztował więc jestem zadowolony.
Zanim kupiłem ostatecznie tego Panasonica to miałem przez 10dni teoretycznie wyższy model telewizora-Sony 55xd8599 który jak by nie patrzeć to wg specyfikacji był lepszy od panasonica, ale był też drozszy o 1200zl. Na szczęście matryca padał po 9dniach używania i oddałem go po kolejnych dniach dostałem zwrot kasy. Ostatecznie padało na Panasonica i 1200zl zostało w kieszeni :)
Dobrze się stało bo Sony był lepszy TYLKO na papierze (piłki nożnej nie dało się oglądać a podświetlenie było strasznie nierownomierne-ciemne plamy na białym tle).

58ex700 czy 58ex780????? Jeżeli masz zbędne 1500zl, jesteś gadzeciarzem i będziesz lepiej spał bo masz trochę lepsza specyfikację to bierz też wyższy model. Jednak tam naprawdę przeanalizuj sobie w myślach: jak i do czego będziesz wykorzystywał tv oraz czego od tv oczekujesz tak naprawdę.
Twoja decyzja!
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
raczej liczyłem Twoje 4 tysiące + Twoje 1500 i to co pisałem kolejne 1500 co daje 7 tysięcy a za tyle na allegro dostaniesz...czasem są za 6 tysięcy jak ostatnio B7 komuś się nie spodobał i sprzedawał za 7 tysięcy z haczykiem jest C7
 

Civac

New member
A dlaczego? Z 2,5 m nie będę widział różnicy z fhd, a materiałów 4k jak na lekarstwo póki co. A różnica w jakości ogromną między lcd a OLED.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź i sprawdź czy później cokolwiek zobaczysz w 4K czy telewizor do wymiany będzie szybko.
A na ile lat planujesz zakup ?
 

Civac

New member
Ze 3-4 lata. No dobrze, załóżmy że będzie różnica, ale czy różnica między fhd a 4k jest aż tak znaczna jak led i OLED?
 

tomcichy

New member
A dlaczego? Z 2,5 m nie będę widział różnicy z fhd, a materiałów 4k jak na lekarstwo póki co. A różnica w jakości ogromną między lcd a OLED.

bierz 4k, panas 58ex700 malinka
materiałów 4k coraz więcej, netflix ma, nc+ ma dekoder 4k
za rok czy 1,5 może tego być już dużo
oled hd to niedługo może być za mało i będziesz żałował :fool:
 

Civac

New member
Zdaje sobie sprawę, ale 4 k w standardzie to pewnie zobaczymy za kilka dobrych lat i wtedy zmienię tv na OLED 4k. Jeśli ta różnica w rozdzielczości poprawiła znacznie jakość obrazu i komfort oglądania to już brałbym tv z 4k. Owszem poprawia to jakość i komfort ale tylko w nieznacznym stopniu przy odległości około 3 m. Kiki u Ciebie jest ten lg na sprzedaż? Nie będzie problemu żeby podłączyć xiaomi mi box?
 

Junior_wawa

New member
Zdaje sobie sprawę, ale 4 k w standardzie to pewnie zobaczymy za kilka dobrych lat i wtedy zmienię tv na OLED 4k. Jeśli ta różnica w rozdzielczości poprawiła znacznie jakość obrazu i komfort oglądania to już brałbym tv z 4k. Owszem poprawia to jakość i komfort ale tylko w nieznacznym stopniu przy odległości około 3 m. Kiki u Ciebie jest ten lg na sprzedaż? Nie będzie problemu żeby podłączyć xiaomi mi box?

Ja osobiście się nie zgadzam. Odkąd mam TV 4k to oglądam non stop Netflix, treści w 4k jest ogrom. Jak się nudzę to oglądam filmy dokumentalne które wyglądają fenomenalnie, jak spędzam wieczór z żoną, oglądamy seriale (House of Cards, Narcos, Bloodline, Stranger Things, itd), oczywiście wszystkie w 4k, w weekendy puszczam filmy 4k. Sprawia to niekłamaną radość, łyżką dziegciu jest że kosztuje mnie miesięcznie 52 zł. Do tego coraz więcej operatorów wprowadza dodatkowe treści 4k, jutro jest konferencja Orange, Netlix i Eleven - na święta ma być oferta 4k w Orange (krążą plotki, że mecze Bayernu, Barcelony i Realu w 4K), do tego VOD 4k. NC+ puszcza w 4k Ligę Mistrzów i Ligę angielską (tak tak wiem, że to raczkowanie i raz w tygodniu). Ja osobiście nie lubię inwestować w stare technologie, to tak jakby kupować dzisiaj przestarzałe PS4 zamiast kilkukrotnie wydajniejszą konsolę Xbox One X twierdząc, że póki co nie ma dużej różnicy (sam mam PS4 więc bez hejtu).

Generalnie Techmaniakowi 4k daje ogrom radości, twierdzenie że nie ma różnicy między 4k a dobrym FullHD - w mojej opinii nie jest prawdziwe.

Tak czy inaczej - każdy dokonuje własnego wyboru z własnymi preferencjami i jak będziesz szczęśliwy z FullHd to bierz FullHD!
 
Ostatnia edycja:

Civac

New member
Ja wiem ze różnica w obrazie jest, ale dużo większą różnica będzie między lcd a OLED. Jeśli te wszystkie seriale i filmy będziesz oglądał w fhd też będziesz zadowolony, a do tego będziesz miał jakość o razu z OLED co w subiektywnym odczuciu jakości obrazu da dużo większą frajdę w oglądaniu na OLED. Tak mi się wydaje.
 
Do góry