Samsung 55mu7002 czy Panasonic TX-58ex700e

strazakp

Banned
Co tu eksperymentować jak TCL jest wyraźnie lepszy od Panasonica !
TCL wygrywa z nim :
- Kontrast
- Czerń
- dźwięk
- Aplikacje
- Multimedia
- Obsługa
- Pilot głosowy gratis
- obudowa aluminium fazowane
- Android
- Kodi 17
- MxPlayer
- Trawiatta
- podświetlenie
- kalibracja gratis
- najlepszy telewizor w Europie w klasie cena do jakości
- dostawa gratis
- zdecydowanie lepsza cena !!!
_______________
Hehehe 😁 Czyli to co widzę jest niczym w stosunku do tych punktów?
"Najlepszy tv w Europie..." wg kogo????? Fiat Punto też był kiedyś samochodem roku i co...? Wszyscy mieli go kupować bo był bezkonkurencyjny???? Hehehe 😁
Kodu, android, itp....Przecież nie każdy tego potrzebuje! Kolega który tutaj bierze pod uwagę Panasa napisał że Smart TV nie jest priorytetem.
Dziewiek? Jak ktoś szuka dźwięku z głośników w tv to trzeba kupić przynajmniej soundbar i tyle. Ja mam tv podłączony pod niezly amplituner i włączam go jak czasami gram lub słucham muzyki z YouTube.
Dostawa gratis??? Wielu to oferuje...również sieciowki.
 

wuerzet

Banned
Rozumiem, że jeśli zakupię TCL-a z kalibracją, a w czasie spotkań piłkarskich będzie występować smużenie nie będzie żadnego problemu ze zwrotem pieniędzy w okresie 10 dni?
 

destructor

New member
Bez reklam
kiki - żaden z telewizorów nie był skalibrowany, jedynie przełączaliśmy pomiędzy w przenośni "sklepowy, normalny, kinowy itd". i jakieś tam motion coś czy inne ustawienie w zależności który co miał. Moja Toshiba jest również nie skalibrowana, kalibrowałeś ją ale robiłem reset po wgraniu nowego oprogramowania.

Zauważ, że TCLe sprawdziłem dwa 55 cali i 65 cali. Na obydwóch był ten sam efekt. Panasonic również był bez kalibracji, inne tv również. Skoro dwa TCLe grały tak samo to nie pomoże tu żadna kalibracja w kwestii płynności a to jest bardzo ważne. Bo co mi po telewizorze gdzie zobaczę: piłkarz kopie piłkę z połowy boiska, piłki nie widać, dopiero ją widać w bramce jak się zatrzyma? Oczywiście to nie jest przypadłość TCLa bo na nim piłka nie znika ale za to obiekty w nim lekko klatkują i to nie ja sam stwierdziłem ale również osoba ze sklepu. Ja to widziałem i mnie to denerwowało. Może kogoś to nie będzie denerwowało ale ja nie dam rady.

Androidy w tv mi są zbędne, głos przez głośniki zewnętrze. Telewizor ma mi dać obraz, który mnie zadowoli.

Nie jestem przeciwnikiem TCLa, gdyby nie klatkowanie to nie widzę problemu aby wziąć 65 cali (55 odpada forever). Jestem lekko załamany tym co prezentują ogólnie obecne telewizory. A sławetny Philips nawet nie musiał mi pokazywać jak porusza się piłka, już na starcie filmu było widać, że jest bardzo źle.

Ale klamka jeszcze nie zapadła bo będę molestował jeszcze dwa sklepy a w sumie może trzy czy cztery. Nawet sprawdzę te same telewizory w różnych sklepach. A potrzebuję dwie sztuki, jedna w granicach 55 cali (obecnie wygrywa 58 panasonic) i drugi od 65 wzwyż (brak lidera, brak w ogóle kandydata w cenie "rozsądnej" jedynie panasonic ex780 za 8000 no ale zobaczymy).

wuerzet - sprzęt możesz zwrócić bez podania przyczyny w terminie 14 dni.
TCL wygrywa z nim :
- Kontrast
- Czerń
- dźwięk
- Aplikacje
- Multimedia
- Obsługa
- Pilot głosowy gratis
- obudowa aluminium fazowane
- Android
- Kodi 17
- MxPlayer
- Trawiatta
- podświetlenie
- kalibracja gratis
- najlepszy telewizor w Europie w klasie cena do jakości
- dostawa gratis
- zdecydowanie lepsza cena !!!
Za kontrast i czerń możesz wyrzucić całą resztę bo to nie ma związku z wyświetlanym obrazem. W tej całej liście brak jednej rzeczy - płynność. I teraz wracając do kontrastu i czerni - bardzo mi się podobają w Panasonicu.

I bym zapomniał, sprawdzaliśmy jeszcze jeden tv:
PANASONIC LED TX-55EX610E - kiepsko, piłka jest piłki nie ma.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Do testów dołączyły:

Samsung 55MU7002 - piłka znika, raz ją widać raz nie

Sony 49ex80xx - jest dobrze, piłka nie znika ale czasem piłka jakby się nie kręciła, przesuwa się po ekranie ale nie obraca się, zostawia cały czas ten sam ślad

LG 55c7v oled - piłka zachowuje się jak sprężyna czyli mamy piłkę główną w środku a przed nią i za nią po kilka "cieni" piłki, nieakceptowalne

LG 55EG9A7V oled - to samo co powyższy oled

Samsung 55MU8002 - piłka znika, raz ją widać raz nie

Panasonic 58ex703e po raz drugi w innym sklepie - to samo co za pierwszym razem. Jeden moment tylko wypatrzyłem jak piłka miga przez chwilę

Panasonic 65ex780 - gra identycznie jak 58ex703e pomimo że matryca 100Hz

TCL 60p60 - piłka nie znika, jest dobrze ale przy ruchach kamery w bok piłkarze są rozmazani (klatkują). Na sygnale z anteny przy ruchach postaci widać zostawiany przez moment ślad. Tu kwestia oka czy komuś taki obraz będzie pasował, zaznaczam że odtwarzany materiał to 720p.

Samsung zapomniałem model o rozdzielczości 1920x1080, gdzie pracownik sklepu był przekonany że tak słaby materiał video na tym zagra najlepiej bo jakieś nagrody za płynność dostał ten tv - piłka zachowuje się jak sprężyna czyli mamy piłkę główną w środku a przed nią i za nią po kilka "cieni" piłki, nieakceptowalne

Z testowany tv do wyboru w takim razie jak dla mnie - Panasonic 700e/703e, Panasonic 780, Sony ex80xx i ostatecznie TCL 60P60 ale raczej bym nie wziął tego ostatniego.

Jakaś propozycja co do przetestowania jakiegoś tv?
 

strazakp

Banned
Kolego! Sam widzisz że tutaj nie ma się co zastanawiać...Panasonic wypada najlepiej i cenę ma dobra (upatruje promocji by kupić za ok 3500zl...a może taniej).
Ja za chwilę siadam do gladam meczu ekstraklasy i mam zamiar delektować się obrazem i płynnością ruchu w momencie 60hz Panasonicu :)
 

destructor

New member
Bez reklam
Nie no, na pewno wybór tv dla 55 cali padł na panasonica 58ex700. Nie ma go jednak w wersji 65 cali a 65ex780 trochę drogi.

Pytanie - to dodatkowe wejście w 58ex703 to co mi daje?
 

strazakp

Banned
Jak nie ma 65ex700???? Oczywiście że jest!!!! Patrz np w Media Expert. Nie wiem tylko czy cena prawie 7000zl za ten tv w tej wielkości to dobra cena bo nie orientuje się w tych rozmiarach tv. Generalnie to aż 3000zl dopłaty za 7cali więcej
 

destructor

New member
Bez reklam
Rzeczywiście. No ale cena 7000 to już chyba lepiej 1000 dołożyć. Albo poszukać większego gdzie dołoży się jeszcze trochę ale nie za dużo.
 

strazakp

Banned
Rzeczywiście. No ale cena 7000 to już chyba lepiej 1000 dołożyć. Albo poszukać większego gdzie dołoży się jeszcze trochę ale nie za dużo.
Można tak dokładać w nieskończoność ;-) a wcale nie musi się okazać że wydając 8k, 9k, 10k zł będziemy mieli lepszy tv do naszych potrzeb :)
Jak na razie najbardziej popularnymi tv są w rozmiarze 55" gdzie jeszcze do niedawna bylomto 42" :)
Ja dopiero co kupiłem sobie nowy tv po prawie 10latach od ostatniego zakupu i mam nadzieję że przez ok 5lat nie będę musiał wymieniać (tv się nie zepsuje).
Za kilka lat norma będzie 65" i cena będzie też normalna (dla przeciętnego polaka jak dziś 55") to wtedy sobie taki kupie a na razie 58" jest w sam raz.
 

Jarecky74

Member
Ja również mam nadzieję do przyszłego poniedziałku wymienić tv, 9 lat był ze mną 37lg5000. Teraz po klilku postach i pw, wybór padł jednak na 58EX703E. Teraz stoi za 4099zł ale mam nadzieję, że w piątek lub poniedziałek o kilka stówek spadnie cena :D Przez parę dni powinno być ciekawie przy przejściu z 37" na 58"
 

strazakp

Banned
Ja również mam nadzieję do przyszłego poniedziałku wymienić tv, 9 lat był ze mną 37lg5000. Teraz po klilku postach i pw, wybór padł jednak na 58EX703E. Teraz stoi za 4099zł ale mam nadzieję, że w piątek lub poniedziałek o kilka stówek spadnie cena :D Przez parę dni powinno być ciekawie przy przejściu z 37" na 58"
Dobry wybór.
Radzę poczekać i obserwować promocje w sieciowkach bo na pewno kupisz kilka stow taniej w którymś sklepie. Teraz aż do stycznia co rusz będą promocje jakieś.
Na pewno będziesz miał efekt WOW bo to aż 21" więcej. Ja przechodziłem z 40" na 58" i było WOW...ale tylko kilka pierwszych dni ;-)
 

destructor

New member
Bez reklam
. Teraz stoi za 4099zł ale mam nadzieję, że w piątek lub poniedziałek o kilka stówek spadnie cena
W euro agd już są przeceny ale trochę robią w konia. Bo oglądałem panasonica 65ex780 i miał cenę 8199 jak byłem w sklepie a dziś patrzę na necie i jest w promocji przekreślone 8999 na cenę 8699.
 
Ostatnia edycja:

Jarecky74

Member
Trzeba pamiętać ceny ;) ...ja niestety skazany jestem na euro, tylko tam jest realne 0% w ratach :) W ciągu ostatnich tygodni panasonic nie był w żadnej promocji, więc może w ten piątek.
 

strazakp

Banned
Trzeba pamiętać ceny ;) ...ja niestety skazany jestem na euro, tylko tam jest realne 0% w ratach :) W ciągu ostatnich tygodni panasonic nie był w żadnej promocji, więc może w ten piątek.
Niestety ale wg mnie w euro jest najgorzej z promocjami no i trafieniem wmpromocji Panasonica (takie moje doświadczenie z przed kilku mcy)
 

destructor

New member
Bez reklam
Najgorzej jak w tym black friday w euro zrobią 4999 przekreślone na 4599 i tak już zostanie :D
kiki czy masz na swoim stanie te panasonici czy nie sięgasz po nie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam zamówione i czekać trzeba 1,5 miesiąca.
To chory system dystrybucji.
Z Panasonic Polska współpracuję od ponad 30 lat - ale ta "śmiesznie" jeszcze nigdy nie było.
 
Do góry