Samsung 55mu7002 czy Panasonic TX-58ex700e

Cyldy

New member
W euro agd już są przeceny ale trochę robią w konia. Bo oglądałem panasonica 65ex780 i miał cenę 8199 jak byłem w sklepie a dziś patrzę na necie i jest w promocji przekreślone 8999 na cenę 8699.

8199 bylo i jest w mediaexpert w euro nigdy nie widzialem (bynajmniej przez ostani miesiac). Tez sie czaje na ten tv;).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 8199 zł masz Philipsa 65PUS8102 - który wygra z modelem Panasonica 10:0
- czerń
- kontrast
- multimedia
- dźwięk
- aplikacje
- obsługa
- ambilight
- Android
- Kodi 17
- MxPlayer
 

Cyldy

New member
Input lag i 3d na korzysc panasa (regulowana stopa...dla mnie to tez zaleta;)). 8k to dla mnie kupa kasy wiec chcialbym miec tv do wyszstkiego. Philips fajny ale opinie mieszane.
 

bitoff

Member
Czy technicznie TX-50-EX700E to bedzie to samo co w wersji 58 cali? Kiki masz go moze na stanie albo cos rownie dobrego w podobnej cenie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowy Philips jest na najbardziej wydajnym procesorze P5 dlatego wygrywa wszystkie porównani.
Model Ex700 to model 50 Hz i nie ma żadnego startu.
 

Jarecky74

Member
Jeżeli pytanie było do mnie, do już gdzieś pisałem. Wielkość 55-58 ( 60 nie wejdzie ). Zależy mi na Czerni, kontraście, naturalnych kolorach i płynnosci odtwarzania w limicie do 4000zł. Jak na razie to wszystko znalazłem tylko 58ex703e (acha no i raty 0%)
 

strazakp

Banned
Za 8199 zł masz Philipsa 65PUS8102 - który wygra z modelem Panasonica 10:0
- czerń
- kontrast
- multimedia
- dźwięk
- aplikacje
- obsługa
- ambilight
- Android
- Kodi 17
- MxPlayer
Hehehe 😁 tylko 10:0??? A biedny Panasonic nie dostanie żadnego punktu????
Kurde, ****************************** tak chwalą tv Panasonic w mediach społecznościowych robiąc sobie zdjęcia z azjatami...
 

strazakp

Banned
Jeżeli pytanie było do mnie, do już gdzieś pisałem. Wielkość 55-58 ( 60 nie wejdzie ). Zależy mi na Czerni, kontraście, naturalnych kolorach i płynnosci odtwarzania w limicie do 4000zł. Jak na razie to wszystko znalazłem tylko 58ex703e (acha no i raty 0%)
Wydaje mi się że raty 0% znajdziesz w każdym sklepie sieciowym. Naprawdę gorąco namawiam na tego Panasonica bo w tym budżecie i z twoimi preferencjami jest to bdb wybór.
Ja nie handluje tv i Panasonic (ani żadna inna firma) mi nie płacić za sprzedaż czy promowanie.
Jestem zwykłym użytkownikiem tego modelu tv i też sporo czasu szukałem odpowiedniego tv dla siebie mając podobne jak ty wymagania i budżet.
 

bitoff

Member
Nowy Philips jest na najbardziej wydajnym procesorze P5 dlatego wygrywa wszystkie porównani.
Model Ex700 to model 50 Hz i nie ma żadnego startu.

KIKI a model 49PUS7502 to 100 hz? I tez jest juz na nowym procesorze? I jak to sie ma z ta pilka podczas meczu... panasonic nie smuzy a w wiekszosci innych w tym philips nie jest idealnie? Moze poprostu panas ma lepsza matryce wsparta dobra technologia pomimo tylko 50 hz?
 

strazakp

Banned
KIKI a model 49PUS7502 to 100 hz? I tez jest juz na nowym procesorze? I jak to sie ma z ta pilka podczas meczu... panasonic nie smuzy a w wiekszosci innych w tym philips nie jest idealnie? Moze poprostu panas ma lepsza matryce wsparta dobra technologia pomimo tylko 50 hz?
Czy ważniejsze dla ciebie jest to jakie bebechy siedzą wewnątrz tv i jakie są dane na papierze? W wyborze kieruj się tym co sam zaobserwujesz i porównasz na właśnie oczy w sklepie. Jak widzisz że Panasonic pomimo 60hz i może nie tak nowego procesora radzi sobie lepiej od innych to chyba odpowiedz jest oczywista. Z drugiej strony jeżeli Panasonic ma 60hz a jednak daje sobie świetnie radę ze sportem i konsola to chyba jednak elektronikę ma całkiem dobra,co???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, Philips to natywna matryca 100Hz.
Ale nowy procesor robi teraz największą procę.
Twoja kasa , Twój wybór.
 

destructor

New member
Bez reklam
Czy technicznie TX-50-EX700E to bedzie to samo co w wersji 58 cali
To samo. Ale wierz mi, że 50 cali będzie dla ciebie duuuuże przez pierwsze 2 dni, potem stwierdzisz że mógłby być większy :) Oczywiście zależy to od twojego budżetu i miejsca, przy czym to pierwsze można rozbić na raty zero procent jeśli cię stać.
 

bitoff

Member
To samo. Ale wierz mi, że 50 cali będzie dla ciebie duuuuże przez pierwsze 2 dni, potem stwierdzisz że mógłby być większy :) Oczywiście zależy to od twojego budżetu i miejsca, przy czym to pierwsze można rozbić na raty zero procent jeśli cię stać.

To TV do sypialni przed lozko. Do salonu bede potrzebował pewnie 75 cali albo wiekszego ale to jeszcze nie czas na zakup.... ;) Poki co w salonie stary dobry Sharp ale tylko 46" LC-46XL2R a odleglosc od tv to dobre 5m z hakiem.....
 

Junior_wawa

New member
Witam forumowiczów,

ja ze swojej strony potwierdzam opinie przewijające się w temacie na temat modelu Panasonic TX-58ex700e.

W mojej osobistej ocenie jakość/cena = 10/10. Kupiłem w Saturnie w trakcie promocji 100 zł w PiP za każdy wydany tysiąc, więc telewizor kosztował mnie 3599 zł.

Robi fenomenalne wrażenie. TV 4K wbrew pozorom jeszcze nie są w Polskich domach standardem i powiem szczerze, że wśród rodziny i znajomych którzy mieli okazję mnie odwiedzić - większości "opadała szczęka", jak również większość komentowała, że musi wymienić swój odbiornik Full HD bo nie da się tego porównać. Zaznaczam, że pokazywałem treści 4k jedynie z Netflixa albo youtube - nie z płyty BR4K - także nie jest to szczyt możliwości pokazowych TV.

TV skalibrowałem w domowy sposób, korzystając z dostępnych na zagranicznych forach zalecanych ustawień z nieznacznym uwzględnieniem osobistych preferencji.

Obraz jest przepiękny, kolory również. Czerń - jak dla mnie rewelacja
i przeskok milowy (przesiadałem się z LG na IPS). Podświetlenie matrycy równomierne, żadnych różnic przy czarnym ekranie (do tej pory w LG i Sharpie miałem z tym problemy). Kąty widzenia, - kolejna niespodzianka spodziewałem się wszystkiego co najgorsze i ciągłego obracania TV z jadalni do salonu i na odwrót, a okazało się, że nie ma takiej najmniejszej potrzeby. Oczywiście nie jest to IPS i minimalne zniekształcenie kolorów następuje ale pod kątem 45 stopni dla laika jest to praktycznie niezauważalne. Celowałem w 55 cali, 58 to miły dodatek - wbrew temu co może się wydawać - zauważalny.
Skalowanie do 4k w mojej opinii pozytywnie wpływa na jakość obrazu.

Największa moja obawa dotyczyła sportu i tutaj jedynie potwierdzam, to co napisali koledzy już wcześniej. Piłka nożna brak smużenia. Tenis ziemny i serwis ... brak smużenia! Matryca 60 hz, przez którą byłem bliski rezygnacji z zakupu tego modelu sprawdza się wyjątkowo dobrze. Moje dwa poprzednie TV miały matryce 100 hz i powiem uczciwie, że nie ma żadnej różnicy w oglądaniu sportu na tym TV.

Jeśli chodzi o funkcje smart telewizor radzi sobie doskonale. Netflix intuicyjny, szybki, treści 4k buforują się błyskawicznie (Orange światłowód 100 mb), Youtube nieokrojony, dostępne wszystkie treści treści 4k w tym w HDR. Do tego Ipla, TVN Player, itd - nic więcej chyba nie potrzeba. Być może jest jakiś procent ludzi, którzy oczekują od TV gier dostępnych za 99 centów i zabawy pilotem. Jeżeli do nich nie należysz - funkcje sieciowe tego TV są wystarczające.

Mój zakup podyktowany był założeniem, żeby jakość była jak najwyższa w stosunku do niewygórowanej ceny. W tym rankingu, wydaje mi się, że wybierając tego Panasonica - wygrałem na loterii. 10/10. Oczywiście, jeżeli zestawilibyśmy ten Tv z jakimś 4k Oledem, albo nawet modelem z prawdziwym HDR za 6-10 tys zł i ktoś pokazałby mi pokazowe treści HDR - musiałbym pewnie przyznać, że Panaś odstaje. Sparafrazowałbym to jednak w następujący sposób - szaleję nowym Passatem z salonu, w skórze, 190 km. Zdaję sobie sprawę, że Nowy mercedes E-klasa oferowałaby więcej już z założenia, jednak wrażenia z jazdy - dalej pozostają doskonałe.

Pozdrawiam :)
 

strazakp

Banned
Witam forumowiczów,

ja ze swojej strony potwierdzam opinie przewijające się w temacie na temat modelu Panasonic TX-58ex700e.

W mojej osobistej ocenie jakość/cena = 10/10. Kupiłem w Saturnie w trakcie promocji 100 zł w PiP za każdy wydany tysiąc, więc telewizor kosztował mnie 3599 zł.

Robi fenomenalne wrażenie. TV 4K wbrew pozorom jeszcze nie są w Polskich domach standardem i powiem szczerze, że wśród rodziny i znajomych którzy mieli okazję mnie odwiedzić - większości "opadała szczęka", jak również większość komentowała, że musi wymienić swój odbiornik Full HD bo nie da się tego porównać. Zaznaczam, że pokazywałem treści 4k jedynie z Netflixa albo youtube - nie z płyty BR4K - także nie jest to szczyt możliwości pokazowych TV.

TV skalibrowałem w domowy sposób, korzystając z dostępnych na zagranicznych forach zalecanych ustawień z nieznacznym uwzględnieniem osobistych preferencji.

Obraz jest przepiękny, kolory również. Czerń - jak dla mnie rewelacja
i przeskok milowy (przesiadałem się z LG na IPS). Podświetlenie matrycy równomierne, żadnych różnic przy czarnym ekranie (do tej pory w LG i Sharpie miałem z tym problemy). Kąty widzenia, - kolejna niespodzianka spodziewałem się wszystkiego co najgorsze i ciągłego obracania TV z jadalni do salonu i na odwrót, a okazało się, że nie ma takiej najmniejszej potrzeby. Oczywiście nie jest to IPS i minimalne zniekształcenie kolorów następuje ale pod kątem 45 stopni dla laika jest to praktycznie niezauważalne. Celowałem w 55 cali, 58 to miły dodatek - wbrew temu co może się wydawać - zauważalny.
Skalowanie do 4k w mojej opinii pozytywnie wpływa na jakość obrazu.

Największa moja obawa dotyczyła sportu i tutaj jedynie potwierdzam, to co napisali koledzy już wcześniej. Piłka nożna brak smużenia. Tenis ziemny i serwis ... brak smużenia! Matryca 60 hz, przez którą byłem bliski rezygnacji z zakupu tego modelu sprawdza się wyjątkowo dobrze. Moje dwa poprzednie TV miały matryce 100 hz i powiem uczciwie, że nie ma żadnej różnicy w oglądaniu sportu na tym TV.

Jeśli chodzi o funkcje smart telewizor radzi sobie doskonale. Netflix intuicyjny, szybki, treści 4k buforują się błyskawicznie (Orange światłowód 100 mb), Youtube nieokrojony, dostępne wszystkie treści treści 4k w tym w HDR. Do tego Ipla, TVN Player, itd - nic więcej chyba nie potrzeba. Być może jest jakiś procent ludzi, którzy oczekują od TV gier dostępnych za 99 centów i zabawy pilotem. Jeżeli do nich nie należysz - funkcje sieciowe tego TV są wystarczające.

Mój zakup podyktowany był założeniem, żeby jakość była jak najwyższa w stosunku do niewygórowanej ceny. W tym rankingu, wydaje mi się, że wybierając tego Panasonica - wygrałem na loterii. 10/10. Oczywiście, jeżeli zestawilibyśmy ten Tv z jakimś 4k Oledem, albo nawet modelem z prawdziwym HDR za 6-10 tys zł i ktoś pokazałby mi pokazowe treści HDR - musiałbym pewnie przyznać, że Panaś odstaje. Sparafrazowałbym to jednak w następujący sposób - szaleję nowym Passatem z salonu, w skórze, 190 km. Zdaję sobie sprawę, że Nowy mercedes E-klasa oferowałaby więcej już z założenia, jednak wrażenia z jazdy - dalej pozostają doskonałe.

Pozdrawiam :)

Pełna zgoda :) Ten tv jest naprawdę bardzo dobry porównując konkurencje w budżecie do ok 4500zl. Bywa też że tv za ok 5k zł nie oferuje aż tyle by dokładać do niego 1500zl bo Panas jest praktycznie tak samo dobry.
 

Antoniusz W

New member
Jestem tego samego zdania co poprzednicy. Telewizor w tej cenie robi naprawdę dobre wrażenie. Porównywałem go w MM z Philipsem 55PUS7101 (stały blisko siebie) i Philips wypadał blado pod względem ekranu. Minusem niewątpliwie jest trochę przestarzały smart, a na to zawsze można poradzić dokupując tv boxa, który nie zamuli całego systemu telewizora za dwa lata.
 

strazakp

Banned
Dokładnie, na smarta nie ma co patrzeć jako na priorytet. Ludzie szukają bajerów w postaci Smart tv a później okazuje się że korzystają tylko z YouTube bo wszystko inne baja pod ręką w smartfonie czy tablecie.
Tv ma służyć przede wszystkim d oglądania telewizji i ewentualnie u niektórych do grania na konsoli. Tv ma cieszyć oko widzą jakością obrazu oraz jego płynnością by np dobrze oglądało się mecze piłki. Jeżeli np okaże się że Smart w Panasonicu jest zbyt ubogi i coś nam naprawdę brakuje to można dokupić boxa z Androidem i sprawa załatwiona.
 
Do góry