Samsung 55mu7002 czy Panasonic TX-58ex700e

destructor

New member
Bez reklam
Jeszcze jako ciekawostkę dodam, że moja mająca już kilka lat Toshiba 46xv733 odtworzyła ten mecz najlepiej, zero jakiegokolwiek braku płynności, trawa na boisku bajka. Z tym że odtwarzałem poprzez włożenie pendrive do bluraya i też poprzez playera PC, także nie wiem czy ma to znaczenie. (tv ten filmów z USB nie odtwarza, jedynie zdjęcia).
Jeszcze podjadę TCL P60 sprawdzić i do sklepu nr 3 gdzie z ciekawości sprawdzę jakieś modele.

PS. Zaznaczam że nie zwracam uwagi na aplikacje android bo nie do tego jest telewizor a odnośnie sławetnego HDR to nie wiem co to jest ale jakoś mnie nie kręci.
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Kiedyś to były świetne i tanie telewizory no ale właśnie KIEDYŚ BYŁY a teraz trzeba brać co jest,OLED-y są jeszcze zbyt drogie więc trzeba poczekać...ja sam chcę kupić tego Panasa ale to dopiero w przyszłym roku...
 

strazakp

Banned
Podłączę się delikatnie pod temat bo również mam dylemat pomiędzy tymi dwoma telewizorami z czego jeszcze nie widziałem Samsunga. Zacznę od początku. Wczoraj poszedłem z pendrivem na którym miałem kilka filmów pooglądać telewizory. W trakcie oglądania jeden z filmów co zauważyłem razem z pracownikiem sklepu (w porządku facet, więcej takich ludzi) wręcz wykluczył nawet górną półkę ale czy na pewno? Był to film z piłki nożnej 720p, czyli tak jakby obraz z telewizji. Oprócz tego miałem UHD ale ten film wszędzie grał jak należy.
Więc tak odnośnie tej piłki nożnej:
TCL 55C70 - piłka nie znika, obraz jakby lekko klatkował, co widać po poruszających się piłkarzach, nawet tych którzy wolno chodzą i co najgorsze ekran jest pofalowany co widać po odbijającym się świetle, myślałem że mnie coś strzeli od tych fal

TCL 65C70 - to samo co mniejszy brat ale tu ekran jest chyba wykonany inaczej bo nie jest pofalowany, czyli generalnie git oprócz tego lekkiego "klatkowania"

Panasonic 58ex700e - hm... co dziwne pomimo braku 100 Hz piłka jest cały czas widoczna, trawa na boisku nie zamazuje się tworząc zieloną taflę lodu, piłkarze nie klatkują podczas ruchu, ładnie widać padający deszcz
Philips 55 ale nie pamiętam modelu, ta sama półka cenowa - kurde gdzie jest piłka? Nie ma, zniknęła. Czyli jeśli chcemy oglądać mecze to tylko jak biegają zawodnicy a nie gdzie podają piłkę, ponadto nie widać deszczu, który był na filmie, był to szum

Pracownik sklepu mówi, damy film na:

Sony nie pamiętam modelu cena ponad 5k, matryca setka - obraz ładny, piłkarze nie klatkują, deszcz ładnie widać ale ... gdzie jest piłka? Ano pojawia się i znika co widać przy strzałach czy wykopnięciach z daleka. Kombinujemy z ustawieniami - nic nie pomaga. Nie pamiętam jak było z trawą.

Samsung jakiś tam 32 cale (tak na sztukę wrzuciliśmy) - piłka może zaśpiewać "pojawiam się i znikam", deszczu nie widać, trawa? Raczej lodowisko w jednym zielonym kolorze.

W drugim sklepie (obsługa totalne dno), nie udało mi się przetestować Samsunga 8002 ale:

Samsung (nie pamiętam modelu - droższy od 8002) - gdzie jest piłka? Raz tu raz tam, dziękujemy.

Werdykt? Panasonic zmiażdżył płynnością podczas tego meczu wszystkich. Drugim tv na którym dało się oglądać mecz i widzieć piłkę to TCL. Reszta tv nie nadaje się do meczy.

Ale teraz rodzi się pytanie. To wszystko było odtwarzane z filmu z pendrive w formacie MP4. Czy jeśli mecz leciałby z anteny po kablu to inne mechanizmy upłynniania by były czy efekt byłby ten sam?
I potwierdza się to o czym już dziesiątki razy tutaj na forum pisałem! Panasonic to bardzo dobry tv...i do filmów i do sportu!!! Kiki nie raz wytykała że Panasa ten ma tylko 60hz ale jak sam zauważyłeś niczemu to nie przeszkadza a mecz piłki nożnej ogląda się komfortowo.
Ja sam oglądam sporo męczy piłki nożnej i jestem bardzo zadowolony. Miałem Sony 55xd8599 120hz i meczu nie dało się oglądać absolutnie :-/
Panasonic 58ex700 można kupić w promocji za ok 3500zl a to mega dobra cena za taki sprzęt. Wg mnie nie warto dopłacać do np Sony który nie słynie z płynności nawet jeżeli ma 100hz.
Sam już chyba wiesz co powinieneś wybrać.... ;-)
Ja zawsze namawiam do kupna tego modelu Panasonica osobom które mają budżet do ok 4500-5000zl bo kupując właśnie takiego Panasonica zostaje w kieszeni jeszcze sporo kasy. Oczywiście Panasonic nie jest tak multimedialny jak np: Sony, LG czy Samsung ale jeżeli ktoś chce mieć porządnie wykonany sprzęt, z dobrą jakością obrazu i dobra płynnością obrazu to Panasonic jest super wyborem.
 

strazakp

Banned
Kiedyś to były świetne i tanie telewizory no ale właśnie KIEDYŚ BYŁY a teraz trzeba brać co jest,OLED-y są jeszcze zbyt drogie więc trzeba poczekać...ja sam chcę kupić tego Panasa ale to dopiero w przyszłym roku...
Nie wiem jaki masz/będziesz miał budżet ale w przyszłym roku to pewnie kupisz sobie model ex780 :) bo na pewno stanieje poniżej 5k zł a ten model jest już sporo lepszy (c nie znaczy że ex700 jest zły ;-) ).
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
też go biorę pod uwagę ;) ale wezmę tańszy raczej nie będę dokładał jak ten ex700e jest dobry mi absolutnie wystarczy
 

strazakp

Banned
też go biorę pod uwagę ;) ale wezmę tańszy raczej nie będę dokładał jak ten ex700e jest dobry mi absolutnie wystarczy
Mi też absolutnie wystarczy choć ten ex700 jest lekko lepszy od mojego dx700 z zeszłego roku.
Bierz i nie powinieneś żałować. Konkurent w podobnej cenie czyli TCL to trochę ryzyko że względu na markę a Panasonic to znana marka która z marketingiem nie szaleje ale stawia na jakość brązu i wykonania sprzętu.
 

Lettner123

New member
TCL C70 radzi sobie bardzo słabo ze sportem w szczegulności z tymi dynamiczniejszymi w odróżnieniu do Panasa Moim zdaniem warto dopłacić do ex700. Ktoś kto poleca TCL do sportu raczej nie jest wymagającym odbiorcą lub ma problem ze wzrokiem lub ma w tym jakis interes .
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ja miałem kupić po wakacjach tego TCL-a ale jednak zmieniłem zdanie i kasę wydałem na wycieczkę i z tego co czytałem i co piszesz nie żałuję że go nie kupiłem.Dobrze że jest te forum to można wymienić się informacjami i to bardzo przydatnymi
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Zapytałem Hiszpana który miał ten telewizor o tego Panasa i odpowiedź "yes, it has good refresh and it should be very good for sports"
 

Lettner123

New member
Jaką masz odległośc od tv ? nie myslałeś o 50ex780 .Chyba że kasy starczy to 58ex780.Ja osobiście bym poczekał i dozbierał do ex780
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ja mam niecałe 2 m , myślałem ale jest droższy o prawie 1500-1700zł więc jak ten EX700e jest dobry to po co dokładać?gdyby był kiepski to bym dołożył ale dla mnie wystarczy.Dokupię do niego Mi Box-a do KODI i nic więcej mi nie potrzeba :)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
wiem , na allegro widziałem 50tkę za 4 tysiące ale jest za mały , raczej myśl o 58 . zobaczymy jakie ceny będą na początku roku na pewno jestem zdecydowany na jeden z tych dwóch , cena zdecyduje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale z jakiego sygnału mecz leciał i czy telewizor był skalibrowany - bo wymaga kalibracji !!!
 

strazakp

Banned
Ale z jakiego sygnału mecz leciał i czy telewizor był skalibrowany - bo wymaga kalibracji !!!
Hehehe 😁 Całe szczęście że auta po wyjeździe z salonu nie wymagają kalibracji (tuningu) ;-)
A tak na serio to co to za telewizor który po zakupie by dobrze grał musi przechodzić jakis zabieg za kilka stów.....??? TZakup odpowiedniego tv ma od razu cieszyć oko!!! Jak ktoś czuje niedosyt lub chce eksperymentować to owszem można kalibrację zrobic.

Panasonic to świetny sprzęt bez żadnych tuningow! Owszem model ex780 byłby lepszym wyborem od ex700 ale trzeba się liczyć z dołożeniem nie małej wcale kasy. Wg mnie nie warto też schodzić z cali na rzecz wyższego modelu. Odległość 2m i 58" będzie w sam raz. Ja mam do tv 2,5m i już by się przydały dodatkowe całe ;-)
58ex700 będzie dobrym wyborem za dobrą kase i nie ma co eksperymentować z jakimś tcl.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co tu eksperymentować jak TCL jest wyraźnie lepszy od Panasonica !
TCL wygrywa z nim :
- Kontrast
- Czerń
- dźwięk
- Aplikacje
- Multimedia
- Obsługa
- Pilot głosowy gratis
- obudowa aluminium fazowane
- Android
- Kodi 17
- MxPlayer
- Trawiatta
- podświetlenie
- kalibracja gratis
- najlepszy telewizor w Europie w klasie cena do jakości
- dostawa gratis
- zdecydowanie lepsza cena !!!
_______________
 
Do góry