PS50A756 Ktoś wie co to za sprzęt?

surfer

New member
Kabel HDMI

Witam ponownie
Ponieważ na dniach stanę się właścicielem 756-tki, mam prośbe do ich posiadaczy o informację jakiej firmy kable HDMI stosujecie do połączeń. Nie jestem purystą by liczyć piegi na nosie aktorów porównując kable hi-end i popularne, dlatego jeśli macie jakieś swoje typy w normalnych cenach to byłbym wdzięczny za podpowiedź (przeczytałem test o kablach w sekcji klubowej ale on niewiele daje - z całym szacunkiem dla testujących). Kabel bedzie służył do połączenia lapka z blurayem z TV więc będzie dłuższy (2-2,5m). Acha i jeszcze jedno (ktoś już o to pytał ale nie zanotowałem odpowiedzi). Czy po podpięciu jak wyżej lapka do TV a następnie TV kablem optycznym do kina domowego (mój wzmacniacz nie ma wejść/wyjść HDMI, ma optyki) będę mógł cieszyć się dźwiekiem DD, DTS? (nie piszę o dźwięku HD by było jasne)
pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 

Hartson

New member
Bez reklam
El Greco mam pytanie odnośnie bieli w tym tv. Piszesz, że jest O.k. a czy nie odnosisz wrażenia, że jest taka jakby szara, przybrudzona ?
 

El Greco

New member
wielka.woda napisał:
El Greco zdecydowanie nie ma takiego wrazenia :)
Zdecydowanie, nie mam takiego wrazenia!!!
Postawmy sprawe inaczej, nie dokonuj porownan bieli z LCD tylko wz plazme na wizje i patrzac na jej kolory , zastanow sie czy jest w nich cos nienaturalnego. Ja widzialem szare koszule, ale tez koszule snieznobiale, nawet za mocno, bo moze ktos mial w reklamie taki kaprys. Ogladam glownie w modusie "Kino" a ten jest lekko ciemniejszy (nativ-natywny) cieplejszy, tak jakbys uzywal okularow przeciwslonecznych (nie mam rozowych okularow:D).
Pozdro, nie martw sie krytykami, bo sa za i przeciw,zaufaj swojemu smakowi.Niektorzy sa zdania, ze prawdziwa biel mozna zobaczyc, tylkowpatrujac sie w zarowke, ale od tego mozna dostac tylko raka oczu, kochana frakcjo LCD;)
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
samsung świeci znacznie mniejszą jasnością od panasonica - ja porównywałem swojego pv60 i sam656 i rzeczywiście tak jest.
ale jakoś mi to obecnie nie przeszkadza i uważam że białe jest białe - choć może jakbym zrobił porównanie bok w bok to bym zmienił zdanie.
 

El Greco

New member
klaus71 napisał:
samsung świeci znacznie mniejszą jasnością od panasonica - ja porównywałem swojego pv60 i sam656 i rzeczywiście tak jest.
ale jakoś mi to obecnie nie przeszkadza i uważam że białe jest białe - choć może jakbym zrobił porównanie bok w bok to bym zmienił zdanie.
Tak, zgadza sie, ze samsung nie ma rezerw w kontrascie jak inne marki, modele jednocalowe, ktore wejda niedlugo na rynek zmienia to jednak wspolnie z panasonikiem.:cool:
 

surfer

New member
Piloty

Mam pytanie do właścicieli 756 - czy do tego modelu są dodawane dwa piloty jak w LCD 956? Nie jestem pewien tej informacji a dzisiaj odebrałem swoją 7-kę i jest tylko jeden pilot (standardowy).
 
Greku, mój PS50A756 stoi w pokoju mniej wiecej 5x5m, z czego jedna „sciana” to okna i balkon od południowo-wschodniej strony. Jest jasno,i sciany sa jasne. Odpisuje Ci, bo ja tez mam ten tv, ale kiedy ja o nim pisze na forum,zdecydowanie nie uzywam tylu wykrzyknikow,radosnych animkow i ogolnej euforii. Bo nie ma powodu. Ja akurat nie jestem z frakcji LCD, sposób odwzorowania obrazu na panelach LCD po prostu nie podoba mi się,i nie przewiduje żeby mi się spodobal,choc, nigdy nie mow nigdy. Tv kupilem po wcześniejszym obejrzeniu go w MM, zawieszonego w kwadracie wśród 3 paneli LCD samsunga wyswietlajacych obraz z plikow demonstracyjnych. I to okazalo się niezla zmyla,ponieważ założyłem sobie przez to zbyt duza poprawke w stosunku do rzeczywistej jasności tej plazmy. Pierwszy kontakt z tv w domu był taki,ze odpiąłem swego 32 calowego Philipsa z pixel plus 2, w jego miejsce postawiłem sama, odpaliłem,i to pierwsze co chciałem zrobic,to dzwonic do sprzedawcy żeby jutro znalazł czas żeby go zabrac. Powod: biel. A raczej sposób jej prezentacji,który można nazwac,w zależności od tego jaka to biel, biela szara, lub biela waniliowa. Czyli, diametralna zmiana w prezentacji obrazu w stosunku do tego, do czego przyzwyczaiłem się przez wieksza czesc zycia. Na tym forum ktos, baaaardzo zadowolony z bieli prezentowanej przez sama 656, powiedział,ze nie będzie polemizowal z tymi którzy tak ta biel nazywaja. I dobrze, bo tu nie ma co polemizowac. Wazne,ze mu się ona podoba. Inny ktos napisal o samie 656, ze podczas transmisji z ostatnich MŚ widzi na ekranie „sniezna biel”. Pozdrowka dla niego,i dalszego dobrego samopoczucia. Na ekranie telewizora, na którym to ja,moja rodzina i moi znajomi oglądaliśmy np. zimowe MŚ, widzieliśmy szara biel w trybie standard,przy skalibrowanym tv wedlug ustawien które pokazuja się (dubluja lub pokrywaja) w necie, a które np. na tym forum umieszczal kolega gadzieciarz. Im wiecej bieli,tym mniej. W ogole to czytałem na konkurencyjnym forum Twoja, Greku,polemike, z ludzmi,którzy po prostu wyjeli z pudelek dwie plazmy, sama 656 i Panasa 50PZ800 i porównali obraz. Bohatersko broniłes sama, miedzy innymi mitologizując i na kalibracje zrzucając fakt,ze tv samsunga gra ciemno. Ale on gra ciemno nie tylko po wyjeciu z pudla, tylko ogolnie po prostu gra ciemno. Ciemniej. Pytanie dlaczego. Moim zdaniem wine za to ponosi przyciemniona tafla szkla,być może filtr przeciwrefleksyjny. Tu kalibracja nic da, obraz można rozjaśnić, zmienic kontrast,zwiększyć podświetlenie matrycy. I tak nieodmiennie pozostaje wrazenie o tym, ze ekran jest jakby za warstwa przeciwsloneczna,czy tez,jak kto woli,oglada się go przez takiez okulary. Osobiście wolalbym przygasic przepalona brakiem kalibracji biel w panasie,bo przynajmniej w panasie mialbym nad nia wladze.
Na tym forum piszesz,ze właściwie kalibracja w 756 nie jest potrzebna,bo fabrycznie jest niezle,a wogole to zalecasz oglądanie w trybie film, standard z rzadka i niepotrzebnie, no już w wyjakowych awariach w trybie dynamicznym. Wracając wiec do początku. Mój pokoj, 5x5 m, jedna „sciana” to okna i balkon,jest jasno. Tryb filmowy. Dobre sobie. To po to kupowac taki dobry telewizor,zeby oglądać na nim obraz o uroku kota w galarecie ? Rozumiem, tryb filmowy,jest noc. Albo zaciemniony pokoj. Ja docieram sama w trybie standard, z wylaczonymi dopalaczami,jasność na 40,matryca na 6. Jak już go dotre, zdecydowanie podciągnę w gore parametry. Argumentacja niektórych kolegow za jakością tego tv wyglada nawet tak, ze ktos napisal, ze sobie ustawil jasność matrycy na 2 i jest po prostu super,wow,ach,iiiichaaaaaaa!! A przy okazji pradu malo ciagnie. Wiec tym bardziej. Najlepiej przygasmy tv, zmniejszmy kontrast,jasność,ostrosc,wlaczny tryb filmowy,oszczedzanie energii na maxa,i cieszmy się jak jest fajnie. Plazma to przeciez nie LCD, a jak ktos chce mieć w domu lampe to kupi lampe,a nie plazme. Uparcie dajesz odpor zarzutom co do bieli w plazmie sama, mówiąc ze to przeciez nie LCD. Wczorajszy obchod MM, linia plazm, sam 656, sam 756, sam 551, sam 451, lg 7000,panasonic pv8,py8. I jak mowi Anusiak: wlacha. Trzeba było oglądać 756 wśród plazm,a nie wśród LCD, bo tylko 656 i 756 swieca obrazem zaciemnionym. W innych modelach plazm, również samsunga, ten problem nie istnieje.
Dzis jest tak, ze ja wiem ze mój samsung tak swieci,i tak będzie swiecil. Przyzwyczajanie się do tego swiecenia zajęło mi troche czasu. Widze mase zalet tego tv, poczawszy od „dizajnu”, po funkcjonalnośc i wlasnie rowniez obraz. Bo np przez ten jego sposób prezentacji bieli można zobaczyc biale na białym i szare na szarym. Ale nie stawiaj Greku sama 656 i 756 w antagonizmie do LCD, bo on wśród plazm również tej samej firmy swieci specyficznie i inaczej,a chwalenie ww plazm za dla mnie akurat mankament i wmawianie ze ow nie istnieje jest podobne do procesu myślowego ze „co prawda, owszem,fakt,może i ożeniłem się z najbrzydsza dziewczyna w okolicy,ale za to smazy niezle placki ziemniaczane,i super ze ma nos jak hamulec od karuzeli, a nie ze jak klamka od zakrystii, a w ogole to jest piekna tylko inni nie umia albo nie umieja na nia patrzec”.

pozdro
 

El Greco

New member
wielka.woda napisał:
Surfer,pilot jest jeden. Tez szukalem bezskutecznie drugiego w pudle. Podobno mozna go dokupic.
Nie uwiezysz, ale jszcze nie znalazlem wartosci kalibrowanych(nie od 656), a obecnie jade caly czas na ustawieniach "Film" z obnizonym kontrastem do 85% i ostroscia chyba 2, wlaczone mam te MxyPst czy jak sie ten ulepszacz nazywa i poprawe czerni na lekko i to chyba wszystko. Zastanawialem sie nad ulepszaczem jasnosci(kontrastu?) na minimalne, ale jakos nie do konca bylem przekonany.Wiec nie studiowalem jeszcze ustawien.
Prawde mowiac, ogladam tak duzo filmow od trzech miesiecy kiedy mam ta plazme i poza pracy i Tv spedzam wiele na necie, bo jest to dla mnie odskocznia, relaksem. To wszystko i pewnie, ze obraz wyjsciowy jest optymalny, mnie satysfakcjonuje, bylo powodem, ze jeszcze nie mieszalem przesadnie w ustawieniach, przestawianie suwakow kolorow na oko nie ma sensu.Zobacze moze kiedys wrzuce to na Burosch.
@wielka woda,
gdzie ty mnie wyszperales!?
To, ze uzywam wielu wykrzyknikow, tlustego druku i troche smileys, to prawda, ale taka jest moja poludniowa natura:( Kiedy mowie, musze gestykulowac rekoma, inaczej jestem niemy, kiedy pisze tutaj, zastepuje sobie brak wyrazania emocji inaczej, wlasnie w ten sposob.Niektorzy sa przesadnie emocjonalni, inni flegmatyczni, a jeszcze inni umiarkowani...
najwazniejsze zeby trzymac sie granic przyzwoitosci i pamietac o tym, ze to techniczne forum, a nie kacik samotnych pan.
Do spostrzezen, rowniez mam okna dookola(pisalem o tym) i moge miec problemy latem, bo jak przyznalem jest tylko troche lepiej od klasycznego TV, ale kupujac zakladalem sobie mniej, by nie bylo rozczarowan, poza tym dla mnie glownym zyczeniem byla mozliwosc ogladania Tv z wiekszej odleglosci bez siadania w kuckach na srodku pokoju i wytezania zwroku, przy tym liczylem na chociaz zblizony, odrobine gorszy obraz PAL niz na starym TV i... uwazam ze jest zdecydowanie lepiej. Inaczej z HDTV, tam oczekiwania byly wysrubowane ale efekt rowniez mnie zadowolil.
Biel, ogladalem dwa LCD u sasiadow, te w sklepie jak wspomnialem wypadalo czesto lepiej niz plazma z wiadomych wzgledow, ale wracajac do bieli nie zauwazylem jakichs powalajacyh roznic. Moze mam juz raka oczu?? jako, ze faktycznie nie mam wielkich porownan, kieruje sie glownie wlasnym smakiem, po prostu sprawdzam czy kolory odbiegaja od rzeczywistosci i jesli tak, to czy jest to efekt celowy(jak nativ) czy niechciany wynik slabego w tym punkcie produktu. Jestem krotkowzroczny, moze juz daltonista, ale holera sa biele na ekranie slabsze jak te szare strony tego forum jak i biele gdzie wspomniane koszule sa bielsze niz swiezo zalozone po zerwaniu metki. Nie wykluczam, ze po rezygnacji z LCD na rzecz plazmy jak to bylo u ciebie widzialbym to podobnie, ale takiej mozliwosci nie mialem, a to co widze w niczym nie rozni sie od kolorowej rzeczywistosci jaka mnie otacza.
Och zamotalem sie wiec obiecuje jedno, w czwartek przychodzi do mnie kolega z niemieckiego forum, propagator LCD chcacy poznac plazme blizej, przyniesie z soba swoje BR, by miec porownania tych samych tytulow, potem ja udam sie do niego zeby zobaczyc jak to jest z tym LCD po dluzszym obcowaniu z plazma. Podziele sie naszymi wnioskami i nie bede klamal, to tylko wnioski dwoch typow ale zawsze to dwie opinie wiecej. Szkoda, ze nie moge dodawac linkow i ze nie mam dobrego aparatu, bo dodalbym chociaz zdjecia kolegow z forum, to nie jest calkiem objektywne, ale kazdy wie, ze zdjecie pokazuje tylko gorzej niz w rzeczywistosci.

Ten, ktory Greka nie udaje;)

Ps. Moja zona jest Polka:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
Panowie, nowa generacja samsungow, ktore pewnie rozwiaze to i owo, kosztuje na poczatek w Szwajcarii ok. 2100€(50")- ps50b850
Sprobuje dodac link:
 

surfer

New member
Pytania, pytania, pytania

Od wczoraj jestem posiadaczem tematycznej plazmy i na gorąco mam kilka pytań.
1. czy ktoś z Poznania posiada tą plazmę i próbował odbierać kanały TV cyfrowej naziemnej z nadajnika w Śremie - jeśli tak, to jaką antene podłączył do TV (lub jaką najlepiej podłączyć bo pokojowa nie daje rady ;) )
2. podłączyłem lapka (ACER 6290) z wyjściem HDMI kablem HMDI do TV i tutaj dwa problemy:
- obraz na TV nie jest skalowany prawidłowo (w ustawieniach karty wprowadziłem 1920x1280 i odświeżanie 60Hz) - wychodzi poza obszar ekranu plazmy; nie dokonywałem żadnych korekt ustawień w TV w module odpowiedzialnym za PC - czy tu może być problem?
- przy podłączeniu jak wyżej brak dźwięku w TV (w ustawieniach karty dźwiękowej na lapku ustawiłem "przez HDMI" więc teoretycznie prawidłowo)
- czy ma znaczenie do którego portu HDMI podpinam laptopa (za mało czasu wczoraj na próby więc na gorąco podpiąłem do wejścia bocznego, czyli HDMI4 :))
- czy ma znaczenie do których gniazd Euro podpinam dekoder cyfrowej kablówki oraz DVD
Bardzo zależy mi na odpowiedzi odnośnie cyfrowej DVB oraz połączeniu z laptopem (mam w nim napęd Bluray)

pozdrawiam wszystkich posiadaczy i entuzjastów tego TV. Jak się obrobię to podzielę się ustawieniami, choć obecnie jadę na średnich ze względu na docieranie
Marek

PS obiecuje kolejne pytania w miare postępu doświadczeń i obserwacji:eek:k:
 
Greku...znalazlem Cie na forum konkurencyjnym,zreszta,nie Ty jeden z forum na ktorym obecnie piszemy-tam piszesz. Znalazlem Cie bo potrzebowalem informacji i opinii przed zakupem n/t plazm 656 i 756 Samsunga. Grek, Monachium, przeszklony pokoj, najpierw mial byc sam 58cali,potem moze sharp lcd, potem znowu sam,a stanelo na 756. Oprocz tego icord humaxa, rak oczu,frakcja lcd. Jakby podobni :) Stanales w obronie sama 656, wtedy twierdziles ze to co chwalisz obecnie w 756, czyli real 100hz , "to tylko gag dla ludzi, ktorzy dokonuja zbytecznych porownan nie majac przy tym pojecia". Porazke z panasem sama 656 wytlumaczyles brakiem kalibracji, potem przyznajac jak juz stales sie posiadaczem 756 ze tenze 656 nie jest do konca udanym modelem,ale 756 juz jest. Mimo ze ma u Ciebie bad pixel,ale super obraz rekompensuje ta wade i nie ma o co kopii kruszyc. "Walczysz" ze zwolennikami lcd (frakcja lcd), odwodzisz od kupowania plazm pioneera i panasonica, i entuzjastycznie zachwalasz sprzet na podstawie wpisow na niemieckich forach i zdan kolegow. A ten sprzet to plazmy samsunga jak rowniez icord humaxa. Szczegolnie w watku dotyczacym technisata i nikt tam nie chcial z Toba gadac, bo zaczales ich do tego icorda namawiac. Nic do Ciebie nie mam, Greku,w koncu mamy takie czasy,mozna pisac co sie chce. Prawie ;) Ale. Obaj jestesmy posiadaczami plazmy 756 sama. Obaj ogladamy ja w sumie w podobnych warunkach. Ja,z tego co piszesz, na troche bardziej podkreconych parametrach,choc, ze wzgledu na docieranie, obnizonych. Ja nie przeszedlem sie z lcd na plazme,tylko z dobrego dwu i pol rocznego crt na plazme. Ja jestem zadowolony z tej plazmy. Uwazam ze ma dobry obraz. Nie widze teczy, podobaja mi sie kolory i czern. Nie mam tez nic do dzwieku. Zrodlo to dvd, analogowa kablowka i cyfra +. Ale obiektywniej byloby,poniewaz ludzie (jak i ja to zrobilem) kieruja sie informacjami wyczytanymi na forach, powiedziec im o plazmach 656 i 756, ze przed zakupem tych wlasnie modeli nalezy je obejrzec w sklepie, lub zamowic prezentacje w domu. A dlatego, poniewaz oba te modele graja specyficznie, ze wzgledu na przyciemniony obraz na ktory nie pomoze kalibracja. I graja w ten sposob nie w porownaniu do paneli lcd, ale w porownaniu do innych plazm,rowniez tego samego producenta. Na tyle specyficznie, ze cala masa ludzi w rozych miejscach zaczela zadawac pytania n/t przygaszonej bieli. Tu nie pomoze kalibracja, poniewaz wine za to ponosi najprawdopodobniej przyciemnione szklo panela. Mozna sobie rozjasniac to tv zeby ten efekt zminimalizowac,ale straci sie wtedy na czerni. I chocby niewiadomo co, ten tv nigdy nie zaswieci biela jak lcd, bo on z bolem byc moze na "suwakach w gore" zaswieci biela jak inne plazmy. Dlatego nie pisz, prosze Cie, ze byles u sasiada ktory ma lcd i nie widziales roznic w bieli i swieceniu. Oznaczaloby to bowiem, ze mamy inne telewizory, a w watku piszemy jakbysmy mieli takie same. Gdybym przeczytal wiecej obiektywnych informacji od ludzi ktorzy zauwazyli i chcieli podzielic sie opiniami na temat charakteru swiecenia biela przez ten panel,a nie tylko mowili ze jest to wlasciwie najlepszy panel w tej czesci galaktyki po kuro, podajac za dowod wpisy z zagranicznych for dyskusyjnych, ktore to wpisy okazuja sie czasem tak samo miarodajne jak miarodajna jest prognoza co do przewidywanej grubosci pokrywy snieznej w Andach i Kordylierach liczona na podstawie stopnia sfilcowania sie podszerstka u mlodych kozic gorskich plci meskiej dokarmianych dla celow badawczych kiszonymi ogorkami-wtedy byc moze bym tej plazmy nie kupil :)

pozdro
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
@wielka wodo,
kiedy bralem popd uwage samiego 656, 756 nie bylo chyba jeszcze (?), byl to moment gdy skusilem sie na inny niz Panasonic produkt, bo czekanie na 800-ke trwalo zbyt dlugo. 58" samiego chcialem kupic jako, ze alternatywny 756 63" byl zbyt drogi, kiedy jednak dowiedzialem sie powoli, ze 756 ma znikome problemy z 24p(porownywalne z pana i Pio)i 756 ma lepsze ustawienia wyjsciowe, a roznica w cenie to ok. 200€(do tego lepszy design), to stanelo na 756. Rownolegle szukalem alternatywnych LCD, bo mimo, ze jestem lekkim entuzjasta plazm, to duzy wydatek wymaga rozsadku, stad ten Sharp i chyba bardziej samsungi LCD. Na koncu prez moment zastanawialem sie na 5090 Pio w 50" ale jako, ze plazma jeszcze szaleje w rozwoju, pomyslalem, ze lepiej wydam 1400€ na tego 756, a za dwa, trzy lata kupie 65" samiego lub panasa nowej generacji za ta sama cene i bede mial za cene tego PIoneera ciagle aktualny model i przekatna stanowiaca jakies minimum do moich i chyba twoich tez odleglosci, a wlasciwie dystansow. Co do bieli, zypytalem kolege z Hi-Fi forum, ktory ma oba samsungi w obu technologiach i zaskoczony stwierdzil, ze nie widzi roznic, ani on, ani zona, ani nikt ze znajomych. Chlopak wydaje sie byc obiektywny i nie majacy interesu zachowywac sie tendencyjnie co do ktoregos z Tv ktore posiada. Niestety nie moge dalej zamieszczac linkow...:(
Wspomonalem, ze jutro przychodzi kolega z frakcji LCD, ze swoim Blu ray i wymagajacymi tytulami, beda porownania z pomoca materialu, ktora ogladal tyle razy na swoim LCD, potem bede u niego(innego dnia). postaram sie przytoczyc nasze spostrzezenia.
Do forum Hi-Fi, nie mozns powiedziec, ze Niemcy sa madrzy, a Grecy czy polacy to idioci, ale te forum jest bardzo obszerne i bogate w naprawde ciekawe opisy i cos w tym musi byc.Wiedza neiktorych kolegow jest tak powalajaca, zeczasami czytam i rozumiem, po to zeby na drugi dztien nic prawie nie pamietac poza tym ze mnie do czegos tam zupelnie przekonal. To tez wygoda. Do mojego wejscia na te drugie forum (slabsze chyba niz to)z wyciagnieta piersia. nie podobalo mi sie ewidentne bledy w porownywaniu i potraktowaniu obu produktow przez Bodexa(dobrze?), pisalem o tym i znasz moje powody. teraz kiedy masz ten sprzet nie wazne jaka jest jego biel, wiesz, ze zdjecia jaki by nie byly, to jednak z tego samego aparatu, byly conajmniej dziwnie zjechane.Sasmung wygral dwa razy z Panasonikiem i nawet jesli jest w tym troche moze nieprawdy, to jednak o czyms takie porownanie swiadczy, a to co na tych zdjeciach widzialem, to roznica, ktorej nie ma miedzy Pioneeerem a LG, a na zdjeciach z reguly t0akich roznic wylapac nie mozna.Niektore foty byly tak straszne, ze stawaly mi wlosy deba i wiesz o czym pisze.Druga sprawa, to fakt jakt wymieniony kolega traktowal jakiekolwiek proby znegowania jego opinii przez innych, dla mnie kompromitacja. Moze stad wlasnie ten temperament w tekstach.
Tak w nawiasie o Icordzie Humaxa, serio, z sasmungiem obraz rewelacyjny, abylo juz u mnie kilka osob. Nie rozumiem i zaluje, ze produkt w Polsce spotyka sie z tak ogromna krytyka, bo cenowo i wyposazeniem jest atrakcyjniejszy od Digita, oczywiscie Digit, to rowniez klasa sprzet i zdecydowana czolowka w kategorii PVR receiver.

Skoro nie moga wpiac linka, to wepne odpowiedz Niemca na pytanie z biela u jego obu TV:



El_Greco schrieb:mad:opacer,
wie vergleichst die weiße Bilder Plasma gegenüber LCd, da ich oft mit solchen Fragen aus polnischen Forum bombardiert werde? Ich hab kkein direkter Vergleich, sehe aber an den weißen Hemden in meinem sammy nur Perlweiß
8.gif


Kommt halt auf das Waschmittel an
4.gif
4.gif


Falls du meinst wie ich das weiß der beiden miteinander vergleichen würde.. Bei Filmen und/oder Serien ist mir bislang kein großer Unterschied aufgefallen.
 

El Greco

New member
Ola, la..moge umieszczac linki:mrgreen:

Tak wyglada obraz na 756 w "I am legend" zrobione przez kolege z forum. Ten sam sreen, znajduje sie na AV forum, to go zainspirowalo.Uwiezcie, ze zatrzymywalem ekstra tym samym miejscu klatke u mnie(zapisane tylko na dysku z Premiere HD) i jest rownie rewelacyjnie8)
http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=138&thread=1477&postID=385#385
Oczywiscie, posciel Smitha jest nie do konca biala, ale o to w materiale pewnie chodzilo, dl porownania zwroc uwage na zblizenie gdzie podane sa wielkosci z HDMI, biel raczej normalna;)
Osobiscie, nazwalbym(razem?) obraz tej plazmy analogia zdjecia normalnego(LCD) z dawnymi Slide.Musze spytac paru kolegow, ktorym wymieniano filtr, jaka byla jego barwa, bo nie wykluczam twojej tezy, tym bardziej, ze Sammy ma inaczej niz reszta plazm najciemniejszy panel w stanie spoczynku.
 
Ostatnia edycja:
Greku. Zgadzam sie z Toba co do pewnej tendencyjnosci testu, chocby z powodu nieprzychylnosci autora do jednego z lepszych pilotow do sprzetu av, jaki mialem w reku. Widac autorowi podobaja sie piloty podobne do klocka z szarego mydla i gdyby jeszcze mialy napis panasonic...
Komus sie nie podobalo tez,ze czern nie jest tak czarna jak rama tv. DLACZEGO NIE JEST CZARNIEJSZA!! hehe.
Ale.
Test 656 zrobiony na tamtym forum interesowal mnie tylko do momentu kiedy na obu panelach prezentowane byly tablice testowe. Pozniejsze porownania czerni itd uwazam juz za nieporozumienie, nie stanowia one dla mnie zadnej informacji o obu tv. Natomiast zdjecia z tablicami testowymi i owszem. Panasonic:niebiesko/bialy. Samsung: niebiesko/niebieski. Pozniejsze zdjecia z kolorowymi motkami wloczki. Nie ma bieli, obraz przyciemniony jak za jakas przeslona. Nie mam zadnych uwag, tak wlasnie jest z biela w tym tv. O tym mowie, to mam na mysli,mowiac o bieli. Tak swieca wsrod innych plazm, rowniez samunga, dwie serie: 656 i 756. Ja okolo tyg przyzwczajalem sie do obrazu,i teraz juz znajde w nim nawet biel :) Ale jak to zobaczylem od razu po zmianie zrodla obrazu, to usmiech znikl mi z twarzy. I wreszcie/nareszcie, odrobina merytoryki a nie gusel...jestes druga osoba ktora o tym pisze: wylaczony samsung 656,756, ma panel o wiele ciemniejszy niz inne panele. Malo kto jakby zwraca na to uwage. I to moze byc wyjasnienie.
 

surfer

New member
Dodatkowe opjce w Samsungu

Oprócz zalet (i wad oczywiście) tego TV dotyczących wyświetlanego obrazu sprawdziłem dodatkowe opcje w TV. Konkretnie chodziło mi o możliwości tego TV związane z Internetem oraz połączeniem w sieci komputerowej (w końcu ma gniazdko sieciowe ethernet). Ponieważ instrukcja nie dawała rady z moimi pytaniami, zwróciłem się o odpowiedź do info linii Samsunga. I przyznam, że mnie rozwalili w jednym z punktów ponieważ okazuje się, że oferują TV do którego nie sposób kupić (w Polsce) dodatkowego wyposażenia, które ułatwia życie (chodzi o moduł WiFi). Poniżej moje pytania oraz odpowiedź (okazuje się, że część pytań była za trudna dla speców z info linii).
Pytania:
1. czy po skonfigurowaniu połączenia sieciowego (kabel/bezprzewodówka) jest możliwe przeglądanie zasobów internetu na TV
2. jak odczytać MAC adres TV (adres muszę podać dostawcy usług internetowych)
3. proszę o informację gdzie i w jakiej cenie można zakupić moduł WLAN WiFi sieci bezprzewodowej dedykowany do modelu PS50756.
4. czy połączenie w sieci bezprzewodowej można uzyskać TYLKO dzięki modułowi f-my Samsung, czy też można zastosować moduł każdej innej firmy.

Muszę przyznać, że nie sprecyzowałem pytania 1. (raczej domyślałem się, że to będzie niemożliwe ale mogłem zapytać o Info Live)

A teraz odpowiedzi:

W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

1. Nie będzie takiej możliwości.
2. Zapytanie zostało przekazane do działu technicznego w celu
sprawdzenia.
3. Moduł ten nie jest oferowany w tej chwili na rynku polskim.
4. Firma Samsung nie może zagwarantować poprawnej współpracy z innymi niż wymieniony w instrukcji modułami wifi.

Jak widzicie bezprzewodówka w Polsce nie jest możliwa przy tym TV bo nie sposób kupić modułu. A sprawdziłem na innym module i niestety sieć nie wykrywa sygnału. No chyba, że komuś udało się podłączyć bezprzewodowo z wykorzystaniem innego modułu WiFi.

Przy okazji pytanie. Czy ktoś z Was ściągał sobie nowe elementy biblioteki multimediów? Ja ściągnąłem (choć tryb pobierania nie jest taki jak opisują w instrukcji - nie trzeba podawać żadnych numerów pamięci masowej) i po uruchomieniu pliku exe na pendrivie próbowałem obejrzeć sobie nowe elementy na TV. Niestety bez skutku.
Wogle myślę, że oprócz kwestii obrazu, warto zacząć się wypowiadać na temat dodatkowych opcji TV, bo przecież po to są by z nich korzystać, jak np udostępnianie plików w sieci itd.

El Greco, przyznam, że po pierwszych informacjach o nowych seriach plazm Sama, trochę się podłamałem (mam 756 od kilku dni, w sumie mógłbym nawet jeszcze oddać). Przeanalizowałem model 5 i chyba niewiele różni się od naszej 756 (oprócz niewątpliwie dużo niższego poboru prądu). Cena, nawet uwzględniając wzrost z powodu kursu € w Polsce to byłoby około 8 tyś zł czyli taniej niż 7-ka gdy wchodziła na rynek. Zastanawiam się o ile ciekawsze będą serie 6 i 8 w porównaniu do naszej 7-ki (przyznam, że nie analizowałem wszystkich informacji z netu w tym zakresie, ale aż tak rewolucyjnych zmian by nie cieszyć się 7-ką nie odnotowałem). Chyba że mnie wyprowadzisz z błędu
:)
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Ale Jaja!

Cześć,ja nawet specjalnie zdziwiony nie jestem,miałem kontakt telefoniczny z dwoma punktami serwisowymi Samsunga zaraz po zakupie swojego tv 656 w celu ustalenia ewentualnej reklamacji lub przynajmniej podpowiedzi co robić gdy,chodziło o ten kolorowy efekt pryzmatu.
,,panie to to jak nic,włącz pan wybielanie na minimum 4h i zniknie,a jak by co ty przyjedziemy,,
,,wie pan co, to o czym pan wspomniał to trzeba wybielanie włączyć,4h a jak nie pomoże to jeszcze raz,wie pan ja mam doświadczenie i to co mówię NA PEWNO POMOŻE,,
no cóż nie pomogło:(
problem istnieje nadal .....
kiedyś sprzedawcy chciałem pokazać ten efekt a jego reakcja to
,,panie,czepiasz się pan nie wiem czego?,,
to se dałem na luz.

To co że ma gniazda do internetu nic nie warte prócz wyjęcia dodatkowej kasy od kupującego,
ale przyszłość nadchodzi i już -niedługo okaże się że tylko transmisja bezprzewodowa.

Przepraszam że trochę po marudziłem,to jak o serwisie pomyślałem.:(:(:(

A swoją drogą też zastanawiałem się nad tym modelem bo KUSIŁ tymi bajerami,lecz pobór prądu i cena na początku grudnia mnie trochę przestraszyła.
I dla mnie jest rzeczom oczywistą że jak się zapłaciło za nowe możliwości to człowiek chce z nich korzystać!!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry