PS50A756 Ktoś wie co to za sprzęt?

timonek

Member
Bez reklam
mariusz2008 napisał:
Jeżeli to mozliwe to podaj w których numerach Audio Video i Kina Domowego znajdują sie opisywane przez Ciebie płytki. Czekam własnie na sama ps 63a756 :D (bedzie u mnie za około 10 dni) i juz zastanawiam sie nad tym jak go własciwie skalibrowac. Wiem że to bardzo dobry telewizorek i nie chciałbym czegoś skopac przez złą kalibrację. A tak przy okazji czy ktoś wie jak wyglada sprawa powieszenia tego telewizorka na scianie. Waz bagatekla 86 kg. Pozdrawiam.:)

Co do plyty kalibracyjnej z audiovideo to zadzwon pod numer prenumeraty i sie dowiesz i zamowisz od razu.
 

mariusz2008

New member
Dzięki Timonek. Jakie to proste. Naprawde nie pomyślałem o tak prostym i skutecznym rozwiązaniu. Jeszcze raz dzięki.
 
Ostatnia edycja:

kaswajcha

New member
Witam wszystkich posiadaczy oraz przyszłych nabywców tej plazmy :)
Od kilku dni jestem w posiadaniu owej plazmy i zrodziło się kilka pytań ale może od początku...
Na początku problem LCD czy Plazma? a potem to forum gdzie na większość pytań była odpowiedź i wybór padł na Plazmę Samsunga PS50 A756 :D
a teraz parę pytań:
1. Jak można wejść i wyjść do menu serwisowego i czy nie traci się gwarancji?
2. gdzie można wyłączyć tryb gotowości do aktualizacji chodzi o te 45min.
zobaczę też ile ma godzin.
3. Czy będzie zauważalna poprawa obrazu jak zmienię sygnał analogowy na
cyfrowy?
Jak na razie to jestem zadowolony z TV ustawienia mam z forum jak podawał (gadzeciaz) choć lekko zmodifikowane pod moje oko :)
Mam nadzieję że jak tylko zmienię sygnał to obraz mnie zachwyci, czekam na lepszą promocję C+ lub Nki


CavemanCMHQ prośba do Ciebie, podziel się ustawieniami może będziemy bardziej zadowoleni z naszej plazmy?

Pozdro
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ukazal sie test

W lutowym wydaniu Video-Mix 2-II-2009 ukazal sie test
telewizora Samsung PS 50 a 756.
jakosc obrazu-38/40
ocena koncowa
zalety-,,same zalety,,
wady-istotnych brak
 

Hartson

New member
Bez reklam
W Video-Mix wszystkie testowane telewizory dostają ocenę 38 lub 39/40. W zasadzie tekst w "podsumowaniu" jest podobny przy opisie większosci tv.
 

minaj

New member
Tak jak pisałem w swoim poprzednim post'cie jedyną wadą może być tylko słaba jakość dźwięku, (na poziomie akceptowalnym można słuchać tylko wiadomości). Ale telewizor jest przede wszystkim do oglądania a do słuchania tylko ampli + dobre głośniki :-D.
Po miesięcznym użytkowaniu tego TV mogę podsumować, iż w mojej opinii to :krol:. Za połowę ceny Pioniera 5090 (50") mam TV marzeń (przynajmniej moich :eek:k:). Nawet gdybym miał 10k PLN to wolałbym kupić 2 takie Samsungi i drugi powiesić w Sypialni.
1. Czerń - super - czarny jest naprawdę czarny jak smoła.
2. Biel - przy maks oszczędzaniu energii białe plansze na całym ekranie są przyszarzone ale - w 99,9% nie oglądam całych białych plansz ;) a białe elementy (np. kołnierzyki od koszul, czy też białe napisy na kolorowym tle itp) są już super. Jeśli dla kogoś to za mało zawsze można wyłączyć oszczędzanie lub zmienić poziom (3 poziomy + wył do wyboru) i wtedy biel i kontrast bije po oczach jak LCD !!
3. Jakość obrazu i skalowanie - taki TV wymaga sygnału cyfrowego do super obrazu, ale nawet na średniej jakości analogowej kablówce (taką jeszcze posiadam) radzi sobie zaskakująco dobrze ! (wycofuję moja poprzednią negatywną opinię - winą było podłączenie do złego wyjścia z "przytłumioną" siłą sygnału). Skalowanie tez super (kilka trybów do wyboru)
4. Gniazdo WiseLink Pro - SUUUUPER. zdjęcia, filmy divx, avi, mpg i wszystkie inne formaty. Jakość super, (lepsza niż na kompie :) - zależy oczywiście od "zassanego" materiału. Ostatnio obejrzane - "Australia" wersja DVDscr SecretMyth - szczęka na podłodze. Nie obsługuje napisów - dla mnie mobilizacja lingwistyczna.
5. Full HD - na razie doświadczyłem tylko scrakowanego z blueraya mp4 w fullHD (4GB) ale efekt jescze lepszy niż pkt 4.
6. Ilość gniazd podłączeniowych - wszystko co dostepne łącznie z Dsub
7. Wypalanie, czy też Image Retention - mój Sam nie wie co to znaczy :-D, a przekonałem sie o tym oglądając TVN24 (logo mają dość wyraźne) - po 5h drzemki z włączonym TV na tym kanale żadnych śladow.

Podsumowując - obiektywizm mojej opinii jest wątpliwy bo nie porównałem obok siebie z konkurencją. Opinia skażona jest również posiadaniem tego TV (to co moje jest najlepsze!) lecz starałem się być szczery i myślę, że minął już czas "podjarania" nowym cackiem, a przyszedł czas rzetelnej oceny. Ta ocena to 4,9/5, 9,5/10, czy też 38/40 pkt (jak kto woli) - te stracone pkt to za dźwięk. No cóż muszę nauczyć się z tym żyć.....:grin: (nobody's perfect).
Pozdrawiam !!!

P.S. Dodam, że TV jest jeszcze przed kalibracją (nie za bardzo wiem jak to zrobić) Aż strach sie bać co będzie po.Ale dość już tego pisania, idę na film :popcorn:
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Minaj, widzę po tym co piszesz. że można ustawić odpowiednio tą biel. Bo gdy oglądałem ten tv w sklepie to wszystko bylo O.K, za wyjątkiem koloru białego, który był ewidentnie jakiś taki szaro-brudny. Myślałem , że to taki "urok" tego tv.
 

minaj

New member
Czy oprócz oglądania tego TV w sklepie wchodziełś w menu i sprawdzałeś ustawienia???
biel zależy od ustawień energii oraz kontrastu i podświetlenia. ja mam ustawione na max oszczędzanie i W normalnych warunkach jest ok. Jedynie przy oglądaniu np. sportów zimowych (80-90% ekranu to śnieg) wyłączam oszczędzanie i wtedy biel jest śnieżno biała . do tego jeszcze są opcje automatycznych ustawień obrazu (kino, sport, gra) ja oglądam na sport.
Poza tym dom a sklep to 2 różne bajki (inne warunki oświetlenia, jakośc sygnału, ustawienia itp). Jak w MM oglądałem słynnego na tym forum Pionka 5090 to wypadł gorzej niż wiszący obok LG 2 generacje starszy, i 3 razy tańszy. Jak poprosiłem Panią z obsługi (nota bene miała logo LG na służbowej koszulce) o piloty do obu TV aby sobie pogrzebać w ustawieniach to dopiero wyszło szydło z worka :)
 

jacky-x

New member
Hartson napisał:
można ustawić odpowiednio tą biel. Bo gdy oglądałem ten tv w sklepie to wszystko bylo O.K, za wyjątkiem koloru białego, który był ewidentnie jakiś taki szaro-brudny
Ja ma A656 ale to i tak to samo, więc najlepszy "wybielacz" wg mnie to ustawienie tonu kolorów, ustawić sobie na białej planszy i każda zmiana daje zauwazalny inny ton, od "przybrudzonego" do śnieznobiałego, oczywiście wspomniane przez kolegę paramatry również maja wpływ, ale w mniejszym stopniu. Nie oszczędam energi, u mnie gra tak jak mi odpowida.Pozdr
 
Kupilem Samsunga PS 50 A 756 kilka tyg temu. Generalnie mialem zamiar kupic Panasonica 50PY800, ale Panasonic nie chcial zebym go kupil bo ten model byl niedostepny. Przed zakupem poogladalem w/w Samsunga w sklepie MM podpietego do br, i wiszacego w towarzystwie lcd rowniez samsunga. Hm, "gdzie jest bialy kolor" ? Przeszedlem wzdluz polek, napotykajac podpiete do Eurosportu HD 63PS756. Identyczna sytuacja, jak ktos napisal: "jakbym ogladal tv przez ciemne okulary". Bylem przekonany,ze to wina braku regulacji,zrobilem jednak powazny blad nie proszac sprzedawcy o pilota,zeby sie pobawic. Wtedy nie byloby sytuacji jaka wystapila kiedy rozpakowalem Samsunga w domu, i swiezo bedac po odlaczeniu poprzedniego tv,czyli 32 calowego Philipsa crt, podpialem Sama do cyfry i zonk. Gdzie jest bialy kolor ? :) Ale zeby sie nie rozwlekac, po kilkutygodniowym obcowaniu z ta plazma (zrodlo to dvd i cyfra +) dochodze do wniosku,ze owszem, mozliwosci kalibracji sa ogromne, owszem, tv jest nieustawione na wstepie i obraz po wyjeciu z pudelka nie jest tym obrazem jaki mozna osiagnac kalibrujac go,ale wedlug mnie, koniecznie trzeba przed zakupem poogladac ten tv, poniewaz ja nie zgodze sie z przedmowcami, z tym,ze na tym tv np mozna podczas transmiji sportowych zobaczyc sniezna biel. Moim zdaniem, przyczyna tej sytuacji jest ciemne szklo matrycy,moze jest to wina filtra przeciwodblaskowego. W tym tv nie zobaczysz widocznej zawsze i wszedzie na lcd czy innych plazmach "przepalonej bieli" do obecnosci ktorej jestesmy przyzwyczajeni przez chocby ogladanie crt i moim zdaniem nie jest to zalezne od kalibracji, bo obraz jest ciemniejszy i tak, i juz. Najprawdopodobniej zyskuje na tym wszystkim czern,kontrast.Oczywiscie mozna zmienic balans bieli,wzajemna tonacje kolorow do siebie,oczywiscie mozna ten tv tez rozjasnic podnoszac poziom podswietlenia matrycy i jasnosc. Ale jesli ten tv swieci naprawde specyficznie, i stojac obok innych modeli samsunga,nizszych,bedzie odbieral zuplenie inaczej niz one. Ja przyzwyczajalem sie do niego jakis czas i w koncu przeszla mi ochota na oddanie go. Tv znakomicie stopniuje szarosc, dzieki brakowi przepalonej bieli widac bialy na bialym i szary na szarym. Dzwiek jest dla mnie akceptowalny. Design jest w porzadku. Ale nie zdziwi mnie,jesli ktos zwroci go do sklepu po podlaczeniu go w domu. Lub zrezygnuje z zakupu z powodu "pierwszego wejrzenia" :)
 

bs23

New member
witam! ja dzisiaj zamówiłem moją sztukę w Euro, mam nadzieję ,że nie będe zawiedziony.Właściwie to widziałem go w akcji w MM obok innych samsungów(lcd, lcd diodowe) i spodobał mi się. Ogólnie wolę plazmy od lcd(mam od kilku lat sony ke-p42m1) i jestem zadowolony, ale już czas na zmiany.Gdy do mnie dotrze powiadomię kolegów. Pozdrawiam!!
 
[FONT=&quot]info-menu-mute-power przy wylaczonym tv
Dostaniesz sie do menu serwisowego. Ilosci godz nie widac na "pierwszej sciezce", musisz wejsc,o ile sie nie myle,w podmenu "options".
Wybacz ze nie podpowiem czy to dokladnie w options, ale kazde wejscie do menu serwisowego powoduje reset ustawien uzytkownika. Nie chce bez zbednej potrzeby ustawiac wszystkiego od nowa. Dasz rade.

[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

emte

New member
Ten model ma coś takiego: Tuner DVB-T z obsługą MPEG4 i HD TV. Dzięki MPEG4 można odbierać telewizję cyfrową (obecnie próbnie nadawana naziemna telewizja cyfrowa) a jaka jest funkcja opcji HD TV ???? (można odbierać TV w jakości HD ??) :niewiem:
 

surfer

New member
Skalowanie w SD, jakość programów SD

Witajcie, prosiłbym użytkowników tego TV o ocenę skalowania programów SD oraz jakości kanałów SD (oczywiście wiem, że zależy to również od jakości sygnału). Przede wszystkim interesuje mnie opinia właścicieli, którzy mają je podłączone do cyfrowych kablówek (ale oczywiście analogowe też dadzą jakiś obraz). Ponieważ decyzję z różnych względów chciałbym podjąć do niedzieli, proszę o odpowiedzi.
pozdrawiam wszystkich zadowolonych oraz konstruktywnych krytyków :)
Marek
 

surfer

New member
Sam w Media Markt

Co prawda nie doczekałem się od Was odpowiedzi, ale i tak nie kupiłem teraz Sama. Pomyślałem sobie, że w związku z weekendem bez VAT w sklepie dla inteligentnych, będzie się można skusić na Sama 756. Cena bez VAT to 5327 więc całkiem całkiem. Pierwsza wizyta w M1 i nici - nie ma tego modelu, jazda do King Crossa i jest, stoi dumnie na wystawie. Pytam czy mają inne egzemplarze, niestety nie więc pilot w dłoń, znana kombinacja i....mogę wracać do domku zamawiać w necie :) na liczniku 427 godzin, czyli plazma całkiem dotarta, tylko szkoda, że na profilu dynamicznym i wszystkie ustawiania na 90%.
tak więc po raz kolejny okazuje się, że cena to nie wszystko. Dzięki temu forum wiedziałem jak sprawdzić licznik i to mnie uchroniło prze kupnem, plazmy która jest już mocno eksploatowana, dzięki :)
 

El Greco

New member
Czesc,
od 3 miesiecy, eksploatuje intensywnie swojego 756, dlugo czekalem na Panasonika serii 800 az trafilem w sklepie na Samsunga 58" i zwrocil na tyle moja uwage, ze przez nastepnych kilka miesiecy czytajac niemieckie fora doszedlem do wniosku, ze go kupie. Coz moge powiedziec? Od pierwszego momentu spisuje sie rewelacyjnie! Sceptykiem bylem jezeli chodzi o jego male rezerwy w kontrascie jak problemy z ogladaniem podczes slonecznych dni. Moje watpliwosci zostaly rozwiane, a co do slonecznego "tiwi", chcialem by bylo chociaz tak jak w starych TV i jest duzo lepiej, a mam pokoj od poludnia i zachodu oszklony wielometrowymi drzwiami balkonowymi:shock:. Rowniez stersowalo mnie tez to jaki bedzie sygnal SD i...na SAT digital w polaczeniu z iCord(r-e-w-e-l-a-c-ja:cool:)przynajmniej wiekszosc programow niemieckich ma jakosc tylko rewelacyjna, co do polskich programow nie bede sie wypowiadal, chociazby z powodu fatalnego formatu(nie lubie tlustych bab, a Liszowska rozciagnieta nawet przy 50" obcinana jest po bokach:roll:).
756 czy 656?
Pomijajac, ze roznica 200€ nie jest ogromna, to uzyskujemy oprocz ladniejszego Design(podstawa+kolor) Real 100Hz, co wyraznie minimalizuje drgania zwlaszcza przy ruchach kamer(praktycznie nie ma ich wcale), a i ustawienia wyjsciowe panela sa tak zoptymalizowane, ze laicy podobnie jak w Panasoniku znajda optymalna opcje dla siebie, zreszta wielu mozliwosci nie ma, bo tylko "Film" i czasami "Standard" nadaja sie do uzytku, w ramach awaryjnych latem, mozna wlaczyc "Dynamic" ale poza tym nie polecam go podobnie jak ustawien "Enterteiment", bo z plazmy stanie sie LCD:shock:. Nie rozumiem skad w Polsce,bierze sie mania porownywania TV w sklepach i wyciagania ostatecznych wnioskow???
Setki razy widzialem super marki wypadajace przy totalnych outseiderach duzo gorzej.Sklepy maja kilkakrotnie mocniejsze oswietlenie niz te, ktore sie spotyka w mieszkaniach i chocby z tego powodow plazmy wypadaja szaro, a LCD wywoluja u laikow efekt "Wow", ktory trwa tak dlugo, jak dlugo potrwa uruchomienie LCD w domu.
Kazda plazma tak i ta, dojrzewa, tzn. jej czern i ostrosc staja sie z czasem lepsze. Oczywiscie to nie Pio, ale w relacji ceny do jakosci nie ma sobie rownej. Rowniez jezeli chodzi o zuzycie energii jest rewelacyjnie niska tak, ze zaspokoi nawet ekofetyszystow, 340W przy maksymalnej bieli i 85% kontrastu, to chyba rokuje na jakies 300w w normalnych warunkach. 350w przy 20centwach w Niemczech za KWh, to przy 6h dziennie ok. 12€ miesiecznie, na niemieckie warunki, to 3 paczki papierosow.LCd nie maja idealnej bieli tylko ich biel i nie tylko swieci lepiej, moje koszule w szafie nie swieca mimo, ze sa bardzo czyste, a to co ogladam na swoim sammy nie odbiega od rzeczywistosci. Dziwi mnie rowniez, ze nie piszecie o tym o czym pisza koledzy z zachodniej granicy, a mianowicie o duzych rozrzutach jakosciowych samsunga, i tak np. burczenie elektroniki, lub paski poprzeczne, ktore zdazaja sie zbyt czesto.
Modele 63"maja w nazwie 756 ale posiadaja tylko dual 100Hz, a nie Real, tzn, ze klatki sa tylko podwajane, a nie jest sledzony tor ruchu jak ma to miejsce w Real 100Hz.Poza tym Pull down przebiega na Blu Ray znakomicie.Jezeli bede mial te cholerne 5 postow, postaram sie o jakies linki z niemieckiego forum.
Pozdro
 
Do góry