PS50A756 Ktoś wie co to za sprzęt?

Newion

New member
michar napisał:
Też tego szukałem, ale nie ma tej opcji, jest nieaktywna!!! Właściwie to nie ma kogo zapytać dlaczego to nie działa. Może już coś wiecie?
Pozdrawiam
Funkcja Info Live jest wylaczona w menu serwisowym. Mozna ją wlaczyc. U mnie, po wlaczeniu, usluga Info Live nie dzialala (nie pamietam komunikatu).
 

markatan

New member
Cytat:
ze strony
h_t_t_p://www.samsung.com/pl/consumer/detail/features.do?group=televisions&type=televisions&subtype=lcdtv&model_cd=LE46A856S1MXXH
Info Live Era informacji
Funkcja Info Live korzysta z przekazu strony internetowej RSS i wyświetla najświeższe informacje na ekranie bez konieczności uruchamiania komputera.
(Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Norwegia, Szwecja, Dania, Finlandia, Rosja, Australia, Singapur).
Jak widać Polski niet.....
 

michar

New member
cd...

Dzwoniłem do samsunga. Powiedzieli, że zamierzaja uruchomic ta usługę w Polsce na koniec stycznia 2009, więc nie jest źle. Mam jeszcze pytanko. Jak uruchomić menu systemowe?
Pozdrawiam
 

surfer

New member
Który? Sugestie?

Witajcie, zamieszczam to pytanie tutaj, bo dotyczy Sama, mam dylemat wyboru. Czytam na bieżącą wątki dotyczące moich faworytów, ale liczę na waszą opinię przy skondensowanej informacji :) ale do rzeczy:
Preferowany rozmiar TV ? 40 - 50"
Wielkość pokoju ? 4.5x5m
Jaki sygnał - kablówka(sygnał cyfrowy z możliwością wymiany na dekoder HD ), dvd i divx, rmvb, filmy HD z kompa, laptop z napędem blu ray
Jaka odległość od ekranu ? 3 - 4m (możliwość bliższego oglądania)
Jakie urządzenia do podłączenia? dvd, laptop z blu ray
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? średnie, wystawa zachodnia
Ile osób zasiada przed telewizorem? maks 2
Jaki masz telewizor? – 32" CRT Philips
Przeznaczenie - na początku kablówka cyfrowa SD później z kanałami i dekoderem HD, oglądanie filmów HD z laptopa, filmy dvd,
Ma stać czy wisieć? stać
Zakres cenowy - 4000-5500zł

Do tej pory byłem nastawiony na 40" LCD Samsunga serii 7 (LE40A786LED), pojawiła się Tośka LCD RV555 LED (cenowo 46" trochę mniej niż 40" Samsunga) ale po kolejnym "ryciu" forum patrzę z dużym (coraz większym) zainteresowaniem na plasmę 50" Samsunga serii 7 (PS50A756 - cenowo trochę więcej). Wiem, że to nie jest do końca miernik ze względu na posiadaną kablówkę, ale niewykluczone, że będę zmieniał miejsce zamieszkania i wtedy sygnał będzie z jakieś platformy cyfrowej więc patrzę też na tuner DVB i tak:
Samsung LCD 786LED - MPEG2
Tośka LCD RV555 - MPEG4 ale nie HD
Samsung Plasma 756 - MPEG4 HD

Jakie są wasze propozycje, może inne typy? pozdrawiam
 

Zitek

New member
Bierz plazmę Samsunga! :)
Ja też dokładnie ten model sobie upatrzyłem (na samym początku myślałem, że tylko LCD wchodzi w grę, ale po lekturze różnych forów i wizycie u kumpla który ma plazmę, zmieniłem zdanie).
Czekam do połowy stycznia - wtedy powinna zejść poniżej 5 tysi). :wink:

Mam też radę - nie sugeruj się obrazem plazmy w porównaniu do LCD w sklepie! W warunkach tak mocno oświetlonego miejsca każda plazma przegra z LCD, co zmienia się w warunkach domowych (szczególnie po ciemku).

Musisz pamiętać też, aby dobrze skalibrować swoją plazmę, bo drzemią w tym modelu baaardzo duuuuuże możliwości, których na pierwszy rzut oka nie widać! :grin:

PS50A756 ma bardzo dobre noty w testach, nie odbiega zbytnio od plazmowych tuzów (Pioneer, Panasonic) a cena zdecydowanie lepsza od konkurencji!
:wink:

Pozdro...
 

djmix

New member
Czy wam też piszczy?

Witam,
to chyba mój pierwszy wpis na tym forum, ale czytam je od dawna. Pozdrawiam więc przy okazji wszystkich forumowiczów i życzę wesołych świąt. ;)

Mam krótkie pytanko odnośnie A756 - czy wam też piszczy podczas oglądania programów o dużej jasności ? (np. dużo białego, żółtego). Na początku jest dosyć cichy, ale po 2-3 godzina pisk (a raczej takie buczenie jak z transformatora) zaczyna przewyższać głośnością ludzką mowę. Co ciekawe na niektórych kanałach efekt jest znacznie słabszy. Dużo na TVN24, Mini Mini itp. Sygnał z kablówki Vectra. I przy okazji czy zdarza się też że czasem sam się na chwilę włącza (samo podświetlenie matrycy - 2-3 sek) i gaśnie?
 

Zitek

New member
Witam ponownie!

Z góry sorki za może głupie pytanie, ale zastanawiam się, czy jak podłączę dekoder N-ki i PS3 kablami HDMI do tego Samsunga PS50A756, to czy po podłączeniu kablem optycznym (wyjście optyczne w TV) do wejścia optycznego w amplitunerze, będę miał np Dolby 5.1 jak przy bezpośrednim podłączeniu N-ki i PS3 do amplitunera?
Zrobiłbym to bezpośrednio od razu, ale niestety amplituner ma tylko jedno wejście optyczne... :/

Z góry dzięki za odpowiedzi!
WESOŁYCH ŚWIĄT dla wszystkich forumowiczów! :)
 

pan r

New member
U mnie w 756 jest podobny problem,mianowicie po czterdziestu minutach po wyłączeniu tv włącza i wyłącza się samoczynnie.
 

michar

New member
u mnie to samo

U mnie też w tym modelu matryca rozjaśnia się na moment jakieś 40min po wyłączeniu. Słyszałem, że to zamierzone, ale nie znam celu. Czy wiecie jak skalibrowac kolory w tej plaźmie i jak wejść do menu serwisowego?
Pzdr
Ps. Zdrowych i wesołych :)
 

kaja28

New member
Witam, bardzo prosze o porade. Z tego co udało mi sie doczytac, to bardziej polecacie model 656. zastanawiam sie nad 7 bo w sumie roznica w cenie nie jest az tak miazdzaca a model jest wyzszy - no i ma LAN i wifi (do czego wifi w telewizorze?). z kolei jesli ta 7 ma takie akcje jak samoczynne wylaczanie sie to obawiam sie ze to po trochu testowanie na kliencie. bede wdzieczna za podpowiedzi.
 

michar

New member
kaja

Witam
telewizor się sam nie włącza, tylko jakiś czas po wyłączeniu na moment rozbłyska, ale nie jest to uciążliwe. :) Wifi po to żeby polączyć się z internetem i ściągnąć z tamtąd informacje o pogodzie np. Usługa ta ma zacząć działać na początku tego roku w Polsce. Ogólnie telewizorek jest naprawde super i polecam gorąco.
Pozdrawiam
 

pan r

New member
Jeśli chodzi o samoczynne włączanie i wyłączanie jest to spowodowane trybem gotowości do aktualizacji.Fabrycznie jest ustawiony na 45 minut,wystarczy go tylko wyłączyć.:eek:k:
 

minaj

New member
Stało się - zostałem właścicielem tego PDP - 50":D. Pierwsze wrażenia:
1. Myślałem, że będzie za duży (ok. 3m do kanapy), ale teraz nie wyobrażam sobie mniejszego.
2. Design - super, (Wife Acceptance Level - 10/10)
3. Deal - RTVcentrum opole 5,3k + 10PLN dla kuriera za pomoc przy wniesieniu na 2 piętro - myślę, że OK. Bałem się, że to może jakiś powystawowy model, bo po mojej transakcji wycofali go z oferty - ale szybkie wejście w menu serwisowe - po 3 dniach oglądania 18h, więc OK.
4. Obraz -hm... mam zwykła kablówkę, na 29" kineskopie LG grała ładnie, ale teraz chyba będe musial rozejrzeć się za jakąś cyfrą bo na tym PDP wygląda tragicznie ("kasza", pikseloza - szczególnie przy poruszających się obiektach)
5. Dźwięk - dużo poniżej oczekiwań - szczególnie w porównaniu z moim starym LG (5 głosników +woofer) - zero basu (jak na korektorze podciągnę basy to burczy jak stary Neptun :((((
6. Czerń - spodziewałem się czegoś lepszego - jak na razie jest średnio - muszę pokombinować z ustawieniami bo w tej chwili na czarne fragmenty obrazu wchodzi zielona poświata

Z okazji swojego pierwszego postu na tym forum - pozdrawiam wszystkich i życzę dużo wolnego czasu na zabawy opisywanymi sprzętami!
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
tez tak mialem.

Wczytaj sie w posty o tym tv to wszystko sobie ustawisz!!!!
Poswiata zieleni zniknie i bedzie cacy!!!
To jest naprade dobry TV.
Jak zmienisz zrodlo sygnalu to tchniesz nowe zycie w ten odbiornik!
FRANKIENSTEIN
 

darekkoszyk

New member
bober16 napisał:
Dziś testuję swojego PS50A756, pytania zadawać na PW proszę. :)
Jeśli masz jakiś informacje z testów tej plazmy 756 to proszę podziel się na forum. Też mam ochotę na zakup tego modelu, lub tańszego 656 zastanawiam się czy warto dopłacić do tej 7.:cool:
 
Ostatnia edycja:

mariusz2008

New member
gadzeciaz napisał:
Czesc,ja mam co prawda ps50a656 ale (podobno) to ta sama matryca a ten problem widze tak-swoj telewizor ustawialem za pomoca dwoch plyt dvd wydanych jedna przez miesiecznik AUDIO-VIDEO a druga KINO DOMOWE. Jest to kalibrator ustawien wraz z opisem do obrazu i dzwieku. Stosujac sie do tych wytycznych obraz bieli z poczatku wydawal sie troche przygaszony lecz ustawienie TESTOWE bialej planszy okrywa nam ze na pozornie bialej planszy znajduja sie kwadratowe pola w kolorach ledwo dostrzegalnych ale w miare wyraznie wytyczajacych granice tych odcieni od super bialego po leciutko rozowe,zielone i szare.
TA SAMA SYTUACJA DOTYCZY KOLORU CZARNEGO gdzie po kalibracji mamy kilka odcieni czerni w czerni a widac to wyraznie.
W praktyce obraz na moim samsungu jest taki ze na zimowych ujeciach powierzchni sniegu,obrazach bialych oblokow,czy pozornie bialego tla TO NA TYM BIALYM WIDAC JESZCZE BIELSZE LOGA STACJI TV lub BIALE NAPISY KTORE MOZNA BEZ TRUDU ODCZYTAC.
Tak to dziala a co do czerni to chocby taki przyklad z filmu Piraci z Karaibow gdzie na pozornie czarnym ubraniu jednej z postaci wisi szeroki czarny SKORZANY PAS W KTORYM DOSTRZEGAM WYRAZNIE JESZCZE CZARNIEJSZE DWA PODLUZNE SZWY PRZY KRAWEDZIACH, STRUKTURE SKORY ORAZ PRZEZROCZYSTE KROPLE WODY KTORE WYRAZNIE ODSTAJA OD POWIERZCHNI TWORZAC prawie TROJWYMIAROWY EFEKT - TO WASZYM ZDANIEM TELEWIZOR WLASCIWIE DZIALA CZY NADAJE SIE DO NAPRAWY BO MI POKOJU NALEZYCIE NIE OSWIETLA????
WIEM WIEM trudno uwierzyc ale to mozliwe a z mojego doswiadczenia a ze wzrokiem problemow nie mam TO TAK TO MA DZIALAC!!!! Mozna bez trudu zamienic tego samsunga w swietlowke wszystkie parametry mocy na full, kolor do zera i wylaczyc oszczedzanie energi i bedze dobra nocna lampa i spokojnie czytac mozna malym drukiem tekst w gazecie pisany!!! a CO DO PATRZENIA NA WYZYLOWANY OBRAZ TO DAJE PIEC MINUT I OCZY SIADAJA LZAWIAC ZE ZMECZENIA. POZDRAWIAM.


Jeżeli to mozliwe to podaj w których numerach Audio Video i Kina Domowego znajdują sie opisywane przez Ciebie płytki. Czekam własnie na sama ps 63a756 :D (bedzie u mnie za około 10 dni) i juz zastanawiam sie nad tym jak go własciwie skalibrowac. Wiem że to bardzo dobry telewizorek i nie chciałbym czegoś skopac przez złą kalibrację. A tak przy okazji czy ktoś wie jak wyglada sprawa powieszenia tego telewizorka na scianie. Waz bagatekla 86 kg. Pozdrawiam.:)
 

CavemanCMHQ

New member
Witam wszystkich.
To pierwszy z moich postów na tym szanownym forum.
Mam nadzieje że w niczym nie "uchybię"

Posiadam ten telewizorek od przeszło miesiąca.
Źródła:
Telewizja N (HDMI)
Jako że mieszkam 10 km od Raszyna mam dostępne DVBT
Antena siatkowa :)
DVD Panasonic (component)
Sporadycznie PS3 (HDMI)

Oglądamy z dystansu około 3,5 4 m. Wielkośc jest w sam raz. Żona która optowała za mniejszą wersją po postawieniu tego stwierdziała, że ten "rozmiar" idealnie pasuje.

Wrażenia

Telewizja N
Programy w HD super. Reszta w zależności od jakości nadawania (np TVN, TVP1 na 4+, TVP Info 3-). Więcej programów SD jest w tej "lepszej" jakości, tzn ocena oscyluje w okolicy 4.

Obraz z PS3 jest bajeczny. Quantum of Solace zbija z nóg. Gry wyglądają świetnie.

Obraz z DVD po componencie oceniam na 5- . SVCD, i DivX jednopłytowe, praktycznie nie da się oglądać.

DVBT - TVP HD to po prostu bajka. Mecze MŚ w piłce ręcznej zapieraja dech w piersiach. Jakość reszty programów SD na poziomie N-ki

Telewizor nie ma najmniejszych problemów z odtwarzaniem filmów podłączonych do wejścia USB. Nic się nie tnie.

Radzę panowie popracować nad ustawieniami. Dla m nie obraz na początku był za ciemny. A do bieli także miałem pewne "uwagi". Po spędzeniu godziny czasu i grzebaniu w ustawieniach jestem zadowolony.
A teraz łyżka dziegciu. Bardzo wpływa mi na nerwy współpraca N-boxa z telewizorem. Bywa, że muszę resetować dekoder bo wyskakuje mi błąd niezgodności z HDCP. Przy dekoderach Polsatu i Cyfry+ które przytargałem do domu od szwagrów problem nie występuje. Widocznie wina leży po stronie N-boxa. Dzwoniłem do N-ki, ale nawet po przełączeniu dekodera w tryb DVI problem występuje dalej. Rozkładaja ręce i nie sa w stanie mi pomóc.
Dzwięk nie zachwyca, ale do oglądania wiadomości wystarczy. Filmy oglądam z włączonym kinem domowym. Jedyny mankament jaki zauważyłem, to przy scenach gdzy następuje bardzo szybkie przesunięcie całego obrazu występuje jego jakby delikatne zamazanie.

Porównując ten telewizor do LCD LG, LCD Sony moich rodziców i Panasonica PV70 teściów Samsung świeci lepiej.
 

adam_wad

New member
No ja też sie zastanawiam i interesuje mnie w sumie czy na 656 działają DivX z USB (bo niby ma WiseLink) a 756 ma WiseLink Pro

No i wkońcu skoro oba da sie ustawić tak samo to ja patrze na moc i na te divx

może ktoś potwierdzić czy działają divx na 656 i pytanie czy bedzie wsparcie dla mkv to byłoby już piękne
 
Do góry