PS50A756 Ktoś wie co to za sprzęt?

pawulon

New member
fungous napisał:
a znalazlem pilota ale to byl urywek pokazany w filmiku

h t t p : / / reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030220,49299289-1,00.htm?autoplay=yes

czy ktos ogladajac ten filmik moze mi powiedziec co to za 2 pierdolki byly tam pokazane. 1 to chyba karta wifi na usb a to nastepne ?

dzieki
Te pierdołki to dodatkowy pilot, który obsługuje tylko podstawowe funkcje. Do kupienia osobno, oraz dong do komunikacji bezprzewodowej z routerem.

fungous napisał:
witam

postanowilem tuz po swietach zamowic model ps50a756.

pawulon: moglbys podac namiary gdzie kupiles i jak dlugo czekales na ten model ?

i jeszcze interesuje mnie pilot. co to za galka. przeszukalem internet ale nie znalazlem nigdzie zdjec pilota do tego modelu. moglbys cos wiecej napisac albo poprostu zrobic zdjecie ?

jak dziala autoskalowanie w tym modelu ?

thnx from the mountain !

Kupiłem w Euro. Jest teraz promocja w sklepie internetowym, opuścili cenę z 7199,- na 5699,-. Teraz widzę mają chyba z nowej dostawy bo cena podskoczyła do 5899,- co jest i tak dobrą ceną. W necie mają za 5700,- widziałem najniżej, ale ja bym raczej ze sklepu internetowego nie kupił, a dużo się na ty forum naczytałem o cloudingu i smearingu w LCD Sony kupinych w necie. Co ciekawe jak oglądałem LCD w salonach SONY i szukałem tego zjawiska, to w żadym nie wystepowało. Telewizory w sklepach internetowych to czesto odrzuty z produkcji, które wykupowane sa za bezcen przez takie sklepy. Rozmawiałem ze znajomym serwisantem, zdarzały się modele gdzie z numerów seryjnych wynikało że były złożone z kilku sztuk.
A w Euro zanawiasz w necie, możesz odebrać w dowolnym ich sklepie, albo przywiozą do domu co kosztuje 50,- PLN. Ja go kupiłem jeszcze dodatkowo na 30 rat, bo teraz jest ta promocja, więc uważam że lepiej sie tego TV nie da kupić.
 
Ostatnia edycja:

pawulon

New member
A ja mam takie pytanie do posiadaczy tego tv, jakie macie ustawienia obrazu? Przyznam szczerze, że jak pochodziłem po menu ustawień obrazu to trochę mnie przytłoczyła mnogość ustawień i jak na razie to jadę na tych fabrycznych trzech.
I druga sprawa, czy ktos juz podłączał ten TV do domowej sieci komputerowej? Ja wczoraj odbyłem pierwszą rundę i jak na razie przegraną. Na ustawieniach automatycznych sieć niby wykrywa w testach okm ale złącze DLNA mam nieaktywne. Przy ustawieniach manualnych niestety mam ciągle problem, że pakiety nie przechodza przez bramę. Dzwoniłem wczoraj do Samsunga, ale ich to tez przerosło na infolini :hmm:

Ktoś ma jakies pomysły?
 

jarry

New member
pawulon napisał:
Kupiłem w Euro. Jest teraz promocja w sklepie internetowym, opuścili cenę z 7199,- na 5699,-. Teraz widzę mają chyba z nowej dostawy bo cena podskoczyła do 5899,- co jest i tak dobrą ceną. W necie mają za 5700,- widziałem najniżej, ale ja bym raczej ze sklepu internetowego nie kupił

Też mam ten tv w planach ale sorry nie wiem jak ty patrzyłeś ale 52x0zł to spokojnie sa oferty. Nawet w tym sklepie z Kutna co kolega kilka postów wcześniej pisał.

Ja jednak o czym innym, otóż 2 dni temu miałem okazję zobaczyć ten TV na żywo w MM. I zadziwił mnie niesłychanie niski poziom bieli na nim, na innych TV obok czy to plazmach czy LCDkach to biel była jak w reklamach Viziru, a w Samsungu jakaś taka bura. Oczywiście poprosiłem pilota od TV i podciągnąłem wszystkie parametry na maksa (jasność, podświetlenie, tryb dynamiczny) ale z efektem miernym. Czy właściciele tego cuda mogą potwierdzić jak jest z bielą na tym TV? Czy to czasami nie jakaś wada serii? Bo szczerze mówiąc nabrałem nieco wątpliwości co do trafności wyboru TV.

pozdrawiam, j.
 

Geezer

New member
Jak ktos wydal tyle kapusty to nie licz ze bedzie teraz narzekal na swoj TV :)
Powie ci abys zgasil swiatlo w pokoju.

Ja mam TE SAME odczucia. Ogladalem ta plazme (63 cali) w kilku sklepach.
Niestety mimo dobrych wartosci ze specyfikacji ten TV swieci do bani.
Bylo tu pare porownan do Panasonica (ale to tylko 58 cali i 15500 pln ;(
i Panas miazdzy Sama.

Samsung 55" LED LCD stal obok tej plazmy Samsungowej. Obraz z tego samego zrodla - ostrosc zyleta i b. jasny + czysta biel.
63A756 ma brudna biel i swiecil jakby mial z 5 lat na liczniku :) Do tego niewyrazny obraz.
Tyle ze znow w tym LED LCD kuleje 100Hz i piszczy glosnik ;(
 

Newion

New member
pawulon napisał:
I druga sprawa, czy ktos juz podłączał ten TV do domowej sieci komputerowej? Ja wczoraj odbyłem pierwszą rundę i jak na razie przegraną. Na ustawieniach automatycznych sieć niby wykrywa w testach okm ale złącze DLNA mam nieaktywne. Przy ustawieniach manualnych niestety mam ciągle problem, że pakiety nie przechodza przez bramę. Dzwoniłem wczoraj do Samsunga, ale ich to tez przerosło na infolini :hmm:

Ktoś ma jakies pomysły?
Może zapomniałeś uruchomić z menu Samsung PC Share Manager: "Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia" i zezwolić dostęp swojemu telewizorkowi?
 

jarry

New member
Dziękuję Geezer za odpowiedź. No to dobrze że przynajmniej wiem że mnie wzrok nie mylił. I tu są 2 aspekty, pierwszy to to że prawie zawsze oglądam TV na najniższych możliwych ustawieniach jasności i kontrastu, a więc prawdopodobnie ze względu na silne oświetlenie w MM poziom jasności będzie co najmniej wystarczający, ale fajnie by było żeby biały był biały. A drugi aspekt to co byście doradzili jako zamiennik tego Samsunga?? 50" cali, głównie filmy, czasem gra na PS3 i czasem TV (raczej SD). Może coś już się pojawiło w jakiejś sensownej cenie?? Bo jak w MM oglądałem TV które mi się podobały to 52" LCD po około 14 tysięcy złotych były więc konkurencja jakby żadna w tym przedziale cenowym. Zależałoby mi też na 100Hz i 24p. Oczywiście FullHD.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Jeżeli chcesz aby "....biały był biały...." to powinieneś zainteresować się raczej plazmami Panasonica PY800 i PY85.
 

pawulon

New member
Newion napisał:
Może zapomniałeś uruchomić z menu Samsung PC Share Manager: "Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia" i zezwolić dostęp swojemu telewizorkowi?

Sprawdzałem to właśnie i w Samsung PC Share nie pojawia się wcale IP telewizora. Nie ma tam też żadnej funkcji dodaj ani szukaj.
Konfigurowałeś to u siebie? Masz TV na ustawieniach auto czy sam ręcznie wprowadzałeś wszystkie parametry?
 

pawulon

New member
Hartson napisał:
Jeżeli chcesz aby "....biały był biały...." to powinieneś zainteresować się raczej plazmami Panasonica PY800 i PY85.

A ja mam inną radę - dobrze tv poustawiać a nie jechać na standardowym ustawieniu dynamicznym i nie dawać genialnych rad typu "plazmy panasonica są najlepsze na świecie"
 

salat

Member
Sprawdzałem to właśnie i w Samsung PC Share nie pojawia się wcale IP telewizora. Nie ma tam też żadnej funkcji dodaj ani szukaj.
Konfigurowałeś to u siebie? Masz TV na ustawieniach auto czy sam ręcznie wprowadzałeś wszystkie parametry?

Wszystko mam na Auto. Router wykrywa telewizor.
Natomiast w Samsung PC share. Po tym jak już udostępnisz foldery to wchodzisz do menu: Udostępnij a następnie Ustaw Zabezpieczenia Dla Urządzenia i w okienku które się pokarze wciskach potwierdź przy katalogu który udostępniłeś i musi działać :)

h t t p : / / reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030220,49299289-1,00.htm?autoplay=yes
NA tym review widać też że telewizor łaczy się z internetem, można podejrzeć m.in. prognozę pogody... Czy udało się Wam to uruchomić?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Biale w samsungu

Czesc,ja mam co prawda ps50a656 ale (podobno) to ta sama matryca a ten problem widze tak-swoj telewizor ustawialem za pomoca dwoch plyt dvd wydanych jedna przez miesiecznik AUDIO-VIDEO a druga KINO DOMOWE. Jest to kalibrator ustawien wraz z opisem do obrazu i dzwieku. Stosujac sie do tych wytycznych obraz bieli z poczatku wydawal sie troche przygaszony lecz ustawienie TESTOWE bialej planszy okrywa nam ze na pozornie bialej planszy znajduja sie kwadratowe pola w kolorach ledwo dostrzegalnych ale w miare wyraznie wytyczajacych granice tych odcieni od super bialego po leciutko rozowe,zielone i szare.
TA SAMA SYTUACJA DOTYCZY KOLORU CZARNEGO gdzie po kalibracji mamy kilka odcieni czerni w czerni a widac to wyraznie.
W praktyce obraz na moim samsungu jest taki ze na zimowych ujeciach powierzchni sniegu,obrazach bialych oblokow,czy pozornie bialego tla TO NA TYM BIALYM WIDAC JESZCZE BIELSZE LOGA STACJI TV lub BIALE NAPISY KTORE MOZNA BEZ TRUDU ODCZYTAC.
Tak to dziala a co do czerni to chocby taki przyklad z filmu Piraci z Karaibow gdzie na pozornie czarnym ubraniu jednej z postaci wisi szeroki czarny SKORZANY PAS W KTORYM DOSTRZEGAM WYRAZNIE JESZCZE CZARNIEJSZE DWA PODLUZNE SZWY PRZY KRAWEDZIACH, STRUKTURE SKORY ORAZ PRZEZROCZYSTE KROPLE WODY KTORE WYRAZNIE ODSTAJA OD POWIERZCHNI TWORZAC prawie TROJWYMIAROWY EFEKT - TO WASZYM ZDANIEM TELEWIZOR WLASCIWIE DZIALA CZY NADAJE SIE DO NAPRAWY BO MI POKOJU NALEZYCIE NIE OSWIETLA????
WIEM WIEM trudno uwierzyc ale to mozliwe a z mojego doswiadczenia a ze wzrokiem problemow nie mam TO TAK TO MA DZIALAC!!!! Mozna bez trudu zamienic tego samsunga w swietlowke wszystkie parametry mocy na full, kolor do zera i wylaczyc oszczedzanie energi i bedze dobra nocna lampa i spokojnie czytac mozna malym drukiem tekst w gazecie pisany!!! a CO DO PATRZENIA NA WYZYLOWANY OBRAZ TO DAJE PIEC MINUT I OCZY SIADAJA LZAWIAC ZE ZMECZENIA. POZDRAWIAM.
 

gaj

New member
Interesuje mnie czy faktycznie warto kupić plazmę 50" a756 zamiast modelu a656? Bo funkcjonalność w formie LAN czy dekoder MP4 to wg mnie niewiele. Jak słyszę to panel i wygląd zewnętrzny są te same? Różnica w cenie jest ok. 700-800zł na korzyść 656 więc za co warto czy nie warto dołożyć te pieniążki?
 

Newion

New member
pawulon napisał:
Sprawdzałem to właśnie i w Samsung PC Share nie pojawia się wcale IP telewizora. Nie ma tam też żadnej funkcji dodaj ani szukaj.
Konfigurowałeś to u siebie? Masz TV na ustawieniach auto czy sam ręcznie wprowadzałeś wszystkie parametry?

Mam ustawienia reczne, ale chyba na automatycznych tez udalo mi sie uruchomic. Przedstaw jak obecnie laczysz sie komputerem z internetem, to sprobuje Ci pomoc z ustawieniami DLNA.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Oszczednosc!!!

Moim zdaniem NIE WARTO PRZEPLACAC! Tez mialem miesac temu ten problem i wybralem Z ROZNYCH FIRM 50 CALI WLASNIE TEGO PS50a656 I NIE ZALUJE WYBORU! Ma go tez moj kolega lecz kupil w sierpniu, a sasiad juz planuje zakup tega wlasnie tv. A zaoszczedzone pieniadze wydalem na PS3.
 

BoDeX

New member
gadzeciaz napisał:
Czesc, mam ps50a656 - telewizor ustawialem za pomoca dwoch plyt dvd wydanych jedna przez miesiecznik AUDIO-VIDEO a druga KINO DOMOWE.


Czy mógłbyś podzielić się z Forum swoimi wartościami ustawień ?



A przy okazji .... ciekawostka dotycząca WISELINK w serii 6 i 7 !

Obraz z tej strony http://www.pbase.com/jackcnd/image/64242807/original ( 1920x1080 )
zapisujemy na penie USB i podłączamy do telewizorka .

Czy komuś z Was wyświetliło idealną, jednopikselową siatkę od końca do końca ???

Bardzo proszę o opisanie swoich spostrzeżeń, a może jakaś fotka ?


Z góry dziękuję .

Pozdrawiam.


Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

gaj

New member
gadzeciaz napisał:
Moim zdaniem NIE WARTO PRZEPLACAC! Tez mialem miesac temu ten problem i wybralem Z ROZNYCH FIRM 50 CALI WLASNIE TEGO PS50a656 I NIE ZALUJE WYBORU! Ma go tez moj kolega lecz kupil w sierpniu, a sasiad juz planuje zakup tega wlasnie tv. A zaoszczedzone pieniadze wydalem na PS3.

Ja, a raczej moja córka ma już xBox 360 więc ten argument z PS3 słabo do mnie przemawia :) .
Po prostu zastanawiam się czy warto kupić a656 czy lepiej a756, bo różnica cen jest stosunkowo niewielka, a kilka różnic in plus w 756 jest (lan + opcja na wifi, dekoder mpeg4, pilot coś tam lepszy) - tak na oko laika. Ceny obecnie na 15 gnurdnia widzę ok 4400 i 5300zł czyli 900zł różnicy :) .
Tyle, że co ciekawe 756 ma chyba wyższy znacznie pobór energii: 656=550w i 756=750w?! No ten argument może być rozstrzygający :) .
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Ustawienia Ps50a656

Zajrzyj na glowna strone PLAZMY-SAMSUNG-USTAWIENIA DLA........


A CZY WARTO TO ODPOWIADAM- TAK DO FILMOW!!! TAK DO GIER!!! TAK DO TV TAK!!!!

ALE W INNYN POSCIE WLASNIE KTOS ODKRYL I UDOWODNIL ZE JEST PROBLEM Z SYGNALAMI PO USB!!!???

Powiem szczerze ze problem z tym usb to nie calkiem rozumiem. Niby fotki widzi niby inne pliki tez ale cos nie tak z jakims specjalnym i tu (zajrzyj na strone glowna plazmy-samsung i pierwszy temat ostatnia strona PRZYKLEJONY DO SAMSUNG PS
 

michar

New member
czytnik rss

NA tym review widać też że telewizor łaczy się z internetem, można podejrzeć m.in. prognozę pogody... Czy udało się Wam to uruchomić?[/quote]

Też tego szukałem, ale nie ma tej opcji, jest nieaktywna!!! Właściwie to nie ma kogo zapytać dlaczego to nie działa. Może już coś wiecie?
Pozdrawiam
 
Do góry