PS50A756 Ktoś wie co to za sprzęt?

El Greco

New member
@surfer,
z najwazniejszych roznic jakie ida w parze z wprowadzeniem serii 8, to oprocz, nowej optyki, cieniutkiego i lekkiego panela, to nowy filter Ultra Filter Bright Plus(u nas bez plusa jak i nowe serie 6 i mniej), pobor maksymalny(!) 250W, zintegrowany "Woofer", 100Hz Motion Plus(?), modus dla graczy, jasniejszy panel itp. Pozostaje tylko odczekac na ile jest w tym prawdy.
 

El Greco

New member
Problem o ktorym mowi sie czesto w Niemczech i nikt nie znal jego przyczyny, chyba zostanie rozwiazany...:

Hallo, nach einem längeren Telefonat mit einer Service Werkstatt von Samsung, wurde mir mitgeteilt das die sogenannte "Buffer-Boards" für diese Streifen verantwortlich sind. Diese Buffer-Boards sind unmittelbar an der Rückseite des Panels befestigt in gleichen Abständen. Da aber nicht alle Geräte davon betroffen sind, wird jetzt geforscht welcher Zulieferer dieser Teile verantwortlich ist. Da ja Samsung nicht nur von einer Firma Teile bekommt, kann dies etwas länger dauern. Jedenfalls geht man davon aus, das diese Problem bald gelöst wird! Gruss

Wynika z tego, ze poziome paski pojawiajace sie w tych samych odstepach na ekranie i widoczny na jajsniejszym tle, sa spowodowane przez tzw."Buffer-Boards", ktore znajduja sie bezposrednio z tylu panela, zamocowane w jednakowych odstepach. Jako, ze nie wszystkie panele maja ten problem, a te same czesci sa czesto dostarczane Samsungowi prze roznych producentow,trwaja intensywne poszukiwania winnego dostawcy. Mozemy wychodzic z zalozenia, ze problem ten niedlugo zostanie rozwiazany.

Do ekstrasow tego TV,szkoda ze nie wszystko chodzi optymalnie, ale ja osobiscie wychodze z zalozenia, ze ten tv sluzy glownie do ogladani ruchomych obrazow z klasycznych zrodel. Nawet bez tych dodatkow jest cenowo atrakcyjniejszy niz konkurencja. No coz nie mialem nawet czasu ani ochoty zajmowac sie dodatkami, ale przyznaje, ze do konca fair to nie jest.
 

adam-ant

New member
Dopiszę tę informację tutaj, bo w sumie to największy wątek o PS50A756, a kilka razy pojawiał się w nim ten sam błąd. Pobór prądu 756 to nie 750W, ale identycznie jak w 656 550W. Można to już od dawna zobaczyć na stronie samsunga:
http://www.samsung.com/pl/consumer/...e=plasmatv&model_cd=PS50A756T1MXXH&fullspec=F
Podobno wcześniej było tam rzeczywiście 750W, ale jeden z naszych forumowiczów wysłał do Samsunga info, że to chyba nie do końca tak. A skoro teraz jest już 550W to chyba to sprawdzili i potwierdzili itp.

Dziwi mnie tylko dlaczego posiadacze 756 nie zdementowali tej plotki wcześniej ;)

Pozdrawiam,
Adam
 

El Greco

New member
adam-ant napisał:
Dopiszę tę informację tutaj, bo w sumie to największy wątek o PS50A756, a kilka razy pojawiał się w nim ten sam błąd. Pobór prądu 756 to nie 750W, ale identycznie jak w 656 550W. Można to już od dawna zobaczyć na stronie samsunga:
http://www.samsung.com/pl/consumer/...e=plasmatv&model_cd=PS50A756T1MXXH&fullspec=F
Podobno wcześniej było tam rzeczywiście 750W, ale jeden z naszych forumowiczów wysłał do Samsunga info, że to chyba nie do końca tak. A skoro teraz jest już 550W to chyba to sprawdzili i potwierdzili itp.

Dziwi mnie tylko dlaczego posiadacze 756 nie zdementowali tej plotki wcześniej ;)

Pozdrawiam,
Adam
Nie odwiedzalem polskiej strony Samsunga i nigdy bym na to nie wpadl, ze podana jest tam tak bledna wartosc, ale jezeli ktos czytal moje posty, to pisalem np. ze 63" ma podana maksymalna ok.750W, przy jego 40% wiekszej powierzchni w stosunku do 50" jest oczywiste, ze cos nie gra. zawsze dobrze bys zaznaczal, ze te 550W, to nie pobor pradu, tylko maksymalny pobor pradu, a to mala roznica. Niestety do wielu jeszcze nie dociera, ze plazma w przecietnym zuzyciu pradu jest czesto 40% mniej niz podane maksymalne wartosci i szkoda odstraszac potencjalnych klientow, ktorzy nie musza byc zorientowani, a przeciwnikom tej technologii, dwacmozliwosc przekrecania faktow i rozpowszechniacz mity.
 

adam-ant

New member
Jak najbardziej się zgadzam. Skoro tak jak wcześniej pisałeś na całkiem "wysokich" ustawieniach obrazu realny pobór prądu to około 350W, to nie ma o co kopii kruszyć, bo LCD z podświetleniem LED potrzebują też ponad 300W (a ze zwykłym podświetleniem też nie jakoś super mało - 52'' Samsunga LCD potrzebuje wg producenta 290W).

A co do 756 ogólnie to jedyne co jeszcze wstrzymuje mnie przed jego zakupem to obawa przed tym małym zapasem kontrastu. Według większości użytkowników/testerów kontrast należy ustawić bardzo wysoko (85-95%).

Czy ktoś posiada ten TV więcej niż kilka miesięcy i mógłby się podzielić wrażeniami w kwestii ubytku jasności/kontrastu po dłuższym czasie używania?

Wiem, że 756 jest w stanie zaoferować mi rewelacyjny obraz po wyjęciu z kartonu, ale czy będzie on tak samo dobry po roku, dwóch lub trzech latach?
Najpierw można podkręcić kontrast na 100%, ale co potem? Chciałbym, żeby ten telewizor posłużył mi chociaż 5 lat bez widocznego ubytku jakości obrazu.
 

El Greco

New member
adam-ant napisał:
Jak najbardziej się zgadzam. Skoro tak jak wcześniej pisałeś na całkiem "wysokich" ustawieniach obrazu realny pobór prądu to około 350W, to nie ma o co kopii kruszyć, bo LCD z podświetleniem LED potrzebują też ponad 300W (a ze zwykłym podświetleniem też nie jakoś super mało - 52'' Samsunga LCD potrzebuje wg producenta 290W).

A co do 756 ogólnie to jedyne co jeszcze wstrzymuje mnie przed jego zakupem to obawa przed tym małym zapasem kontrastu. Według większości użytkowników/testerów kontrast należy ustawić bardzo wysoko (85-95%).

Czy ktoś posiada ten TV więcej niż kilka miesięcy i mógłby się podzielić wrażeniami w kwestii ubytku jasności/kontrastu po dłuższym czasie używania?

Wiem, że 756 jest w stanie zaoferować mi rewelacyjny obraz po wyjęciu z kartonu, ale czy będzie on tak samo dobry po roku, dwóch lub trzech latach?
Najpierw można podkręcić kontrast na 100%, ale co potem? Chciałbym, żeby ten telewizor posłużył mi chociaż 5 lat bez widocznego ubytku jakości obrazu.

Zostwiajac zapewnienia producenta nie moge sobie wyobrazic, zeby po roku mozna bylo zauwazyc roznice w kontrasci, mysle, ze co niektoirzy oprzyzwyczajaja sie i potem wydaje im sie , ze stal sie ciemniejszy. Ja jade na 85% i to mi wystarczy, oczywiscie latem w poludnie przy cholernym sloncu bedziesz mial prawie takie problemy jak na kineskopie, ale wtedy gralismy w pilke a ogladalismy wieczorem lub zaciagalismy zaslone. na konstrast trzeba troche uwazac w fazie poczatkowej, bo wtedy moze dojsc do ubytkow, pootem dostarczy ci ten TV nie zapomnianych wrazen. Nie slyszalem na niemieckim HiFi o takich problemach z ubytkiem, a o wielkosci tego forum chyba slyszales. Do dzisiaj wielu korzysta ze starych samsungow serii 4--- i wszystko poza 24p jest w ramach.

52" LCd spalaja ok. 260W, jezeli ktos chce pobic rekord to nawet 170 w ale tylko on wie o tym jakim kosztem.
 

bart1001

New member
ps50a756

Witam. Od kilku tygodni świeci u mnie sam ps50a756. Moje odczucia skaczą od zadowolenia do kompletnego załamania. Sam współpracuje z cyfrówką Polsat, bez hd ,po dobrym SCART oraz z dvd po hdmi. Obraz z dvd jest dość dobry(choć występują w nim te same wady opisane później) ale polsat to często kompletna porażka. Zwykle jest bardzo niewyraźny, obrysy lekko zielone, litery, znaczki, loga, szczególnie na jasnym tle mają po dwa obrysy, cienie itd. W sobotę mecz Polska-Irl.PŁ był beznadziejny nie tylko z powodu gry "naszych". W szerokim planie boiska postacie piłkarzy były tylko rozmazanymi czerwonymi plamami, szczególnie po jasnej stronie boiska. Zdaję sobie sprawę z różnicy rozdzielczości itp. ale nawet zmniejszenie formatu do 4:3 nie poprawia obrazu ani odrobinę. Na reklamach gdy na białym tle wyświetlany jest jakiś napis to przez całą szerokość ekranu białe tło jest lekko przyciemnione na szerokości tych właśnie liter. Duże napisy statyczne powinny być wyraźne a nie są. Gdy patrzę na ekran z bliska to każdy obiekt otoczony jest siecią kropek która zamazuje obraz. Mieszanie ustawieniami nic nie pomaga. co robić? Serwis?
 

El Greco

New member
@Bartek,
najpierw uspokoje cie, ze to nie jest obraz, ktory mozna zaakceptowac,mecz byl wyjatkowo beznadziejny w jakosci obrazu cos takiego spotyka sie chyba tylko czasami na jakis slabych muzycznych programach i chyba tez nie.Czy podczas reklam(na ogol lepsza jakosc) masz tez takie problemy? Nie ma tu nawet sensu pytanie cie z jakiej odleglosci ogladasz, bo z opisu, to nawet jak wloze nos w panel bede mial lepszy efekt. Czy jesli masz dostep do satelitarbej, sprawdzales obraz na niemieckich kanalach jak np ARD czy ZDF tam musi byc perfekcja w stylu HD, rowniez Pro7, Kabel 1(bardzo czyste reklam) sa godne zeby zaczynajac od optymalnegosygnalu, sprawdzic czy twoj obraz jest rowniez optymalny. jezeli tak nie ejst, toproblem lezy gdzies indziej. Mimo wszystko zalecal bym unikania Scart, bo po co ci pieknydobry samochod jakuzywasz slabego paliwa.Musisz zaczynac od podstaw, tzn. odlacz wszystkie urzadzenia i sprawdz w menü, (oddalajac cala reszte wraz z przewodami od TV!) czy napisy sa tak samo niewyrazne. masz tam tez przykladowe obrazy, one nie sa idealne ale wolne od negatywnych efektow o ktorych piszesz.Kiedy konczy sie u mnie film i leca male napisy, to mam albo idealen literki albo lekko smuza jesli sygnal jest nieoptymalny ale nigdy nie mam jakiegos tla za literami. Jesli potem wszystko bedzie optymalnie, podlaczaj jedno urzadzenie sprawdzajac jego wspolprace i jezeli jest dobrze kontunuuj tak z kazdym i kazdym kablem az znajdziesz powod zabuzen/zlego sygnalu. Przewody zaopatrzyles w doloaczony magnes? kabel antenowy oddalony jest od panela wystarczajaco? Jakich ustawien uzywasz do ogladania.. ale to nie powinno stanowic.
Jezeli nie da to efektu zadzwon do mnie,numer dostaniesz prze mail wrazei potrzeby, ja oddzwonie(flatrate). Glowa do gory to naprawde dobre Tv i nie HD jest b.dobrej jakosci.
 

ivf

New member
bart1001, ja jednak z ciekawości spytam ;) z jakiej odległości oglądasz TV opisując wspomniane wady?

ja na swoim A451 nie widzę aż takich problemów nawet jak włączę sygnał z anteny dachowej..
 
Ostatnia edycja:

bart1001

New member
Oczywiście nie wlepiam się w tv :grin: . Oglądam go z odległosci ok 4m. Tłumiki na zasilanie założyłem ale muszę jednak iść za radą el-greco i wyeliminować ew. zakłócenia. Mam dość duże głośniki Monitor Audio br6 w odległości ok 30-40 cm od panela. Poprzestawiam, poodłączam i zobaczymy. Odezwe się jak poszło. Dzięki.
 

bs23

New member
Witam. Jestem posiadaczem tego tv od około miesiąca.Ogólnie jestem zadowolony - obraz z cyfry jest ok, no a dvd czy ps3 to naprawdę dobra jakość.Jednak kilka dni temu pojawił się problem. Jest to jakby wypalona linia idąca poziomo przez całą długość ekranu. Jest bardziej widoczna oczywiście przy jasnych tłach. Zadzwoniłem do serwisu, mają być za tydzień, czy ktoś spotkał się z tym u siebie? Pozdrawiam
 

Zitek

New member
Hej!

Temat pasków na matrycy niewiadomego pochodzenia był już parokrotnie opisywany na forum.
Ja niestety tez tego doświadczyłem, choć trzeba przyznać, ze nie jest to aż tak uciążliwe.
Był u mnie 2 dni temu serwis, porobili zdjęcia i zobaczymy co dalej.
Prawdopodobną przyczynę takiego stanu rzeczy podał @El Greco kilka postów wcześniej na poprzedniej stronie.
Panowie z serwisu robili duuuuuże oczy na to zjawisko, więc mniemam, że dotychczas się z tym nie spotkali! ;)
Dzięki podpowiedzi @El Greco, która przybyła zza zachodniej granicy, będę w razie czego informował serwis polski o tym, że częścią odpowiedzialną za te cholerne paski jest tzw."Buffer-Boards" umieszczone z tyłu matrycy (dzięki El Greco!).
Dlaczego trzeba im wszystko podawać na tacy??? :/
Najpierw ich upomniałem o błędzie na stronie odnosnie poboru mocy w tym modelu (mieli podane 750W zamiast 550W! co działało na ich niekorzyść, bo jak potencjalny klient na ich stronie to zobaczył, to mówił "dziękuję bardzo"!), a teraz pewnie nie będą wiedzieć skąd się biorą paski...

No ale nie wyprzedzajmy faktów... Mogę się w tym przypadku mylić! :)

Ogolnie to jestem zadowolony z tego TV, choć jest parę rzeczy, które mi nie pasuje, ale przeciez nie ma produktu idealnego! ;)

Pozdro dla wszystkich użytkowników!
 

bs23

New member
Po 10 dniach przyjechał serwis. Obejrzeli,zrobili zdjęcia, zabrali tv.Podobno matryca do wymiany. Zobaczymy ile czasu im to zajmie. Pozdrawiam
 

ostek

New member
Witam Wszystkich

Jako, że jet to mój pierwszy post pochwalę się, że też jestem posiadaczem 756 od 2,5 mc. Telewizor jak dla mnie rewelka, jako że jestem świeżakiem ws LCD i Plazm (pierwsza plazma) muszę powiedzieć że telewizor jest zajefajny.
Ale ostatnio zwróciłem uwagę właśnie na dziwne poziome cienie które ukazują się po włączeniu białego tła :(. Do tej pory myślałem że są to cienie pozostawione po wchodzeniu w menu, ale po przeczytaniu ostatnich waszych postów zastanawiam się czy nie trzeba będzie wezwać serwisu ;( (a miało być tak fajnie)
pozdrowienia

PS
bs23 napisał:
Po 10 dniach przyjechał serwis. Obejrzeli,zrobili zdjęcia, zabrali tv.Podobno matryca do wymiany. Zobaczymy ile czasu im to zajmie. Pozdrawiam
Jak tylko będziesz miał jakieś info od serwisu to daj znać
 

mandias

New member
Hej,

Noszę się z zamiarem zakupu PS50A756 i od jakiegoś czasu wczytuję się we wszystko o tym modelu. Ostateczna konfrontacja nastapi pewnie i tak dopiero po zakupie i rozstawieniu w domu. Jedno mnie zaniepokoiło, a mianowicie współpraca z n-ką.

CavemanCMHQ napisał:
A teraz łyżka dziegciu. Bardzo wpływa mi na nerwy współpraca N-boxa z telewizorem. Bywa, że muszę resetować dekoder bo wyskakuje mi błąd niezgodności z HDCP. ... Widocznie wina leży po stronie N-boxa. Dzwoniłem do N-ki, ale nawet po przełączeniu dekodera w tryb DVI problem występuje dalej. Rozkładaja ręce i nie sa w stanie mi pomóc.

Jak często to występuje ? Dzieje sie tak na kanałach HD i SD ? Czy ten problem jest powszechny u uzytkowników n-ki ? Czy wystepuje na n-boxie i na n-recorderze ? Jakie macie z tym doświadczenia ? Pasuje mi n-ka i nie chciałbym być zmuszony do zmiany operatora przez zakup telewizora :???:

pozdrawiam All!
 

bs23

New member
Dzwonili dzisiaj z serwisu. Nowa matryca ma być do końca tygodnia u nich, także niedługo tv będzie u mnie z powrotem. Jak się będzie sprawował po wymianie dam znać .Pozdrawiam!
 

bart1001

New member
Witam. Chwilę to trwało ale się udało. Nie było u mnie żadnych zakłóceń (kable, głośniki). Zastosowałem ustawienia z tematu: tęcza lub pasek fioletu..... i jest dużo lepiej. Oczywiście obraz z SD jest na niektórych programach do d... ale to już nie jest wina tego tv. Obraz z dvd lub bd suuupppeeerrr. Pozdrawiam.
 

kaswajcha

New member
Witam!
bs23 czy powiedzieli ci skąd mają matrycę? pytam dlatego że mam ten sam problem z pasami, przyszedł gośc z serwisu popatrzył i powiedział że tv musi zabrac do serwisu, że przyjedzie po niego w przyszłym tygodniu. Ale ostatnio słyszałem iż matryca może byc po regeneracji!!! dlatego moje pytanie skad mają matrycę? W innym wątku tego forum (pan r) pisze iż jest po wymianie panela i pasów już nie ma ale są martwe piksele a obraz stracil na ostrości!!!


Pozdrawiam.
 

bs23

New member
Witam ponownie. Po dwóch tygodniach odebrałem sam tv z serwisu(jest środa a powiedzieli że mogą przywieźć dopiero w poniedziałek + nawet nie zadzwonili z wiadomością,że jest już naprawiony). Podłączyłem i na razie jest dobrze , obraz ładny bez żadnych zakłoceń(kolory itp). Muszę matrycę trochę wygrzać to zobaczymy jak będzie działać(sprawdzę ostrość pod innymi źródłami - dvd,ps3) . Nie wiem skąd jest matryca,ale mam nadzieję że jest nowa, bo jakby co to będzie dym(spróbuje się jakoś dowiedzieć, gdy do nich dzwoniłem mówili że czekają na matrycę więc musieli ją zamówić w samsungu - oby nową)- żadnych bad pikseli. Ogólnie kłopotu z serwisem nie miałem , tylko ten czas oczekiwania trochę za długi, chociaż mają 30 dni na naprawę.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry