PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

DOMEL9

New member
Bez reklam
na dysk konsoli nic nie wrzucalem bo to osobny problem - i juz nie poamietam jak to lecialo - mozna bylo to zrobic za pomoca ps3media serwera chyba bo on transkodowal wtedy zrodlo na zjadliwe dla konsoli ( duzo czasu trwalo )- co do zwyklego kopiowania to musisz zrobic mts lub m2ts plik i wtedy powinno byc ok jak pamietam - wradcajac do mkv2vob to jak dasz mpeg to bedzei szybciej a strata na jakosci jest raczej niezauwazalna - tylko musisz dac przy niepelnej rozdzialce always transcoding i output file m2ts albo mpeg (chyba tez konsola polknie ) oraz overscan compensation - moze ktos lepiej pamieta z kolegow abo przesledz watek jeszcze raz hyhyh:popcorn:
 

mastermind89

New member
witam,

walczę już od dłuższego czasu i nic, więc postanowiłem zasięgnąć pomocy :)
otóż mam problem z konwersja mkv + napisy do AVCHD na USB. Nie ważnego czego użyję: czy mkv2vob czy tsmuxera czy multiAVCHD - za każdym razem jest to samo - w PS3 odtwarza dźwięk, ale mam czarny obraz :/

Plik dosyć świeży: Alcatraz.S01E03.720p.HDTV.X264-DIMENSION.mkv

Kod:
General

Format                           : Matroska
File size                        : 1.44 GiB
Duration                         : 43mn 16s
Overall bit rate                 : 4 765 Kbps
Encoded date                     : UTC 2012-01-23 22:47:17
Writing application              : mkvmerge v3.1.0 ('Happy up here') built on Jan 19 2010 12:09:24
Writing library                  : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Video
ID                               : 1
Format                           : AVC
Format/Info                      : Advanced Video Codec
Format profile                   : High@L4.1
Format settings, CABAC           : Yes
Format settings, ReFrames        : 8 frames
Codec ID                         : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration                         : 43mn 16s
Bit rate                         : 4 222 Kbps
Width                            : 1 280 pixels
Height                           : 718 pixels
Display aspect ratio             : 16:9
Frame rate                       : 23.976 fps
Color space                      : YUV
Chroma subsampling               : 4:2:0
Bit depth                        : 8 bits
Scan type                        : Progressive
Bits/(Pixel*Frame)               : 0.192
Stream size                      : 1.28 GiB (89%)
Writing library                  : x264 core 120 r2146 bcd41db
Encoding settings                : cabac=1 / ref=8 / deblock=1:-2:-2 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=9 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=5 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=crf / mbtree=1 / crf=18.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Language                         : English

Audio
ID                               : 2
Format                           : AC-3
Format/Info                      : Audio Coding 3
Mode extension                   : CM (complete main)
Codec ID                         : A_AC3
Duration                         : 43mn 16s
Bit rate mode                    : Constant
Bit rate                         : 448 Kbps
Channel(s)                       : 6 channels
Channel positions                : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Bit depth                        : 16 bits
Compression mode                 : Lossy
Stream size                      : 139 MiB (9%)

Może być to spowodowane rozdziałką 1 280 x 718 ?
Dodam że po konwersji do mt2s wszystko śmiga, ale nie ma napisów...
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
niestety tylko pełne rozdzielczości dadzą ci zadowalający efekt - taki psikus nam zrobili jak z japoncami amerykanie ustalali ACTA i SONY musiało wypuscić firmaware 3.50 jak pamiętam
 

maciek1982

New member
siemanko domel,mam pytanie odnosnie tego czarodziejskiego odtwarzacza ktorego uzywasz,na jakiej zasadzie on dziala.ma on wbudowany twardziel?nic nie przerabiasz tylko wrzucasz na niego film w dowolnym formacie + ewentualnie napisy i wszystko gra,czy jednak trzeba cos tam przerobic?
osobiscie nie przerabiam filmow,tylko ogladam poprzez pc-hdmi-tv i jest spoko,ale mysle ze odtwarzacz jest wygodniejszy.
z gory dzieki za odpowiedz
 

matołek

New member
Jako że jestem nowy,

Witam wszystkich kolegów i koleżanki.

Proszę o pomoc lub informację -
- chciałbym za pomocą PS3 odtwarzać pliki wave, nie tylko te 16/44 ale również 24/96 udostępniane przez różne serwisy np: hdtracks, czy tęż pliki audio z koncertów BD itp.
Koniecznie zależ mi na odtwarzaniu poprzez PS3,
- by to było zgrane na dysk twardy konsoli, leżało sobie w jednym pliku itd., coś jak film stworzony lustrzanką, zmontowany jakimś programem do video np. Edius z dodanym bd jakości podkładem muzycznym (pcm 2.0/5.1, normalne wav-y, itd) i finalnie wyeksportowany do formatu Blu-Ray - AVCHD (np. do plików m2ts),
- i teraz sedno sprawy: chciałbym stworzyć sobie taki plik avchd lub inny pasujący do ps3 ale TYLKO z dźwiękiem (gęstym formatem, wavami itd), oczywiście dobrze by było gdyby taki plik zawierał w sobie podział na tracki i nazwy utworów. Czy istnieje jakiś program? który to zrobi bez updownu jakości dźwięku? a może doda też proste menu z wyborem traków?

{wiem że to możliwe bo kiedyś ściągnąłem samo robioną płytę w formacie avchd (- wkładam do konsoli i jest .... ściągnijcie to zrozumiecie) z dźwiękiem 24/96. Ktoś pozbierał fajne kawałki z dvd-a czu blu i wpakował je na płytę,
-aha, nazywa się ona: DVD-A Best of BDA disc 1, waży 4.09 GB - nie ma obrazu i menu jest za to podział na tracki. Format dźwięku to dts hd-ma (świeci na amplitunerze na niebiesko)}.

Wracając do sprawy - czy to mażna jakoś w miarę łatwo ogarnąć?,czy istnieje jakiś program (najlepiej jeden). Wiem że takie rzeczy można podobnie ogarnąć w nieco inny sposób, np za pomocą Audio DVD Creator 1.9.1.0 -, ale powstanie mi tylko płyta dvd. Można też zrobić programem do masteringu typowego dvd-a - np DVD-Audio Solo lub inny. Ale jak już wspominałem na początku, ja chcę tylko na PS3 i bez video.

Proszę o odpowiedź,
jeśli poruszyłem coś po raz 1000 na tym forum - po prostu - wybaczcie.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
no faktycznie odtwarzacz jest wygodniejszy - ja mam tego HImedia 600a + dysk zewnętrzny usb 1tb i wrzucam tam głównie matroski z napisami srt i wszystko pięknie działa - odtwarza on wiele innych formatów i nic nie trzeba przerabiać ( o sorki wczoraj przerabiałem mkvmerge plik mp4 video hd na mkv bo nie czyta czasem niektórych ale to sekundy były )
Do tego muzyczka, stronki i serwisy radiowe - jest topik o tym sprzecie warto poczytać

drogi matołku a bawiłes się programem MultiAvchd można tam muxowac tez samo audio z róznych żródeł warto popróbować:bober:
 

tomek976

Member
Zapewne była już o tym mowa ale ja odkryłem to calkiem niedawno.
Jezeli mamy siec WIFi mozemy przy pomocy programu na PC - PS3 Media Server przez DLNA odtwarzac praktycznie wszystko.
Formaty których PS3 nie odtwarza konwertowane sa w locie na format czytany.
Teraz mogę odpalac wszystkie MKV :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Cieszymy się razem z Tobą, ale już za chwilę dojdziesz do wniosku, że to jednak nie jest wszystko takie różowe, że filmy w wyższych rozdzielczościach się tną itd. ale od czego jest kabel? ;-)

Pozdrawiam,
 

Arni83

New member
Witam :)
Może ktoś będzie znał odpowiedź na mój problem.
Konwertuje przy pomocy mkv2voba pliki mkv na mpeg ( opcja fast ), program tez dodatkowo wbudowuje napisy do filmów i w związku z tym 2 pytania.
1 ) Cześć filmów nie chce się odtwarzać na ps3, problem jest o tyle dziwny że po zgraniu ich na dysk konsoli kiedy najeżdżam na video fil w tym małym okienku ( zanim wejde w niego ) odtwarza się. Kiedy go włączam ekran jest czarny i lipa :( Ma ktoś pojęcie czemu ??
2 ) czasem napisy wmuxuja mi się na środku ekranu ?? Why ??
3 ) przypomniało mi się że jak probuje skopiować coś na dysk konsoli to staje kopiowanie na 99% i kopiuje się po dłuzszym czasie dopier.

Bede niezmiernie wdzięczny za pomoc.
W akcie desperacji chcę już kupić jakiś odtwarzacz multimedialny bo nie dość ze przerabianie mkv2vobem trwa wieczność to jeszcze są problemy.
 

GracX

New member
Bez reklam
można używać PS3 Media Server przez DLNA lecz przez kabel z lapka do ps3? mam 2 złącza HDMI w projektorze szukam innego rozwązania niż rozdzielacz hdmi aby oglądać filmy ->lapek->pj
 

seta_lp

New member
Witam serdecznie.
Mam mały problem z odtwarzaniem plików MKV. Chciałem do pliku dodać polskie napisy. Z pliku txt przekonwertowałem do pliku srt (przez stronkę). Używam PS3 Media Server 1.50.1. Jak mam zrobić aby w filmie były do wyboru polskie napisy? Na razie wyświetlają mi się angielskie zaszyte w pliku MKV, ale plik podobno ma jeszcze rosyjskie i nie da się na nie zmienić na PS3. Aha mam Win7 więc SubEdit może nie zadziałać.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Arni83 i odtwarzacz jest najlepszym rozwiązaniem - zero walki i dodatkowe funkcje - szkoda czasu nerwów i pradu na przeróbki. Cięte rozdziałki powodują niemożność odtwarzania zmuxowanych plików - napisy to kwestia opcji w programie a kopiowanie ot strata czasu - niestety odtwarzacz to podstawa - polecam himedia 600 w dowolnej konfiguracji :krol:
Gracx napisz dokładniej co zamierzasz bo nie skumałem postu :hmm:

seta w opcjach transkodowania sa opcje dla napisów, nie wiem jak jest dokładnie w tej wersji bo ja dawno nieużywałem PS3MS ale można pokombinować dodatkowo robiłem tez muxowanie z polskimi napisami zamiast tych wszystkich zagranicznych troche wiecej roboty ale zawsze
 

nonamed

New member
Mam również problem że film przy kopiowaniu na dysk PS3 staje przy 99% , jakieś pomysły od czego to może zależeć ?
 
Ostatnia edycja:

Przemo86

New member
Witam,
po ostatnim najnowszym sofcie, podczas oglądania filmu w DTS X264 wyskoczył mi komunikat:
" Wyjście audio zostalo tymczasowo wyciszone. Nie ustawiaj głośności odtwarzania. Materiały są chronione za pomocą funkcji Cinavia (tm) i nie można ich odtworzyc w tym systemie..." :/
Nie da się oglądać filmu niestety. Przeglądałem forum ,ale w sumie nie znalazłem za wiele. O chodzi i jak to obejść ewentualnie ?
I pytanie drugie- które filmy są tym zabezpieczone??
Dzięki i czekam na info. :)
Pozdro
 

matejank

New member
Za innym forum:
"Cinavia rozpoznaje materiał po niesłyszalnych kodach umieszczonych w ścieżce audio. Dany kod mówi czy wersja filmu to wersja do wyświetlania w kinach (R5 LINE), do pokazów przedpremierowych (DVDScr) czy konsumencka (prawie każda inna). Co to oznacza - nie będzie można obejrzeć filmów z dźwiękiem nagranym w kinie z gniazdka słuchawkowego (LINE) ani ripów z dysków przedpremierowych (screenerów). Inne źródła zazwyczaj mają przekodowane audio więc w pliku wynikowym kodu już nie ma i można oglądać spokojnie. "
Radzą przyspieszyć oglądanie filmów do 1.5...
 

nonamed

New member
Witam, proszę o pomoc bo nie wiem co jest nie tak . Mam film MKV w jakości 1080p z dwoma ścieżkami dźwiękowymi PL-ENG i tak samo z opcjami napisów... Chciałem film przerzucić na dysk konsoli , do tego celu zrobiłem konwersję w programie mkv2vob (wybrałem preferowany język i napisy , codec wybrałem x264 (slow) , video transcoding Auto + zaznaczona opcja always transcode DTS . Nie wiem czemu ale po konwersji , na PS3 film zrobił się o 10 minut krótszy w porównaniu z oryginałem (nie wiem jak to się przekłada faktycznie , czy w środku gdzieś faktycznie jest przeskok o 10 minut które zostały pominięte, ale mówie co wskazuje PS3 przez Media Server jak widzę na telewizorze dwa pliki (po konwersji - gotowy do zgrania na dysk (krótszy) i oryginał mkv który czas trwania ma 10 minut większy....

Nie rozumiem skąd te różnice i o co chodzi ? Dzięki wielkie za pomoc !
 

nonamed

New member
My też nie rozumiemy, obejrzyj film i sprawdź.

Pozdrawiam,

pokombinowałem zrobiłem raz jeszcze konwersję i teraz wygląda na to że nic nie obcięło , ALE jest inny problem , film który trwa 3 godziny, po raptem 30 minutach oglądania nagle się zatrzymał i wyskoczył komunikat " Dane są uszkodzone " , włączyłem film na nowo i starałem się przejść do tej minuty kiedy film się zatrzymał i znowu to samo było . Z kolei jak przeszkoczyłem przy kolejnej probie o te 2-3 minuty do przodu film odtwarzany był dalej (niestety z pominięciem tych scen gdzie wystąpił ten błąd) .... Czemu takie rzeczy się dzieją ? Jakiś pomysł ? Dodam, że nie pierwszy raz spotykam się że przy odtwarzaniu filmu, który został nagrany na dysk HDD film staje w miejscu i żeby kontynuuować odtwarzane trzeba przeskoczyć kilka minut do przodu .
 
Ostatnia edycja:
Do góry