PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

dillinger79

New member
witam po długaśnej przerwie;
ostatnio próbując odpalić film na konsoli [ps3 media server , wi-fi] notorycznie wyskakuje mi błąd (800288E1);
nie mam pojęcia co to jest; czyżby dotyczyło ostatniej aktualizacji ps3 i wprowadzenia jakiejś blokady?
spotkał się ktoś z taki problemem?
na forum nic nie znalazłem;
pozdrawiam
 

dillinger79

New member

na to to i ja wpadłem ;)
ale już problem obszedłem i zainstalowałem aktualna wersję [miałem 1.30.1 i działa ;)
haha cóż za banał;
teraz za to mam problem z wielkością napisów, coś pokręciłem i mam pomniejszone, a nie takie duże jak je sobie wcześniej poustawiałem;
próbuje już wszystkich ustawień i nie wiem co źle robię;
mógłbyś podrzucić screena swoich ustawień z zakładki mEncoder?
podejrzewam że chodzi o zmianę jednego ustawienia, ale nie wiem którego;
krew już mnie zalewa
 

sonic01

New member
Ja przy filmach mkv na ps3 używam rekompresji Xilisoft Video Converter Ultimate 6, profil ps3 AVC HD Nvidia Cuda, jeśli ustawie bitrate na podobnym poziomie co plik wejściowy różnice są pomijalne i film wciąż wygląda idealnie. Łatwo dodać napisy (opcje w "effects") a szybkość takiej rekompresji z tym programem to około 40 min dla 3 godzinnego filmu (program wykorzystuje procesory strumieniowe nvidii stąd tak szybko koduje, na 580 pewnie w 15-20m by to przekodował o 590 nie wspominając). Odpowiada mi takie rozwiązanie gdyż : zero problemów z kompatybilnością, zero bawienia się z dodatkowymi opcjami i zakładanie się... pójdzie nie pójdzie, wciąż bardzo dobra jakość. Z kompa nie puszczam mkv na tv bo po pierwsze jakość kolorów jest w porównaniu z ps3 biedna a po drugie lepiej dla mnie przekodować film niż przestawiać komp pod tv. Jak ktoś więc szuka łatwego i wygodnego sposobu na filmy wysokiej rozdzielczości w ps3 to polecam takie rozwiązanie.
Spróbowałem Twojego sposobu ale pplik wejściowy ma dźwięk DTS 5.1 i na tym dźwięku mi zależy a po przeróbce mam zwykłe stereo. Czy jest opcja zeby w przerobionym pliku pozostał DTS ?
 

Commando

New member
Witam . Po zmuksowaniu filmu mkv programem mkvmerge ( kompresja ścieżki wideo i audio dałem 'none' ) i przerobieniu PS3 muxer na plik m2ts na konsoli nie ma obrazu tylko jest sam dzwięk ( problem pojawia się przy serii BBC Planeta Ziemia , z innymi filmami jest w porządku) . Wie ktoś jak temu zaradzić ?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
a próbowaleś od razu wrzucić do ps3muxera ? co wmuxowywaleś napisy ? mkv merge stosuj w wersji 4.0 bo z tego co pamietam to byly problemy z pozniejszymi wersjami i konwerterami mkv2vob i ps3muxer zapewne też może miec podobny problem. To niestety jest ogólnie bardzo ciężki temat i nie ma jednego pewnego rozwiązania wersje kodeków bibliotek i oprogramowanie a do tego sposoby muxowania releasów powodują że każdy plik to nowa zagadka - dlatego polecam przesiąśc się an odtwarzacz multimedialny i problemy z głowy :popcorn:
 

Commando

New member
Napisów nie wgrywam , film jest z lektorem . Od razu jak wrzucam do PS3 muxera lub ts muxera to wywala mi błąd - invalide parse error... dlatego wcześniej wrzucam do mkv merge . W media info zobaczyłem że wideo ma profil formatu High@L5.1 i zmieniłem h.264 na level 4.1 i też nie pomogło . Nie wiem co zrobić :confused: nigdy się z czyms takim nie spotkałem . Ostatnio właśnie zacząłem myśleć nad odtwarzaczem .
 
Ostatnia edycja:

mdag

New member
na to to i ja wpadłem ;)
teraz za to mam problem z wielkością napisów, coś pokręciłem i mam pomniejszone, a nie takie duże jak je sobie wcześniej poustawiałem;
próbuje już wszystkich ustawień i nie wiem co źle robię;
mógłbyś podrzucić screena swoich ustawień z zakładki mEncoder?
podejrzewam że chodzi o zmianę jednego ustawienia, ale nie wiem którego;
krew już mnie zalewa

odkopię trochę, poradziłeś sobie ?

W zakładce mEncoder zmieniam wielkość i nie ma efektów, napisy są takie same (restartowałem PS3MS).
Podrzuci ktoś miły screena z zakładki mEncoder.
Jak zwiększyć czcionkę ?
 

Przemo86

New member
Witam,
pozwolę sobie zacytować

"Aby konsola PS3 puszczała dźwięk w formacie w jakim jest źródło musisz w ustawieniach dźwięku wybrać ręcznie Dolby Digital 5.1, DTS 5.1 oraz Linear PCM 2 kan. i tylko to.
Linear PCM 5,1 oraz 7,1 nie wybieraj.
Oczywiście próbkowanie 44,1kHz, 88,2kHz, 176,4kHz, 48kHz, 96kHz to już ustawiasz według tego co obsługuje amplituner.
Do tego jeszcze w ustawieniach wideo ustaw Format wyjścia audio BD/DVD (HDMI) na Bitstream."

Mimo takich ustawień,na wyświetlaczu amplitunera dalej pojawia mi się info.,że dźwięk jest nadawany w DD, mimo tego,że ścieżka filmu jest w DTS.
Jeśli w ustawieniach dźwięku PS3 odhaczę DD i zostawię tylko DTS, to dźwięk przechodzi na PCM 2.0
Coś doradzicie?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
no musi być bitstream ale bezpośredni i próbkowanie 48 przy zaznaczonym DTS tylko - powinno pójść - a to jest z płyty czy z dysku ? oryginał BD DVD czy rip ?
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
no w grach powinno latać jak wrzucisz sam DTS, u mnie też jak są obydwa załączone to bierze DD a co do media serwera to nie mam już najnowszej wersji i nie pamietam jak tam zawalczyć bo nie dawał też dużych możliwości ale gdzieś było ze konsola nie bierze DTS z zewnątrz w formie strumienia czyli z pmsa , jest opcja keep dts as stream czy coś takiego i dodatkowa flac remux i podobno puszcza wtedy do konsoli jako lpcm 2.0 ale amplituner jak dostanie z konsoli to widzi DTS musisz pobawić się różnymi wersjami opcji w pms i wi samej konsoli i powinno cos wyjść a jak nie spróbuj nowego uniwersal media serwer - i pamietaj że są też opcje w konsoli podczas oglądania wideo pod trójkątem a jak robisz filmy to mkv2vob ma opcje właśnie robienia dts za pomocą 2.0 lpcm dla konsoli - sam nie sprawdzałem bo juz miałem odtwarzacz hyhy
 

Przemo86

New member
Kolego podziękowania za odpowiedź.
Problem z DTS-em w grach znikł, ponieważ w ręcznych ustawieniach audio konsoli zostawiłem PCM 2.0 DD 5.1 i wszystkie trzy opcje DTS :)
W filmach mkv dalej widać tylko DD, ale w sumie to przecież też bardzo dobra ścieżka dźwiękowa .
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jakby nie było na dźwięk w DTSie mamy prawie 2,5 raza przepustowości więcej niż w przypadku DD 5.1 - to potrafi zrobić sporą różnicę.

Pozdrawiam,
 
Do góry