PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Przemo86

New member
Masta J,
ufff DTS zrobiłem :D Prosta sprawa w sumie, bo trzeba było zaznaczyć w opcjach ustawienia dźwięku "Pozostaw DTS... " i zastosować się do wskazówek.

Powiedz mi tylko, czy te pozostałe trzy opcje też mają być zaznaczone tzn.
Multipleksuj DTS/FLAC do LPCM ...
Demultipleksuj ścieżkę dźwiękową AC3
Demultipleksuj wideo ...

?


I w ustawieniach jakości obrazu, co powinno być zaznaczone, aby była jak najlepsza jakość ?

keyint=25:vqmax=5:vqmin=2

?

Pozdrawiam
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
co od jakości vidoe to same jedynki powinny być chyba że lecisz po wifi - zresztą tam jest opis co i jak, tak samo z tymi opcjami audio jak masz ps3 połaczone do ampli hdmi to możesz wrzucić "multipleksuj dts/flac do lpcm" a jak masz po optyku to daj "pozostaw dts w strumieniu" ale jak ci poszło to zostaw tak jak jest
 

drobson

New member
witam,posiadam film w formacie vob i chcialbym go nagrac na plyte tak by konsola to odtworzyla,jak to zrobic?
sa takie pliki :
VIDEO_TS.BUP
VIDEO_TS
VTS_01_0.BUP
VTS_01_0

VTS_01_0
VTS_01_1
VTS_01_2
VTS_01_3
VTS_01_4
VTS_01_5

bede wdzieczny za pomoc
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nagraj to w formacie DVD-Video, wszystkie pliki w katalogu VIDEO_TS, który znajduje się w katalogu głównym płyty.

Pozdrawiam,
 

Steffan

New member
Mam 2 pytania w tym temacie, na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi a przeczytałem wszystko od początku...uff...
Temat bardzo ciekawy i pomocny, jednak cały czas mam 2 problemy:

1. Nie mogę "whardcodować" na stałe napisów 3D do filmu mkv (13GB).

Co zrobiłem:
- pobrałem napisy w srt
- z srt zrobiłem sub (za pomocą 3D subtitler)
- z sub zrobiłem sup (za pomocą BDsup2sup)
- zmuxowałem film mkv z napisami sup (za pomocą mkvMerge)
...
i tu pojawia się problem bo napisów nie ma. Ostatnim krokiem miała być konwersja pod PS3 za pomocą mkv2vob, ale nie ma sensu skoro nie ma napisów.
Mogę liczyć na jakieś porady?

2. Czy przerobienie filmu mkv na format PS3 za pomocą mkv2vob sprawi że PS3 Media Serwer będzie streamował materiał na TV (Sony 55hx850) bez katowania procesora w kompie transkodowaniem?
Walczę już tydzień z DLNA i udało mi się podłączyć PC z TV za pomocą DLNA (po kablu bo po WiFi chodziło strasznie wolno). Jak wiemy SONY ma gdzieś mkv więc kombinuję jak oglądać zbiory moich mkv na TV :)
Zauważyłem że przy ciężkich mkv (10-30GB) filmy się rwą. Nie jest to spowodowane przepustowością sieci (bufor PS3 media serwer się nie zapełnia), ale procesor jest katowany na 100% przy transkodowaniu.
Pytanie czy przerobienie mkv na vob przed streamowaniem usunie problem? Teoretycznie procesor nie będzie musiał wtedy transkodować - mam rację?

Będę wdzięczny za pomoc w tych dwóch tematach :)
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
1. to nie jest hardkodowanie ale muxowanie do pliku
spróbuj zrobic napisy jak masz film sbs 1080p a potem zrób downscale do 720p (za pomocą BDSup2Sub.jar -w tym samym katalogu co 3dsubtitler ) i te napisy wmuxuj do mkv - moze pomoże- obrazki i opis masz tutaj
3D subtitles for SBS mkv movies - Solved! - MPC Club Community Board
2. no pomoże ale dwa razy będziesz się babrał z filmem - już dawno tego nie robiłem więc dokladnie nie pamiętam ile czasu to zajmuje ale najpierw wróć do tego żeby dobrze skonfigurować PS3MS bo być może dlatego zrywa filmiki bo jest przełądowany delikatnie poprzestawiaj silniki i opcje jakości obrazu i popatrz czy nic się nie poprawia
a jak nie dasz rady to kup odtwarzacz multimedialny yhhyh i po kłopocie :popcorn:
 

akejup

New member
Witam
Panowie mam film mkv który jest z napisami. Chciałbym ten film nagrać na dysk twardy PS3 i z niego móc go odtwarzać. Po rozpakowaniu filmu wrzucam do wspólnego folderu plik filmu mkv oraz plik tekstu str. Oba pliki mają tą samą nazwę. Następnie odpalam program mkv2ob by go przerobić i tu mnie wywala z programu. Co jak jak mam skonfigurować ten program mkv2ob ? Jak długo będzie trwała przeróbka filmu o pojemności 750 MB ?
Wklejam link z programem mkv2ob - jak go ustawić ?
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - fc30c6336dbc4.jpg
Pozdrawiam
 

Steffan

New member
1. to nie jest hardkodowanie ale muxowanie do pliku
Ok, w takim razie w jaki sposób je whardkodować a nie muxować? Tak żeby były w pliku z filmem choćbym odtwarzał to za pomocą lodówki? :)

a jak nie dasz rady to kup odtwarzacz multimedialny yhhyh i po kłopocie :popcorn:
Myślałem o tym ale potrzebuję też odtwarzacz pły Blu-Ray 3D i player mkv z napisami w jednym.
Pytanie czy taką rolę spełni spokojnie upatrzony Samsung BD-E5500 (mam nadzieje że ogarnie dysk w NTFS). Ktoś ma opinie na temat tego odtwarzacza i jego ogarniania NTFS i mkv z napisami? (wiem że nie ten wątek...).
 

akejup

New member
Witam. Chciałbym nagrać na PS3 film mkv. Wcześniej używałem programu mkv2vob do konwertowania takich filmów które były z dabbingiem i szło bez problemów. natomiast mam tera film z tekstem i nie mogę sobie z tym poradzić. Mam w folderze dwa pliki o tej samej nazwie: jeden z filmem mkv. a drugi z teksem srt. Odpalam mkv2vob, wklejam plik z filmem i następuje konwertowanie etap pierwszy : mam
Transcode - YES(SUB)
Status - Reparing AC3
To trwa w miarę bardzo krótko. Następnie mam drugi etap który trwa bardzo długo :
Transode - Yes (SUB)
Status - Transcoding Video
I co ciekawe, z filmu o 743 MB robi mi się film który ma 1,39 Gb
Czy tak powinno być ?
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Plik może powiększyć się nawet kilkukrotnie, zależnie od ustawień, które wybrałeś.
Przerób plik wielokrotnie na każdym z ustawień i sprawdź co Ci pasuje - zarówno jakość jak i wielkość pliku.

Pozdrawiam,
 

akejup

New member
A nie mógłbyś podpowiedzieć co i jak ustawić, byłoby szybciej niż kombinowanie co i jak ustawiać i za każdym razem sprawdzanie jak wyszło.
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Masz plik tylko 743 MB więc nie idź na łatwiznę, poza tym co dla mnie jest dobre, niekoniecznie może być dobre dla Ciebie.
Mnie np. dwukrotny przyrost masy pliku nie przeszkadza i tak bym Ci polecał zostawić.
Poza tym opcji kodowania jest zaledwie kilka...

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Te opcje w dużej mierze zależą od materiału źródłowego, nie ma uniwersalnych ustawień do używania w każdym przypadku.

Pozdrawiam,
 

akejup

New member
Witam
Mam 3 pliki mkv z lektorem. Muksuję je programem mnk2vob. Dwa pliki mam dobre, natomiast jeden po przerobieniu mam tylko 1/2 filmu i pojemności.
Co to może być ?
 
Do góry