PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

masta_slowik

New member
Pojawił się taki mały problem u mnie
PO muxowaniu filmu do AVCHD-USB nie ma obrazu. Dźwięk jest, PS3 pokazuje, że źródło daje obraz, a mimo wszystko jest czarny ekran...
Co może się dziać??

Przepraszam, ale przekopanie 200 stron stanowi nie lada wyzwanie....
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
film który przerabiasz nie ma natywnej rozdzielczości tylko to przyciety mkv jak sądze - jest to podstawowy powód dla którego kupiłem odtwarzacz - sony w sofcie zablokowało możliwość obsugi niepełnej rozdziałki i zepsuło życie wielu fanów hyhyh ponowne kodowanie filmu do rozmiarów pełnych to czasochłonne zajęcie - polecam odtwarzacz multimedialny i chyba nie tylko ja :popcorn:
 

mckk

New member
Jak wgrać polskie napisy w film .mpg czyli obsługiwany przez PS3 ? Mam film 4GB, który był pierwotnie .mkv przerobilem go programem mkv2vob na .mpg ale nie moge znalezc sposobu do wgrania napisow w .mpg...Proszę o pomoc !
 

stey

New member
Jest możliwość odtwarzania filmów blu-ray z dysku?
Przerobiłem film na kilka plików m2ts, zrobiłem z nich strukturę BD. Ale na Playstation 3 niestety nie widzi filmu, a otwierając pojedyncze pliki m2ts nie ma ciągłości.
Ponadto nie ma możliwość zmiany ścieżki dźwiękowej ani włączenia napisów.
Robiłem wszystko tsmuxerem.
 

Ano-2013

New member
Tez chciałem oglądać filmy na PS3 w hd - jednak ktoś mi powiedział ze to i tak nie działa mówie o formacje mkv. Mam dosyć stare TV jak na obecne 3d ale kupiłem dysk seagate wgrałem tam kolekcje filmów w mkv. Przez usb podpiąłem pod TV i każdy film działa bez problemu czy to na LG czy na SAMSUNG. Wiec wydaje mi sie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż przerabianie każdego filmu na inny format. Tym bardziej że pewnie to trwa. Filmy 720 czy 1080 zajmują dużo miejsca na dysku wiec przetwarzanie takiego filmu na inny format też musi być czasochłonne.
 
Ostatnia edycja:

Pyxis

New member
Witam wszystkich, mam podobny problem jak kolega poniżej:

Pojawił się taki mały problem u mnie
PO muxowaniu filmu do AVCHD-USB nie ma obrazu. Dźwięk jest, PS3 pokazuje, że źródło daje obraz, a mimo wszystko jest czarny ekran...
Co może się dziać??

Przepraszam, ale przekopanie 200 stron stanowi nie lada wyzwanie....

Rozumiem też tego posta:

film który przerabiasz nie ma natywnej rozdzielczości tylko to przyciety mkv jak sądze - jest to podstawowy powód dla którego kupiłem odtwarzacz - sony w sofcie zablokowało możliwość obsugi niepełnej rozdziałki i zepsuło życie wielu fanów hyhyh ponowne kodowanie filmu do rozmiarów pełnych to czasochłonne zajęcie - polecam odtwarzacz multimedialny i chyba nie tylko ja :popcorn:

Mam jednak pytanie, kiedy zrobię strukturę AVCHD i odpalam z pena jest czarny obraz, jeśli jednak wyświetlę zawartość pena i wejdę do STREAM mogę odpalić plik. Dlaczego?
Będę wdzięczny za wszelkie info gdyż ciekawi mnie to bardzo.
 

Mystek

New member
Problem przy dzieleniu pliku MKV

Witam,

Od zawsze korzystam z MKV2VOB do przerabiania plikow MKV na PS3, od jakiegos czasu kazdy film ktory przerabiam i odtwarzam na PS3 ma ten sam problem.

Part1 zawsze jest ok ale problem jest z Part2 jako iz po podlaczeniu dysku do PS3, wyswietla mi ''nieobslugiwane dane'' i niemoge dokonczyc filmu na konsoli.

Prosze pomozcie ....

Dodam iz najpierw uzywam MKVmerge GUI aby wyciagnac tylko polskie audio.
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Panowie, jest w ogóle jakaś szansa, że Sony wypuści jakiś soft, dzięki któremu będzie można odtwarzać bez problemu filmy MKV na PS3, zarówno zwykłe jak i 3D?
 

Mystek

New member
help

Czy ktos moze pomoc w rozwiazaniu mego problemu gdzie podczas dzielenia pliku na konsoli wyswietla Part2 jako nieobslugiwane dane??? Z gory dzieki
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
chyba już mało kto się w to bawi - ja sam od 2 lat mam odtwarzacz i już nie pamiętam szczegółów- będziesz musiał przekopać cały wątek powinno coś być :krol::krol: bądz dzielny
 

Acid89

New member
Filmy przez PS3 Media Server u mnie albo się ścinają, albo napisy są daleko z tyłu za obrazem. Ma ktos podobny problem lub zna rozwiązanie mojego?
 

levus

New member
1. jak masz podpięte ps3 w sieci: przewodowo czy wifi
- KONIECZNIE MUSI BYĆ PRZEWODOWO, ja odtwarzam 1080p z DTS i wszystko śmiga... ale przepustowość transferu sygnału dochodzi do 100Mb/s.. zatem biedne wifi w PS (do 50Mb/s) jest za słabe.
2. sporo kombinowałem z ustawieniami buforowania: w ustawieniach ogólnych zatrzymałem się na optymalnych wartościach dla "maksymalna wielkość bufora transkodowania..." = 300 oraz "pozostaw dźwięk DTS w strumieniu" oraz "przepustowość dźwięku AC3" = 576.

sprzęt PC: core duo 2,44, 2Gb Ram, wszystko skrętką w sieci lokalnej (routery i switche do 100 Mb)


co masz na myśli "napisy są daleko z tyłu"?
 
Do góry