PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Przemo86

New member
Na wstępie witam wszystkich posiadaczy PS3 i nie tylko :)
Przejrzałem chyba cały ten temat, ale nie rozwiązałem do końca swojego problemu.
Do niedawna odpalałem filmy na PS3 ale z reguły były to ripy BR. Zmieniałem format napisów za pomocą SubtitleTool na SRT, a następnie za pomocą programu AVIAddXSubs wklejałem je do pliku wideo. To żaden problem ;)

Teraz przerzuciłem się na filmy X264, które prawie zawsze są w formacie mkv. Niestety teraz AVIAddXSubs nie widzi w ogóle takiego pliku wideo. Nawet po przerobieniu na mkv2vob :/ Czy on obsługuje tylko divixy, xvidy i ripy?
Takiego formatu też nie widzi ttp://torrenty.org/torrent/632776 i nie mogę wkleić napisów. Jakim programem to zrobić?

Kolejna sprawa. Zgodnie z poradami na forum pobrałem program mkv2vob i udało mi się przerobić tylko jeden film :/ W pozostałych ciągle wyskakują jakieś błędy.
Np. w tym filmie ttp://torrenty.org/torrent/631248#k już na samym początku wyskakuje status "niewystarczająca przestrzeń" (insufficient disk space o...).
Z kolei w tym ttp://torrenty.org/torrent/632308 pod sam koniec muksowania wyskakuje "muxing failed" . Zarówno z opcją dodawania napisów , jak i bez. W czym jest problem? Wyczytałem ,że problemem mogą być napisy, ale bez nich też muksowanie się nie powodzi :/
Dodam,ze plik wideo i napisy są w jednym folderze pod taką sama nazwą.
W transcode wyskakuje mi YES(SUB) mimo,ze nie mam zaznaczone load subtitles from file.

Dziękuję za wyrozumiałość i wszelkie porady.
do linków trzeba na początku dodać h ponieważ nie mogę jeszcze wklejać linków ;)
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
AVIAddXSubs jak sama nazwa wskazuje, jest do plików AVI, divx, xvid.
Nie musisz mieć zaznaczone load subtitles from file żeby materiał był transkodowany ze względu na napisy, napisy mogą być np. już w kontenerze mkv.
Ile masz miejsca na poszczególnych dyskach twardych?

Pozdrawiam,
 

Przemo86

New member
AVIAddXSubs jak sama nazwa wskazuje, jest do plików AVI, divx, xvid.
Nie musisz mieć zaznaczone load subtitles from file żeby materiał był transkodowany ze względu na napisy, napisy mogą być np. już w kontenerze mkv.QUOTE]

Rzadko są i z reguły trzeba je najpierw pobrać.

Czekałem na Twoja odpowiedź bo z tego co wyczytałem jesteś specem w tych sprawach :)

Miejsca mam dużo bo ponad 100gb.

Dodam jeszcze,że jak ustawię w w konfiguracji:
-video transcoding na NEVER;
-output type na AVCHD disk
to zaczyna coś się dziać, ale film (4,6gb) zapisuje się w 3 plikach .
 
Ostatnia edycja:

Przemo86

New member
Właśnie stworzył się dwa pliki-jeden główny i jeden jakiś bardzo mały :)
Metoda prób i błędów coś się udaje , a mianowicie:

--> jeśli ustawiam wszystko na auto ,a outout type na file i zaznaczam load subtitles, to wyskakuje mi opcja o braku przestrzeni czego w ogóle nie rozumiem.
--> jeśli zmienię video transcoding na never, a w outout type zaznaczę AVCHD-USB i load suvtitles to zaczyna muksować , ale bez transkodowania napisów, później transkoduje DTS do AV3, ponownie muksuje i uzyskuje plik AVCHD i w STREAM jest plik wideo (jak wspomniałem jest duży i bardzo mały). Nagrałem na DVD działa, ale bez napisów :/

Czy wszystko jest ok? Czy po wrzuceniu na pena będą napisy na PS3 mimo tego ,że ich nie transkodowało? Wyczytałem też ,że w takim przypadku nie ma opcji zgrać tego z pena na dysk konsoli.Zgadza się?

Teraz biorę pod lupę drugi film. Da się go zmuksowac i pierwszym i drugim sposobem. Drugim sposobem otrzymuje albo Transformers.Dark.Of.The.Moon.2011.1080p.BluRay.x264-SECTOR7.srt lub Transformers.Dark.Of.The.Moon.2011.1080p.BluRay.x264-SECTOR7. W tym pierwszym mamy na końcu SRT-oznacza to ,że będą napisy? Ostatnim razem wszystko było ustawione na auto+load subtitles+output file i wyskoczyło Transformers.Dark.Of.The.Moon.2011.1080p.BluRay.x264-SECTOR7.mpg. Tym razem bez SRT.

Przepraszam za tyle pytań, ale od kilku dni nie robię nic innego tylko czytam ten temat i muksuję :/
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kolego wszystko tutaj jest prężnie opisane to co potrzebujesz.
Nie jesteś nikim wyjątkowym by Tobie jednemu to wszystko specjalnie jeszcze raz powtarzać.

Pozdrawiam,
 

Przemo86

New member
Masta wiem,że nie jestem wyjątkowy :) Oczywiście w temacie jest sporo informacji, ale nie ma jednej konkretnej odpowiedzi jak to wszystko zrobić od A do Z.
 

Przemo86

New member
Skończyłem się bawić z konwertowaniem filmów mkv i dzięki PS3 media serwer jest pięknie ;)
Mam pytanie odnośnie napisów w SRT. Czy spotykacie się często podczas używania Subtitle Tool z takim komunikatem : "Not supported yet. Please send me... " ?
 

mirek0086

New member
Witam Was.
Mam problem z przerobieniem filmu Robin Hood (2010) (wersja m720p)w programie mkv2vob. Film ma takie ustawienie:
General
Format : Matroska
File size : 3.55 GiB
Duration : 2h 35mn
Overall bit rate : 3 263 Kbps

Video #1 [THX Ghost-hd]
Format : AVC
Format profile : High@L4.1
Nominal bit rate : 2 850 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 544 pixels
Display aspect ratio : 2.35:1
Frame rate mode : Variable
Frame rate : 23.976 fps

Audio #2
Format : AC-3
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Language : Polish (Lektor)

Przerabiam go na takich ustawieniach (nie wiem czy są one dobre i może tu tkwi błąd)
Preffered Audio language: Polish
Video Transcoding: Automatic
Preferred Subtitle Language: None
File Spliting: FAT32
Output File Extension: vob (zmieniałem na pozostałe i dalej ten sam problem)
Transcoding Codec: x264 High Bitrate(Slow) (zmieniałem na pozostałe i dalej ten sam problem)
I z opcji po prawej stronie zaznaczone mam haczykiem tylko Automatic Update.
Powinnem coś jeszcze odhaczyć bądź zmienić??
Wersja programu to 2.4.9 - PS3 Video Converter by 3r1c

Gdy wrzucam na gwizdek i później na PS3 to film się przycina i głos też.
Dodam tylko że na tych ustawieniach przerabiałem film Pan i władca: Na krańcu świata (wersja 720p) i film nic się nie przycina.
Wiecie co jest nie tak ??
Może problem tkwi w tych wersjach filmu jeden jest w 720p a drugi w m720p ??

Masta J możesz poświęcić mi trochę czasu i zerknąć co jest nie tak ??
PZDR
 

Zulafan

New member
Witam. Mam pytanko:)
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, jak krowie na rowie, co i jak ustawić w PS3 Media Server, w konsoli zeby streamingowane filmy z dzwiękiem DTS rzeczywiscie były w DTS a nie LPCM 2.0 ?
Bardzo będę wdzięczny za pomoc.
 

gianbuffon

New member
Siema:)

prawie od roku nie śledziłem tematu. Chciałem tylko zapytać, czy zmieniło się coś w sprawie konwersji filmów mkv na PS3? Dalej rządzi mkv2vob?
Z tego co pamiętam to po jakiejś aktualizacji był problem z niestandardowymi rozdzielczościami.
Jak mam np. film mkv 1280x 544 4,5GB + napisy, to da rade go przerobić w kilka minut, aby PS3 go odtworzył?
 

Zulafan

New member
Ustawiłem tam wszystko. Wybrałem HDMI i dalej automatycznie i ustaiło mi DD 5.1, DTS i inne (m.in LPCM 2.0 którego odznaczyc sie nie da)

I w momencie kiedy film jest w Dolby Digital 5.1 to wyswietla sie Dolby Digital, ale kiedy jest w DTS wyświetla się Linear PCM 2.0
 

gianbuffon

New member
gianbuffon - niestety nie zmienilo sie nic tylko chinskie odtwarzacze tanieja i to jest rozwiazanie hyhyhy:eek:k:

Dzięki za odpowiedź. No właśnie zacząłem się rozglądać za takimi odtwarzaczami :)
A mam jeszcze jedną sprawę
Ostatnio jak się w to bawiłem, to przerabiałem filmy HD na AVCHD w mkv2vob albo w multiavchd.
Teraz potrzebuję przerobić kilka filmów na plik file i wrzucic na dysk konsoli.

I moje pytanie brzmi: w jaki sposób mogę najszybciej przerobić film mkv z dodaniem polskich napisów?
Wiem, że jak jest pełna rozdziałka, to wystarczy wyłączyć video transcoding i tylko będzie muxowanie.
Noa jeśli film ma np. 1280x 588 to jak ustawić mkv2vob?

Jeśli dobrze pamiętam, to kiedyś w taki sposób to miałem skonfigurowane. I taki film przerabiało w kilka godzin, zwykle 4-5h. Trochę długo.

Output type: File
Video Transcoding: Automatic
Output File: Automatic
Transcoding codec: x264 slow
load subtitle from file
large subtitles

W transcoding codec mpeg-2 ma w nawiasie fast, więc domyślam się, że po wybraniu tej opcji proces przerabiania będzie szybszy. Prawda to? I jeśli tak, to o ile będzie szybciej i czy będzie mieć duży wpływ na jakość pliku wyjściowego?
 
Do góry