PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Vrock

New member
Przeglądam ten temat, i przyszła mi do głowy pewna myśl. Chodzi mi o to by zamiast konwertować film na PC, wykorzystać PS3 Madia server i opcje kopiowania na dysk konsoli, jeżeli dobrze myślę, powinienem otrzymać gotowy film razem z napisami wprost na wbudowanym dysku:-D. Niestety nie posiadam PS3 i nie wiem, czy jest to możliwe (ale zdaje mi się, że gdzieś widziałem możliwość kopiowania takich filmów) oraz czy kopiowanie nie będzie trwało wieczność. Mógłby ktoś sprawdzić, czy taki sposób jest możliwy, oraz ile zajmie skopiowanie filmy przez LAN, a ile przez Wifi?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Maciek a które Ci nie chodzą ? bo jakbym sie miał zakładać to cześć pierwsza Ci działa na konsoli a 2 i 3 nie - jest tak ?:confused:
 

maciek1982

New member
no kurcze tylka ta czwarta mi dziala :(.zakladasz ze 2 i 3 nie chodzi,a mozesz napisac co takiego jest w tych filmach ze nie ma obrazu na ps3?przeciez to full hd,zmieniam tylko level na 4.1 i powinno byc ok.ciekawi mnie to bardzo czemu tak sie dzieje.da sie cos z tym w ogole zrobic?dzieki za zainteresowanie i z gory dzieki za odpowiedz
 
Ostatnia edycja:

jo_ker1

New member
Cały dzisiejszy dzień siedze nad tym forum ,czytam i próbuje odpalić film(mkv) z laptopa po przez Ps3 na FHD. Raz już mi prawie sie udało ale film zacinał i nie było polskiego lektora lub napisów bez znaczenia. Kolejne próby kończyły sie komunikatami jakis tam bledów(było ich tyle że już nie pamiętam) a prób było tyle co wątow na forum. Pewnie jestem słaby w ch... dlatego :) Pomoże ktos konkretnie ogarnąc temat?? pozdro
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Maciek faktycznie podałeś też 4 część nie zauważyłem - a powiedz mi kopiujesz na ps3 przez media serwer ? bo ta jedna 4 część to jest mpeg 2 w m2ts czyli ps3 spokojnie to odtworzy a reszta to matroski może trzeba przygotowac materiał przed kopiowaniem MSerwerem - spróbuj porozkładać te pliki na strumienie i potem przekodować je na mpeg2 i włóżyć w m2ts - bo MS powinien to przetranskodować poprawnie chyba że te biblioteki od matrosek są problemem jak w zwykle- coś mi uciekło albo czegos nie doczytałem bo teraz nie mam za wiele czasu :(
 

maciek1982

New member
hehe ta czwarta czesc to m2ts bo sam to zmuxowalem z matroski :),a nie mam juz tego pliku mkv dlatego wstawilem loga z m2ts.pozostale 3 czesci przerabialem w identyczny sposob jak ta,zmieniajac rozszerzenie na m2ts,i nastepnie rzeczywiscie kopiujac przez ms,no ale w pozostalych nie ma obrazu.rece opadaja juz do samej ziemi
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
no dobrze by bylo zobaczyc ta matroske z czego to zrobione było ihih:krol: pora Macku na zakup odtwarzacza bo oszczędności czasu, prądu i nerwów masz gwarantowane
 

maciek1982

New member
wiem,wiem ,ja juz nic nie przerabiam,wszystko ogladam poprzez hdmi.tylko bajki z dubbingiem nagrywam na ps3,dla dzieciakow.myslalem ze z tym nie bedzie problemow,ale jednak.czyli co,da sie cos z tym zrobic?
 

bullet

New member
Witajcie koledzy (i koleżanki) :) Czy wiecie może czy PS3 odtwarza pliki MKV z dźwiękiem zapisanym w formacie DTS-MA? Chodzi mi o podłączenie typu PS3-Amplituner-Tv.
 

wrx

New member
Bez reklam
Mam taki problem.
Odtwarzam film BD z audio 5.1, a amplituner Yamaha 1067 pokazuje, ze otrzymuje sygnal PCM 2ch.
Polaczenie jest przez HDMI.
W PS3 ustawilem, ze dzwiek jest "bitstream", jesli to ma jakies znaczenie.

Noe wiem, czycw dobrym miejscu zadajenpytanie, ale mam wrazenie, ze to wina konsoli, a nie ampli...
 

maciek1982

New member
czyli jak DOMEL,da sie jakos rozwiazac problem z tymi moimi filmami?jesli nie masz na to pomyslu ,to po prostu napisz mi zebym dluzej nie czekal, i wcisne na pliku shift+del :) hehe
pozdro
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
kurcze maćku to Ty czekasz a ja tu ostatnio rzadko zaglądam ihihi powiem tak napewno da sie zrobic tylko fakt teraz po tych wszystkich postach już nie wiem jak by to ugryżć żeby działało - jeśli masz scieżke audio z polskim lektorem to nie moze być problemu z jej odtworzeniem - chyba że raz -scieżka jest stworzona jakims dziwolągiem ( raczej zawsze można przekodować ) dwa- zdemuxuj plik i zremuxuj tylko ze sciężką polską - co do przegrywania na konsole to kwestia może zrobienia avchd z tych m2ts - jak nie próbowałeś to może warto spróbować - no coz nawet nie mam jak sie pobawic bo moj laptop już na www sie poci hahah i fakt w tych pieknych okolicznosciach przyrody chyba polegliśmy ale po nowym roku bedę miał nowego laptopa to coś pomyślimy chyba że do tej pory kupisz już odtwarzacz hyhyhy :banned:

kolego wrx a pozaznaczałeś odpowiednio w ustawieniach ps3 audio kanały i formaty, które maja wychodzić po HDMI, bitstream jak najbardziej jest ok mozesz jeszcze popróbowac w ustawieniach muzyki próbkowanie pozmieniać i przy okazji wyłącz dynamiczną normalizację i bitmaping to tak dodatkowo
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ten dźwięk 5.1 to co to jest konkretnie? Jaki format?
Bitstream ma tu jak najbardziej znaczenie jeśli chcesz zobaczyć rodzaj dźwięku na ampli.

Jeśli konsola wysyła bitstream to wysyła nietknięty zakodowany dźwięk wprost do amplitunera i to właśnie Twój amplituner sobie z tym nie radzi, chociaż z jego specyfikacji wynika, że powinien sobie radzić ze wszystkim :)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

seta_lp

New member
Witam serdecznie. Jak mam takie pytanie może ktoś mi podpowie: mam kilka filmów w full hd w plikach mkv i chciał bym je zgrać ma ps3 poprzez media server. Niestety plik który na kompie zajmuje mi 4-5GB w trakcie przegrywania robi się strasznie duży. Ktoś wie jak ustawić media server aby plik nie zajmował aż tyle, ale również nie tracił dużo na jakości?
 
Do góry